W Lidze Mistrzów bez porażki. Taki wyczyn udał się wcześniej tylko Hiszpanom

24-02-2013 10:56,

Od kiedy zreorganizowano Ligę Mistrzów i zmniejszoną liczbę zespołów biorących w niej udział tylko dwa kluby wygrały wszystkie mecze fazy grupowej. Pierwszym zespołem było hiszpańskie Ciudad Real, a drugim mistrz Polski Vive Targi Kielce.

BM Ciudad Real tego wyczynu dokonało w sezonie 2009/2010, gdy pokonało w fazie grupowej HSV Hamburg, HC Croatię Osiguranje Zagrzeb, FCK Handbold A/S, Alingsas HK oraz Fyllingen Handball. Hiszpanie jednak w tamtym sezonie doznali dwóch porażek. Pierwszej w drodze do FinalFour (z HSV Hamburg), a drugiej w półfinale Ligi Mistrzów. Tym razem musieli uznać wyższość THW Kiel.

W rozgrywkach 2009/2010 w fazie grupowej była jeszcze jedna drużyna, która swoim wynikiem zbliżyła się do Ciudad. Mowa o MKB Veszprem, które jednak przegrało jeden mecz w fazie grupowej i w sumie zdobyło 18 punktów.

W kolejnym sezonie nie było już drużyn, które w sposób zdecydowany zdominowały swoje grupy. Wszystkim przydarzały się porażki, a zespoły z pierwszych lokat miały kolejno: 16, 16, 14, 17 punktów.

Przed rokiem, czyli w sezonie 2011/2012 były dwie drużyny, które długo miały szansę powtórzyć wyczyn Ciudad Real, czyli FC Barcelona Intersport i HSV Hamburg. „Barca” zanotowała jednak porażkę, dość zaskakująca, bo odniesioną w przedostatniej kolejce, i do tego przed własną publicznością z Croatią Osiguranje Zagrzeb. Jedno oczko zgubili także Niemcy z Hambruga, także w 9. kolejce zremisowali z Cimosem Koper (który w kolejnej fazie Ligi Mistrzów pokonał Vive Targi Kielce).

W obecnym sezonie kilka drużyn miało szanse być niepokonanymi w swojej grupie Ligi Mistrzów. Po siedmiu jesiennych meczach bez porażki były Vive Targi Kielce, MKB Veszprem oraz FC Barcelona Intersport. Jako pierwszi porażki doznali ci ostatni, którzy w pierwszym meczu Champions League w 2013 roku ulegli na wyjeździe z Fuchse Berlin. W 9. kolejce Veszprem udało się do Kiel i musiało uznać wyższość triumfatorów Ligi Mistrzów sprzed roku.

Na polu walki zostali tylko mistrzowie Polski. Zespół Vive Targów Kielce w wiosennej rundzie wygrał z St. Petersburgiem, Chambery Savoie i Gorenje Velenje. Tym samym jako drugi klub w historii Ligi Mistrzów zakończył fazę grupową bez porażki.

Jak widać jest to duże osiągnięcie, bo w ciągu ostatnich lat udało się wcześniej tylko jednej drużynie. O takim wyniku mogły marzyć choćby słynne THW Kiel, czy FC Barcelona. Liga Mistrzów ma jednak to do siebie, że po fazie grupowej przychodzi faza pucharowa i tam wszystko zaczyna się od nowa, a każdy mecz, jest już meczem o wszystko.

fot. Patryk Ptak

 

REKLAMA

Wasze komentarze

wislander2013-02-24 12:59:29
"BM Ciudad Real tego wyczynu dokonało w sezonie 2009/2010, gdy pokonało w fazie grupowej HSV Hamburg, HC Croatię Osiguranje Zagrzeb, FCK Handbold A/S, Alingsas HK oraz Fyllingen Handball. Hiszpanie jednak w tamtym sezonie [b]doznali jednej porażki.[/b] Miało to miejsce [b]dopiero w finale[/b] Ligi Mistrzów, gdy musieli uznać wyższość THW Kiel.

Po pierwsze Ciudad Real, dzisiejsze Atletico przegrało dwa spotkania. W ćwierćfinale z HSV (22:26 w I meczu) oraz w półfinale z THW Kiel. I ostatecznie zajęli 3. miejsce w rozgrywkach. Finał był Barelona - Kiel i wygrały Zebry 36:34. Poprawcie te błędy bo aż rażą po oczach... Pozdrawiam
wyjazd2013-02-24 14:24:45
A w środę kolejny wyjazd zawodników do Piotrkowa. Miejsca są jeszcze więc się zapisywać. Więcej na stronie kibiców.
Herod2013-02-24 17:23:54
Zapowiedz Meczu http://www.youtube.com/watch?v=fLm3274z7SU&feature=youtu.be
olo2013-02-24 17:24:39
Blisko i tanio więc tym bardziej trzeba korzystać.

Dodaj komentarz

Copyright © 2019 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group