Senegalczycy przejmują Koronę

Konferencja prasowa

Strona odświeża się automatycznie co 60 sek.

19:14

To tyle na dzisiejszej konferencji prasowej! Więcej pytań już dzisiaj nie padnie. Za uwagę dziękują już Tomasz Porębski oraz Wojciech Staniec!

19:13

Ibrahima: Chciałbym dodać jedną rzecz. Nawiązać do wszystkich pytań. Podam przykład. Ekipa Marsylii została kupiona, to świeża sprawa. Oni mają procedurę 6 miesięcy. Jest kupowana przez Amerykanów i potrzebują 6 miesięcy, żeby go kupić. My działamy praktycznie 3 miesiące, mamy procedury i mówicie, że to trwa za długo. Drugi przykład. Klub kupiony bardzo szybko i jest znowu w trakcie sprzedaży. Co możemy powiedzieć? Pośpiech nie jest dobry, ale trzeba dobrze wszystko wykonać. Jeżeli nie bylibyśmy zainteresowani Kielcami, nie byłoby nas tutaj dzisiaj. Gdybyśmy nie mieli środków, nie siedzielibyśmy tutaj. Tłumaczymy, kim jesteśmy, jak wygląda procedura. Chcemy też poznać Polskę. Badaliśmy dzięki ekspertom w różnych dziedzinach i chciałbym skończyć na tym. Kierujmy dobrze sprawę, nie spieszmy się, żebyśmy nie weszli w ścianę.

19:12

Ostatnie pytania. Tym razem do Wojciecha Lubawskiego. - Czy są jeszcze jakieś inne oferty kupna klubu? Co jeśli, nie sprzedamy? Wie Pan, ile pieniędzy potrzebuje Korona od miasta, gdyby nie udało się sprzedać?

W ostatnim czasie mam sporo ofert. Są sprawdzane, ale dla porządku. Jesteśmy lokali wobec Senegalu. Nie podniecam się nimi. Nie prowadzę żadnych rozmów, ale przyjmuje mejle i pisma z innymi ofertami. Nie jest to AS Roma - zaznacza prezydent i kontynuuje. - Doszliśmy do takiej poziomu, że nie mając długu potrzebujemy 4 mln rocznie, to możemy grać na podobnym poziomie. Nie możemy zejść poniżej tej granicy, bo to może zaszkodzić jakości. To, że pozyskaliśmy tak dobrych graczy, to cud. Nawet dwóch milinów już nie jesteśmy. Niektórzy radni, nawet z moje strony powiedzieli, że jak nie sprzedam, to zamykamy Koronę.

19:08

Pytanie: Co zauważył pan w naszych partnerach z Senegalu, że był to "strzał", że próbował pan ich przekonać do zainwestowania w Koronę?

Lubawski: Historia sprzedaży akcji trwa kilka lat, można napisać by z tego niezłą książkę. Nie wiecie o wszystkich ofertach. Są przesiewane z powodu jakości. W Europie nie ma zainteresowania polskimi klubami. Mamy doświadczenie dwuletnie rozmów z AS Romą, czy Niemców - oni chcieli na tym zarobić, co nie jest niczym złym. Przekonała mnie idea połączenia sportu i biznesu. Dlaczego afrykańskiego? Bo z francuskim nie da się zrobić, oni mają wszystko. Senegal jest krajem dobrze zorganizowanym, mają wiele surowców. Przed podjęciem decyzji, zaciągnąłem opinii Ministerstwa Rozwoju. Powiedzieli tak, to jest wręcz strategiczny kierunek rozwoju. Jeżeli nawet ułamek procentowy wpadałby do Korony z umów polsko-senegalskich, to klubowi byłoby bardzo dobrze. Jeżeli się okaże, że nie sprzedamy klubu, a radni dają łaskawie 4 mln, to będziemy się bronić przed spadkiem. Chwała prezesowi Paprockiemu, że zdjął kilka milionów złotych z budżetu, ale być może trochę kosztem jakości. Doszliśmy do granicy, że nie da się już więcej zdjąć, to będzie się odbijało na poziomie sportowym. Chcemy zawiązać pakt, który może wypalić. Czy to jest ryzykowne? Tak, ale musimy podjąć ryzyko. Mi te projekty się podobają. Widzieliśmy dzisiaj Diawa, to jest reprezentant kraju, on mógł grać gdzieś indziej. Ale trafił do Korony, bo rozpoczęły się między nami rozmowy. Jest wiele atutów, żeby współpracować w zakresie sportowym i gospodarczy. Jeżeli ktoś powie, że powinniśmy z Francuzami lub innymi krajami europejskimi? Wtedy to oni wzięliby od nas pieniądze. Być może będziemy prekursorami w Europie. Miejmy odwagę zaryzykować, bo za bardzo nie mamy ruchu w tej chwili.

Kaluba: To jest początek. Ambasada otwarta 1,5 roku. Jest to egzotyczne, awangardowe, ale jeżeli wchodzimy na początku, to jest premia za pierwszeństwo. A to w biznesie bardzo się opłaca. Możemy stworzyć coś wyjątkowego wspólnie, do czego Państwa zachęcam. Jest wola, jest determinacja. Celem jest wynik sportowy dla klubu, bo tylko wtedy promocja ma sens. Jeśli mają się pojawić pieniądze, poza tym, co jest w umowie, potrzebna jest współpraca między klubami. Polacy mogą czekać, aż dobra zabiorą inne państwa. Dlaczego Kielce? Bo taka możliwość się pojawiła. Dlaczego poznał pan swoją żonę? Bo spotkał ją na swojej drodze. Propozycja wyszła ze strony senegalskiej, bo zobaczyliśmy w tym możliwość nawiązania owocnej współpracy. 

