Sobotnie zwycięstwa drużyn młodzików i juniorów MKK MDK Kielce

03-11-2011 13:57,

Drużyny trenera Stanisława Dudzika i Roberta Ziemskiego po zaciętych spotkaniach odniosły kolejne zwycięstwa w rozgrywkach strefowych młodzików i juniorów.

W pierwszym sobotnim meczu juniorzy MKK MDK Kielce po bardzo emocjonującym i zaciętym spotkaniu odnieśli trzecie zwycięstwo w rozgrywkach pokonując w Kielcach drużynę Regis-u Wieliczka.

MKK MDK Kielce - Regis Wieliczka  108-96  /23-29/ /29-28/ /32-26/ /24-13/

Punkty dla MKK MDK Kielce zdobyli: F. Dudzic 6, J. Kopyś 0, P. Pękalski 1, D. Rogowski 35, Ł. Pawlak 2, K. Skawiński 4, D. Kopyś 6, F. Drogosz 12, B. Poturalski 4, J. Banaczkowski 0, M. Pawlak 24, K. Majchrzak 14.

Do Kielc przyjechał zespół umiejący grać w koszykówkę. Bardzo dobrze ułożony taktycznie, przygotowany wydolnościowo i siłowo oraz dysponujący, jak się okazało, dobrym rzutem z dystansu. Mecz od początku do końca był pasjonującym i trzymającym w napięciu widowiskiem. Było to spotkanie walki, żadna z drużyn nie odpuszczała nawet na chwilę. O zaciętości spotkania świadczą chociażby, aż trzy przewinienia techniczne, którymi sędziowie ukarali zawodników obu drużyn oraz trenera gospodarzy. Od pierwszej kwarty Regis zaskoczył drużynę kielecką obroną strefową w systemie 1-2-2, którą bronił na całym boisku. Zespół MKK MDK na początku trochę zaskoczony tą sytuacją miał problem z organizacjom gry oraz rozegraniem ataku pozycyjnego. Poprzez to gubił piłki w ataku, popełniał wiele strat. Kończyło się łatwymi punktami przeciwnika z szybkiego ataku. Do tego doszła w I kwarcie kontuzja Patryka Pękalskiego, co też wpłynęło negatywnie na postawę zespołu. Na szczęście zespół MKK MDK Kielce odpowiadał przeciwnikowi swoją najsilniejszą bronią, którą jest bardzo dobra i mocna obrona. Trener R. Ziemski zastosował od początku spotkania także bardzo dobry manewr taktyczny polegający na mocnym kryciu na całym boisku rozgrywającego drużyny Regisu. Z roli tej bardzo dobrze wywiązali się Beniamin Poturalski, Łukasz Pawlak i Kacper Skawiński. Ponadto trener Ziemski umiejętnie rotował składem, robił częste krótkie zmiany, co pozwalało na maksymalne zaangażowanie każdego zawodnika, szczególnie przy obronie na całym boisku. W 7 minucie III kwarty zespół Regis-u wyszedł na prowadzenie różnicą dwunastu punktów - 66-78,. Od tego  momentu nastąpił zryw kieleckiej drużyny, która jeszcze w tej kwarcie w ciągu 3 minut wyszła na prowadzenie 84-83, wygrywając ten fragment meczu 18-5. Było to pokłosiem bardzo dobrej obrony oraz wielkiego zaangażowania zespołu, walki o każdą akcję i piłkę. Do połowy czwartej kwarty to nadal mecz punkt za punkt, ale druga część kwarty to już "odjazd" naszego MKK. Udane zbiórki, przechwyty, kontry oraz celne rzuty z dystansu i zrobiło się 99-93 w 38 minucie meczu. Kielczanie nie pozwolili sobie już wyrwać ciężko wywalczonej przewagi, a pewne zwycięstwo przypieczętował w 9 minucie IV kwarty rzutem za trzy punkty Damian Rogowski.

