Hutnik rozbity w Kielcach przez Koronę II! Hat-trick Michała Żyry

15-09-2019 15:04,
Mateusz Kaleta

W niesamowitym gazie są rezerwy Korony Kielce. W niedzielę kielczanie podjęli przed własną publicznością Hutnika Kraków i rozbili go aż 5:1! Klasycznym hat-trickiem popisał się Michał Żyro, który skompletował go w drugiej połowie spotkania.

Kibice przy Szczepaniaka znów byli świadkami masy goli. Przed kilkoma dniami żółto-czerwoni odprawili z kwitkiem Podlasie Białą Podlaską pakując jej sześć goli, a dziś uczynili to w niemal podobnych rozmiarach z Hutnikiem. Warto podkreślić jednak, że Koroniarze zagrali w bardzo mocnym składzie - niemal ekstraklasowym.

Co ciekawe jednak, strzelanie jako pierwsi rozpoczęli goście. Już w 4. minucie wynik spotkania dla krakowian otworzył Kamil Sobala. Potem jednak wszystko potoczyło się z górki.

Przed przerwą wyrównał Matej Pucko, a w drugiej połowie swój koncert rozgrywał Michał Żyro. Napastnik Korony skompletował klasycznego hat-tricka, jedno trafienie dołożył też Mateusz Sowiński.

Warto zaznaczyć, że goście kończyli to spotkanie w dziesiątkę po tym, jak w 62. minucie czerwoną kartkę obejrzał Mateusz Reczulski.

Następny mecz rezerwy Korony rozegrają 21 września. Zmierzą się wtedy na wyjeździe z Wisłoką Dębica. Początek meczu o godz. 16.

Korona II Kielce - Hutnik Kraków 5:1 (1:1)

Bramki: Pucko (21'), Żyro (58', 73' , 85'), Sowiński (60') - Sobala (4')

Korona (skład wyjściowy): Kukić - Bujak, Tzimopoulos, Pierzchała, Szymusik - Zalazar, Jopkiewicz, Pucko - Sowiński, Żyro, Djuranović

Czerwona kartka: Reczulski (62')

fot: Mateusz Kaleta

OK2019-09-15 15:32:54
Zyro miał jeszcze z 3 setki, dobry mecz Zalazar, niezły będzie Lioi ogólnie na luzie wygrana mogła być wyższa
el Trenejro2019-09-15 16:45:05
Zalazar niesamowicie pracowity, harował cały mecz od jednego pola karnego do drugiego. Dobrze byłoby go zobaczyć na boiskach ekstraklasy.
Kibic2019-09-15 17:09:00
Tak mi coś mówiło ze trenee powinnien wstawić zyra w 80 minucie teraz zasłużył na wystem w ekstraklasie trzymam za Ciebie kciuk bo jesteś talent pokażesz nam jeszcze
kkfan2019-09-15 17:12:01
9-ciu gości z zespołu e-klasowego w składzie 11 osobowym (o ile dobrze naliczyłem) rozbiło 3 ligowy zespół grający w osłabieniu... WOW...
MKS2019-09-15 17:37:11
Brawo! Ta drużyna walczy i ma potencjał na awans do 2 ligi.Wzmocniona zawodnikami z pierwszej drużyny może być odkryciem III ligi.
Bolek2019-09-15 18:59:15
1. Hutnik dużo lepszy w I połowie.
2. Korona chce od miasta 3 miliony bo bida, po jej więc II liga?
@kkfan2019-09-15 19:13:48
Źle policzyłeś.
Domingos2019-09-15 20:53:35
A ja zawsze myślałem, że klasyczny hattrick to trzy gole zdobyte w jednej połowie przez jednego zawodnika nie przerwane żadnym innym golem...