0:1 (0:1)

Legia Warszawa

Dominik Nagy (35')

19:59

Legia wygrała i... co tu dużo gadać - wykonała duży krok do kolejnego mistrzostwa Polski. Korona smutna, głowy opuszczone, jest porażka kieleckich zawodników, ale tym facetom znów należą się brawa. Dzisiaj, po raz kolejny, pokazali ogromny charakter i chwilami kawał dobrego futbolu.

Dziękujemy Wam za ten mecz. Dziękujemy za piękny sezon!

Za uwagę dziękuje Tomasz Porębski.

Dośrodkowanie z rzutu wolnego, cała Korona w polu karnym gości, wychodzi daleko Malarz, piąstkuje, ale źle, jest jeszcze dobitka... Nic z tego. Koniec meczu. Legia wygrywa 1:0.

Protestuje teraz ławka rezerwowych Korony, za co kartkę koloru żółtego ogląda Abalo.

Obrona Częstochowy, choć raczej powinniśmy napisać - obrona Warszawy! Legia zamknięta na własnej połowie, w pobliżu pola karnego. Hej! Która drużyna walczy o mistrzostwo Polski? Bo mamy wątpliwości.

Możdżeń z dystansu. Nad bramką... Żółta kartka dla Malarza za opóźnianie gry.

Mają powody do niepokoju właściciele warszawskiej Legii. Korona napiera.

Cztery minuty doliczone.

Borjan chce pospieszyć Guilherme, ale na to nie pozwala mu arbiter. W dodatku karze go żółtą kartką.

Ostatnia zmiana w Legii. Schodzi Guilherme, za niego Rzeźniczak.

Dużo teraz chaosu na boisku, Korona bardzo chce zdobyć wyrównującego gola, Legia podwyższyć na 2:0 i uspokoić sytuację. Zrobiło się sporo wolnej przestrzeni. Jest okazja dla gości, uderza Hamalainen, technicznie... I nad bramką.

Wcześniej żółta kartka dla Kiełba.

Groźnie pod bramką Korony, dośrodkowanie Moulin, walczy o piłkę w górze Hamalainen z Borjanem, jest jeszcze Chukwu, ale na szczęście bronią to kielczanie.

Żółta kartka dla Mrozika.

TO JEST ODJIDJA-OFOE. Co za podanie górą do Hamaleinena, ten ma przed sobą tylko Borjana, ale broni kapitalnie Milan. Jest jeszcze dobitka Brozia, ale minimalnie obok prawego słupka. Co robi ten bramkarz! Jest genialny.

Kolejne uderzenie na bramkę Borjana! Tym razem Guilherme, ale obok. Choć bliżej niż jego kolega.

Akcja Guilherme na prawym skrzydle, wycofanie piłki do niepilnowanego Hamalainena, ten uderza od razu, ale wysoko nad bramką.

Ajjjjjjjjj!!!!! Żubrowski, z dystansu, bardzo dobry strzał, piłka odbiła się jeszcze od murawy, ale... jeden feler - obok bramki. Niewiele, ale jednak obok.

Zmiana w Legii. Za Nagy'ego wchodzi Chukwu.

Niesamowite. Legia na Kolporter Arenie gra na czas. Już po raz kolejny Malarz wstrzymuje wykop piłki.

Ambitnie teraz Kotarzewski, zaciekle walczy o piłkę. Przegrał tę rywalizację z Hlouskiem, ale za ambicję należą mu się brawa.

JEZUS MARIA!!! Było tak blisko! Kapitalne uderzenie Kiełba, z woleja, z okolic 18. metra. Wyciągnął się jednak jak długi Arkadiusz Malarz i wybił piłkę na róg. Niezwykła interwencja bramkarza Leigi.

Po chwili rzut rożny, uderzenie głową Rymaniaka - nad bramką.

I pierwsza zmiana w Legii. Za Radovicia - Hamaleinen.

Ostatnia zmiana w Koronie. Kotarzewski za Aankoura.

Błąd Mrozika, który nie przeciął łatwej piłki i Legia ma okazję. Odjidja-Ofoe do Nagy'ego, ten uderza bardzo lekko, technicznie... trafia w słupek! Znów mnóstwo szczęścia.

Raaaadović! Mocne uderzenie legionisty na dalszy słupek i... zabrakło centymetrów. Borjan byłby bez szans.

Dobra piłka Kiełba na prawą flankę do Aankoura, ale pędzi za nim Hlousek i kapitalnie go zablokował. Od bramki rozpocznie Malarz.

