REKLAMA

Startuje XXV OOM w sportach halowych Świętokrzyskie 2019!

30-03-2019 17:49,
Redakcja

Katarzyna Skowrońska oraz Małgorzata Glinka (dwukrotnie mistrzynie Europy w siatkówce), Michał Kubiak (dwukrotny siatkarski mistrz świata) czy Damian Janikowski (brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w Londynie w zapasach) – to tylko część gwiazd polskiego sportu, które swoją karierę zaczynały od udziału w Ogólnopolskich Olimpiadach Młodzieży, gdzie oczywiście stawały na podium w swoich dyscyplinach.

Czy taka przyszłość czeka uczestników jubileuszowych XXV OOM w sportach halowych Świętokrzyskie 2019? Kto z nich pójdzie w ślady wybitnych polskich reprezentantów?

REKLAMA

Ponad 4500 osób z całego kraju, w tym: ok. 3350 zawodników, 790 trenerów i opiekunów, 360 sędziów oraz 40 przedstawicieli polskich związków sportowych weźmie udział w finałach jubileuszowej, 25. edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach halowych. Decyzją Ministerstwa Sportu i Turystyki, tegoroczne wydarzenie odbędzie się w województwie świętokrzyskim.

Tym samym olimpiada wraca do Świętokrzyskiego po 10 latach przerwy. Region z południowo-wschodniej Polski rozgrywki OOM w pionie sportu halowego zorganizował wcześniej już w 2009 i 2003 roku.

Młodzi sportowcy staną do rywalizacji w aż 20 dyscyplinach. Są to: badminton, boks (mężczyzn „m” i kobiet „k”), brydż sportowy, gimnastyka artystyczna, gimnastyka sportowa, gimnastyka trampolina, judo (k i m), piłka ręczna (k i m), piłka siatkowa (k i m), szachy, szermierka, taekwondo olimpijskie, tenis stołowy, zapasy klasyczne, zapasy wolne (k i m) oraz bilard, który będzie dyscypliną pokazową.

Zawody odbywać się będą w 12 ośrodkach, z czego 10 mieści się na terenie województwa świętokrzyskim: Kielce, Chęciny, Morawica, Skarżysko-Kamienna, Suchedniów, Sielpia Wielka, Starachowice, Pińczów, Kostomłoty oraz Ostrowiec Świętokrzyski.

Do dyspozycji sportowców oddane zostaną najnowocześniejsze obiekty, m.in. Hala Legionów, gdzie swoje spotkania rozgrywa drużyna mistrzów Polski w piłce ręcznej i triumfatorów Ligi Mistrzów sprzed trzech lat – PGE VIVE Kielce.

Poza regionem zawody odbędą się w Wieliczce – gimnastyka artystyczna, sportowa oraz trampolina i w Krakowie – szermierka. Jako pierwsi rywalizację rozpoczną 31 marca szachiści (Sielpia Wielka). Dzień później na parkiety wyjdą piłkarze ręczni – mężczyźni oraz kobiety (Kielce). Olimpiada potrwa do 26 maja.

Oficjalne, uroczyste otwarcie XXV OOM w sportach halowych odbędzie się w środę, 3 kwietnia w Kieleckim Centrum Kultury o godz. 15. 

Wszystkie informacje na temat wydarzenia można znaleźć na oficjalnej stronie Olimpiady: www.swietokrzyskie2019.pl.

Głównymi organizatorami Olimpiady są Województwo Świętokrzyskie, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Świętokrzyska Federacja Sportu.

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Copyright © 2019 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group