REKLAMA

„Patataj” do stajni Kielce

16-12-2009 16:23,

Z każdym dniem transfer Macieja Tataja z Dolcanu Ząbki do Korony Kielce staje się coraz bardziej realny. Czy będzie to piłkarz, który okaże się lekiem na nieskuteczność "złocisto-krwistych"?

Bolączką kieleckiego klubu bez cienia wątpliwości jest brak piłkarza z instynktem snajperskim. Takowym miał być Krzysztof Gajtkowski, lecz oczekiwania co do tego zawodnika szybko okazały się zbyt wygórowane. Obecnie trwają poszukiwania gracza, który wyręczyłby Ediego i Czarka Wilka z rół dotychczasowych strzeleckich liderów Korony.

Czy mógłby nim zostać obserwowany przez kielczan Maciej Tataj? Ten blisko 30-letni napastnik dotychczas bardzo dobrze sobie radził na arenach pierwszej ligi. Dobitnym tego dowodem jest dwadzieścia jeden bramek zdobytych na konto Dolcanu Ząbki w przeciągu dwóch ostatnich rund oraz tytuł pierwszoligowca roku według tygodnika „Piłka Nożna” za rok 2009.

Bardzo prawdopodobne, że debiut Tataja w ekstraklasie w końcu nastąpi. – Gdy zaczynałem w Agrykoli w wieku 10 czy 11 lat, to marzyłem o Legii, do której dzieliła mnie ulica. Niestety, nikt z Łazienkowskiej się po mnie nie zgłosił. A szkoda. Teraz czytam, jak kluby biorą młodego napastnika, który strzelił w młodzieżowych rozgrywkach 20 czy 30 bramek. Ja strzelałem blisko 40... – stwierdził „Tata” na łamach legialive.pl.

Ale o ile Legia nie może narzekać na brak napastników, tak inny stołeczny klub z całą pewnością nie pogardziłaby żadnym zdolnym snajperem. Warszawska Polonia już kiedyś miała w swoich szeregach Tataja, który jednak nie zdołał przebić się do jedenastki ówczesnego pierwszoligowca. – Maciej Tataj, objawienie tegorocznych rozgrywek zaplecza ekstraklasy, osiągnął chyba życiową formę. W obecnej sytuacji indolencji strzeleckiej w Polonii, może warto pochylić się nad piłkarzem, który nie został doceniony do tej pory w zespole Czarnych Koszul – spekuluje wielkapolonia.pl.

Kluby powoli ustawiają się w kolejce po snajpera z Ząbek. A co na ten temat Korona? – Teraz Sasal będzie uzupełniał skład graczami, którzy według niego, wzmocnią beniaminka ekstraklasy. Jak udało nam się dowiedzieć, gotowe do podpisania kontrakty ma już dwóch zawodników. Mowa tu o dobrym znajomym szkoleniowca – Macieju Tataju z Dolcana Ząbki, oraz o Pawle Kaczmarku, który jesienią reprezentował barwy pruszkowskiego Znicza – można przeczytać na łamach portalu futbolnet.pl.

Maciej Tataj jest już piłkarzem wiekowym i nie powinien czekać na wspaniałą ofertę z Łazienkowskiej. Taki klub jak Korona Kielce może się okazać dla niego ostatnią szansą na wyjście z zaplecza na „salony”. Jednak czy gwiazda pierwszej ligi nie zgaśnie na tle zupełnie odmiennej, mocniejszej klasy? O tym z pewnością przekonamy się już wkrótce.  

 

REKLAMA

Wasze komentarze

abc2009-12-16 18:22:06
To nie jest czas na eksperymenty,albo Korona jest klubem ekstraklasy albo powiat.Eksperyment z Tatajem to wystarczy oby się udał.Trzydziestolatek nigdy nie grał w ekstraklasie czy to nic nie daje do myślenia.
Bryx2009-12-16 20:46:03
Wiek nie ma wielkiego znaczenia. Przypomnij sobie Piechnę - też zadebiutował w Ekstraklasie jak miał prawie trzy dychy, i to jak.
M_M2009-12-16 20:50:34
Co my, stadnina koni w Michałowie? :/
Radzio2009-12-16 22:31:28
miło by było gdyby kariera Patataja w Koronie przypominała tą Piechny... Tylko z happy endem. Piechna zrobił z siebie gwiazdora... no i co... i go nie ma.
mayk2009-12-17 01:11:53
Ważne żeby Gajtkowski i Buśkiewicz odeszli wraz z przyjściem Tataja.
red2009-12-17 14:30:47
Jak ich ktoś kupi to pewnie polecą. W Koronie byli słabi tak więc wątpię, że ktoś z ekstraklasy ich weźmie. Pierwsza liga to max dla nich... Taka jest prawda. Gajtek najlepsze lata ma za sobą a Buśka to piłkarz nie na ten poziom. Korona potrzebuje snajpera a nie amatora.
kogut71@vp.pl2010-01-02 13:24:19
NIECH ZROBIĄ DOBRE ZAKUPY TAK JAK VIVE EFEKTY SĄ KORONA MUSI SIĘ UTRZYMAĆ.

Dodaj komentarz

Copyright © 2019 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group