Nie będzie awansu, UMKS przegrywa w Kielcach

16-04-2014 21:16,

Koszykarze UMKS-u Kielce przegrali w drugim meczu finałowym grupy C II ligi z SKK Siedlce i do I ligi awansują właśnie zawodnicy z Siedlec.

W sobotę nasi koszykarze przegrali nieznacznie, czterema punktami. Tak wynik zapowiadał walkę spotkaniu przed własną publicznością. Niestety, już pierwsza kwarta nie zwiastowała niczego dobrego, a nasi koszykarze przegrali ją 7-ma punktami. Nasi zawodnicy zdołali wygrać tylko drugą kwartę, ale dwa punkty w niej zyskane nie pozwoliły na wygranie meczu. Ostatecznie zakończył się on wynikiem 82:70 dla gości.

Siedlczanie byli znacznie skuteczniejsi w zbiórkach i rzutach za 2 punkty. Naszym zawodnikom nie pomogła 50% skuteczność za 3 punkty i lepsza z rzutów wolnych. Najwięcej punktów wśród kielczan zdobył Łukasz Fąfara - 19.

Zespół z Siedlec był lepszy w obu spotkaniach i to on w przyszłym sezonie zagra w I lidze.

UMKS Kielce - SKK Siedlce 70:82 (15:22, 20:18, 17:22, 18:20)
UMKS:
Bacik 16, Makuch 2, Machowski 2, Fąfara 19, Miernik 10, Lewandowski 7, Busz 14.

Scyzor2014-04-17 21:14:12
Prowadźcie te tabele i opisy meczów na bieżąco.
zZz2014-04-18 15:52:01
Przykre. Od jesieni znowu drugoligowe bagienko na Żytniej. Szkoda chłopaków. Szczególnie tych zwiazanych z Kielcami. Latka lecą a szanse gry na wyższym poziomie maleją. PZDR.
jayjay2014-04-21 20:56:18
A druzyny które przegrały finały w grupach nie grają jeszcze turnieju o jedno miejsce jak w zeszłych latach?
zZz2014-04-27 12:32:14
Chyba nie w tym sezonie. Ale na jednym z forum pojawił się wpis, w którym jest mowa o jakichś zaproszeniach PZKosz do gry w 1 lidze. Wiecie coś o tym? Czy to tylko plotka. PZDR.
kibic2014-05-07 13:52:35
Prawodpodobnie zostanie powiekszona TBL i zostana zaproszone 2-3 kluby z 1 ligi do rozgrywek na szczeblu wyzej wiec automatycznie zrobi sie miejsce w 1 lidze i podobno w pierwszej kolejności maja byc zaproszone do rozgrywek 1 ligi zespoly ktore przegraly finaly play-off ale wszystko okaze sie na poczatku czerwca.
zZz2014-06-26 16:05:25
Wg. Sportowe Fakty": Klub Sportowy Pogoń Prudnik otrzymał zaproszenie do procesu licencyjnego do 1 ligi. Na tym samym portalu pojawiła się informacja o możliwości zaproszenia Rosy II Radom. A gdzie nasz UMKS?