Na trybunach rekord, ale na boisku remis. Z rezerwami Legii

22-02-2015 16:23,
Maciej Urban

Dwa mecze, dwa punkty – tak wygląda bilans Korony na starcie rundy wiosennej T-Mobile Ekstraklasy. W niedzielę „żółto-czerwoni” zdołali urwać punkt mistrzowi Polski. Tyle tylko, że ten w Kielcach wystąpił w rezerwowym składzie. I był jak najbardziej do pokonania

Rekordowa w tym sezonie frekwencja, kilkumiesięczna przerwa, no i mistrz Polski jako rywal. A do tego wielka mobilizacja najwierniejszych kibiców Korony. To wszystko miało być gwarancją dobrego meczu na Kolporter Arenie. Zwłaszcza, że w ostatnich dwóch meczach między tymi drużynami na tym stadionie padło aż 13 bramek.

Pierwsza połowa kibiców na kolana jednak nie rzuciła. Obie drużyny największe niebezpieczeństwo pod bramką przeciwnika stwarzały z reguły po stałych fragmentach gry. W zespole z Kielc – za sprawą dośrodkowań Pawła Golańskiego, w Legii - głównie Dominika Furmana.

„Wojskowi” w Kielcach zagrali rezerwowym składem. Meczu w pierwszej „jedenastce” nie zaczął żaden piłkarz, który w czwartek zagrał w 1/8 Ligi Europejskiej z Ajaxem w Amsterdamie. Trener Henning Berg na Koronę wystawił m.in. legijną młodzież - Mateusza Szwocha, czy też Norberta Misiaka.

W drużynie z Kielc od początku wyszedł za to Luis Carlos, na ławce tym razem usiadł z kolei Aleksandrs Fertovs.

W Koronie do przerwy najwięcej działo się za sprawą Przemysława Trytki. W 37. minucie napastnik „żółto-czerwonych” wychodził na czystą pozycję, ale uprzedził go bramkarz gości, Arkadiusz Malarz, który zdołał wybić piłkę sprzed nóg zawodnika z Kielc. Cztery minuty później Trytko przeprowadził rajd prawą stroną, dośrodkował płasko na 5. metr, gdzie wślizgiem atakował „futbolówkę” Jacek Kiełb. Centymetrów brakło „Rybie”, aby sięgnąć piłkę. Tuż przed przerwą szansy dla Legii nie wykorzystał za to Igor Lewczuk, który po dośrodkowaniu z rzutu rożnego uderzył piłkę zbyt słabo, na dodatek niecelnie.

Drugą połowę oba zespoły też zaczęły ospale. Wystarczy wspomnieć, że najwięcej emocji w pierwszym kwadransie wywołał… sędzia. Bartosz Frankowski potknął się, upadł, czym rozbawił trybuny.

Berg za to postanowił wpuścić na boisko dwie swoje podstawowe armaty – Michała Kucharczyka i Michała Masłowskiego. Oni właśnie mieli rozruszać grę gości ze stolicy. Podziałało o tyle, że „legioniści” faktycznie ruszyli do przodu. W 67. minucie kapitalnej okazji do zdobycia gola nie wykorzystał Helio Pinto. Portugalczyk z najbliższej odległości uderzył w krótki róg, ale świetną interwencją popisał się Vytautas Cerniauskas, litewski golkiper Korony.  To była najgroźniejsza akcja Legii w meczu.

W 77. minucie, po dobrej akcji prawą stroną boiska, piłka trafiła przed pole karne – tuż pod nogi Serhiya Pyłypchuka. Tego w ostatniej chwili uprzedził jednak Dominik Furman, uniemożliwiając mu oddanie strzału.

W 83. minucie Vlastimirovi Jovanovicovi już nikt nie przeszkadzał. Bośniak uderzył z kilkunastu metrów, lewą nogą, ale nad bramką. Berg wpuścił na boisko jeszcze Orlando Sa, ale i on nie pomógł Legii. Choć sędzia doliczył do drugiej połowy meczu aż sześć dodatkowych minut. Sa miał zresztą piłkę meczową w ostatnich sekundach, ale jego strzał z najbliższej odległości zablokował Radek Dejmek.

Mecz zakończył się bezbramkowym remisem, a Korona zdobyła swój drugi punkt w rundzie wiosennej.