19:04

Zostały jeszcze tylko dwa pytania.

19:00

Kolejne pytanie. - Była tutaj mowa o Metanie. Czy to oznacza, że jest z nami pan ze Stowarzyszenia Paliwowego. Czy to oznacza, że koncern paliwowy stanie się sponsorem Korony?

- Cieszymy się, że tutaj jesteśmy i możemy na to odpowiedzieć. Jestem wiceprezydentem Stowarzyszenia Naftowego oraz członkiem organizacji paliwowej. Od dziesięciu lat współpracuje z Lotosem i kupuje tutaj elementy paliwa. Liczymy na rozwinięcie tego partnerstwa. Jeżeli chodzi o senegalski gaz, to Polska będzie naszym strategicznym partnerem w ciągu roku. Mamy dużo rezerw związanych z olejem i ropą. Chcemy, aby Polska była naszym najważniejszym partnerem w tym biznesie. Mamy po to naszą ambasadę, aby to zorganizować i ułatwić. Chcemy wnieść coś dobrego dla Korony, a potem coś dobrego dla Polski.

18:57

Przepraszamy za lekki chaos w naszej relacji, ale jak wiecie - nie łatwo pisze się na żywo. Zwłaszcza, gdy głosów jest tak dużo.

18:56

Kolejne pytanie: jaki jest sens dzisiejszej konferencji prasowej? Gdyby została podpisana umowa, byłoby to zrozumiałe. 

Kaluba: Nie mam wpływu na pana oczekiwania.

Dziennikarz: Nic się nie zmienia w położeniu.

Kaluba: Tak, ale istotne jest to, że osoby, które tutaj siedzą od strony formalnej nie, ale są żywotnio zainteresowani to jest fair, żeby przekazać tę informację. Mimo że to wiadomość, która wywołuje emocje i znaki zapytania. Właśnie dlatego, że tutaj są, dzisiaj siedzimy. Tak jak pierwszy raz stanęliśmy przed Radą Miastą i niektórzy się dziwili, tak też dzisiaj jest. Siedzimy, nie uciekamy od pytań i odpowiedzi. Możecie ocenić to pozytywnie, możecie negatywne. Od Was zależy, czy będziecie chcieli promować to pozytywnie, czy nie, ale tej drugiej wersji nie zakładam. Bo myślę, że wszystkim zależy na dobru Korony. Nie będziemy na to wpływać. 

18:54

Kolejne pytanie od dziennikarza do ministrów. - Czy wiadomo, jaka jest świadomość Senegalu o Polsce i o mieście Kielce?

Trzeba powiedzieć, że Senegal otworzył półtora roku temu ambasadę w Polsce. Wcześniej była tam polska placówka. Senegal nie jest dobrze znany w Polsce, to normalne. To nie była polska kolonia, ale Senegal był kolonią francuską przed odzyskaniem niepodległości. Było kilku studentów, którzy tutaj studiowali. Odkąd Polska jest w Unii Europejskiej i weszła na rynek wymiany handlowej nasze kraje zaczęły wspólnie pracować. Dzisiaj w Senegalu są firmy, które tam inwestują. Przykładem jest grupa Azoty.  Eksportujemy dużo mleka do naszego kraju, ale też ryby i mango my wysyłamy do Polski. Dzisiaj pracujemy też nad turystyką naszymi krajami. Prezydent Duda zaprosił do Warszawy prezydenta Senegalu do Polski, ale ten kraj znajduje się w Afryce Zachodniej, ale jest strategiczny. Nigdy nie mieliśmy zamachu stanu, zawsze byliśmy demokracją i współpraca z nami była demokratyczna. Mamy stolicę bardzo znaną, to wejście do Afryki Zachodniej. Piec godzin leci się tam z Paryża. Sześć godzin z Dakaru leci się do Nowego Jorku. W XVII wieku powstało to miasto i zostało założone przez Francuzów. Damy sobie razem radę, jesteśmy otwarci. Nasz prezydent jest zadowolony z tego, chce to prowadzić. słyszę pytania o pieniądze, ale nasze procedury są trudne, dajcie nam czas. Pracujemy, aby to przyśpieszyć - zawile odpowiada jeden z afrykańskich ministrów.

18:47

Pytanie: Nie rozumiem słowa "procedura". 

Kaluba: Wejdę w szczegół. W Senegalu wymiana euro do waluty senegalskiej jest stała. Nie ma możliwości wywozu dewiz bez indywidualnej zgody Ministerstwa Finansów. Żeby ją dostać, trzeba przejść procedurę, która trwa. Tutaj nie ma żadnego dodatkowego wyjaśnienia. 

18:46

Głos zabiera Pater Kaluba. - Doceniam wszystkie pytanie od dziennikarzy, ale chcę powiedzieć, co mówią kibice. Są bardzo pozytywnie nastawienie i dostałem wiele ciepłych słów na Twitterze. Chciałem szczególnie podziękować Kasprowi Czarnockiemu, bo to wyjątkowy kibic. Ubrał nawet dziecko w koszulkę Korony. Doceniamy takich ludzi - zaznacza i kontynuuje. - Jeżeli chodzi o wywieraniu presji na urzędników, to jest to duże wyzwanie. W Polsce jest podobnie. Doceniam zaangażowanie, ale ważmy proporcję, ale to są rzeczy, których nie możemy zmienić. Kto wywiera presję na prezydenta kraju? Zachęcam wszystkich, aby skupić się na tym, że ci goście tutaj są, a nie szukać dodatkowych wątpliwości. Wszystko już zostało powiedziane. Nie ma tematu pieniędzy, jest temat procedur. Doceniamy elastyczność Prezydenta, bo on troszczy się o klub. Serial trwa, chcemy skończyć go pozytywnie, dlatego rozmawiamy. Nie ma żadnego drugiego dna.

