Lechia Gdańsk

0:0

17:24

Wypada podziękować Koronie za ten mecz. Kielczanie - mimo dosyć szczególnych wydarzeń w ostatnim tygodniu - zaprezentowali się z dobrej strony i mogli wygrać to spotkanie. Ale jeden punkt należy szanować. Szkoda tylko, że nie zobaczyliśmy żadnych bramek, ale... Już w środę na Kolporter Arenę przyjeżdża Wisła Kraków i wtedy liczymy na grad goli. Wiadomo, do której siatki :) Dziękujemy za uwagę, miłej niedzieli!

KONIEC MECZU! Remis!

Dośrodkowanie Peszki z rzutu wolnego, uderza głową Paixao, ale piłka w rękach Borjana! Poza tym i tak była pozycja spalona, co po chwili zasygnalizował arbiter.

Cztery minuty doliczone.

Mak z prawej strony, jest M. Paixao, uderza, ale obok bramki. Kontrolował jednak jej lot Borjan.

I ostatnia zmiana Bartoszka. Mrozik wchodzi za Aankoura.

Akcja Korony, jest Możdżeń, jest strzał! Nad bramką...

Dużo teraz szczęścia przy kolejnym ataku Lechii miała Korona, na szczęście po raz kolejny piłka ląduje w rękach Borjana.

Zmiana w Koronie. Za Pylypczuka - Jakub Kotarzewski.

Napór Lechii, ale też mylą się gdańszczanie, coraz więcej nerwów, coraz mniej zimnej krwi.

Maloca fauluje Górskiego, była szansa na dobrą kontrę Korony. Jest żółta kartka.

Trzecia zmiana w drużynie z Gdańska. Za Wolskiego wchodzi Piotr Wiśniewski.

Może podobać się mecz w Gdańsku w drugiej połowie!

Marco Paixao! Co za okazja, ale jest rykoszet, piłka odbija się od Grzelaka i wychodzi na róg. Całe szczęście!

Rzut rożny dla Korony, zamieszanie w polu karnym gospodarzy, ale przenosi piłkę nad poprzeczką Kuciak.

Borysiuk fauluje Żubrowskiego, za co ogląda żółtą kartkę.

W końcu odpowiedź Korony! Pylypczuk uderza z 20 metrów, ale nad bramką.

Znowu Lechia, świetna piłka Peszki do Flavio Paixao, z przewagą gospodarze, ale fatalnie to rozegrali, łapie futbolówkę Borjan.

Kolejna akcja Lechii, uderza jednak nieczysto Marco Paixao i piłka ląduje w rękach Borjana. Ale szybko traci futbolówkę Korona.

Zatem Lechia teraz bez swojego kapitana.

Druga zmiana w Lechii. Za Krasicia wchodzi Michał Mak.

Atakuje Lechia, ale bardzo dobrze bronią dostępu do własnej bramki Koroniarze.

Schodzi z prawej strony do środka Haraslin, jest odegranie do Wolskiego, strzał, bardzo dobrze leci piłka, ale broni to Borjan. Kolejna świetna interwencja!

Uderza Marković z woleja, z około 25 metrów, ale obok bramki Kuciaka.

Teraz zmiana w Lechii. Za Kuświka na boisko wbiega Marco Paixao.

Pierwsza zmiana w Koronie. Za Palankę wchodzi Vanja Marković.

UFFF!!! Wolski z rzutu wolnego, pusty przelot Borjana, wyszedł niepotrzebnie z bramki, zamyka akcję głową Paixao, ale całe szczęście obok bramki!

Naciska teraz Lechia, ożywił nam się mecz, głośno na trybunach. Musimy mieć się na baczności, bo ataki są coraz groźniejsze.

BORJAN!!! Fantastyczna parada golkipera z Kielc po uderzeniu Kuświka. Nie zdążył z interwnecją Dejmek, ale od czego mamy Milana w bramce!

Znowu!!! Cudowne podanie Możdżenia w pole karne, tam wpada Górski, uderza z pierwszej piłki, ale wyborna interwencja Kuciaka. I jest szybka odpowiedź Lechii. Strzał Wolskiego, broni Borjan!

Co za pech! Ależ akcja Korony, wyszedł Kuciak, był strzał, ale zablokowany przez defensorów Lechii. Szybka kontra gospodarzy, Możdżeń fauluje Wolskiego i żółta kartka dla pomocnika kieleckiej drużyny. Szkoda tej sytuacji, zabrakło zimnej krwi.

Świetnie przyjął piłkę w polu karnym Pylypczuk, strzał z woleja, z prawej nogi, ale tuż nad bramką. Szkoda!

Janicki fauluje na środku boiska Górskiego i ogląda za to żółtą kartkę.

Wracamy na boisko. Oba zespoły bez zmian.

Jak będzie w II połowie? Jak sądzicie?

I koniec pierwszej połowy. Jest 0:0. Gra Korony? Trzeba pochwalić, poza jednym, słabym fragmentem kieleckiej drużyny, przez większą część gry żółto-czerwoni prezentują się całkiem korzystnie. Wyrównany mecz oglądamy w Gdańsku i jesteśmy bardzo ciekawi, jak to ułoży się w drugiej części spotkania.

Grzelak kończy pierwszą połowę z żółtą kartką za faul na Haraslinie.

Kolejna akcja Lechii, ładnie rozklepana teraz Korona, uderza Wolski, płasko, po ziemi, ale bez problemów broni Borjan.

Wolski, teraz dośrodkowanie w pole karne, przyjmuje na klatkę piersiową Kuświk, uderza z woleja, ale obok bramki. Trudna to była jednak pozycja do strzału.

