REKLAMA

Czarnovia nie oszukała przeznaczenia. Beniaminek spada do B-klasy

12-06-2013 23:39,

Można by rzec, że w środowe popołudnie stało się to, co dla Czarnovii Kielce było nieuniknione. W zaległym meczu 14. kolejki A-klasy beniaminek przegrał na własnym terenie z Grodem Ćmińsk 1-2 (0-1). Wynik ten oznacza degradację kielczan do niższej ligi.

Przez długi okres w pierwszej połowie utrzymywał się wynik bezbramkowy. Impas przełamał dopiero w 42. minucie doświadczony snajper gości, Mirosław Słoń.

Po zmianie stron boiska Czarmovia starała się odwrócić złą kartę i powalczyć o przedłużenie nadziei na utrzymanie w A-klasie. Nieco na ponad kwadrans przed końcem spotkania stan potyczki wyrównał strzałem z rzutu karnego Wojciech Jagodziński. To jednak nie pozwoliło ekipie z Kielc cieszyć się choćby z jednego oczka, bowiem w 80. minucie Michał Koza dał drużynie z Ćmińska komplet „oczek”.

Kielczanie mogą żałować tym bardziej, że byli stroną dominującą i mogli to spotkanie spokojnie rozstrzygnąć na swoją korzyść.

Czarnovia zajmuje przedostatnią, trzynastą pozycję w klasyfikacji. Do miejsca gwarantującego baraż o utrzymanie na dwie kolejki przed końcem sezonu traci 7 punktów, co pozbawia ją jakichkolwiek szans na pozostanie w A-klasie.

fot. G. Sojka (kieleckapilka.pl)

Źródło: kieleckapilka.pl

 

REKLAMA

Wasze komentarze

xxx2013-06-13 14:52:02
to takie przykre :(

Dodaj komentarz

Copyright © 2019 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group