Zapis relacji NA ŻYWO

Korona Kielce – Legia Warszawa 0:0

Żółte kartki: Paweł Golański, Pyłypchuk, Jovanović

Widzów: 11 006

Korona Kielce: Vytautas Cerniauskas – Paweł Golański, Piotr Malarczyk, Radek Dejmek, Kamil Sylwestrzak – Jacek Kiełb (74’ Nabil Aankour), Vlastimir Jovanović, Łukasz Klemenz (81’ Aleksandrs Fertovs), Serhiy Pyłypchuk, Luis Carlos - Przemysław Trytko

Legia Warszawa: Arkadiusz Malarz – Bartosz Bereszyński, Inaki Astiz, Igor Lewczuk, Tomasz Brzyski – Dominik Furman, Helio Pinto, Jakub Kosecki, Norbert Misiak (54’) Michał Kucharczyk, Mateusz Szwoch (54’ Michał Masłowski) - Marek Saganowski (87’ Orlando Sa)

------------

kibic2015-02-22 20:04:49
Młyn prezentował się kapitalnie!
Bryx2015-02-22 20:26:10
Młyn super. Zawsze już będzie na dole?
Bryx2015-02-22 20:32:15
Nie przesadzajcie z tymi rezerwami. Legia w takim składzie też jest silna, ale fakt, że zagrali dzisiaj padakę i można było z nimi wygrać.
kibic2015-02-22 20:37:11
Kibice super, a mecz żenada, Tarasiewicz wynocha z Kielc. Taki mecz, taka frekwencja i grać cały czas na 0 to tylko taki dziad potrafi. Durnowate uśmieszki, opowieści o 8, a jak przychodzi co do czego to rozpaczliwa obrona z rezerwami Legii u siebie. Wywalic tego pajaca, bo patrzeć na to sie nie da. Jeszcze mógł wstawić tych swoich czarnych ulubieńców, niby obrońców i to by dał radę to przegrać.
CK2015-02-22 21:06:20
Rysiu minimalista. Tyle w temacie.
Młyn ok - choc spodziewałem się wiekszego p.lnięcia. Szkoda bo zarówno na boisku i jak i na trybunach była szansa na stworzenie czegoś wyjątkowego i historycznego. Wszedzie zwyciezyl minimalizm.
Scyzor 3002015-02-22 21:07:36
Do kibic. Daj grzebieniu pare złoty to będzie wtedy tak jak mówisz!
miki2015-02-22 21:34:10
Mam tylko jedno pytanie do trenera,Tarasiewiczu ,czy Ty byłeś na tym meczu ,skoro tak to gdzie Twoja reakcja na ten brak walki ,jesteś tak słaby jak gra Korony.
maxxx2015-02-22 22:03:11
Sprzyjająca atmosfera piłkarskiego święta na trybunach, niestety na boisku widoczny minimalizm obu drużyn. Goście chcieli wygrać najmniejszym nakładem sił, a Korona skupiła się tylko na przeszkadzaniu, przerywaniu akcji, podeszła zbyt dużym respektem do Legii. Na plus w tym meczu L. Carlos - za chęci i szybkość, dobrze bronił Vitek. Reszta statyści.
no stety2015-02-23 13:59:01
Bywały gorsze mecze w wydaniu Korony. Nie zgodzę się z co niektórymi że Korona nie walczyła. Owszem był taki fragment meczu ok 60 min, gdzie Legia zaczęła przeważać, ale nic z tej przewagi nie wynikło. Później Koroniarze się otrząsnęli i było jak było- remisowo- ale chyba sprawiedliwie
arczi2015-02-23 18:48:29
mecz dno zero walki nie da się na to patrzyć większość grajków ma problem z przyjęciem piłki a co dopiero ją celnnie podać to co wyprawiał kiełb to jakiś kabaret.na temat tarasiewicza nawet się nie będe wypowiadał bo szkoda nerwów miałem go za dobrego trenera ale mam nadzieje że niedługo będzie w koronie bo w przyszłym sezonie bedziemy chodzić na mecze o klasę niżej.MŁYN LIGA MISTRZÓW!!!
naiwny2015-02-25 13:53:35
ja przynajmniej nie oglądam,nie muszę tracić czasu, nerwów i pieniędzy, a nie wiecie przypadkiem kto ma kupić Koronę, bo ja słyszałem że ktoś ma ale nie wiem kto :-), rozumiem że teraz można kupić Koronę za 1 złotych polskich , a jak spadnie do 1 ligi to za 0,5 zł dlatego potencjalni kupcy czekają, kupić z połowę to niezły biznes :-)

