REKLAMA

PGE VIVE może grać czasowo poza Kielcami. Wiceprezes: Znaleźlibyśmy rozwiązanie

12-07-2019 10:58,
Marcin Długosz

W czwartek poznaliśmy cztery koncepcje przebudowy Hali Legionów. Gdyby roboty doszły do skutku, dla drużyny PGE VIVE Kielce mogłoby to oznaczać czasowo konieczność rozgrywania domowych meczów w innych obiekcie. - Na tym się jeszcze nie zastanawialiśmy, ponieważ nie ma decyzji. Wiemy jednak, że musimy ponieść koszty czasowe pod kątem modernizacji hali. Zagralibyśmy więc gdzie indziej – kwituje wiceprezes mistrzów Polski, Marian Urban.

I dodaje: - Cztery lata temu zagraliśmy z PSG towarzyski mecz w Krakowie. Myślę, że to by było niemożliwe, bo odległość stałaby się uciążliwa. Sądzę jednak, że znaleźlibyśmy halę w najbliższym otoczeniu, aby nasi kibice mogli tam pojechać. Wszyscy w mieście i regionie by to zrozumieli, bo chcemy mieć warunki, aby gościć najlepsze drużyny. Znaleźlibyśmy rozwiązanie.

REKLAMA

Zdaniem osoby zarządzającej kieleckim klubem, wprowadzenie zmian jest koniecznie. - Od 2006 roku ta hala nie była modernizowana, wyłączając polepszenie warunków dla prasy rok temu przy mistrzostwach świata kobiet U-18. Mamy 24-metrową szatnię dla zawodników, nie ma pokoju dla fizjoterapeutów – wyjaśnia Urban.

ZOBACZ TAKŻE: Cztery warianty przebudowy Hali Legionów

- Nie mamy możliwości zorganizowania cateringu na meczach Ligi Mistrzów, gdy przyjeżdża 50 biznesmenów z Europy i chce porozmawiać. Ta hala wymaga modernizacji i sądzę, że VIVE zasłużyło na to, aby mieć lepsze warunki – kontynuuje wiceprezes PGE VIVE.

I podkreśla: - Sport jest tą dziedziną marketingu, którą można wykorzystać na spotkania i rozmowy o rozwoju. Przy okazji widowiska na wysokim poziomie to jak najbardziej możliwe, ale trzeba mieć warunki.

Postępy w sprawie i ewentualne wiążące decyzji to zapewne kwestia kolejnych miesięcy. - Dziękuję panu prezydentowi, że zajął się tym tematem i proszę radnych, aby również się pochylili. Hala wymaga rozwoju i proszę, żeby nie robić „byle czego”, ale takie zabiegi, żeby hala mogła służyć naszym ludziom przez wiele lat – kończy Urban.

fot. Anna Benicewicz-Miazga

 

REKLAMA

Wasze komentarze

fan2019-07-12 11:40:49
To prawda, podczas moderanizacji Hali Legionów Vive mecze ligowe mogłoby rozgrywać w hali Politechniki (po dostawieniu tam trybun z drugiej strony, pojemność hali może wynieść nawet 1500 osób, tak jak to było podczas MŚ juniorek). Obecnie to po HL najnowocześniejsza hala w Kielcach. Natomiast Liga Mistrzów to kwestia innego miasta, może Ostrowiec, może Radom jak skończy w końcu budować halę? (obecnie bardzo szybki dojazd - 45min)
miki +2019-07-12 13:11:34
Przy Krakowskiej to nie łaska ?
wert2019-07-12 14:09:53
Hala w Chęcinach sprawdziła się gdy swoje mecze rozgrywali tam siatkarze. Jest tam również spora ekipa kibiców.
Pod Basztami2019-07-12 18:46:27
Na ligowe mecze Hala w Chęcinach spokojnie by wystarczyła. W środku jest podobna do kieleckiej Hali Legionów. Na Ligę Mistrzów trzeba by szukać innego rozwiązania.
Janek2019-07-13 15:56:16
@Pod basztami

Co? Tam jest mniej miejsc niz na hali politechniki po rozlozeniu trybun. Bez sensu.

Dodaj komentarz

Copyright © 2019 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group