Daaaaleka piłka do Kiełba, ten świetnie ją opanował, ale pilnowany przez Pazdana. Dośrodkowanie, zgrywa głową Aankour, z woleja Możdżeń... Kilka metrów nad bramką.

Potwierdzenie od spikera zawodów. Dziś na stadionie 15 tysięcy widzów.

Zamieszanie w polu karnym Legii, jest uderzenie, ale zablokowane. Wychodzą z opresji gracze Magiery.

Racowisko teraz na sektorze gości.

Walczy Korona, pokazuje charakter. Bardzo wyrównane spotkanie w II połowie.

Legia próbuje z dystansu. Fatalnie uderza jednak Moulin. A teraz przerwa w grze, bo główny arbiter musiał podbiec do ławki rezerwowych, by uspokoić Vukovicia.

Jest w końcu akcja Korony, ładna, ciekawa. Grzelak do Mrozika, ale ten wywalczył tylko rzut rożny. Ze stałego fragmentu gry, niestety, nic nie wyszło.

Druga zmiana w Koronie. Za Górskiego wchodzi Vanja Marković.

Akcja Korony. Kapitalne podanie Żubrowskiego do Kiełba, ten nieco wstrzymał atak, ale w końcu zakończył ją strzałem. Piłka po rykoszecie leci w boczną siatkę.

Dodajmy, że Rymaniak ze względu na kolejną żółtą kartkę też nie będzie mógł zagrać w Szczecinie.

Nie wiemy, czy dziś na boisku oglądamy tegorocznych mistrzów Polski, ale tacy na pewno siedzą na trybunach stadionu.

Kolejna żółta kartka dla gospodarzy. Rymaniak.

Coś o taktyce Korony po zejściu Kallaste. Grzelak gra na lewej obronie, do środka przesunięty został Rymaniak, a na prawą stronę defensywy Możdżeń. Mrozik w środku pola.

Kolejne świetne podanie Belga w pole karne, ale tym razem Radovicia ubiegł Borjan. Świetna interwencja na przedpolu.

Ufff... To powinno być 2:0, taka prawda. Kapitalna akcja Odjidja-Ofoe, zagranie na czyste pole do Radovicia, ten ma przed sobą tylko Borjana, ale uderza wprost beznadziejnie. Obok bramki.

Palanca i piłka w grze. Początek drugiej połowy.

Piłkarze wracają na murawę. I tak jak zapowiadaliśmy - pierwsza zmiana w Koronie. Wchodzi Mrozik, schodzi Kallaste.

Mocno rozgrzewa się Mrozik, więc pewnie zobaczymy go na boisku tuż po przerwie.

Przerwa. Koniec pierwszej połowy. Nieśmiałe brawa dla kieleckiej drużyny od kibiców, ale na te zespół zasłużył za pierwsze 20-30 minut. Potem brakowało nieco jakości i koncentracji.

Kiełb z rzutu rożnego, wyskakuje najwyżej w polu karnym Kwiecień i... ajjj, dobre uderzenie, ale jednak ponad bramką.

Teraz jest szansa! Pędzi Możdżeń, decyduje się na strzał, ale jest rykoszet i piłka przelatuje nad poprzeczką.

Niestety, o grze Korony w ostatnim kwadransie - zwłaszcza pod kątem ofensywy - nie możemy powiedzieć zbyt wiele dobrego. Złe rozwiązania, niecelne podania, przegrane pojedynki. Będą mieli o czym porozmawiać żółto-czerwoni w przerwie.

Piłka w siatce po uderzeniu Nagy'ego, ale wcześniej podniesiona chorągiewka - była pozycja spalona.

Ładna teraz akcja Guilherme i Radovicia, zakończona uderzeniem tego drugiego. Na nasze szczęście - bardzo niecelnym.

Faulowany Grzelak, fauluje Nagy. Żółta kartka dla legionisty.

Teraz dynamicznie, na przebój pognał prawym skrzydłem Rymaniak, ograł jednego, dwóch rywali, ale niestety - w samej końcówce został umiejętnie zablokowany. Od bramki Malarz.

Korona przy piłce. Nie podłamali się kielczanie, choć szukają teraz dobrego sposobu na to, jak przechytrzyć obronę przyjezdnych. Trzeba przyznać, że Jacek Magiera nieco pozmieniał z ławki rezerwowych i Legia taktycznie od pewnego czasu prezentuje się znacznie lepiej.

Super...

Fatalny błąd kieleckiej defensywy i jest 0:1. Podanie z lewej strony do zupełnie niepilnowanego w polu karnym Nagy'ego i ten umieszcza piłkę obok kieleckiego bramkarza. Tym razem Borjan był bez szans, on tej futbolówki nie mógł zablokować.