18:44

Lubawski odpiera zarzuty dziennikarzy i musi radzić sobie z niewygodnymi pytaniami.

18:43

Lubawski dalej: My musimy wiedzieć o randze problemu. Korona będzie albo miała upadłość, albo nowego właściciela. Jeżeli znajdziemy inwestora, to miasto będzie dopłacać 2 mln zł co roku, na co zgodziła się rada. Jaki jest klimat na radach miasta, dobrze wiemy. Ja zostaje tam sam. W tej chwili uważam, że szukanie problemu w tym, że termin minął to co mam zrobić? Umawialiśmy sie na 24 to musimy się rozstać? To rozstajemy się z klubem. To jest odpowiedzialność wspólna. Mam zaufanie do inwestorów z Senegalu. Na razie płacimy zawodnikom, za chwilę możemy przestać... Termin nie jest tutaj istotny. Ważne jest spełnienie kilku warunków. Jest pewna data graniczna, o której nie chce mówić, ale co będzie dalej? Nie wiem, ja widzę czarne scenariusze.

18:41

Kolejni dziennikarze pytają Prezydenta. - Dlaczego, skoro są tutaj tak ważne osoby te pieniądze nie doszły do Kielc? Nie można było wywrzeć żadnych presji, aby te pieniądze przyszły? Mam też drugie pytanie. Skoro jest to umowa warunkowy, to musi być konkretny termin, do kiedy mają wpłynąć pieniądze. Niech Pan nie unika odpowiedzi.

- Ja dostałem legitymizację do podpisywania umowy. Jaka tam jest data, to nie ma znaczenia. Mogę podpisać od razu aneks. Dopóki nie wyczerpie się nasza cierpliwość, to można go przedłużyć - ucina Lubawski.

18:40

18:39

Ibrahima: Trzeba zrozumieć pewną rzecz. Tutaj chodzi o Koronę Kielce. Co możemy zrobić, żeby rozwinąć ten klub. Senegal przychodzi jako wzmocnienie, pomoc. To jest akademia piłki z rządem Senegalu. Dzisiaj Senegal szuka pomysłu i wsparcia na to, by zareklamować się w Europie. Najważniejsze jak przyspieszyć sprawy z klubem Korona. Punkty najważniejsze to: ekonomia, żeby rozwinąć klub, kooperacja, wymiana między Polską a Senegalem, oraz wspólne wygrywanie i zarabianie.

Czyli wcześniej to było pytanie dziennikarza z Senegalu.

18:37

Przemawia jeden z senegalskich gości, ale nie zasiadający za stołem. Nie wiemy jednak, o co chodzi... Tłumaczka: Cały czas mówi się o promocji Senegalu w Polsce. Jakie mają Państwo pomysły na promocję - Polski w Senegalu i Senegalu w Polsce?

18:36

Pytanie do prezydenta: Kiedy została zawarta umowa z Senegalczykami? Dlaczego nie wiedział o niej nawet Przewodniczący Rady Miasta?

Prezydent odpowiada. - Problem przedstawiliśmy na sesji i radni byli „za” na określonych warunkach. Dostałem legitymizacje na podpisanie takiej umowy. To jest umowa handlowa, ma pewne warunki. Umowy z panem Meresińskim też nie publikowaliśmy. Nie pamiętam, kiedy ją zawarliśmy. Może miesiąc temu? Nie pamiętam.

18:33

Pytanie od kolejnego dziennikarza: Czyli nic się zmienia, tak? 100% akcji ma miasto?

Odpowiada prezydent Kielc, Wojciech Lubawski. - Tak, 100% ma miasto. Na razie jeden warunek został spełniony jeden. Odpowiedział na Krzysztof Klicki, że nie chce kupić klubu. Mam jednoznaczne stanowisko radnych, że musimy sprzedać klub. Na szczęście nie udało się sprzedać klubu panu Maresińskiemu. Jestem absolutnie pewny, że to jest dobre rozwiązanie. Może oryginale i niepraktykowane, ale przed rozmową ze stroną Senegalu rozmawiałem z dwoma wiceministrami Ministerstwa Rozwoju i jednoznacznie powiedzieli, że to strategiczny kierunek dla Polski. Jeżeli tak będzie, to jest szansa, że część tych kontraktów zostanie w Kielcach dla Korony. Odpowiedź jest jednoznaczna: wpłyną pieniądze, Korona będzie dla Senegalu. Ten czas jest niedługi. Cokolwiek bym teraz powiedział i minie ten termin, to będę w niekomfortowej sytuacji. Poczekajmy chwilę. Tak, jak Pan zarzucał, że milion to mało, ale przecież takie same procedury byłyby przy 20 mln. To nie jest tylko wplata pieniędzy, ale też gwarancja bankowa. Jeżeli tak się stanie, to zmieni się właściciel. Miasto zachowa 25% i część władzy w Klubie.

18:32

18:31

Ibrahima: Dzisiaj trzeba jedną sprawę rozjaśnić. To co dotyczy pieniędzy. Z naszej strony nie ma problemu jeżeli chodzi o finanse. Są procedury do uszanowania. Chciałbym, żeby Państwo zrozumieli, bo jest różnica kultur. Różnica w funkcjonowaniu krajów. Dla nas najważniejsze, że mamy ten sam cel. Naciskam i podkreślam, że nie ma problemu z pieniędzmi. Zrobimy wszystko, co możemy, żeby tę procedurę przyspieszyć. Rozmawialiśmy dzisiaj z ludźmi z rządu i to jest jasne. To jest bardzo ważne, żebyśmy się skoncentrowali na współpracy pozytywnej. 