MKK MDK Kielce w tym meczu na boisku zostawił zdrowie, pokazał serce do gry oraz niebywałą ambicję. Za walkę, zaangażowanie, postawę w obronie oraz nieustępliwość należy pochwalić cały kielecki zespół. Zauważyć jednak należy, że MKK MDK Kielce popełnił zbyt wiele strat w ataku - podania w trybuny lub ręce przeciwnika. Raziła również nieskuteczność rzutów spod samego kosza, które należy bezwzględnie wykorzystywać. Zespół grał też "falami" tzn. potrafił zniwelować przewagę 10 punktów przeciwnika, by poprzez dekoncentrację  za parę minut przegrywać kilkoma punktami. Zabrakło również trochę "chłodnej" głowy zawodnikom MKK MDK Kielce, aby w nerwowych momentach przytrzymać piłkę i nie dać się ponieść emocjom - podkreślił to trener R. Ziemski w wywiadzie po zakończenie spotkania.

Podziękowania należą się również rodzicom, rodzeństwu oraz grupie kolegów zawodników MKK MDK Kielce, którzy podczas meczu stworzyli bardzo dobrą atmosferę i dopingowali zespół od pierwszej do ostatniej minuty.

Drugi mecz tego dnia rozegrali młodzicy MKK MDK Kielce, którzy pewnie wygrali mecz z drużyną Ikar Niepołomice.

MKK MDK Kielce - Ikar Niepołomice  77-46  /17-15/ /12-17/ /33-6/ /15-8/

Punkty dla MKK MDK Kielce zdobyli: Szcześniak Karol 0, Zapart Dawid 4, Śnioch Norbert 2, Fugiński Maciej 13, Janicki Adrian 6, Polak Maciej 2, Mazur Michał 15, Wójcik Mikołaj 0, Polak Kamil 1, Blicharz Tomasz 19, Polak Mateusz 3, Białek Maciej 12.

Zespół kielecki rozpoczął ten mecz słabo. W pierwszych dwóch kwartach popełniał dużo prostych i niewymuszonych błędów. Do tego doszła bardzo niska skuteczność rzutów z gry. To spowodowało, że do przerwy drużyna kielecka "męczyła" się ze słabym tego dnia przeciwnikiem i przegrała tę część spotkania 29-32. W drugiej połowie zobaczyliśmy już odmieniony zespół kielecki. Była dobra gra w obronie, wiele przechwytów, z których wyprowadzano skuteczne kontry, no i skuteczność w końcu również była na odpowiednim poziomie. Przewagę drużyny MKK MDK Kielce w drugiej połowie uwidacznia szczególnie III kwarta, którą młodzi zawodnicy trenera Stanisława Dudzika wygrali 33-6. Ogólnie za postawę w zawodach należy chłopców pochwalić, zwracając jednak uwagę na to, aby w przyszłości mniej było momentów dekoncentracji i przestojów w grze.

Porażka kadetów w Krakowie z Wisłą

Drugą porażkę w rozgrywkach ponieśli kadeci przegrywając na wyjeździe w niedzielę mecz z Wisłą Kraków.

Wisła – MKK MDK Kielce  55-49  /13-14/ /6-14/ /19-7/ /17-14/

Punkty dla MKK MDK Kielce zdobyli: Dobrowolski Oskar 0, Raduszewski Adrian 4, Ciepliński Hubert 11, Kotwica Jan 0, Łaciński Aleksander 0, Furtak Bartosz 0, Kubiki Krystian 4, Izydorczyk Michał 2, Pawlak Łukasz 15, Majchrzak Karol 13, Wtykało Dawid 0, Malinowski Krzysztof 0.

Z obydwu stron mecz na niskim poziomie. Niski wynik ukazuje jedynie  słabą skuteczność zarówno Wisły jak i naszego zespołu. Mecz, o którym trzeba jak najszybciej zapomnieć, przełknąć porażkę i wziąć się do roboty. Niestety drugi mecz przegrany w końcówce. Na szczęście mamy początek pierwszej rundy. Należy na pewno wyciągnę wnioski z tego meczu i poprawić z zawodnikami nieudane elementy, które niestety istnieją. Kolejny raz na pewno widać duże zaangażowanie całej ekipy, za co należy im się podziękowanie.

