W pełni zasłużone zwycięstwo piłkarzy ręcznych AZS-u UJK

06-12-2011 22:35,

W kolejnym spotkaniu na własnym parkiecie drużyna AZS UJK Kielce po pewnej grze pokonała gładko MKS Padwa Zamość 33:23. – Na początku rywal narzucił nam dosyć wysokie tempo, ale potem zaczęliśmy rzucać z drugiej linii i myślę, że gra zespołowa zadecydowała o zwycięstwie – mówił najskuteczniejszy na boisku Mateusz Kutwin.

Po pierwszej porażce w lidze tydzień temu z SPR BRW Stal II Mielec akademicy z UJK wspierani przez PGNiG i Fundusz Pożyczkowy Województwa Świętokrzyskiego w pełni zrehabilitowali się w pojedynku z drużyną z Zamościa, górując nad rywalami przede wszystkim w ataku i obronie.

Sam początek meczu to wyrównana gra z obu stron, która utrzymała się jednak tylko do 5 minuty i stanu 3:3. W kolejnych fragmentach gry po kilku rzutach Mateusza Kutwina i Bartka Zagnińskiego UJK wyszło na prowadzenie 9:6, grając przy tym z pomysłem w ataku. Dobra gra gospodarzy w obronie nie pozwalała gościom na zdobywanie bramek i podjęcie walki. Swoją klasę między słupkami potwierdził po raz kolejny Kamil Barański, broniąc wiele groźnych piłek. Skutecznością w pierwszej połowie wykazał się również Sergiusz Wojda, który dołożył cztery oczka dla gospodarzy. Do końca pierwszej połowy akademicy zwiększali przewagę bramkową, trafiając w paru przypadkach po akcjach z efektownych kontr. – Treningi w końcu przynoszą oczekiwany skutek, trener Błaszkiewicz cały czas uczy nas kontry i myślę, że w końcu daje to dobry efekt – mówił Mateusz Kutwin.  Po dwóch kwadransach na tablicy widniał wynik 16:11.

Druga część spotkania nie przyniosła zmiany obrazu gry. Przez pierwsze dziesięć minut goście znaleźli tylko raz okazję na pokonanie naszego bramkarza. Kielczanom za ten czas udało się zdobyć dziewięć bramek, osiągając prowadzenie 25:12. Szybkie wznowienia pozwalały na wypracowanie dogodnych sytuacji sam na sam z golkiperem przeciwników, kończących się kolejnymi celnymi trafieniami. Na ostatnie minuty pojedynku trener Tomasz Błaszkiewicz wpuścił na parkiet zmienników, pozwalając im na dołożenie się do końcowego sukcesu. Gospodarze ostatecznie wygrali 33:23. Kielczanie długo cieszyli się z osiągniętego rezultatu w rytm puszczonego specjalnie dla nich niezapomnianego przeboju grupy Queen ”We Are The Champions”.

Najwięcej bramek, bo aż osiem, zdobył  dla AZS UJK Kielce  wspomniany wcześniej Mateusz Kutwin. – Myślę, że cała drużyna pracuje na sukces, gdyby nie reszta to nie udałoby się zdobyć tych ośmiu bramek. Także jest to też sukces zespołu. – komplementował grę kolegów z zespołu sam zawodnik.

Po wczorajszym spotkaniu zawsze chciałoby się oglądać tak grający AZS UJK Kielce, z pomysłem w ataku i obronie. Kolejna szansa na potwierdzenie tej tezy, już w następną niedzielę, gdzie na wyjeździe akademicy zagrają z UKSem Juvenia II Rzeszów.

Maciej Wadowski

AZS UJK Kielce - MKS Padwa Zamość 33:23 (16:11)

AZS UJK: Barański, Kucper – Papaj 3, Wojda 5, Michalski 1, Stępień 2, Rybak, Kutwin 8, Kozubek 3, Tracz 2, Czupryński 4, Detka, Gnat, Wesołowski 1, Zagniński 4.