18:30

18:28

Pytanie: Interesuje nas kwestia parafowania umowy. Dzisiaj mamy 25 września. Sprawa się rozbija od lipca. Czy pan nie wiedział, że są takie procedury, jeżeli chodzi o wypływ pieniędzy? 

Kaluba: Odpowiem krótko. To nie jest kwestia wiedzy, tylko procedur. Tak one tam funkcjonują. Czy ja jestem tego świadomy, bardziej czy nie, to nie ma znaczenia. Obecność przedstawiciela z Senegalu potwierdza powagę tej umowy. Deklaracja i wola jest jasna. Nie wszystkie rzeczy są zależne od nas, procedury po stronie urzędników - tak samo w Polsce to czasami trwa. Senegal ma swoje prawo, nie jesteśmy w stanie tego zmienić.

18:27

Kaluba: Nie ma żadnej umowy z miastem o to, jak klub będzie zarządzany i kto będzie zajmował jakie stanowiska. Nazwa klubu pozostanie taka, jaka jest, bez żadnego członu w nazwie. Klub jest z Kielc i tutaj pozostanie

18:26

Kolejne pytania od dziennikarzy: Na jaki okres została zawarta umowa? Czy umowa zawiera to, że prezes akademii zostanie prezesem klubu? Czy zmieni się nazwa klubu?

Odpowiada Ibrahim Iyane Thiam. - To dla nas dobry znak, bo państwo bardzo się spieszą niż my, bo zadajecie takie konkretne pytania. To nie chodzi o to, aby zmieniać Koronę. Korona zostanie Koroną. Korona to Kielce. To będzie partnerstwo, które zawrzemy. Chcemy wprowadzić nasze pozytywy na niwie ekonomicznej i finansowej. Chcemy osiągać wyniki sportowe, bo to ma wpływa na promocję Senegalu. Nad tym pracujemy. Widzę świetną prace w Kielcach. Naszym celem jest to, aby być jeszcze lepszym.

18:23

Czas na pytania z sali: kwota która, jest przyczynkiem do podpisania umowy to milion złotych. Nie rozumiem przedłużających się negocjacji.

Odpowiada Kaluba: To nie kwestia kwoty, lecz procedury. To procesy bardzo długotrwałe, to jedyne wytłumaczenie i odpowiedź.

18:22

Trzeci punkt porozumienia - umowa została ustalona, dogadana pomiędzy miastem i akademią. Przed meczem pytano nas, co z pieniędzmi. Jest w tej chwili w Senegalu procedura, która blokuje wszystkie wydatki jeśli chodzi o wypływ pieniędzy z kraju. Na każdy większy wydatek potrzebna jest indywidualna zgoda Ministerstwa Finansów. Jest potrzebny czas na przelew. Ale są deklaracje z Senegalu, że są zdecydowani, dogadani i chcą rozwijać współpracę poprzez platformę sportową.

18:22

Obecną sytuację Korony przedstawia Peter Kaluba. - Chciałbym przedstawić trzy punkty, które nurtują wszystkich. Punkt pierwszy to taki, po co Senegalowi Korona? Odpowiedź jest dość prosta. Senegal chce rozwijać swoją pozycję ekonomiczną oraz promować kraj. Chcą poprzez platformę sportową nawiązywać relacje z Europą. Polska jest jednym z kluczowych krajów do rozwijania współpracy.

- Punkt drugi - rozmawialiśmy wcześniej, jakie są oczekiwania w związku z tą współpracą. Istotny jest wynik sportowy, więc prezydent Lubawski z Ibrahimem rozmawiali o sukcesach Korony nie tylko w Polsce, ale też na arenie europejskiej. Jeżeli będą wyniki, to współpraca się rozwinie..

- Pojawił się temat pieniędzy. Budżet, który został zawarty w rozmowach zapewniają Koronie finansowanie Koronie na podobnym poziomie, jak teraz. Jeden z gości zachęca do współpracy wszystkie polskie firmy zainteresowane inwestycją w Senegalu. W drugą stronę również, także firmy Senegalskie to czynienia biznesów w Polsce.

18:20

18:19

Długie przemówienie Petera Kaluby, już za chwilę szczegóły.

18:18

Lubawski: Witam gości z Senegalu. W tej chwili rozstrzyga się przyszłość Korony. To osoby najważniejsze w kraju Senegalu, oprócz prezydenta tego państwa. Byłem tam, widziałem to. Najcelniejszą wiedzę ma Peter Kaluba dlatego proszę o przedstawienie aktualnej sytuacji.

18:17

- Jest z nami pan minister z kancelarii Prezydenta, osobisty doradca. Szef delegacji. Kolejny bliski współpracownik ministra. Jest z nami szef biura ekonomicznego Ambasady Senegalu w Polsce, odpowiada za relację ekonomiczne pomiędzy naszymi krajami. Witamy również przewodniczącego Towarzystwa Produkcji Pali. Jest z nami również pani odpowiedzialna za komunikacje i PR - przedstawia Peter Kaluba.

18:16

Kaluba: Chciałbym pogratulować Jagiellonii zwycięstwa. Niestety, przykro się oglądało porażkę Korony.

18:15

Przemawia Paweł Jańczyk, wita wszystkich i prezentuje gości, które już opublikowaliśmy niżej, więc nie będziemy powtarzać.

18:14

Na sali pojawili się już goście konferencji, otoczeni fotoreporterami. Za moment zaczynamy!

