Arka Gdynia

0:0 (0:0)

Oblężenie bramki Steinborsa, ale wciąż czegoś brakuje, tego ostatniego, precyzyjnego podania. Cztery minuty doliczone.

Barry wraca na boisko, brawo! Ależ mamy teraz nerwówkę, gorąca końcówka spotkania w Gdyni!

Barry poza boiskiem i raczej nie da rady wrócić. A to rodzi problem, bo Korona wykorzystała już limit zmian.

Zwija się z bólu Barry, po faulu ewidentnym Siemaszki. Jest potrzebna pomoc masażystów.

Znów kontra Korony i znów brzydko przerwana. Żółta kartka dla Kuna.

Kolejna próba z dystansu. Cebula, ale niestety mocno nieprecyzyjnie.

Korona w przewadze! Druga żółta kartka, w konsekwencji czerwona dla Piesio! Bardzo brzydko faulowany w tej sytuacji był Cebula.

Gra toczy się teraz praktycznie cały czas na połowie Arki. Szukają sposobu na oszukanie rywali kielczanie, ale ci mocno się teraz bronią.

I Nabil Aankour schodzi z boiska. W jego miejsce Kosakiewicz.

Soriano, świetnie plecami do bramki, odgrywa do Aankoura, jest strzał petarda z dobrej pozycji, ale wyyysoko. Szkoda. Naprawdę dobra okazja.

Siemaszko na lewym skrzydle, dośrodkowanie, ale piłka pewnie ląduje w rękach Alomerovicia.

Faulowany Kallaste pod polem karnym swojej drużyny, kartka dla Sambei.

Kolejna zmiana w drużynie Ojrzyńskiego. Za Jurado - Siemaszko.

Ależ mógł być debiut! Co za kapitalne dośrodkowanie z prawej strony, chyba Rymaniaka, głową uderza Soriano, ale instynktownie broni to golkiper Arkowców. Jest złość u napastnika Korony, bo naprawdę niewiele zabrakło.

Druga zmiana w Koronie. Debiut! Za Górskiego wchodzi Soriano.

O matulu!!! Cebula z rzutu rożnego, uderza głową kapitalnie Rymaniak, piłka leci pod poprzeczkę, ale końcami palców wybija ją Steinbors!

Była szybka, dynamiczna kontra Korony, kapitalnie pobiegł do przodu Barry, ale dośrodkowanie już za mało precyzyjne. Kielczanie jednak wciąż przy piłce, jest rzut wolny. Uderza Żubrowski, ale niestety tylko w mur.

Ależ teraz zmarnował Górski! Co za ładna akcja Korony, świetne zgranie piłki do napastnika, ale ten fatalnie ją przyjął i nie zdołał oddać celnego strzału na bramkę Arki. Ogromna szkoda!

Jest też zmiana w Koronie. Schodzi Jukić, w jego miejsce Cvijanović.

Pierwsza zmiana w Arce. Za Nalapę wchodzi Kakoko.

Prezes Zając obecny na trybunach. Na razie jednak bez powodów do euforii - wciąż czekamy na pierwszego gola.

Świetna akcja Korony, ręce składają się do oklasków! Piłka trafiła na lewą stronę do Kallaste, ten zdecydował się na mocny strzał, ale zdołał to wybronić Steinbors.

Korona wytrzymała i już mecz się wyrównał. Kielczanie przechodzą do ofensywy. Teraz mocne wgranie w pole karne, ale Jukić nie zdołał opanować piłki.

:)

Trudne chwile drużyny Lettieriego, Arka mocno naładowana od początku drugiej połowy spotkania. Napór na bramkę kieleckiej drużyny.

Jest kolejna, groźna akcja Arki, z prawej strony wrzuca Jurado, ale blokuje bardzo dobrze Barry. Kolejna wrzutka gospodarzy, uderza głową jeden z zawodników, lecz piłka ląduje w rękach Alomerovicia.

Jest dośrodkowanie, jest strzał głową, broni Alomerović bardzo dobrze, ale gwizdek sędziego - była pozycja spalona.

Wracamy do gry!

Przerwa. Po I połowie w Gdyni bez bramek.

Możdżeń z rzutu wolnego. No niestety, uderzenie marnej jakości i mocno niecelne.

