"Przychodzę tu, bo chcę być najlepszym bramkarzem świata". PGE VIVE zaprezentowało Andreasa Wolffa

03-07-2019 20:00,
Mateusz Kaleta

W środę PGE VIVE Kielce oficjalnie zaprezentowało Andreasa Wolffa, który w nowym sezonie będzie strzegł bramki kieleckiego zespołu. - Przychodzę tu, bo chcę być najlepszym bramkarzem świata. Wierzę, że będę rósł razem z PGE VIVE i wygram z klubem wiele tytułów - mówi nowy golkiper mistrzów Polski.

- Zmieniam najlepszą ligę na jedną z najlepszych drużyn na świecie. Z PGE VIVE mogę wygrać wszystko - nie ukrywa Andreas Wolff.

REKLAMA

Dla Niemca jest to pierwszy klub poza granicami swojego kraju. Do tej pory grał jedynie w swojej ojczyźnie. Mimo to doświadczony golkiper zdążył zapoznać się już z polskimi rozgrywkami. - Graliśmy przeciwko Puławom w Pucharze EHF, to dobry zespół. Wiem też o "Świętej Wojnie" z Orlen Wisłą Płock i z niecierpliwością czekam na pierwszy mecz z tą drużyną - zapowiada.

Andreas Wolff stworzy duet bramkarzy w kieleckim klubie razem z Mateuszem Korneckim. Dla obu golkiperów będzie to nowe doświadczenie w karierze. - Z Mateuszem w bramce będziemy się poznawali z tygodnia na tydzień. Każdy z nas chce się rozwijać. Mam dość siedzenia na ławce, ale wiem, że nie gram w drużynie w sam. Obaj będziemy chcieli grać - zapowiada.

Co natomiast Wolff sądzi o swoim rywalu do miejsca między słupkami? - Widziałem go w meczu Niemiec z Polską. To bardzo dobry bramkarz. Spodziewam się, że będziemy ze sobą w sportowy sposób rywalizować i obaj się rozwijać - wyjaśnia.

Przez trzy lata spędzone w THW Kielc 28-latek nie mógł liczyć na pewne miejsce w składzie. - Poprzednie sezony to była taka niejasna sytuacja. Na początku graliśmy z Landinem po około pięćdziesiąt procent. Jak podpisałem kontrakt z Kielcami, to zmieniło się to do osiemdzięsięciu do dwudziestu. Musiałem sobie z tym radzić, ale myślę, że to mogło zrobić ze mnie jeszcze lepszego sportowca. To dla mnie cenne doświadczenie - przyznaje.

I odpiera przekonanie, że jego transfer do PGE VIVE jest jednym z najgłośniejszych w historii klubu. - VIVE robiło już wielkie transfery, takie jak teraz Igora Karacicia, który był MVP Final4, czy wcześniej Alexa Dujshebaeva lub Julena Aguinagalde. Jestem delikatnie zawiedziony ostatnimi latami w THW i teraz tu w Kielcach chcę rosnąć. Jestem zmotywowany, chcę być najlepszym bramkarzem na świecie i będę do tego dążył. - zapowiada.

- Chcę być najlepszym bramkarzem na świecie i będę do tego dążył. To jest rywalizacja sportowa i to trener będzie decydował kto będzie grał.

fot i źródło: handballnews.pl

 

REKLAMA

Wasze komentarze

XXX2019-07-04 11:07:58
Powodzenia
Bryx2019-07-04 11:53:55
Herzlich willkommen Andreas!
Jawohk2019-07-04 22:32:54
Donner Wetter Andrzej

Dodaj komentarz

Copyright © 2019 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group