Korona uspokoiła sytuację, rozgrywa piłkę od własnej bramki. Póki co, gra w środku pola, sytuacji podbramkowych jak na lekarstwo, choć... Niestety.

Mecz się nieco uspokoił. Zła wiadomość jest taka, że przy piłce Legia. To ona jest w ataku.

Czas na sektor gości - prosto z murawy.

Pada na murawę w polu karnym Górski, ale sędzia niewzruszony. Kontra Legii, powstrzymuje ją faulem na środku Kwiecień. Żółta kartka.

Słupek! Mamy kupę szczęścia. Odjidja-Ofoe na lewo do Guilherme, ten decyduje się na uderzenie, ale piłka trafia w lewy słupek bramki. Po raz kolejny: uff!

A na boisku cały czas oglądamy zażartą walkę, żaden zespół nie odpuszcza. To jest mecz dużej intensywności.

Jest faul w środku pola i żółta kartka dla Grzelaka. To oznacza, że ten obrońca nie wystąpi w ostatnim meczu sezonu z Pogonią Szczecin.

Odpowiedź: bo pod oprawą kieleckich kibiców, oczywiście odpalone zostały race. Niestety, ze względu na fakt, że jest dość jasno, nie dało to oczekiwanego efektu.

Zadymiło się na murawie. A dlaczego? Zaraz wyjaśnienie.

BORJAN! Nie wierzymy! Kolejna świetna akcja Legii, jest strzał, ale znów wybornie Milan, łapie tę piłkę ten "crazy men", ten szalony facet między słupkami. Ta opoka kieleckiej drużyny!

Jest oprawa na sektorze Korony. "Licencja na odpalanie. Ultras mafia".

BORJAN!!! Co za interwencja! Pędzi Legia z szybką kontrą, mają przewagę, Radović do "czystego" Moulin, ale znakomicie, kapitalnie wręcz wychodzi z bramki kielecki bramkarz i zablokował jego uderzenie. Po chwili jeszcze jedna próba gości, ale piłka ląduje na górnej siatce. Ufff!

Teraz było groźnie. Odjidja-Ofoe na lewo do Moulina, ten wpada w pole karne, dośrodkowuje z lewej flanki, ale futbolówka ląduję w rękach Borjana.

Daleka piłka Legii i pewnie Borjan. Mają ogromne problemy warszawianie z konstruowaniem ataku pozycyjnego. Kapitalnie jest ustawiona Korona, a co najważniejsze w tym wszystkim - kielczanie bardzo groźnie atakują.

My nie wiedzieliśmy powtórek, ciężko nam się wypowiadać...

Możdżeń decyduje się na strzał z dystansu, zewnętrzną częścią prawej stopy, ale piłka przelatuje w bezpiecznej odległości od bramki Malarza.

Nie tylko my nie wierzymy w to, co się tutaj dzieje...

Gooool... nie, nie ma! Dośrodkowanie, zamieszanie w polu karnym, pada Kwiecień na murawę, Malarz też runął, Górski huknął do siatki i gwizdek sędziego... Faul na golkiperze gości.

O MATKO!!! NIE WIERZYMY! Akcja Korony, kapitalna - Żubrowski daleko podaje do Palanki, ten kapitalnie przyjmuję piłkę. Mija jednego, drugiego, trzeciego rywala, uderza, ale jest rykoszet i piłka przelatuje tuż obok prawego słupka. Jest rzut rożny.

Odepchnął teraz Broź Możdżenia, za co obejrzał żółtą kartkę. Sytuacja o tyle paradoksalna, że w tej sytuacji faulowany był... legionista. Głupie zachowanie zawodnika gości.

Jest Kiełb, akcja lewą stroną, dośrodkowanie w pole karne, ale nie ma tam nikogo, nie ma komu przeciąć tej piłki.

Zaczynamy zdjęcia z boiska!

Co za sytuacja Palanki! Uderzenie z woleja, z odległości 6-7 metrów. Hiszpan był zupełnie niepilnowany, ale niestety fatalnie przestrzelił. Szkoda!

Bardzo dobrze teraz, po raz kolejny, Korona w obronie. Spokojnie zażegnany atak Legii.

Aankour - dobre, ciekawe podanie do Kiełba w pole karne, ale w ostatniej chwili wybili legioniści. Po chwili kolejne dośrodkowanie, ale znów górą goście z Warszawy. Nabiera tempa ten mecz!

Piłkarze obu drużyn póki co badają się, spokojnie rozgrywają piłkę, nie nastawiają się na szybkie ataki. Legia dwa razy przedostała się pod pole karne Korony, ale została świetnie zablokowana przez defensywę.

