Zanim urlopy, jeszcze mecze eliminacji Euro. Dziesiątka z PGE VIVE gra w kadrze

12-06-2019 08:41,
Mateusz Kaleta

Dziesięciu zawodników PGE VIVE Kielce musi zaczekać jeszcze na urlopy. Ci gracze w tym tygodniu wybiegną jeszcze raz w kończącym się sezonie na parkiet, aby powalczyć wraz ze swoimi reprezentacjami o ostatnie punkty eliminacji do przyszłorocznych Mistrzostw Europy. 

Niepodważalne miejsce w kadrze Polski ma Arkadiusz Moryto, który jest jedynym prawoskrzydłowym powołanym przez szkoleniowca Patryka Rombla. W zespole "Biało-czerwonych" znalazł się też Mateusz Kornecki - golkiper, który od nowego sezonu będzie bronił barw PGE VIVE Kielce. Polacy zagrają w środę o godz. 20 w Prisztinie z Kosowem, a w niedzielę podejmą w Płocku Izrael (godz. 18:00).

REKLAMA

Na zgrupowanie kadry narodowej pojechali także Uładzisłau Kulesz oraz Arciom Karalok, którzy wraz z Białorusią będą walczyć o przypieczętowanie awansu do Euro. Ich zespół zajmuje obecnie trzecią lokatę (z grupy wychodzą dwie pierwsze drużyny z grupy oraz cztery z najlepszym bilansem z trzecich lokat). Białoruś zagra w środę z Bośnią i Hercegowiną, a w niedzielę z Finlandią.

Pewne udziału w Mistrzostwach Europy są już Słowenia oraz Chorwacja. Na zgrupowaniach tych zespołów przebywa Blaż Janc, którego kraj zagra z Łotwą oraz Estonią, oraz Luka Cindrić, Filip Ivić i Marko Mamić, którzy zmierzą się z Szwajcarią oraz Belgią. W kadrze Chorwatów nie ma Igora Karacicia, nowego zawodnika PGE VIVE Kielce, który dostał od sztabu szkoleniowego wolne.  

Kolejnym z kielczan, który zagra w tym tygodniu w eliminacjach jest Vladimir Cupara. Jego Serbia po czterech meczach ma na koncie jednak tylko dwa punkty i już teraz może stracić szanse na awans na Euro. Serbowie zagrają z Belgią oraz ze Szwajcarią.

W eliminacjach Euro zagrają też nowi zawodnicy PGE VIVE Kielce: Branko Vujović oraz Doruk Pehlivan. Czarnogórzec zmierzy się ze swoją kadrą narodową z Wyspami Owczymi oraz Ukrainą, natomiast Turek zagra przeciwko Macedonii Północnej i Islandii.

Hiszpanie, którzy bronią tytułu Mistrza Europy nie muszą brać udziału w kwalifikacjach, ponieważ z tego względu są pewni gry w przyszłorocznym turnieju. Zamiast tego, obrońcy trofeum zagrają w towarzyskim turnieju z gospodarzami mistrzostw: Austrią, Norwegią i Szwecją. W barwach Hiszpanii wystąpią Alex Dujshebaev oraz Angel Perez Fernandez.

fot: Anna Benicewicz-Miazga

źródło: Radio Em Kielce

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Copyright © 2019 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group