W 29. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce wygrała domowy mecz z Radomiakiem Radom 4:0. – Lubię w sobie to, że zawsze daję z siebie wszystko co mogę i co potrafię – mówił po spotkaniu Danny Trejo, skrzydłowy „żółto-czerwonych”.
Korona Kielce pokonała w spotkaniu 29. kolejki PKO BP Ekstraklasy Radomiaka Radom 4:0. – Od początku byliśmy zaangażowani i w naszej sytuacji takie zwycięstwo było bardzo potrzebne – powiedział Jewgienij Szykawka, napastnik kielczan.
W sobotę (20 kwietnia) 20-krotni mistrzowie Polski rozpoczną rywalizację z KGHM Chrobrym Głogów. Drużyna, która pierwsza wygra dwa spotkania awansuje do finału Orlen Superligi.
W 29. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce wygrała domowy mecz z Radomiakiem Radom 4:0. Po ważnym zwycięstwie zadowolenia ze swoich podopiecznych nie krył Kamil Kuzera.
Korona Kielce zdeklasowała Radomiak Radom na Suzuki Arenie. Żółto-czerwoni wygrali w 29. kolejce PKO BP Ekstraklasy 4:0, a i ten wynik wydaje się najniższym wymiarem kary. – W naszej grze nie było pozytywów – podsumowuje szkoleniowiec gości.
W 29. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce wygrała domowy mecz z Radomiakiem Radom 4:0. Bramki dla „żółto-czerwonych” zdobyli Luka Vušković (samobójcza), Danny Trejo oraz Jewgienij Szykawka (dublet).
Superliga sp. z o.o. i ZPRP podjęły decyzję o wprowadzeniu technologii wideoweryfikacji w meczach Orlen Superligi oraz Orlen Pucharu Polski. Arbitrzy będą mogli korzystać z systemu VR od półfinałów obu rozgrywek.
Niemiecki dziennik Bild poinformował o zainteresowaniu ze strony Magdeburga bramkarzem Industrii Kielce Andreasem Wolffem. Czy kluczowy zawodnik Mistrzów Polski może opuścić klub?
Korona Kielce przystępuje do 29. kolejki PKO BP Ekstraklasy, w której zmierzy się z Radomiakiem Radom. Do rywalizacji dojdzie na kieleckiej Suzuki Arenie. O której rozpocznie się ten mecz i gdzie można go obejrzeć?
29. kolejka Ekstraklasy, w przypadku Korony Kielce, oznacza spotkanie z Radomiakiem Radom. Od lat zwaśnione ze sobą kluby dziś zagrają na Suzuki Arenie o trzy punkty. Dla żółto-czerwonych komplet "oczek" będzie kolejną życiodajną kroplówką w walce o utrzymanie. Zapraszamy do śledzenia relacji tekstowej NA ŻYWO, jaką zrealizujemy na CKsport.pl.
Piątkowy mecz z Radomiakiem Radom będzie bardzo ważnym spotkaniem w kontekście walki kielczan o utrzymanie. Przeanalizujmy więc czego możemy się spodziewać po drużynie prowadzonej przez Macieja Kędziorka.
W 29. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce zagra na własnym stadionie z Radomiakiem Radom. „Żółto-czerwonych” czeka jedna z najważniejszych batalii w sezonie.
Jarosław Przybył sędzią meczu 29. kolejki PKO BP Ekstraklasy, w którym Korona Kielce zmierzy się z Radomiakiem Radom. Spotkanie na Suzuki Arenie będzie 24 konfrontacją „żółto-czerwonych” prowadzoną przez tego arbitra.
Na rynku dostępne są różne rodzaje lotek do badmintona, niektóre kosztują kilkanaście złotych za opakowanie, inne kilkaset. Skąd tak duże różnice? Czy warto wydawać po kilkadziesiąt złotych na jedną lotkę, jeśli za tyle można mieć opakowanie?
Już w najbliższy piątek Korona Kielce zmierzy się na własnym stadionie z Radomiakiem Radom. Na konferencji prasowej przed spotkaniem poruszony został interesujący wielu temat kontuzji oraz przygotowania fizycznego zespołu.