Ruszyli! Legia przy piłce.

18:00

Zawodnicy czekają na sygnał od nc+. Przypomnijmy, że dziś o godz. 18 rozpoczynają się wszystkie spotkania grupy mistrzowskiej, stąd tak ważna jest synchronizacja.

17:59
17:58

Dziś kapitanem żółto-czerwonej jedenastki będzie Bartosz Rymaniak.

17:58

Dziś po raz pierwszy nie jest odgrywany Marek Grechuta z głośników. Kibice zaintonowali za to przyśpiewkę "W grodzie nad silnicą". No, trochę czasu minie, zanim podchwyci to cały stadion, ale nie od razu Kraków zbudowano.

17:57

Piłkarze wychodzą na murawę. Wszyscy wstali z miejsc, brawa od całej publiki. Ahhh! Co to się dzieje tutaj! Kochamy taką atmosferę!

17:56

Dostajemy od Was pierwsze zdjęcia z trybun, z podróży na Kolporter Arenę. Super! Czekamy na kolejne! Oby udało stworzyć się naprawdę wielką i niepowtarzalną galerię kieleckich kibiców!

17:55

Flagi podniesione, niemal wszyscy już na swoich miejscach. Napisalibyśmy, że dziś na Kolporter Arenie komplet widzów, ale... Jesteśmy realistami. To jest Polska. Tu dzisiaj mamy NADKOMPLET publiczności!

17:48

Tak spokojnie było 2 godziny temu. Teraz jest... zupełnie inaczej. Ale na to musicie poczekać, kolejne zdjęcia już z murawy.

17:46

Sytuacja teraz mocno się uspokoiła, trwa wyczekiwanie na powrót piłkarzy na boisko i pierwszy gwizdek. Kibice ładują akumulatory przed rozpoczęciem spotkania.

17:45

Siedzimy w miejscu i co rusz wycieramy płot z czoła. W takich chwilach przestajemy zazdrościć piłkarzom - oni tej wody z organizmu stracą dziś naprawdę dużo.

17:43

Kwadrans do rozpoczęcia spotkania. Niech się to już wreszcie zacznie! Coraz tłoczniej wokół nas.

17:42

Korona podziękowała Maciejowi Bartoszkowi za pracę wykonaną w Kielcach. W taki piękny, cudowny sposób. Szpaler utworzony przez zawodników, a z kwiatami powędrowali nie tylko przedstawiciele zarządu, ale też kibiców.

To lubimy i... Mamy nadzieję, że 8. minuta też wypali. Wszystko w rękach publiczności :)

17:38

Magia gry. Teatr sportu. Zwycięstwo, porażka - zawsze fair play. Korona Kielce. Całe życie, cały Ty.

TU MARZENIA SIĘ SPEŁNIAJĄ!

17:37

Kurczę, dzisiaj nawet oprawa muzyczna brzmi... jakby lepiej. Niby to samo, co zawsze, a jednak - jest moc!

17:37

Korona sięga dzisiaj po różne rozwiązania i wzmocnienia :)

17:36

Coraz więcej kibiców przybywa na trybunach, ajjj! Nie możemy doczekać się, gdy komplet już na nich zasiądzie. Kochamy ten widok. Wolne są tylko sektory buforowe. Poza tym za bramkami zostały zdemontowane reklamy, miejsca są zajęte przez kieleckich sympatyków. Zarówno pod młynem, jak i od strony WDK.

17:34

Zdjęcie Młyna i sektora gości - będzie! Nasz fotoreporter już dostał odpowiednią dyspozycję, odrobina cierpliwości.

17:33

Oczywiście liczymy na Wasz liczny udział w tej relacji. Od tego ona jest. Pytajcie, komentujcie, możecie nawet kibicować. Wszystko, czego dusza zapragnie!

17:32

Oho, teraz pomarudzimy. Słońce wyłania się zza dachu i... mocno grzeje. Jasność w komputerze ustawiona na full, a mimo to ledwo co widzimy. Dlatego jeśli się pomylimy, damy literówkę - wybaczcie!

17:30
17:28

Warunki pogodowe - informujemy, jeśli nie ma Was w Kielcach - są kapitalne, ale... mogą być też trudne. Jest gorąco, słońce mocno przygrzewa. Nas póki co chroni dach, ale na boisku jest prawdziwe piekło.

17:26

Póki co, serwujemy Wam zdjęcia robione telefonem i z dalszej odległości, ale w trakcie meczu powinny pojawić się fotki także prosto z murawy - i to dobrej jakości.

17:25

"Nie poddawaj się, ukochana ma..." - i tak przez dobre 2-3 minuty. To robi wrażenie.