------------

fFVKTwtVEBzHE2013-06-03 08:02:55
Thanks to both of you! I actually arleady own Prada L'Eau Ambree, but I haven't really considered it a real amber you know, like the ones amber lovers love. And I really enjoy it the citrus makes me happy, well the whole scent makes me happy, really. And I can tell that come fall and winter I will want to go further down that road, so this is me preparing for that.B, there you went and mentioned JCE! Obviously, I trust JCE to guide me down the amber lane and you, of course The sample hunt is on. Tara, Ambre Narguile sounds delightful with its gourmand take I like gourmand. I can't really wear (although I appreciate it on principle) Opium because of the spiciness I find it disturbing, somehow, but I also realize that notes can be so very different depending on the particular context, so I wouldn't rule it out unsniffed, although I might pursue the lighter ambers first. Like I need a new perfume craving!

Rozdmuchane i przeskalowane – tak w największym skrócie można podsumować oskarżenia, jakie padły pod adresem Benoita Kounkouda na początku roku. Szczypiornista był podejrzewany o próbę gwałtu na 20-latce, co jednak nie znalazło potwierdzenia w faktach.
Od czwartku do soboty Kielce ponownie staną się bilardową stolicą Polski. W dniach 18-20 kwietnia w Galerii Echo dobędzie się 2 zjazd tegoroczny zjazd Bilardowej Ekstraklasy.
Industria Kielce w półfinale Orlen Superligi zagra z KGHM Chrobrym Głogów.
Ciągnący się od miesięcy uraz Mateusza Czyżyckiego nie ustępuje. W środę trener Kamil Kuzera poinformował, że 26-latka w tym sezonie na murawie już nie zobaczymy. Wszystko wskazuje na to, że gracza Korony Kielce czeka zabieg.
Korona Kielce w 29. kolejce PKO BP Ekstraklasy zagra na własnym stadionie z Radomiakiem Radom. – Ambicją, wolą walki i zaangażowaniem musimy wygrać mecz z Radomiakiem – powiedział przed spotkaniem Bartosz Kwiecień, obrońca „żółto-czerwonych”.
To już końcówka biletów dostępnych na mecz Magdeburg - Industria Kielce. Klub pozyskał dodatkową i zarazem ostatnią pulę wlotek na to starcie.
Jak przekazał prezes Cracovii, Mateusz Dróżdż, Puszcza Niepołomice tylko do końca obecnego roku będzie mogła korzystać z obiektu w Krakowie. – Gdyby nie pracownicy Cracovii, to Puszcza nie byłaby w stanie zorganizować meczu. Chcemy im pomóc, ale nasz stadion to nasz dom - mówi prezes krakowskiego klubu.
Zajmująca miejsce spadkowe Korona Kielce zmierzy się w piątek na Suzuki Arenie z Radomiakiem Radom. – Wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że mieliśmy inne oczekiwania. Miało to inaczej wyglądać, chcieliśmy czegoś innego – mówi podczas konferencji trener Kamil Kuzera.
Korona Kielce w 29. kolejce PKO BP Ekstraklasy zagra na własnym stadionie z Radomiakiem Radom. O kwestiach kadrowych przed tym ważnym pojedynkiem szerzej opowiedział Kamil Kuzera, trener „żółto-czerwonych”.
Rozlosowano grupy turnieju olimpijskiego szczypiornistów. Do walki o medale może stanąć nawet ośmiu graczy Industrii Kielce.
Polonia Kielce zakontraktowała zawodnika z Iranu. Jest nim Mohamad Ali Rouintanesfahani, a więc były reprezentant swojego kraju.
Kolejna kolejka PKO BP Ekstraklasy upłynęła pod znakiem wielu rozczarowań. Jednymi z rozczarowanych mogli być kibice Korony Kielce, a także kilku drużyn walczących o Mistrzostwo Polski. Rozczarowani nie mogą być też statystycy, gdyż ponownie pod względem frekwencyjnym było nieźle.
Korona Kielce wypełniła limit rozegrania 3 000 minut przez młodzieżowców w trwającym sezonie. „Żółto-czerwoni” mają również szansę na nagrodę z Pro Junior System.
