REKLAMA

DAP Kielce górą w Ekstralidze Talentów. Wyprzedziła m.in. Wisłę Kraków i Ruch Chorzów

19-04-2019 11:26,
Redakcja

Wielki sukces odniosła grupa Top Talent z rocznika 2010 Dziecięcej Akademii Piłkarskiej DAP Kielce pod wodzą trenera Dawida Kukły. Młodzi chłopcy wygrali swoją grupę eliminacyjną, pozostawiając za plecami m. in. znane akademie Wisły Kraków i Ruchu Chorzów. O triumfie kielczan przesądziła bramka dosłownie w ostatniej akcji meczu! 

Chłopcy z DAP Kielce mierzyli się ze znanymi firmami - Akademią Wisły Kraków, GKS Jastrzębie, Ruchu Chorzów, Unii Oświęcim, Progresu Andrychów, Wandy Kraków oraz Olkuskim KS "Słowik".  

REKLAMA

Zanim jednak pokazali pełnię swoich umiejętności, musieli przyjąć na twarz kubeł zimnej głowy. Zmagania rozpoczęli od remisu ze Słowikiem Olkusz, a następnie doznali wysokiej porażki z Wisłą Kraków.

Potem to już jednak kielczanie dyktowali warunki na boisku. Cztery efektowne zwycięstwa w wysokich rozmiarach oraz piąte - decydujące, wyszarpane w ostatnich minutach meczu. Kielczanie przegrywali, ale zdołali odwrócić losy spotkania z Wandą Kraków i tym samym sięgnęli po triumf w swojej grupie eliminacyjnej. Radość była ogromna!

- To był świetny turniej w naszym wydaniu - podsumowuje trener Dawid Kukła - Intensywność, z jaką graliśmy była ciężka do okiełznania przez naszych przeciwników. To był znakomity pokaz umiejętności indywidualnych, zespołowych i mentalnych. Zespół zdołał pozbierać się po niezbyt udanym początku i doprowadzić do meczu o zwycięstwo, w którym, mimo złego początku, również potrafił wyjść na swoje.

- Ciężka praca przynosi efekty. Chłopcy chętnie podejmowali udane próby gry 1 na 1 w bocznych sektorach, w środku boiska grając na jeden lub dwa kontakty. Znakomicie zagrali Tymek Mazur i Wiktor Klisik. Każdemu z moich zawodników należą się wielkie brama. Za upór, konsekwencję, wiarę. Brawo! - podkreśla trener drużyny.

Wyniki:

  • DAP Kielce 1:1 Słowik Olkusz (Kamizela)
  • DAP Kielce 0:3 Wisła Kraków
  • DAP Kielce 6:1 Ruch Chorzów (Zalewski 2, Kaleta P. 2, Smaruj, Kamizela)
  • DAP Kielce 5:1 Progress Andrychów (Kamizela 2, Smaruj, Kaleta J., Kaleta P.)
  • DAP Kielce 4-1 GKS Jastrzębie-Zdrój (Palka 2, Smaruj, Kamizela)
  • DAP Kielce 5-2 Unia Oświęcim (Palka 2, Smaruj, Kamizela, Kaleta P.)
  • DAP Kielce 3-2 Wanda Kraków (Kaleta P., Zalewski, Kamizela)

fot: DAP Kielce / Facebook

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Copyright © 2019 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group