18:13

18:12

W sali pojawił się już Marek Paprocki, prezes klubu, ale zasiadł razem z dziennikarzami, w samym środku. On dzisiaj w konferencji prasowej nie będzie brał udziału jako "mówca".

18:11

Cały czas czekamy, trochę nas to dziwi, bo wywiady z piłkarzami już dawno się zakończyły, a de facto tylko to miało być powodem delikatnego opóźnienia konferencji. 

18:08

Coś czujemy, że zaraz palce nam odpadną od pisania, to będzie pewnie dosyć sroga konferencja. Jak to ktoś powiedział - sesja Rady Miasta przy tym to pikuś, bo tam są chociaż przerwy ;)

18:06

A teraz cisza. Cisza przed burzą? Czekamy...

18:01

I już wiemy, co tam takiego na niej było :)

18:00

Wróć! Krzeseł będzie 8. Tymczasem spore poruszenie po tym, jak rzecznik prasowy położył jakąś kartkę na stole. Zaraz powiemy, co tam takiego jest...

17:59

A czekamy na tych gości. I będzie ich sporo na konferencji, bo na "podium" przygotowano aż 6 krzeseł. 

17:57

Na razie wszyscy dziennikarze czekają na przybycie gości. 

17:55

Jeżeli jesteście ciekawi, co na konferencji powiedzieli trenerzy obu drużyn, Tomasz Wilman i Michał Probierz, kliknijcie TUTAJ.

17:54

Jesteśmy na Kolporter Arenie. Obecnie spisywaliśmy jednak konferencję prasową, wciąż czyhamy także na piłkarzy w strefie mixed zone. Ale już powoli możemy się skupiać na tym, co zaraz będzie się działo w sali konferencyjnej.

15:03

Oczywiście będziemy tę konferencję w całości relacjonować na żywo. Gorąco zapraszamy tuż po spotkaniu Korony z "Jagą". Póki co, odsyłamy do relacji meczowej:

RELACJA NA ŻYWO Z MECZU!

15:00

Konferencja prasowa, z udziałem prezydenta Wojciecha Lubawskiego oraz Petera Kaluba, według komunikatu Biura Prasowego klubu ma rozpocząć się około pół godziny po zakończeniu meczu Korona Kielce - Jagiellonia Białystok.

Wasze komentarze:

Dodaj komentarz

Wasze komentarze

abc2016-09-25 20:52:23
Co za bzdru....
naconamtobylo2016-09-25 19:44:08
Promocja Kielc "po kielecku": trochę smieszno, trochę straszno... Ciekawe, kto za te "występy" płaci. Dla zdrowia psychicznego lepiej nie wiedzieć... I cytat z konferencji, której tak jakby nie było:
Punkt drugi - rozmawialiśmy wcześniej, jakie są oczekiwania w związku z tą współpracą. Istotny jest wynik sportowy, więc prezydent Lubawski z Ibrahimem rozmawiali o sukcesach Korony nie tylko w Polsce, ale też na arenie europejskiej. Jeżeli będą wyniki, to współpraca się rozwinie.. Korona zatem jest za słaba - niech sie rozglądaja za innym klubem...
Ciekawe jakie nowe oferty wpłynęły? Prezydent ma czas. Znudzą się Senegalczycy i procedura zacznie się od nowa... I będzie długa jak w Senegalu! BTW - Nie pamiętam kiedy Prezydent był w sprawie Korony w Senegalu...
A teraz po wielkiej konferencji2016-09-25 19:31:55
Czas na bankiecisko jak u Bacerka
no przeciez tu o to chodzi2016-09-25 19:28:20
zeby miec slupa i nieformalnie rzadzic klubem z tylnego siedzenia. wspomnicie moje slowa, bo nikt z administracji po przejęciu nie odejdzie, zostaną wszyscy "zaufani".
kielczanin2016-09-25 19:23:47
a zamiana ciepłych miejskich posadek trwa
kibic2016-09-25 19:16:56
trzeba jeszcze wspomnieć o tajemniczym inwestorze w dżinsowej kurtce
paweł2016-09-25 19:16:31
To zamykaj!! i za te przystanki trzeba kogoś zamknąć.
refer2016-09-25 19:13:02
O inicjator referendum sie odzywa a sad jest sad
don2016-09-25 19:09:25
rozumiem, że będziemy startować w przetargach przy budowie senegalskich przystanków oraz pomników?
Może jeszcze Korona zainwestuje i wybuduje w Senegalu galerię handlową?
kibic2016-09-25 19:04:34
chcieliście prawdomównego prezydenta w referendum to go macie w całej okazałości
wojtek2016-09-25 19:04:18
To przecież jak w Nikoziu Dyźmie ? tylko to Nikoś bo wszyscy tacy ciemni?
do redakcji2016-09-25 19:03:42
jak możecie to zadajcie panu kolubie pytanie jak się promuje jego kraj biznesowo w Polsce jak niedotrzymanie terminów handlowych jak to o nich świadczy?
woojek2016-09-25 19:03:06
Czyli chodziło o Towarzystwo Produkcji Paliw, nie Pali...
będziemy rozwijać turystykę ?2016-09-25 19:01:21
Ostrzeżenie Polskiego MSZ
Sahel - ostrzeżenie w związku z niestabilną sytuacją bezpieczeństwa w regionie.

