REKLAMA

Święto młodzieżowego sportu oficjalnie rozpoczęte! (foto)

03-04-2019 21:11,
Redakcja

Kilkuset młodych sportowców z całej Polski złożyło ślubowania w imieniu ponad 3300 uczestników Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych, która trwa w województwie świętokrzyskim. Uroczystość oficjalnego otwarcia zmagań odbyła się w Kieleckim Centrum Kultury w Kielcach, a znicz olimpijski zapalił legendarny piłkarz ręczny, Sławomir Szmal. 

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży to jedyne w swoim rodzaju krajowe zawody sportowe, w których zawodnicy w różnych konkurencjach zdobywają punkty dla swojego województwa, walcząc o zwycięstwo w klasyfikacji ogólnej. W tym roku rywalizacja będzie toczyła się w następujących dyscyplinach: Badminton, Bilard (konkurencja pokazowa), boks, brydż sportowy, gimnastyka artystyczna, gimnastyka sportowa, gimnastyka trampolina, judo, piłka ręczna, piłka siatkowa, szachy, szermierka, taekwondo, tenis stołowy, zapasy klasyczne i zapasy wolne. Startuje w nich młodzież w kategorii wiekowej junior młodszy i w wybranych dyscyplinach w kategorii junior.

REKLAMA

Gości uroczystego otwarcia powitali Andrzej Pruś - przewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego, Senator RP Krzysztof Słoń oraz członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego, Mariusz Gosek, który jest przewodniczącym Komitetu Organizacyjnego. Znicz, wspólnie z jednym z młodych sportowców, zapalił wybitny reprezentant Polski w piłce ręcznej, Sławomir Szmal.

W finałach XXV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach halowych Świętokrzyskie 2019 łącznie uczestniczy ponad 4500 osób z całego kraju, w tym: ok. 3350 zawodników, 790 trenerów i opiekunów, 360 sędziów oraz 40 przedstawicieli polskich związków sportowych.

Zawody w ramach XXV OOMSH odbywają się w 12 ośrodkach, z czego 10 mieści się na terenie województwa świętokrzyskiego. Chodzi o miasta: Kielce, Chęciny, Morawica, Skarżysko-Kamienna, Suchedniów, Sielpia Wielka, Starachowice, Pińczów, Kostomłoty oraz Ostrowiec Świętokrzyski. Poza regionem zawody odbędą się w Wieliczce – gimnastyka artystyczna, sportowa oraz trampolina i w Krakowie – szermierka. Jako pierwsi, bo już w niedzielę, rywalizację rozpoczęli szachiści (Sielpia Wielka). W poniedziałek, 1 kwietnia, w Kielcach na parkiety wyjdą piłkarze ręczni – chłopcy oraz dziewczęta.

Uroczyste rozpoczęcie było również okazją do złożenia ślubowania przez sportowców. Złożyli je oni słowami: “W imieniu wszystkich zawodników przysięgam, że pragniemy stanąć do Olimpiady Młodzieży we współzawodnictwie opartym na lojalności i poszanowaniu rządzących nią przepisów oraz uczestniczyć w nich w duchu rycerskim dla honoru naszych województw i dla chwały sportu”. Ślubowanie złożyli również sędziowie.

Olimpiada potrwa do 26 maja. Pełny harmonogram zawodów oraz miejsca, w których można śledzić rywalizację można znaleźć na oficjalnej stronie olimpiady TUTAJ. oraz na jej fanpage na portalu Facebooku – TUTAJ.

Rozpoczęcie XXV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

Archiwum galerii

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Copyright © 2019 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group