REKLAMA

Cieszymy się z sukcesu Wisły Płock. Ta drużyna ma atuty, aby grać na najwyższym poziomie

07-03-2019 16:48,
Redakcja

Już w piątek piłkarzy ręcznych PGE VIVE Kielce czeka druga w tym sezonie odsłona ligowego klasyka, "świętej wojny", meczu, który elektryzuje wszystkich kibiców szczypiorniaka w naszym kraju. Do Hali Legionów w Kielcach przyjeżdża Orlen Wisła Płock. "Nafciarze" zagrają z kielczanami podbudowani sukcesem z Ligi Mistrzów. W spotkaniu z Silkeborgiem odrobili stratę sprzed przerwy i bez wykluczonych za kartki liderów drużyny rzutem na taśmę awansowali do TOP16 rozgrywek. - Wiśle należy się wielki szacunek za ten mecz i za ten wyczyn - nie ukrywa trener kielczan, Talant Dujszebajew.

- Kiedy oglądam ich w grze, nigdy nie patrzę przez pryzmat tego, że jestem przeciwnikiem, czy kibicem Kielc. Patrzę jako kibic piłki ręcznej w Polsce. Dla rozwoju sportu w całym kraju konieczne jest, żeby takie drużyny grały w Lidze Mistrzów. Nie jesteśmy na takim poziomie jak Francuzi, czy Niemcy, żebyśmy mogli nie chcieć, żeby rywale awansowali - podkreśla.

REKLAMA

- Drużyna z Płocka dobrze zaczęła sezon, ale sporo rzeczy poszło nie po ich myśli - mówi trener PGE VIVE - Nie ma co tutaj dużo mówić. Płock ma atuty, aby grać na najwyższym poziomie. Takie nazwiska jak Sulić czy De Toledo, który imponował formą na niedawnych mistrzostwach świata, o tym świadczą – podkreśla Dujszebajew.

W ostatnich latach "święta wojna" została bezwzględnie zdominowana przez PGE VIVE. Kielczanie w tym sezonie wygrali w Płocku wysoko, 31:24, a wcześniej triumfowali także w przedsezonowym turnieju "Szczypiorno Cup". Tym razem trener kieleckiego zespołu spodziewa się jednak kompletnie innego pojedynku. - Gramy w domu, przed własną publicznością, więc mamy większe szanse na wygraną - zaznacza opiekun PGE VIVE.

Piątkowy mecz PGE VIVE Kielce z Orlen Wisłą Płock rozpocznie się o godz. 18:30 w Hali Legionów w Kielcach.

fot: Anna Benicewicz-Miazga

 

REKLAMA

Wasze komentarze

Prima1112019-03-07 17:24:06
Pan Talant jak zawsze z wielką klasą i inteligencją. Poliglota, obywatel świata, kosmopolita o azjatycko-słowiańsko-romańskim sercu. Dla niektórych powinien stanowić wzór.
Dy2019-03-08 04:03:22
Porażka z Wisłą nie wchodzi w grę
...2019-03-08 09:58:19
A tak na poważnie to niech pan trener zajmie się lepiej trenowaniem zespołu, bo z tego gadania to my żadnej korzyści mieć nie będziemy. Momentami wygląda to tak jakby zawodnicy grali bez trenera.

Dodaj komentarz

Copyright © 2019 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group