Dylan Nahi przedłużył umowę z Industrią Kielce! „Żółto-biało-niebieski” klub prolongował kontrakt ze skrzydłowym do 2028 roku.
Wiosenne przesilenie to okres, który często wiąże się z uczuciem zmęczenia, apatii oraz obniżeniem nastroju. Są one w dużej mierze spowodowane wydłużeniem dnia i wzrostem temperatury, który przekłada się na zmiany hormonalne. Można jednak im zapobiec. Wystarczy zadbać o odpowiednie nawyki żywieniowe i suplementację. Tylko, które witaminy i suplementy będą dobrym wyborem na wiosenne przesilenie?
Rozdmuchane i przeskalowane – tak w największym skrócie można podsumować oskarżenia, jakie padły pod adresem Benoita Kounkouda na początku roku. Szczypiornista był podejrzewany o próbę gwałtu na 20-latce, co jednak nie znalazło potwierdzenia w faktach.
Od czwartku do soboty Kielce ponownie staną się bilardową stolicą Polski. W dniach 18-20 kwietnia w Galerii Echo dobędzie się 2 zjazd tegoroczny zjazd Bilardowej Ekstraklasy.
Industria Kielce w półfinale Orlen Superligi zagra z KGHM Chrobrym Głogów.
Ciągnący się od miesięcy uraz Mateusza Czyżyckiego nie ustępuje. W środę trener Kamil Kuzera poinformował, że 26-latka w tym sezonie na murawie już nie zobaczymy. Wszystko wskazuje na to, że gracza Korony Kielce czeka zabieg.
Korona Kielce w 29. kolejce PKO BP Ekstraklasy zagra na własnym stadionie z Radomiakiem Radom. – Ambicją, wolą walki i zaangażowaniem musimy wygrać mecz z Radomiakiem – powiedział przed spotkaniem Bartosz Kwiecień, obrońca „żółto-czerwonych”.
To już końcówka biletów dostępnych na mecz Magdeburg - Industria Kielce. Klub pozyskał dodatkową i zarazem ostatnią pulę wlotek na to starcie.
Jak przekazał prezes Cracovii, Mateusz Dróżdż, Puszcza Niepołomice tylko do końca obecnego roku będzie mogła korzystać z obiektu w Krakowie. – Gdyby nie pracownicy Cracovii, to Puszcza nie byłaby w stanie zorganizować meczu. Chcemy im pomóc, ale nasz stadion to nasz dom - mówi prezes krakowskiego klubu.
Zajmująca miejsce spadkowe Korona Kielce zmierzy się w piątek na Suzuki Arenie z Radomiakiem Radom. – Wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że mieliśmy inne oczekiwania. Miało to inaczej wyglądać, chcieliśmy czegoś innego – mówi podczas konferencji trener Kamil Kuzera.
Korona Kielce w 29. kolejce PKO BP Ekstraklasy zagra na własnym stadionie z Radomiakiem Radom. O kwestiach kadrowych przed tym ważnym pojedynkiem szerzej opowiedział Kamil Kuzera, trener „żółto-czerwonych”.
Rozlosowano grupy turnieju olimpijskiego szczypiornistów. Do walki o medale może stanąć nawet ośmiu graczy Industrii Kielce.
Polonia Kielce zakontraktowała zawodnika z Iranu. Jest nim Mohamad Ali Rouintanesfahani, a więc były reprezentant swojego kraju.
Kolejna kolejka PKO BP Ekstraklasy upłynęła pod znakiem wielu rozczarowań. Jednymi z rozczarowanych mogli być kibice Korony Kielce, a także kilku drużyn walczących o Mistrzostwo Polski. Rozczarowani nie mogą być też statystycy, gdyż ponownie pod względem frekwencyjnym było nieźle.
Korona Kielce wypełniła limit rozegrania 3 000 minut przez młodzieżowców w trwającym sezonie. „Żółto-czerwoni” mają również szansę na nagrodę z Pro Junior System.