W związku ze zwiększonym zagrożeniem terrorystycznym w regionie Sahelu Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaleca obywatelom polskim przebywającym w państwach regionu lub planującym podróż do nich zachowanie daleko posuniętej ostrożności, unikanie miejsc zgromadzeń publicznych (np. dyskotek, miejsc spotkań diaspory europejskiej itp
ciastek2016-09-25 18:58:00
Czy kibice mogliby dostać np 1% udziałów tak aby mieć wgląd w sytuację klubu?
MKS2016-09-25 18:54:34
Przecież to jest już żenada, ile można robić z ludzi debili to się wszystko kupy nie trzyma. WL mydli oczy to wszystko.
robus2016-09-25 18:53:43
Nie no na kolanach przed murzynami do czego to doszło!!nie mają kasy i chcą klub kupić poco żeby upadłość ogłosić!! to lepiej teraz to zrobić a nie ciągle się ośmieszać chodzę na Korona od 30 lat rożnie bywało ale co się teraz dzieje jest gorsze niż spadki z lig z przeszłości!!
znazwca2016-09-25 18:50:39
Panie Kaluba u Nas jest procedura że takie środki pochodzące z Pana kraju są uznawane jako operaxcje podwyższonego ryzyka dot: :prania brudnych pieniędzy i wymagają zgody
Czy Nasze władze RP wiedzą o Waszej wizycie w kielcach?
Tak lubawski2016-09-25 18:48:52
Już lepiej żeby tan klub upadł niż ciągle był poniżany przez ten pana kolesi owski cyrk!!! już wole b klasa niż ciągły kabaret ze sprzedażą Korony
asdasdas2016-09-25 18:48:51
podpisują w końcu dziś tą umowę czy nie?
poxar2016-09-25 18:45:42
Czy WL szuka w dalszym ciągu potencjalnych inwestorów w razie nie dojścia do porozumienia z senegalem? Czy zgłaszają się do niego jacyś inni potencjalni chętni do przejęcia klubu?
Pixsta2016-09-25 18:45:36
Ja też widzę same czarne scenariusze
heheh2016-09-25 18:45:09
Chyba w Senegalu szukają silnych chłopów do pracy i chcą Grzelaka.
M_M2016-09-25 18:45:03
Wojtuś kłamczuszek w akcji...
lubawski2016-09-25 18:43:59
nie ma wstydu, tak się hańbić co konferencje i robić z gęby cholewe to tylko on umie.
poxar2016-09-25 18:42:31
Czy są jakieś senegalskie firmy zainteresowane w chwili obecnej sponsoringiem klubu?
paweł2016-09-25 18:41:54
Przecież to już nawet nie jest śmieszne jak niema przelewu to poco ta konferencja żeby cała Polska się z nas śmiała !!
pilkarski poker2016-09-25 18:41:07
w sprawie sprzedaży Korony intelekt Kielczan jest notorycznie narażany na szwank...
poxar2016-09-25 18:41:06
Jaki sens z ekonomicznego punktu widzenia ma sprzedaż Korony na takich warunkach? Czy pieniądze na spłatę rat nie zostaną wykorzystane z puli przyznawanej przez Canal+?
mam pomysł2016-09-25 18:40:09
Pilkarzy wysłać do tego gościa od pali celem ich nabicia
kibic2016-09-25 18:39:26
żeby sobie pogadać też nie wiem poco
kinic2016-09-25 18:38:43
Ja też chcę kupić Koronę gdyby nie te procedury ,niech pokażą pełnomocnictwa do prowadzenia negocjacji a nie pieprzą o pozytywnym myśleniu
don2016-09-25 18:38:32
przyjechali "najważniejsi ludzie" z Senegalu, którzy jednak nie są decyzyjni, oj Panie Lubawski, Panie Lubawski.
lka2016-09-25 18:38:22
Boże jedyny !!! Teraz to już wszędzie będzie cyrk Korona ;(
luka2016-09-25 18:37:27
To po co ta konferencja?
poxar2016-09-25 18:37:02
Czy mogą państwo podać nazwę aktu prawnego zawierającego tą procedurę?
Kibic2016-09-25 18:34:15
piłkarski poker nie znasz się to nie mów może mają takie procedury
piłkarski poker2016-09-25 18:31:32
To niech Lubawski jedzie do Senegalu po pieniądze + dieta... To jest kabaret na PAKę. Znowu pośmiewisko na cały kraj. Prezydent nieprzypadkowo wybrał takich kontrahentów" klubem nadal zarządzać będzie miasto..."Nie ma żadnej umowy z miastem o to, jak klub będzie zarządzany i kto będzie zajmował jakie stanowiska. "
hahahah2016-09-25 18:26:15
PRODUKCJI PALI HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA O BOOOORZE
nakumba2016-09-25 18:22:07
Towarzystwo Produkcji Pali a po naszej stronie Towarzystwo Produkcji Podków dla Wielbłądów = mega osoby
piłkarski poker2016-09-25 18:16:08
Panie trenerze, godzina odpoczynku i na trening! Zespół powinien mieć siły na co najmniej 120 minut /dogrywka/ i rzuty karne. I ćwiczyć, ćwiczyć, ćwiczyć. Niech Pan bierze przykład z kolegi po fachu i uczy się od lepszych jakim jest trener Probierz, a nie tylko dzida do przodu. Dlaczego ten Gość mimo permanentnych osłabień, w miarę szybko tworzy nowe silne drużyny, wkomonywując w nie młodych wychowanków. I na tym polega dobra praca i organizacja w klubie. Pozazdrościć...
DO REDAKCJI2016-09-25 18:12:06
zdjecie z 17.57 - z jakiej gazety radia wywiady spisywał ZBIGNIEW MAŁKOWSKI?
hehe vol. 22016-09-25 17:52:47
No właśnie
piłkarski poker2016-09-25 17:36:56
W I połowie to nie była drużyna Probierza. Nieźle Korona. W II połowie to nie była drużyna Wilmana. Cofnięci, bez sił i pomysłu. Zmiany za późno i nietrafione. Po 10 min. po przerwiw widać było, że bramka/i/ dla Jagi to tylko kwestia czasu. Chaos, niezrozumienie, masa niedokładności, fatalne rozgrywanie kontrataków. Wygrali wyraźnie lepsi, którzy kulturą gry biją Dumę na głowę. Trener zapowiadał, że Korona jest gotowa na Jagiellonie. Nie sprecyzował bliżej, co ma na myśli. Zapewnienia zweryfikowała II połowa. I tyle...
19732016-09-25 17:35:35
Cóż czekałem na ten moment 8 lat . Wole tych senegalczykow niż meresinskiego . Jak ktoś leci przez pół świata to musi im zależeć . Nigdy nie zginie korona nigdy nie zginie !!!
hehe2016-09-25 16:39:47
BĘDĄ PODANE SKŁADY KONFERENCJI?
Widz2016-09-25 15:26:24
Nigdy nie może być jak Wojtek powie. Chłopie ty wierzysz że w lustrze golisz siebie.

