REKLAMA

Czas na klasyk! PGE VIVE podejmuje uskrzydloną Orlen Wisłę

08-03-2019 09:50,
Marcin Długosz

Choć PGNiG Superliga od lat ma w swoich szeregach hegemona, którym jest PGE VIVE Kielce, to pojedynek żółto-biało-niebieskich z Orlenem Wisłą Płock to zawsze coś ekstra. Goście podejdą do potyczki w Hali Legionów uskrzydleni wywalczeniem awansu do 1/8 finału Ligi Mistrzów i z wielkim pragnieniem  sprawienia kolejnej niespodzianki. Od gospodarzy z kolei każdy oczekuje zwycięstwa, ale oni sami nie mają wątpliwości – morale rywali poszły w górę i na pewno będzie trudniej niż można było przypuszczać.

Jeśli podopieczni trenera Tałanta Dujszebajewa zdobędą komplet punktów, wówczas niemal definitywnie zapewnią sobie zwycięstwo fazy zasadniczej. Nad drugimi płocczanami zyskaliby bowiem 11 punktów przewagi, a do zdobycia pozostanie już tylko 15 „oczek”.

REKLAMA

W październiku kielczanie wygrali na terenie „Nafciarzy” pewnie, bo siedmioma bramkami – 31:24. Oprócz tej porażki, Wisła uległa jeszcze we własnej hali Górnikowi Zabrze, natomiast na wyjeździe z tym zespołem, a także z MMTS-em Kwidzyn zwyciężała dopiero po rzutach karnych. Stąd też taka różnica punktowa w tabeli pomiędzy mistrzami a wicemistrzami Polski.

Tegoroczne europejskie boje kielczan zawsze były bardzo emocjonujące. W Kristianstad żółto-biało-niebiescy zwyciężyli jedną bramką, a potem kolejno z Montpellier, Rhein-Neckar Loewen oraz Telekomem Veszprem w takim samym skromnym stosunku przegrywali. Płocczanie z kolei ulegli u siebie Bjerringbro-Silkeborg czterema trafienia w walce o awans do 1/8 finału Ligi Mistrzów, ale na wyjeździe zatriumfowali aż siedmioma i uzyskali promocję. Teraz czekają ich potyczki z Pickiem Szeged.

Jeżeli chodzi o sytuację kadrową, to obie ekipy borykają się z trzema absencjami. W szeregach gospodarzy niezmiennie niezdolni do gry pozostają Alex i Daniel Dujshebaevowie oraz Michał Jurecki, natomiast w zespole gości zabraknie Igora Żabicia, Renato Sulicia oraz Jose de Toledo. Wszyscy pozostali gracze kieleckiej i płockiej drużyny powinni pojawić się na parkiecie.

Mecz 21. kolejki PGNiG Superligi pomiędzy PGE VIVE Kielce a Orlenem Wisłą Płock rozpocznie się w piątek, 8 marca o godzinie 18:30 w Hali Legionów. Serdecznie zapraszamy na łamy naszego portalu, gdzie przeprowadzimy tradycyjną relację na żywo z tego wydarzenia.

fot. Anna Benicewicz-Miazga

 

REKLAMA

Wasze komentarze

czesio2019-03-08 11:41:45
O godz.11.45 pozostało 68 biletów.

Dodaj komentarz

Copyright © 2019 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group