REKLAMA

Ważny mecz Korony Handball. Powalczy o przełamanie z sąsiadkami z tabeli

02-02-2019 09:08,
Redakcja

Piłkarki ręczne Korony Handball staną w sobotę przed szansą na przełamanie niekorzystnej serii trzech porażek z rzędu. A okoliczności są do tego doskonałe: kielczanki zagrają z Piotrcovią Piotrków Trybunalski, która wyprzedza Koronę zaledwie o jedną pozycję w tabeli. "Koroneczki" po ostatnich niepowodzeniach spadły na ósmą lokatę, natomiast Piotrcovia sprawiła w ubiegłym tygodniu niespodziankę wygrywając z Energą AZS Koszalin i zameldowała się na siódmej pozycji.

To wszystko sprawia, że ranga tego meczu jest niebanalna - to jedno z najważniejszych spotkań sezonu zasadniczego PGNiG Superligi kobiet. Korona cały czas walczy o awans do TOP6 - bo tylko te drużyny stoczą w rundzie finałowej walkę o medale mistrzostw Polski. Reszta stawki będzie musiała do samego końca toczyć bój o utrzymanie w lidze.

REKLAMA

Kielczanki mają z Piotrocovią rachunki do wyrównania, ponieważ ostatnie mecze z tym rywalem zawsze kończyły się minimalnymi zwycięstwami przeciwniczek. Tak było jesienią w lidze (24:25) oraz parę tygodni temu w towarzyskim starciu podczas okresu przygotowawczego (26:27). Piotrcovia dwukrotnie była lepsza o zaledwie jedną bramkę, ale kielczanki liczą, że tym razem uda im się przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Korona zagra przed własną publicznością osłabiona brakiem kontuzjowanych Magdaleny Kędzior i Karoliny Mochockiej. Spotkanie kielczanek z Piotrcovią Piotrków Trybunalski rozpocznie się w sobotę o godz. 18 w hali przy ulicy Krakowskiej.

fot: Patryk Ptak

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Copyright © 2019 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group