Wasze komentarze:

Dodaj komentarz

Wasze komentarze

abc2016-09-25 20:52:23
Co za bzdru....
naconamtobylo2016-09-25 19:44:08
Promocja Kielc "po kielecku": trochę smieszno, trochę straszno... Ciekawe, kto za te "występy" płaci. Dla zdrowia psychicznego lepiej nie wiedzieć... I cytat z konferencji, której tak jakby nie było:
Punkt drugi - rozmawialiśmy wcześniej, jakie są oczekiwania w związku z tą współpracą. Istotny jest wynik sportowy, więc prezydent Lubawski z Ibrahimem rozmawiali o sukcesach Korony nie tylko w Polsce, ale też na arenie europejskiej. Jeżeli będą wyniki, to współpraca się rozwinie.. Korona zatem jest za słaba - niech sie rozglądaja za innym klubem...
Ciekawe jakie nowe oferty wpłynęły? Prezydent ma czas. Znudzą się Senegalczycy i procedura zacznie się od nowa... I będzie długa jak w Senegalu! BTW - Nie pamiętam kiedy Prezydent był w sprawie Korony w Senegalu...
A teraz po wielkiej konferencji2016-09-25 19:31:55
Czas na bankiecisko jak u Bacerka
no przeciez tu o to chodzi2016-09-25 19:28:20
zeby miec slupa i nieformalnie rzadzic klubem z tylnego siedzenia. wspomnicie moje slowa, bo nikt z administracji po przejęciu nie odejdzie, zostaną wszyscy "zaufani".
kielczanin2016-09-25 19:23:47
a zamiana ciepłych miejskich posadek trwa
kibic2016-09-25 19:16:56
trzeba jeszcze wspomnieć o tajemniczym inwestorze w dżinsowej kurtce
paweł2016-09-25 19:16:31
To zamykaj!! i za te przystanki trzeba kogoś zamknąć.
refer2016-09-25 19:13:02
O inicjator referendum sie odzywa a sad jest sad
don2016-09-25 19:09:25
rozumiem, że będziemy startować w przetargach przy budowie senegalskich przystanków oraz pomników?
Może jeszcze Korona zainwestuje i wybuduje w Senegalu galerię handlową?
kibic2016-09-25 19:04:34
chcieliście prawdomównego prezydenta w referendum to go macie w całej okazałości
wojtek2016-09-25 19:04:18
To przecież jak w Nikoziu Dyźmie ? tylko to Nikoś bo wszyscy tacy ciemni?
do redakcji2016-09-25 19:03:42
jak możecie to zadajcie panu kolubie pytanie jak się promuje jego kraj biznesowo w Polsce jak niedotrzymanie terminów handlowych jak to o nich świadczy?
woojek2016-09-25 19:03:06
Czyli chodziło o Towarzystwo Produkcji Paliw, nie Pali...
będziemy rozwijać turystykę ?2016-09-25 19:01:21
Ostrzeżenie Polskiego MSZ
Sahel - ostrzeżenie w związku z niestabilną sytuacją bezpieczeństwa w regionie.

