Rezerwy Korony wygrywają w Zamościu i powiększają przewagę

06-10-2019 19:36,
Redakcja

Korona II Kielce wygrała kolejny mecz w rozgrywkach III ligi. Kielczanie zainkasowali trzy punkty pokonując na wyjeździe Hetmana Zamość 3:2 i tym samym powiększyli swoją przewagę nad drugą Stalą Kraśnik do pięciu punktów.

Dla wielu młodych zawodników kieleckiego klubu był to ostatni mecz przed wyjazdem na spotkanie Młodzieżowej Ligi Mistrzów z Realem Saragossa. Z tego powodu trener Sławomir Grzesik dał szansę gry zawodnikom, który już w środę staną do walki w Europie.

Po długiej przerwie spowodowanej m. in. kontuzją wystąpił także Oskar Sewerzyński. Zespół wzmocniło dwóch zawodników pierwszej drużyny: Andres Lioi oraz Rodrigo Zalazar.

Kielczanie otworzyli wynik spotkania w 27. minucie za sprawą Zvonimira Petrovicia i przy jednobramkowym prowadzeniu schodzili na przerwę do szatni. Hetman po przerwie doprowadził do wyrównania, na co Korona odpowiedziała trafieniami Sewerzyńskiego i Piróga. Rozmiary porażki na pięć minut przed końcem zmniejszył dla gospodarzy golem z rzutu karnego Kamil Oziemczuk.

Teraz młodych Koroniarzy czeka wielki mecz w Lidze Młodzieżowej UEFA z Realem Saragossa, natomiast już w kolejnej kolejce III ligi zagrają z wiceliderem, Stalą Kraśnik. Ich obecna przewaga nad tą drużyną wynosi pięć punktów.

Hetman Zamość - Korona II Kielce 2:3 (0:1)

Bramki: Skiba (50'), Oziemczuk (85' - karny) - Petrović (27'), Sewerzyński (53'), Piróg (70')

Korona II Kielce: Osobiński - Więckowski, Prętnik, Dziubek, D. Lisowski - Lioi (89' Gurski), Górski (60' Sowiński), Zalazar (83' Szałas), Sewerzyński (67' P. Lisowski), Petrović - Piróg (76' Rogoziński).

fot: Mateusz Kaleta

Krzysztof2019-10-06 19:55:46
Żuraw w Lechu był zawsze trenerem tymczasowym.,mimo dobrych wyników.
Teraz w Lechu został pierwszym trenerem i gra jest widowiskowa a i wyniki satysfakcjonujące.
Moim zdaniem to samo trzeba zrobić w Koronie z Grzesikiem.