REKLAMA

Inicjatywa braci Piątków. Powstał 4F E-VIVE Racing Team

02-02-2012 16:03,

W Kielcach została założona zawodowa grupa kolarska MTB – 4F E-VIVE Racing Team. Stworzyli ją, urodzeni w naszym mieście, bracia Andrzej i Zbigniew Piątkowie. Gwiazdą drużyny ma być Paula Gorycka, brązowa medalistka ostatnich mistrzostw świata juniorów.

Zbigniew Piątek to jeden z najbardziej utytułowanych polskich kolarzy. W 1987 roku wygrał Tour de Pologne, dwukrotnie reprezentował nasz kraj na Igrzyskach Olimpijskich. Jego brat Andrzej to były trener naszej multi-medalistki, Mai Włoszczowskiej, który po głośnej medialnie sprawie rozstał się z polską kadrą narodową. Będzie on kierownikiem sportowym i trenerem kieleckiej ekipy. Jego zastępcą będzie brat Zbigniew.

Trzon ekipy stworzą Paula Gorycka, najbardziej utytułowana polska juniorka, która niedawno odeszła z CCC Polkowice, oraz Monika Żur i Adrian Kucharek. Żur to mistrzyni Polski juniorek,  8. zawodniczka ostatnich mistrzostw świata juniorek i 12. kolarka ostatnich mistrzostw Europy juniorek. Kucharek to m.in. zwycięzca Grand Prix MTB w klasyfikacji juniorów.

Fizjoterapeutą drużyny będzie Artur Kondracki, a mechanikiem Marek Długołęcki. Kolarze będą dysponowali rowerami Scott z osprzętem Shimano.

Celem zespołu jest kwalifikacja Goryckiej na Igrzyska Olimpijskie w Londynie oraz dobre występy na tegorocznych mistrzostwach Europy i Świata.

Jednym ze sponsorów ekipy jest nowy portal grupy VIVE, E-VIVE.pl.

fot. mtbnews.pl

 

REKLAMA

Wasze pytania

brawo2012-02-03 13:30:54
nowa siła rośnie!
Dzik2012-02-26 09:40:26
Stwórzmy im warunki pracy w Kielcach! Niech rywalizują z CCC!!!! Pomóżmy w wytyczeniu i urządzeniu tras do treningu i zawodów (Telegraf, Skocznia, Brusznia .... i gdzie tylko zapragną) Utwórzmy w Kielcach punkt odnowy biologicznej z prawdziwego zdarzenia dla nich i dla innych zawodników, którzy przynoszą nam chlubę!!! Może pieniądze z Unii? na rozwój dużego centrum sportowego w Kielcach (lub pod Kielcami)
No i myślę, że Włodarze Województwa, Senatorowie, Posłowie oraz Prezydent Miasta nie zapominają o BUDOWIE LOTNISKA W OBICACH!!!! - bo to okno na świat i ogromna szansa na rozwój regionu!!!

Dodaj komentarz

Copyright © 2017 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: Grzemach Internet Services