17:25

Legia na boisku! I znów gwizdy. Teraz jednak od kilku minut kapitalnie kibicują goście z Warszawy.

17:23

I - jak zwykle - żółto-czerwoni w bardzo dobrych humorach przed meczem. Ostatnio kończyło się to także uśmiechami po spotkaniu i punktami. Oby dziś było podobnie.

17:22

Dziś piłkarze Korony wybiegli na boisko w dość jednoznacznych koszulkach.

17:20

Kolejna ważna wiadomość! Nie ma tłoków przed kasami! A przynajmniej nie było ich jakieś pół godziny temu.

Ale to pewnie dlatego, że bilety już dawno się wyprzedały ;)

17:20

Pewnie tych, którzy czytają dzisiejszą relację nie ma na stadionie, ale... Przypominamy o naszym konkursie. Jest mnóstwo fajnych nagród do wygrania. Więcej informacji: TUTAJ.

I ważna informacja. Jeżeli z jakichś przyczyn nie ma Was dziś na Kolporter Arenie, ale oglądacie spotkanie w TV to... też możecie pokazać, jak pięknie kibicujecie żółto-czerwonym. I Wasze zdjęcia też będą brane pod uwagę, też możecie wygrać! :)

17:18

Składu Legii nie będziemy analizować, ale oczywiście drużyna Jacka Magiery dzisiaj w bardzo mocnym zestawieniu. Jeżeli Korona zagra tak, jak nas do tego przyzwyczaiła w poprzednich meczach - będzie wielkie widowisko.

17:16

Na murawie pojawili się właśnie Arkadiusz Malarz i Radosław Cierzniak, bramkarze warszawskiej Legii. I na powitanie dostali potężną dawkę gwizdów.

17:15

Składy! Właśnie! Najważniejsze. Znamy je i Wy też możecie poznać, gdy zajrzycie do odpowiedniej rubryki. Korona dziś bez swojego kapitana, Radka Dejmka.

17:15

Dzisiaj pięknie wyglądają ulice przyległe do kieleckiego stadionu. Mnóstwo żółtych i czerwonych koszulek, osób z szalikami. Chodzimy tędy... praktycznie przed każdym spotkaniem, ale takiej atmosfery już dawno nie pamiętamy.

17:11

Na murawę wychodzi własnie cały zespół kieleckiej drużyny. Gromkie "Korona, Korona" na trybunach na powitanie.

17:10

Żeby oddać Wam trochę klimat spotkania... 50 minut do meczu, na rozgrzewkę wychodzą bramkarze Korony, na co kibice gości, którzy są już na stadionie, zaśpiewali głośno "Żółto-czerwona..." i dalej wiecie. Ale zaraz dostali błyskawiczną odpowiedź z Młyna i - że tak powiemy - póki co, w tej rywalizacji 1:0 dla Korony.

Tutaj żartów nie będzie.

17:09

HALO KIELCE! Co za dzień, co za mecz! Jest pięknie, gorąco, atmosfera... Sami wiecie - doskonała! Chyba wszyscy czekaliśmy na to wielkie spotkanie. Bo wierzymy, że będzie wielkie, a przede wszystkim zwycięskie dla kieleckiej Korony. Tomasz Porębski, kłaniam się nisko i zapraszam na naszą relację.

16:58

Mecz rozpocznie się o godz. 18. Zapraszamy!

Mks2017-05-28 19:55:26
Czy cksport wie może kto będzie trenerem korony w przyszłym sezonie, mówi się o jakims Włochu który spuścił drużynę do 3 ligi niemieckiej?? Może jest ktoś na trybunach obok prezesów lub Burdenskiego??
miki2017-05-28 19:47:41
odebrać tym kur..... to mistrzostwo!!!nie należy im się
Angol2017-05-28 19:34:42
Pajace z c+ mikrofon ustawili chyba w samym środku klatki gości.
Bazyl2017-05-28 19:11:09
Był gol dla Korona Kielce sędzia się pomylił , sędziowie​złodzieje!!!! Gdzie są powtórki??
Angol2017-05-28 18:40:01
Na trybunach ultras mafia, a na boisku czarna magia z gwiazdkami.
ewa2017-05-28 17:57:20
pokazcie ten mlyn wkoncu
Bazyl2017-05-28 17:32:46
Można pokazać foto młyna i Sektor Gości
Mks2017-05-28 17:04:30
Mam nadzieję że Korona pokaże się z dobrej strony i wygra!!!! Liczymy na 3 pkt i piąte miejsce już dzisiaj. Czy ktoś wie kto będzie już nowym trenerem??