------------

SPR2011-12-06 22:43:07
Dlaczego tylko sa artykuly o UJK?? to nie jest jedyny zespółkielecki w III lidze pilkarzy recznych. Jest jeszcze Polonica
ziutek2011-12-06 23:10:20
bo te informacje pisza ludzie z UJK widocznie w polonice nikogo chetnego nie ma
były gracz2011-12-07 11:08:44
bo polonica śmierdzi na kilometr !! zero lojalności ... wiele osób przejechało się na tym ''klubie'' i ludzie nie chcą o nim nigdzie wspominać !
argo2011-12-07 12:53:32
w Polonice nikt się tym nie interesuje najwyraźniej. Poza tym zobacz ile osób przychodzi na mecze UJK a ile na Polonice...
SPR2011-12-09 07:43:16
masz racje gdyby nie sędziowie Polonica miała by dwa punkty w Polonice sie troche pozmieniało jeżeli chcesz zobaczyc jak teraz graja przyjdz na ich mecz
FBVeRDZOBxRZgJdnUW2012-02-13 04:47:38
Dear Christian,I fill your pain. Do not give up. Hire a lewyar go after her. I will try to get name of a lewyar that already has done this kind cases.

W ostatniej dekadzie piłkarze Korony Kielce rozegrali kilka spotkań w okresie Świąt Wielkanocnych. Jak się w nich prezentowali?
Po przerwie reprezentacyjnej i świętowaniu awansu Polski na Mistrzostwa Europy czas wrócić do piłki klubowej. Konkretniej analizy najbliższego rywala Korony Kielce. Będzie to Widzew Łódź, z którym kielczanie zagrają w wielkanocny poniedziałek o godz. 17:30.
Nie żyje Marek Cender, dziennikarz sportowy Radia Kielce. O tym fakcie w piątek rano poinformował kielecki oddział Polskiego Radia. Marek miał 54 lata.
Korona Kielce w 26. kolejce PKO BP Ekstraklasy zagra na wyjeździe z Widzewem Łódź. – Wszyscy zdajemy sobie z tego sprawę, w jakiej sytuacji jesteśmy – powiedział przed spotkaniem Yoav Hofmeister, pomocnik „żółto-czerwonych”.
Korona Kielce w 26. kolejce PKO BP Ekstraklasy zagra na wyjeździe z Widzewem Łódź. „Żółto-czerwoni” będą musieli sobie radzić bez podstawowego zawodnika.
W ostatnim meczu rundy zasadniczej Orlen Superligi, Industria Kielce rozegra domowy pojedynek z Zagłębiem Lubin. Zwycięstwo zapewni kielczanom pierwsze miejsce w tabeli.
Krzysztof Jakubik poprowadzi spotkanie 26. kolejki PKO BP Ekstraklasy, w którym Korona Kielce zagra na wyjeździe z Widzewem Łódź. Dla arbitra pochodzącego z Siedlec będzie to 34. mecz z udziałem „żółto-czerwonych”.
Od najbliższego sezonu rozgrywki szczypiornistów w Polsce wzbogacą się o możliwość zdobycia nowego trofeum - Superpucharu kraju. Dziś (28 marca) władze Orlen Superligi oraz Związku Piłki Ręcznej w Polsce ogłosiły szczegóły.
Dominick Zator przedłużył umowę z Koroną Kielce. Defensor będzie występował w „żółto-czerwonych” barwach jeszcze przez co najmniej jeden sezon.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce pokonała na wyjeździe GOG Håndbold 33:25. – To tylko pierwsza połowa, a w drugiej może zdarzyć się jeszcze wszystko – powiedział po spotkaniu Tomasz Gębala, lider defensywy „żółto-biało-niebieskich”.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce pokonała na wyjeździe GOG Håndbold 33:25. – Mam nadzieję, że zdobędziemy ten upragniony awans, ale była to dopiero połowa meczu – powiedział po spotkaniu Krzysztof Lijewski, drugi trener „żółto-biało-niebieskich”.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce pokonała na wyjeździe z GOG Håndbold 33:25. Najwięcej bramek dla kielczan, dziewięć, zdobył Alex Dujszebajew.
Koszykarze UJK Kielce rozpoczynają rywalizację w fazie play-off o awans do pierwszej ligi. Już w pierwszej rundzie drużyna z Kielc zmierzy się z faworytem do awansu, OPTeam Resovią Rzeszów.
