REKLAMA

Oficjalnie! PGE VIVE podpisało kontrakt z Pehlivanem. Dujszebajew: "To będzie nowy Michał Jurecki!"

02-04-2019 08:06,
Mateusz Kaleta

PGE VIVE Kielce potwierdziło wczorajsze spekulacje: Doruk Pehlivan podpisał kontrakt z klubem! Na razie nie jest jednak jeszcze przesądzone, że turecki zawodnik trafi do Kielc już po zakończeniu obecnego sezonu. 20-latek związał się z PGE VIVE umową obowiązującą od 2020 roku, ale kluby cały czas prowadzą negocjacje, aby Pehlivan mógł grać w Kielcach już w przyszłym sezonie. - To jeden z największych talentów współczesnej piłki ręcznej - mówi na łamach oficjalnej strony klubu prezes Bertus Servaas.

- Doruk to też duża nadzieja na przyszłość - dodaje - Chłopak ma niesamowite umiejętności i w ataku, i w obronie. Musimy oczywiście pamiętać, że ma dwadzieścia lat, a nie dwadzieścia cztery. Jestem pewny, że to będzie jeden z naszych najlepszych graczy - podkreśla szef klubu.

REKLAMA

Pod wielkim wrażeniem umiejętności tureckiego zawodnika jest też Talant Dujszebajew, trener kieleckiego zespołu. – Śledziłem jego postępy od dawna. Z naszej strony jest to bardzo dobry ruch. Doruk ma niesamowite warunki fizyczne. To będzie nowy Michał Jurecki – stwierdza cytowany przez "Radio Em Kielce".

Pehlivan imponuje w obecnych rozgrywkach skutecznością. Jest liderem klasyfikacji strzelców ligi austriackiej, natomiast w zeszłym sezonie został wice królem strzelców. W seniorskiej piłce ręcznej zadebiutował już w wieku zaledwie 16 lat. Więcej o nowym zawodniku PGE VIVE możecie przeczytać W TYM MIEJSCU.

fot: Anna Benicewicz-Miazga

 

REKLAMA

Wasze komentarze

Dziak2019-04-02 17:25:17
Oby Bertus i Talant mieli rację, natomiast nie przypominam sobie dobrego tureckiego zawodnika na przełomie ostatnich 30 lat. Daj Boże, żeby grał podobnie jak Dzidziuś, ale póki co to wielka niewiadoma.
Swoją drogą ponad miesiąc temu Bertus obiecał, że za tydzień poda pierwszego z trzech dużych sponsorów. Minął miesiąc i póki co cisza. Po tym transferze trochę się obawiam, czy ci sponsorzy na pewno będą... taki Turek to może na Piotrków czy Głogów wystarczy ale na LM szczerze wątpię. Póki co grał w półamatorskich ligach...

Dodaj komentarz

Copyright © 2019 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group