Piast Gliwice

Michal Papadopulos (53')
Sasa Zivec (66')
2:0

KONIEC MECZU. Piast Gliwice pierwszy raz w tym sezonie wygrywa. Piast pierwszy raz wygrywa z Koroną strzelając 2 gole. Piast przedłuża do 4 serię meczów bez porażki z Koroną. Piast przedłuża serię meczów ze strzelonym golem do 14.

A Korona? Świetna pierwsza połowa, w której brakowało jedynie wykończenia jednej z wielu okazji. W drugiej połowie nasz zespół nie istniał. Niestety, niewykorzystane okazje się mszczą.

Dziękujemy za uwagę!

Korona próbuje teraz już tylko długich dośrodkowań, ale nie przynosi to rezultatu. Zostały 2 minuty.

4 minuty - o tyle przedłużony zostanie ten mecz.

Bardzo długie dośrodkowanie Możdżenia, Kaczarawa przyjmuje piłkę w polu karnym, ale skutecznie odbiera mu ją obrona Piasta.

Bardzo nieładny faul Zivca i jest kolejna żółta kartka.

Korona walczy, ale czasu coraz mniej, Piast dobrze skupia się na obronie.

Zmiana w Piaście - ostatnia już. Papadopulosa zastępuje Barisić.

Było blisko trzeciej bramki dla Piasta! Vranjes niepilnowany w polu karnym dostaje piłkę, ale nieco zbyt nonszalancko strzela i piłka przelatuje obok bramki.

Vranjes fauluje Możdżenia i sędzia Przybył pokazuje kolejną kartkę.

Próbował przewrotki Kaczarawa, ale sędzia uznał, że za wysoko uniósł nogi i dostaje żółtą kartkę.

Korona przeważa, Piast szuka gry na czas, ale nie ma póki co efektów.

Wreszcie poważniejsze ataki Korony w drugiej połowie. Obrońcy Piasta niestety zdjęli piłkę z głowy Aankoura po dośrodkowaniu z prawej strony.

Pójście va banque przez Gino Letteriego i tak ofensywne ustawienie zespołu chyba się nie sprawdza. Teraz bardzo dobre okazje dla Piasta mieli Valencia oraz Dziczek. Najpierw czujny byl Alomerovic, później strzał był niecelny.

Żółta kartka dla Kovacevicia. Póki co Korona nie może w drugiej połowie znaleźć sposobu na Piasta.

Korona musi natychmiast strzelić bramkę kontaktową, jeżeli chce wywieźć choćby punkt z Gliwic.

No i niestety, duży błąd Kovacevicia, Zivec wychodzi sam na sam i nie daje szans Alomeroviciowi. Wygrać ten mecz będzie bardzo trudno.

Znów strzelał Możdżeń, ale ponownie niecelnie.

I już w pierwszym kontakcie Kaczarawa mógł strzelić bramkę, minimalnie niecelnie głową Gruzin po dośrodkowaniu Kosakiewicza.

Kolejna zmiana w Koronie! Maciej Górski schodzi, wchodzi Nika Kaczarawa!

Poprzeczka! Aankour strzela głową po dośrodkowaniu ale niestety pomylił się minimalnie.

Możdżeń strzelał zza pola karnego, został zablokowany i mamy rzut rożny.

Zmiana! Cvijanović zmienia Barrego - ofensywna zmiana w Koronie.

Korona próbuje walczyć, ale Rymaniak przekracza przepisy i jest kolejna żółta kartka.

Jukić za Burdenskiego - na taka zmianę decyduje się Gino Letteri.

No i pierwszy raz w tym sezonie Piast wychodzi na prowadzenie. Papadopulos wygrywa pojedynek główkowy z... Alomeroviciem. Niestety, przegrywamy.

Dziczek strzelał z dystansu, był rykoszet, jest rzut rożny...

Zaczęła robić błędy nasza obrona. Piast atakuje, była kolejna groźna akcja.

Na szczęście poziom napastników jest w tym meczu równy. Papadopulos był sam na sam z Alomeroviciem, biegł z piłką i postanowił lobować. Nasz bramkarz bez trudu złapał piłkę na wysokości głowy. Fatalny strzał gracza Piasta.

Górski przegrał pojedynek biegowy, przepchnąć też się nie potrafił, nie wyszło również wymuszenie rzutu karnego.

Valencia już pokazał się z dobrej strony, jest rożny dla Piasta, ale nie było strzału Piasta.

Korona rozpoczęła drugą połowę bez zmian, w Piaście jedna zmiana - zszedł Mateusz Mak, wszedł Valencia.

Rozpoczynamy drugą połowę!

Trudno nie zgodzić się z tą opinią. Prawie wszystkie formacje Korony grają świetnie. Ale niestety to "prawie" robi wielką różnicę.

Za nami bardzo dobra połowa w wykonaniu Korony. Kielczanie przeważali, mieli mnóstwo okazji, oddali 11 strzałów i mogli prowadzić 3-0. Ale nie prowadzą.

Kosakiewicz dośrodkował, ale zupełnie do nikogo i kończy się pierwsza połowa.

Będzie jeszcze rzut wolny na 30. metrze tuż przed końcem pierwszej połowy dla Korony.

Dwie genialne okazje Korony i dwa razy Aankour podaje niedokładnie! To musiał być gol! Gdyby, szczególnie drugie podanie było celniejsze, Kosakiewicz miał przed sobą pustą bramkę.

