REKLAMA

Dwaj zawodnicy Nosanu Kielce walczyli w finale Mistrzostw Europy!

28-04-2019 22:09,
Mateusz Cieślicki

Kielczanin Karol Skowerski z Nosanu Kielce został mistrzem Europy w bilard w odmianie 14/1. W finale pokonał on swojego klubowego kolegę, Tomasza Kapłana. Brązowy medal również przypadł Polakowi - Mariuszowi Skonecznemu.

Takiej polskiej dominacji od bardzo dawna nie mieliśmy w bilardzie. Już w pierwszej odmianie rozgrywanych we Włoszech mistrzostw Europy, w półfinale zameldowało się trzech naszych rodaków. Tomasz Kapłan z Nosanu Kielce trafił na Mariusza Skonecznego, a Karol SKowerski zmierzył się z Austriakiem Mario He.

Zawodnicy Nosanu Kielce wygrali swoje pojedynki dość zdecydowanie i zmierzyli się w finale. W nim bezkonkurencyjny był Skowerski, który sięgnął po swój szósty złoty medal mistrzostw Europy, w tym trzeci w seniorskiej rywalizacji. Zwycięzca World Pool Masters ma też na swoim koncie 7 srebrnych i 3 brązowe medale wywalczone w różnych kategoriach wiekowych.

W kolejnych dniach w Treviso rozegrane zostaną odmiany 8-bil, 9-bil oraz 10-bil. Liczymy na kolejne sukcesy kielczan. W europejskim championacie oprócz Skowerskiego i Kapłana bierze również udział Oliwia Czupryńska.

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Copyright © 2019 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group