Ależ piłka, ależ przyjęcie! Kapitalna, długa piłka Żubrowskiego, przyjmuje klatką w polu karnym Kallaste, uderza z woleja, ale obok.

Dośrodkowanie Arkowców z prawej strony, uderza głową Jurado, ale piłka przelatuje kilka metrów obok bramki.

Bez przesady...

Prawdziwa "mordownia" na boisku, ostre starcia, nie oszczędzają kielczan zawodnicy Ojrzyńskiego. Aż nam to coś przypomina...

Bardzo brzydki faul Aankoura i zasłużona żółta kartka.

Coraz bliżej!!! Bardzo, bardzo niewiele zabrakło! Świetna akcja Rymaniaka, który z impetem wpadł w pole karne, zostawił piłkę Jukiciowi - mocny strzal, broni Steinbors. Korona wciąż przy piłce, jest uderzenie Żubrowski z dystansu, rykoszet i... obok. Szkoda, ale naprawdę dobrze to wyglądało. Arka w opałach.

Ajjj! Teraz ładnie Korona. Z lewej strony Jukić, zgrywa piłkę Cebula, uderza z woleja Możdżeń, ale niestety obok prawego słupka.

Bardzo waleczna jest Arka. Widać rękę Leszka Ojrzyńskiego. Trzeba przyznać, że ostatnie minuty należą raczej do gospodarzy, choć kielczanie ostro bronią dostępu do własnej bramki.

Bardzo dużo walki na boisku, niestety bardzo mało sytuacji podbramkowych. Jeżeli piłkarze uderzają, to z dystansu, tak jak teraz Rey. Piłkarz Arki mocno, ale nad poprzeczką.

Rzut wolny dla Arki po faulu Możdżenia. Do piłki podchodzi Piesio, ale uderza zdecydowanie za wysoko.

Ależ zamieszanie teraz pod bramką Korony! Wyszedł daleko Alomeroivić, udało się obronić jedną, drugą piłkę, jest jednak jeszcze strzał i futbolówkę zmierzającą do pustej bramki blokuje Barry. Brawo Shawn! Bardzo dobre wyczucie!

Trochę tempo i jakość spotkania spadło. Dużo walki w środku pola

I znowu próba Korony z dystansu - tym razem Aankour. Na wiwat.

Fajny, dynamiczny mecz od początku w Gdyni. Coś czujemy, że gdyby władze Ekstraklasy i Canal+ wiedziały, że obie drużyny tak fajnie rozpoczną rozgrywki, to spotkanie na pewno nie odbyłoby się w poniedziałek, tylko w jeden z weekendowych dni. Ale niestety, jak się nie ma zaufania...

Z dystansu próbował uderzyć lewą nogą Możdżeń, ale niestety - bardzo słabo. Zabrakło wszystkiego - siły i promocji.

Jest pierwsza akcja Korony! Dośrodkowanie Kallaste, uderza głową Górski, ale jest w bardzo trudnej pozycji i piłka przelatuje obok bramki. Nieco większej precyzji, a mogła być naprawdę groźna okazja.

I już mamy pierwszą żółtą kartkę. Piesio w środku pola fauluje Możdżenia i sędzia nie ma wątpliwości. Mogła być z tego ładna kontra.

Ruszyli! Mocno zaciemniony w połowie murawa boiska, widoczność nie jest najlepsza, ale... Nie mamy na co narzekać.

17:58

Piłkarze już na murawie, oficjalna prezentacja za nami. Zaraz zaczynamy!

17:58

Widzieliście to? Wyborne :)

17:57

Korona dzisiaj po raz pierwszy w tym sezonie w rezerwowych, ciemnych strojach Pumy.

17:55

Trener Gino Lettieri troszeczkę nas "oszukał" przed spotkaniem, niejako zapowiadając zmiany w podstawowej jedenastce. Taki z niego zgrywus. Ale miał rację, że nic nie zmieniał. Nie zmienia się dobrze funkcjonującego mechanizmu. Jeżeli ten skład w Gdyni zagra tak samo, jak z Cracovią - będzie wspaniale.

17:51
17:49

Jak my kochamy poniedziałkowe mecze... Dramat, ale nie marudzimy. Zaczynamy naszą relację, mocno wierzymy w fajną grę żółto-czerwonych i oczywiście kolejne zwycięstwo!