I znów Wolski. Tym razem zza pola karnego. Bardzo niecelnie.

Wpada w pole karne Korony Rafał Wolski, szuka swojego szczęścia, uderza, ale jest dobrze zablokowany.

Dużo walki w środku pola, sporo biegania, ale bez akcji podbramkowych.

WOW! Coś kapitalnego! Akcja Korony, wrzutka w pole karne, a tam... przewrotka! I to bardzo ładna. I to w wykonaniu Rafała Grzelaka! Naprawdę fajny, soczysty strzał, ale prosto w ręce Kuciaka. Pewna interwencja lechisty.

Musi podobać się pressing Macieja Górskiego, który mocno naciska zarówno obrońców Lechii, jak i Dusana Kuciaka. Nie mają z nim łatwo rywale, a daje to naprawdę świetne efekty, bo już kilka razy Korona odzyskała piłkę po złych wybiciach defensorów gospodarzy.

Szaleje przy linii bocznej Maciej Bartoszek, jest teraz uspokajany przez głównego arbitra. To pokazuje, jak bardzo zależy trenerowi na dobrych wynikach Korony - pomimo faktu, że już wie, iż w przyszłym sezonie nie poprowadzi kieleckiej drużyny.

I znowu Górski przed szansą, znów po świetnym podaniu Żubrowskiego. Ale raz, że tym razem uderzył nad bramką, dwa, że był na pozycji spalonej.

Budzi się Korona, coraz częściej przy piłce, gra toczyła się teraz na połowie zespołu Piotra Nowaka. Dobrze, bo przez kilka minut wyglądało to naprawdę niefajnie.

Teraz dziwna i nieco śmieszna sytuacja w polu karnym Lechii, był tam osamotniony Aankour, do którego wybiegł Kuciak, próbował przerzucić nad nim piłkę Marokanczyk, ale został zablokowany. Co w tym śmiesznego? To, że całkowicie zlekceważyli Nabila zawodnicy Lechii, aż ciężko w to uwierzyć.

Znowu Lechia! Teraz zakręcił w polu karnym Haraslin, uderzył płasko, ale dwa metry obok lewego słupka. Coraz większe zagrożenie kieleckiej bramki.

Kolejna okazja gospodarzy, dośrodkowanie Wawrzyniaka, strzał głową Paixao, ale ponad poprzeczką.

O RANY! Ale sytuacja Lechii! To powinna być bramka. Kapitalne dośrodkowanie Wolskiego z lewej flanki, wprost pod nogi niepilnowanego Krasicia. Świetnie z bramki wyszedł jednak Borjan, zmuszając rywala do odegrania piłki, a tam pod nogi bodajże Kuświka rzucił się Żubrowski i wybił futbolówkę. Brawo Milan, brawo Kuba!

Pogoda dziś w Gdańsku naprawdę klasowa. I bez obaw - to zdjęcie sprzed meczu, teraz na trybunach jest znacznie więcej ludzi :)

Korona przy piłce, ale dobrze bronią się gdańszczanie. Kielczanie trochę bez pomysłu, jak rozwinąć ataki.

Samotny rajd Górskiego, który przejął piłkę w środku pola, ale... Napastnik zdecydował się na strzał z lewej nogi z ponad 20 metrów i krótko mówiąc: wyszło beznadziejnie.

Wolski z wolnego, głową uderza Maloca, ale wysoko ponad bramką. Zbyt jednak wiele swobody miał przy tym stałym fragmencie gry obrońca Lechii.

Spokojny początek meczu, żadnych gwałtownych ruchów, ani zmasowanych ataków.

Niesamowite! 20 sekund meczu, faul Pylypczuka na połowie Lechii i sędzia wyjmuje żółtą kartkę. Czy nie zbyt pochopnie? Faulowany Wawrzyniak, a zawodnik Korony już musi bardzo uważać na murawie.

Piłka poszła w ruch. Zaczynamy!

15:30

Jeszcze minuta ciszy. Dziś w Gdańsku oczywiście kompletu nie ma (czego można się było spodziewać), ale jednak całkiem sporo osób zdecydowało się spędzić niedzielne popołudnie na stadionie. Póki co, jest bardzo sympatycznie.

15:29

Piłkarze już na murawie, zaraz zaczynamy, a na zdjęciach od Korony widać, że żółto-czerwoni w świetnych humorach na rozgrzewce. Liczymy na piękny mecz!

15:28

A w Gdańsku, jak to w Gdańsku. Piękny stadion i piękna otoczka meczu. To lubimy.

15:26

Halo Kielce! Tu Gdańsk :) Cytując klasyka, jest niedziela, godz. 15.30, ponad 20 stopni na termometrze, słońce świeci... No, warunki nie sprzyjają grze w piłkę, ale grać trzeba! ;)

14:28

Najważniejsze: po raz pierwszy w tym sezonie w barwach Korony od pierwszej minuty wystąpi Maciej Górski. Napastnik do tej pory zagrał w 7 spotkaniach żółto-czerwonych, za każdym razem wchodził na boisko z ławki rezerwowych.

14:27

Znamy już składy obu drużyn. Do sprawdzenia w odpowiedniej zakładce.

13:51

Mecz rozpocznie się o godz. 15.30. Zapraszamy!

Staszku Skosztuj2017-05-14 17:00:13
Brawo Korona
ck2017-05-14 16:26:20
@Sergioaguero - skąd o tym wiesz ???, czy może to kolejna plotka ???
Scyzoryk,Bazyliszek2017-05-14 15:12:57
Jacek Kiełb pewnie zagra w meczu Korona Kielce - Wisla Krakow . można pokazać foto kibiców Korona Kielce