W związku ze zwiększonym zagrożeniem terrorystycznym w regionie Sahelu Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaleca obywatelom polskim przebywającym w państwach regionu lub planującym podróż do nich zachowanie daleko posuniętej ostrożności, unikanie miejsc zgromadzeń publicznych (np. dyskotek, miejsc spotkań diaspory europejskiej itp
ciastek2016-09-25 18:58:00
Czy kibice mogliby dostać np 1% udziałów tak aby mieć wgląd w sytuację klubu?
MKS2016-09-25 18:54:34
Przecież to jest już żenada, ile można robić z ludzi debili to się wszystko kupy nie trzyma. WL mydli oczy to wszystko.
robus2016-09-25 18:53:43
Nie no na kolanach przed murzynami do czego to doszło!!nie mają kasy i chcą klub kupić poco żeby upadłość ogłosić!! to lepiej teraz to zrobić a nie ciągle się ośmieszać chodzę na Korona od 30 lat rożnie bywało ale co się teraz dzieje jest gorsze niż spadki z lig z przeszłości!!
znazwca2016-09-25 18:50:39
Panie Kaluba u Nas jest procedura że takie środki pochodzące z Pana kraju są uznawane jako operaxcje podwyższonego ryzyka dot: :prania brudnych pieniędzy i wymagają zgody
Czy Nasze władze RP wiedzą o Waszej wizycie w kielcach?
Tak lubawski2016-09-25 18:48:52
Już lepiej żeby tan klub upadł niż ciągle był poniżany przez ten pana kolesi owski cyrk!!! już wole b klasa niż ciągły kabaret ze sprzedażą Korony
asdasdas2016-09-25 18:48:51
podpisują w końcu dziś tą umowę czy nie?
poxar2016-09-25 18:45:42
Czy WL szuka w dalszym ciągu potencjalnych inwestorów w razie nie dojścia do porozumienia z senegalem? Czy zgłaszają się do niego jacyś inni potencjalni chętni do przejęcia klubu?
Pixsta2016-09-25 18:45:36
Ja też widzę same czarne scenariusze
heheh2016-09-25 18:45:09
Chyba w Senegalu szukają silnych chłopów do pracy i chcą Grzelaka.
M_M2016-09-25 18:45:03
Wojtuś kłamczuszek w akcji...
lubawski2016-09-25 18:43:59
nie ma wstydu, tak się hańbić co konferencje i robić z gęby cholewe to tylko on umie.
poxar2016-09-25 18:42:31
Czy są jakieś senegalskie firmy zainteresowane w chwili obecnej sponsoringiem klubu?
paweł2016-09-25 18:41:54
Przecież to już nawet nie jest śmieszne jak niema przelewu to poco ta konferencja żeby cała Polska się z nas śmiała !!
pilkarski poker2016-09-25 18:41:07
w sprawie sprzedaży Korony intelekt Kielczan jest notorycznie narażany na szwank...
poxar2016-09-25 18:41:06
Jaki sens z ekonomicznego punktu widzenia ma sprzedaż Korony na takich warunkach? Czy pieniądze na spłatę rat nie zostaną wykorzystane z puli przyznawanej przez Canal+?
mam pomysł2016-09-25 18:40:09
Pilkarzy wysłać do tego gościa od pali celem ich nabicia
kibic2016-09-25 18:39:26
żeby sobie pogadać też nie wiem poco
kinic2016-09-25 18:38:43
Ja też chcę kupić Koronę gdyby nie te procedury ,niech pokażą pełnomocnictwa do prowadzenia negocjacji a nie pieprzą o pozytywnym myśleniu
don2016-09-25 18:38:32
przyjechali "najważniejsi ludzie" z Senegalu, którzy jednak nie są decyzyjni, oj Panie Lubawski, Panie Lubawski.
lka2016-09-25 18:38:22
Boże jedyny !!! Teraz to już wszędzie będzie cyrk Korona ;(
luka2016-09-25 18:37:27
To po co ta konferencja?
poxar2016-09-25 18:37:02
Czy mogą państwo podać nazwę aktu prawnego zawierającego tą procedurę?
Kibic2016-09-25 18:34:15
piłkarski poker nie znasz się to nie mów może mają takie procedury
piłkarski poker2016-09-25 18:31:32
To niech Lubawski jedzie do Senegalu po pieniądze + dieta... To jest kabaret na PAKę. Znowu pośmiewisko na cały kraj. Prezydent nieprzypadkowo wybrał takich kontrahentów" klubem nadal zarządzać będzie miasto..."Nie ma żadnej umowy z miastem o to, jak klub będzie zarządzany i kto będzie zajmował jakie stanowiska. "
hahahah2016-09-25 18:26:15
PRODUKCJI PALI HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA O BOOOORZE
nakumba2016-09-25 18:22:07
Towarzystwo Produkcji Pali a po naszej stronie Towarzystwo Produkcji Podków dla Wielbłądów = mega osoby
piłkarski poker2016-09-25 18:16:08
Panie trenerze, godzina odpoczynku i na trening! Zespół powinien mieć siły na co najmniej 120 minut /dogrywka/ i rzuty karne. I ćwiczyć, ćwiczyć, ćwiczyć. Niech Pan bierze przykład z kolegi po fachu i uczy się od lepszych jakim jest trener Probierz, a nie tylko dzida do przodu. Dlaczego ten Gość mimo permanentnych osłabień, w miarę szybko tworzy nowe silne drużyny, wkomonywując w nie młodych wychowanków. I na tym polega dobra praca i organizacja w klubie. Pozazdrościć...
DO REDAKCJI2016-09-25 18:12:06
zdjecie z 17.57 - z jakiej gazety radia wywiady spisywał ZBIGNIEW MAŁKOWSKI?
hehe vol. 22016-09-25 17:52:47
No właśnie
piłkarski poker2016-09-25 17:36:56
W I połowie to nie była drużyna Probierza. Nieźle Korona. W II połowie to nie była drużyna Wilmana. Cofnięci, bez sił i pomysłu. Zmiany za późno i nietrafione. Po 10 min. po przerwiw widać było, że bramka/i/ dla Jagi to tylko kwestia czasu. Chaos, niezrozumienie, masa niedokładności, fatalne rozgrywanie kontrataków. Wygrali wyraźnie lepsi, którzy kulturą gry biją Dumę na głowę. Trener zapowiadał, że Korona jest gotowa na Jagiellonie. Nie sprecyzował bliżej, co ma na myśli. Zapewnienia zweryfikowała II połowa. I tyle...
19732016-09-25 17:35:35
Cóż czekałem na ten moment 8 lat . Wole tych senegalczykow niż meresinskiego . Jak ktoś leci przez pół świata to musi im zależeć . Nigdy nie zginie korona nigdy nie zginie !!!
hehe2016-09-25 16:39:47
BĘDĄ PODANE SKŁADY KONFERENCJI?
Widz2016-09-25 15:26:24
Nigdy nie może być jak Wojtek powie. Chłopie ty wierzysz że w lustrze golisz siebie.