Kolejny gol zawodnika wypożyczonego z Korony Kielce oraz debiut byłego trenera „żółto-czerwonych” w drużynie kandydata do awansu. Za nami 28. kolejka 2 ligi.
Zmiany na miejscu spadkowym oraz zadyszka czołówki. Tak minęła 28. kolejka PKO BP Ekstraklasy.
Po trzy spotkania w piątek, sobotę oraz niedzielę rozegrali zawodnicy klubów z zaplecza Ekstraklasy. Ciekawie było m.in. w Gdańsku i Lublinie, gdzie niezłym spotkaniom towarzyszyła spora liczba kibiców na trybunach.
MTB Cross kolejny raz rozpoczyna sezon Świętokrzyskiej Ligi Rowerowe w Daleszycach. Na starcie wyścigu stanęło blisko 500 zawodników.
W 23. kolejce świętokrzyskiej IV ligi obejrzeliśmy kolejne spotkania kieleckich drużyn. Korona II Kielce zmierzyła się na wyjeździe z Wierną Małogoszcz, a Orlęta podjęły na własnym stadionie Arkę Pawłów.
Pięć spotkań rozegrały w ostatnim tygodniu drużyny z naszego regionu występujące na niższych szczeblach rozgrywkowych. Jak sobie poradziły?
Piłkarza Korony Kielce Marcusa Godinho czeka operacja zerwanego więzadła. To pokłosie zdarzenia, które miało miejsce w ostatnim meczu z Wartą Poznań.
Za nami 25. kolejka trzeciej ligi grupy czwartej. Star Starachowice przegrał w Krakowie z Garbarnią, KSZO zremisował w domowym starciu z Wisłoką Dębica, a Czarni Połaniec wywieźli punkt z Chełma.
Industria Kielce wygrała drugi ćwierćfinałowy mecz Orlen Superligi z MMTS-em Kwidzyn 40:25. – Myślę, że bardzo cieszymy się z tego, że spokojnie rozwiązaliśmy mecz i nie daliśmy przeciwnikowi zbyt wiele przestrzeni na pokazanie swoich umiejętności – powiedział po spotkaniu Paweł Paczkowski, rozgrywający „żółto-biało-niebieskich”.
Industria Kielce wygrała drugi ćwierćfinałowy mecz Orlen Superligi z MMTS-em Kwidzyn 40:25. – Uniknęliśmy tym samym długiej podróży do Kwidzyna, na czym też nam zależało, żeby móc w przyszłym tygodniu potrenować i przygotować się na kolejnego przeciwnika – powiedział po spotkaniu Krzysztof Lijewski, drugi trener „żółto-biało-niebieskich”.
Industria Kielce wygrała drugi ćwierćfinałowy mecz Orlen Superligi z MMTS-em Kwidzyn 40:25. Najwięcej bramek dla kielczan, osiem, zdobył Szymon Wiaderny. Dzięki temu triumfowi mistrzowie Polski awansowali do 1/2 finału rozgrywek.
Suzuki Korona Handball Kielce przegrała we własnej hali w meczu 21. kolejki Ligi Centralnej Kobiet z SPR-em Pogonią Szczecin 27:28. Najskuteczniejszą zawodniczką kielczanek była Magdalena Berlińska, zdobywczyni ośmiu bramek.
– Warta niczym nas nie zaskoczyła. Wiedzieliśmy, co będą chcieli grać i to nie jest drużyna, która stara się budować od tyłu, tylko dąży do strzelenia bramki najprostszymi środkami. To im się udało odbierając wysoko piłkę – komentuje Xavier Dziekoński, zawodnik kieleckiego klubu po meczu z Wartą.
Korona nie sprostała zadaniu w Grodzisku Wielkopolskim i przegrała z grającą tam na co dzień Wartą 0:1. – Nie wiem jak ocenić ten mecz. Wiedzieliśmy jaki jest ważny, jaka jest jego stawka. Chcieliśmy tutaj wygrać za wszelką cenę – stwierdza po meczu Marcel Pięczek, piłkarz kieleckiego klubu.
Industria Kielce rozegra w sobotę (13 kwietnia) drugi mecz ćwierćfinału Orlen Superligi. Jeśli „żółto-biało-niebiescy” wygrają starcie z MMTS-em awansują do kolejnej fazy rozgrywek.
W 28. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce przegrała wyjazdowy mecz z Wartą Poznań 0:1. Po spotkaniu swój zespół chwalił trener gospodarzy Dawid Szwarga.
W 28. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce przegrała wyjazdowy mecz z Wartą Poznań 0:1. Po spotkaniu wyraźnie niezadowolony z postawy swoich zawodników był trener drużyny gości Kamil Kuzera.