REKLAMA

Koniec urlopów. Korona Handball wraca do gry

05-01-2019 09:30,
Mateusz Kaleta

Po niespełna dwóch miesiącach przerwy do ligowych zmagań wracają piłkarki ręczne Korony Handball Kielce. Kielczanki rozpoczną drugą część sezonu domowym meczem z UKS PCM Kościerzyna. To spotkanie odbędzie się w niedzielę w hali przy ulicy Krakowskiej.

Kielczanki mają za sobą dłuższą przerwę od ligowego grania, więc na nowo będą musiały wprowadzić się do ligowej rutyny. W trakcie urlopów zawodniczki Pawła Tetelewskiego zdążyły odpocząć, ale odkąd tylko wróciły do treningów, na nudę narzekać nie mogły. W trakcie zimowych przygotowań Korona wzięła udział m. in. w XXI Memoriale red. Andrzeja Kowalczyka, który odbył się w Kielcach.

REKLAMA

Tego turnieju kielczanki nie mogą jednak zapisać do udanych, ponieważ przegrały wszystkie mecze. Mocniejsze od Korony okazały się Galiczanka Lwów (25:37) oraz Piotrcovia Piotrków Trybunalski (26:27). Jak jednak podkreśla szkoleniowiec piłkarek, Paweł Tetelewski, to nie wynik jest tutaj najważniejszy. Kielczanki mają za sobą ciężki okres przygotowawczy, podczas którego starały się ćwiczyć także nowe rozwiązania na boisku. Jak zaznaczają, to teraz ma zaprocentować w meczach ligowych podczas drugiej części sezonu.

Pozytywną informacją dla trenera Pawła Tetelewskiego jest powrót do gry rozgrywającej Olesi Parandi, która od początku sezonu zmagała się z urazem stawu skokowego i nie zagrała w ani jednym meczu Korony Handball. Teraz ukraińska zawodniczka będzie już do dyspozycji szkoleniowca.

Na półmetku rozgrywek kielczanki plasują się na siódmym miejscu w tabeli kobiecej PGNiG Superligi, a teraz zgodnie zapowiadają marsz do pierwszej szóstki. Tylko to pozwoli im bezpiecznie utrzymać się w lidze i co cenne - sprawdzić się na tle jeszcze mocniejszych przeciwników. Po zakończeniu sezonu zasadniczego, tabela dzieli się bowiem na dwie połówki: pierwsza szóstka rywalizować będzie miedzy sobą o medale mistrzostw Polski, a drużyny z dolnej części tabeli o utrzymanie się w PGNiG Superlidze.

Niedzielny mecz Korony Handball Kielce z UKS PCM Kościerzyna rozpocznie się o godz. 17:00. Kielczanki są w nim zdecydowanym faworytem, ponieważ rywalki to na tę chwilę drużyna zamykająca tabelę PGNiG Superligi.

fot: Patryk Ptak

 

REKLAMA

Wasze komentarze

Przemek2019-01-05 12:29:07
Widać, że ZPRP nie ma pomysłu na rozgrywki. Np. jaki był sens zrobienie dwóch grup pierwszej ligi? Tylko poziom się obniżył bardziej. Albo np to, że w Ekstraklasie jest ponad półtoramiesięczna przerwa po ledwie dwóch i pół miesiąca grania, a potem już intensywnie i gęsto do końca. Ja wiem, że to przez to, że w grudniu kobiety mają mistrzostwa ( co roku, na zmianę ME/MŚ), ale chyba można to jakoś lepiej wymyślić.
No ale generalnie - super że wracają! ;)

Dodaj komentarz

Copyright © 2019 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group