Już w wielkanocny poniedziałek Korona Kielce zmierzy się na wyjeździe z łódzkim Widzewem. Wraz z Koroniarzami na wyjazd szykują się także kibice żółto-czerwonych, którzy już w grupie około 700 osób zapisali się na wizytę w „Sercu Łodzi”.
Korona Kielce poznała termin wyjazdowego starcia z Puszczą Niepołomice. „Żółto-czerwoni” zagrają wówczas mecz, który może zdecydować o losach utrzymania.
Po zakończeniu zimowej przerwy Korona Kielce rozegrała 7 ligowych rywalizacji i wywalczyła w nich zaledwie 6 punktów. Kielczanie mają przed sobą teraz wyjazdową potyczkę z Widzewem. Czy Korona wywiezie 3 punkty z trudnego terenu?
Historia napisała się na naszych oczach. Reprezentacja Polski po raz piąty z rzędu zagra na Mistrzostwach Europy. Bohaterem Wojciech Szczęsny!
Poszukujesz sposobów na podniesienie swoich umiejętności piłkarskich do nowego poziomu? Odpowiednio dobrane znaczniki piłkarskie mogą okazać się kluczowym elementem w osiągnięciu tego celu.
Czy zastanawiasz się, jak w pełni wykorzystać potencjał Instagram Stories w strategii marketingowej? Poszukujesz sposobów na tworzenie angażujących reklam w formie stories? Jeśli tak, to artykuł ten jest dla Ciebie!
Trzeci tydzień Małej Ligi Piłki Ręcznej dostarczył kibicom mnóstwo emocji, zarówno na boiskach Bilczy, Kielc, jak i Chęcin. Rozgrywki odbyły się w dniach 19, 20 i 21 marca, prezentując szereg talentów w różnych kategoriach wiekowych.
Świetny turniej juniorek młodszych Korony Handball Kielce w 1/16 finału mistrzostw Polski. Podopieczne Moniki Ciszek zakończyły go z kompletem trzech zwycięstw.
Przed Industrią Kielce rywalizacja w 1/8 finału Ligi Mistrzów. „Żółto-biało-niebiescy” w najbliższą środę (27 marca) zmierzą się z duńskim GOG Håndbold.
Dokładnie za tydzień (1 kwietnia) piłkarze Korony Kielce powrócą do gry po reprezentacyjnej przerwie. Wszystko wskazuje na to, że sytuacja kadrowa w kieleckiej ekipie poprawiała się w porównaniu do ostatnich konfrontacji.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce zagra na wyjeździe z GOG Håndbold. – Brakuje mi minut rozegranych na parkiecie przez te dwa i pół miesiąca bez gry – powiedział przed spotkaniem Artsem Karalek obrotowy mistrzów Polski.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce zagra na wyjeździe z GOG Håndbold. – Będzie trzeba taktycznie ich rozpracować. Jest to niewygodny zespół z groźnymi zawodnikami na każdej pozycji – powiedział przed spotkaniem Arkadiusz Moryto, skrzydłowy mistrzów Polski.
Sabina Jarząbek, reprezentantka Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego została wicemistrzynią Polski w półmaratonie. Jednocześnie pobiła swój rekord życiowy i uzyskała kwalifikację na Mistrzostwa Europy w Rzymie.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce zagra na wyjeździe z GOG Håndbold. – Mam wielki szacunek dla tego klubu, który bardzo mocno walczy w duńskiej lidze oraz Lidze Mistrzów – powiedział przed spotkaniem Tałant Dujszebajew, trener mistrzów Polski.
W niedzielne popołudnie doszło do starcia dwóch zespołów z dolnych rejonów tabeli CLJ U-18 kobiet. Drużyna KSP Kielce pokonała na obiekcie przy ul. Jeziorańskiego 53 ekipę Legionistek Warszawa 0:1.
Na odbywających się w miniony weekend Mistrzostwach Polski Muay Thai w Szaflarach do walki stanęło 4 zawodników kieleckiego klubu.
Trwa marcowa przerwa reprezentacyjna. Na boiskach drugiej ligi (poza dwoma wyjątkami) nie ma jednak odpoczynku.