REKLAMA

Korona Handball jedzie do Jeleniej Góry. Tego terenu jeszcze nie zdobyła

12-01-2019 11:47,
Mateusz Kaleta

Piłkarki ręczne Korony Handball Kielce chcą pójść za ciosem. Przed tygodniem kielczanki udanie zainaugurowały zmagania w 2019 roku, wygrywając przed własną publicznością z UKS PCM Kościerzyna, a teraz liczą na drugie z rzędu zwycięstwo. W meczu 13. kolejki Superligi Kobiet Korona zagra na wyjeździe z KPR Jelenia Góra.

To będzie mecz dwóch równorzędnych rywali. Oba zespoły sąsiadują w tabeli, co sprawia, że wygrana pozwoliłaby kielczankom jeszcze bardziej odskoczyć od naciskającego rywala. Po 11 meczach Korona jest siódma i ma sześć punktów przewagi nad ósmym KPR Jelenia Góra. Tyle samo co Korona - 15 punktów - ma też EKS Start Elbląg, który plasuje się już w górnej połówce tabeli.

REKLAMA

Piłkarki z Jeleniej Góry rozpoczęły nowy rok od porażki. W 12. kolejce przegrały we własnej hali z liderem Metraco Zagłębiem Lubin 19:34. Jak zgodnie podkreślają zawodniczki Korony - drużyna z Jeleniej Góry to bardzo nieprzewidywalny rywal. O wskazanie faworyta w sobotnim meczu będzie bardzo ciężko, ale pomimo kiepskiej passy na boisku w Jeleniej Górze, kielczanki jadą tam pewne swego. Chcą wrócić do Kielc ze zwycięstwem.

Sobotni mecz Korony Handball Kielce w Jeleniej Górze rozpocznie się o godz. 17:30.

fot: Patryk Ptak

 

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Copyright © 2019 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group