Chyba sędzia znalazł kartki - kolejna, tym razem dla Dziczka z Piasta za faul na Aankourze.

I jest druga żółta kartka, tym razem dla Koruna.

Było kilka ostrych wejść w tym meczu, ale pierwsza żółta kartka została pokazana za uwagi pod adresem arbitra. Niestety otrzymał ją Mateusz Możdżeń.

129 podań Korony dotychczas - kilkanaście więcej niż Piasta.

Jest pierwszy celny strzał Piasta w tym meczu. Alomerović nie miał problemów.

Groźnie zaatakował Piast, groźne dośrodkowanie, ale świetnie Kallaste - Estończyk wybija na rzut rożny.

Wybija Piast piłkę ze swojego pola karnego po rzucie rożnym. Musimy konstruować atak od początku i znów mieliśmy okazję. Dośrodkowywał Aankour, ale Kosakiewicz niecelnie głową.

Kallaste walczy - to dziś jeden z lepszych graczy Korony na boisku. Teraz wywalczył kolejny rzut rożny...

Kibice Korony na miejscu.

Jeżeli sprawdzi się przysłowie, że niewykorzystane sytuacje się mszczą, to przegramy ten mecz. Kolejna świetna okazja, znów niepilnowany koroniarz na 10. metrze i znów ponad bramką. Tym razem Kovacević.

Jeszcze nie tym razem... Maciej Górski znów nieskuteczny - napastnik miał stuprocentową sytuację, ale za wolno obracał się na 10 metrze przed bramką Szmatuły i został wytrącony z równowagi. Strzał ponad bramką.

Strzelał Żubrowski zza pola karnego po szybkim wznowieniu z autu, ale niestety strzał okazał się niecelny.

Piast zaczyna się rozkręcać, ale póki co świetnie łapią na spalonych gospodarzy gracze Korony.

Było groźnie w naszym polu karnym, Papadopulos atakował, ale Shawn Barry tym razem poradził sobie dobrze. Trzeba uważać!

Dziś przerywamy tę serię!

Pierwsza okazja Piasta, ale Alomerović nie miał problemów z przecięciem centry po ziemi. Sędziowie przegapili spalonego graczy z Gliwic.

Wejście Kallaste i kontuzja Bukaty (nie było faulu) wzbudzają wiele emocji na Twitterze.

I znów strzelał Kovacević! Tym razem obok bramki. 6 minut i 3 rzuty rożne Koroniarzy.

Korona chwilowo w przewadze, bardzo groźnie strzelał Burdenski, ale znów Szmatuła wybija na rzut rożny.

Wejdzie Vrajnes, po 2 minutach przerwy, gra wznowiona.

Poważna kontuzja Bukaty! Zawodnik Piasta niemal na pewno ma złamaną nogę po starciu z Kenem Kallaste. Okropny widok. Będzie zmiana w Piaście, Bukata znoszony na noszach.

Drugi rzut rożny po tym jak Szmatuła wybił strzał Rymaniaka i znów strzelał Kovacević, tym razem nad bramką. Świetny początek Korony. Zabrakło prezycji.

Nie minęło 40 sekund, a mieliśmy dwie setki! Najpierw świetnie strzelał główką po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Kovacević, a po chwili w jeszcze lepszej sytuacji dobijał Rymaniak, ale w obu przypadkach świetnie spisał się Szmatuła! Ależ to mógł być początek!

Rozpoczęliśmy!

17:57

Piłkarze wychodzą już na boisko. Za kilka minut zaczynamy!

17:56

Wielu z Was może zastanawiać się, dlaczego w składzie Korony nie ma Elii Soriano - według nieoficjalnych informacji, nabawił się urazu mięśnia czterogłowego.

17:48

W Gliwicach wszystko już gotowe!

17:45
17:43

Zlatan Alomerović, Bartosz Rymaniak, Shawn Barry, Adnan Kovacević, Ken Kallaste, Łukasz Kosakiewicz, Jakub Żubrowski, Fabien Burdenski, Mateusz Możdżeń, Nabil Aankour i Maciej Górski - na wystawienie takiej jedenastki zdecydował się Gino Letteri!

17:42

Czy Piast Gliwice wygra swój pierwszy mecz w tym sezonie? A może to Korona Kielce odniesie pierwsze zwycięstwo na wyjeździe w obecnych rozgrywkach? Za nieco ponad 2 godziny będziemy znać odpowiedzi na te pytania! Zapraszamy Was na relację live z meczu Piast Gliwice - Korona Kielce!

11:24

Początek meczu o godz. 18. Zapraszamy na naszą relację na żywo.

kibol2017-08-19 20:25:14
Ilu kielczan grało w dzisiejszym meczu?
lucas_ck2017-08-19 19:47:54
nie wiem dlacego usilnie probujemy grac 2 sr obroncow barry, kovacevic, w kazdym meczu cossknoca:P a najlepszy obronca popprzedniego w Koronie sezonu siedzi na ławce???
Dommell2017-08-19 19:40:45
Gorski porazka...ale Kaczaeawa to mu moze buty jak narazie nosic. Ni3 dosc ze nic nie gra to jeszcze jego wprowadzenie wymaga uziemienie Rymaniaka w srodku obrony.