REKLAMA

Ostatni mecz i... przerwa! PGE VIVE kończy w Gdańsku rundę zasadniczą

02-04-2019 11:52,
Mateusz Kaleta

Szczypiornistom PGE VIVE pozostał do rozegrania już tylko jeden mecz w rundzie zasadniczej PGNiG Superligi. We wtorek mistrzowie Polski zagrają na wyjeździe z Wybrzeżem Gdańsk i będzie to ostatni mecz kielczan przed rozpoczęciem rundy finałowej rozgrywek. Trener Dujszebajew zabrał nad morze tylko... dziesięciu zawodników.

Zabraknie oczywiście kontuzjowanych Daniela Dujshebaeva, Krzysztofa Lijewskiego, Michała Jureckiego i Luki Cindricia. Ponadto, sztab szkoleniowy dał wcześniej wolne kilku piłkarzom, którzy stawią się na zgrupowaniach swoich kadr narodowych - Blażowi Jancowi, Alexowi Dujshebaevowi, Vladimirowi Cuparze oraz Arciomowi Karaliokowi.

REKLAMA

To mecz, który w zasadnie nie ma już większego znaczenia dla żadnej z drużyn. PGE VIVE jest już od dwóch kolejek pewne, że zakończy rundę zasadniczą na fotelu lidera, Wybrzeże natomiast już jakiś czas temu straciło szansę na TOP8. Obecnie, po 25 kolejkach drużyna duńskiego trenera Thomasa Oerneborga zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli.

Ostatnia kolejka rundy zasadniczej podzielona jest na dwa dni - wtorek oraz w środę. Po rozegraniu wszystkich spotkań poznamy rywala PGE VIVE w pierwszym meczu rundy finałowej. Wiele wskazuje na to, że będzie nim Piotrkowianin Piotrków Trybunalski.

Wyjazdowy mecz PGE VIVE Kielce z Wybrzeżem Gdańsk rozpocznie się we wtorek o godz. 18:00.

fot: Anna Benicewicz-Miazga

 

 

REKLAMA

Wasze komentarze

D gj2019-04-02 12:51:58
Jak to nie ma znaczenia przecież Vive może przegrać a to by był wstyd na całą Europę i nie wiem czy się tak nie stanie przy tak okrojonym składzie

Dodaj komentarz

Copyright © 2019 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group