REKLAMA

„Gazeta Wyborcza”: PGE VIVE może wzmocnić obsadę bramki reprezentantem Polski

28-12-2018 10:00,
Marcin Długosz

Jak informuje kielecka „Gazeta Wyborcza”, latem w PGE VIVE Kielce może dojść do ciekawego ruchu transferowego jeśli chodzi o obsadę bramki. W kręgu zainteresowań mistrzów Polski znalazł się reprezentant kraju, Adam Malcher, którego kontrakt z Gwardią Opole wygasa po zakończeniu obecnego sezonu.

Wszystko wskazuje na to, że lista golkiperów kieleckiego zespołu na rozgrywki 2019/2020 ulegnie zdecydowanej zmianie. Już teraz wiadomo, że żółto-biało-niebieskich wzmocni Andreas Wolff, a więc prawdziwa gwiazda piłki ręcznej, a stolicę Świętokrzyskiego opuści Vladimir Cupara, który trafi do Telekomu Veszprem.

REKLAMA

Wobec takiej sytuacji kielczanie będą chcieli zadbać o bramkarza, który otrzyma funkcję zmiennika Niemca, ale jednocześnie w razie potrzeby zapewni właściwą jakość.

Z ekipą trenera Tałanta Dujszebajewa latem może rozstać się również Filip Ivić, którego postawa w obecnym sezonie nie przekonuje. W drużynie pozostanie 17-letni Miłosz Wałach, ale ten zawodnik to wciąż dopiero melodia przyszłości.

Nie można zatem wykluczyć, że zmiennikiem Wolffa w bramce PGE VIVE od przyszłego sezonu będzie właśnie Malcher. 32-latek gra w Opolu od 2013 roku, a wcześniej przez 8 lat występował w Zagłębiu Lubin.

fot. Anna Benicewicz-Miazga

 

REKLAMA

Wasze komentarze

Janek2018-12-28 10:15:18
W sumie jestem na tak. Ciekawy pomysl.
czesio2018-12-28 10:57:53
Kornecki ! Ale za niego trzeba by zapłacić .
CK2018-12-28 12:20:03
Szkoda. Z sezonu na sezon zamiast rosnąć w sile, zastepujemy odchodzące gwiazdy albo juniorami którzy dopiero mogą się wybić albo zawodnikami na średnim poziomie i po 30 - stce. Kasa się nie zgadza, niestety. Chyba już nigdy nie powalczymy o finał LM.
Unii2018-12-28 14:28:18
Bramkarze u nas tracą na wartości ciekawe co jest tego powodem może szkolenie. Kto przyszedł i gdzieś bronił dobrze u nas jakoś mi nie szło.
Przemek2018-12-28 14:50:40
Myślałem, że Malcher jest starszy.
@CK2018-12-28 16:57:59
I dlaczego trolujesz? A. Dujszebajew, Cindrić, Wolff to według Ciebie średniacy? Akurat VIVE jest jednym z najrozsądniej prowadzonych klubów w Polsce. A Malcher pokazał już kunszt w słabszym klubie i naszej reprezentacji, gdzie obrona bramkarzowi nie pomaga.
CK2018-12-28 17:26:07
Fernandez, D. Dujszebajew, Moryto, Kulesz, Karaliok. To nie są zawodnicy klasy światowej. Ok, wszyscy poza pierwszym są młodzi i maja szansę się rozwinąć ale to nie ten poziom i na walkę z Barca, Veszprem czy psg nie wystarczy.

Odszeszli m. In. Cupic, Strlek, Bombac, Reichmann, o Polakach nie wspomnę. Wszyscy to była klasa światowa. Teraz jesteśmy słabsi. Może za kilka lat ci młodzi się rozwiną ale znów odejdą Cindric, Wolf, itd. A w ich miejsce przyjdą młodzi z potencjałem i od nowa ta sama śpiewka. Spójrz jakie transfery robi veszprem. Oni się wzmacniają. My tak średnio. Brak wsparcia od państwa daje takie skutki. Z Europejskiej potęgi stajemy się sredniakiem i tyle.
@CK2018-12-28 21:24:58
Tak się chcesz wzorować na Veszprem? A co oni osiągnęli z tymi wszystkimi gwiazdami? Nie przesadzaj z tą klasą światową. Strlek przychodził z Zagrzebia jako młody, dobry skrzydłowy. To w Kielcach pokazał klasę światową. Reichmann przyszedł z podrzędnego niemieckiego klubu. Bombacowi jak się okazało do klasy światowej bardzo dużo brakuje, podobnie jak Cuparze. Zamiast więc płakać jak baba wspieraj tych młodych, bo za chwilę oni też mogą stać się klasą światową.
CK2018-12-28 23:09:12
Veszprem ma wsparcie od państwa i na tym chcę się wzorować. Co osiągnęli? Regularna niemal gra w final4 to nie osiągnięcie?
No właśnie, Strlek czy Reichmann przyszli jako średniacy, roziwneli się w Kielcach i odeszli. Bombac też po czasie źle nie grał, ale to zawodnik jednego klubu i fenomenalnie gra tylko w szeged. Cupara? Na pewno lepszy od Ivicia i Malchera. Jak nie widzisz tego że powoli się cofamy to twoja sprawa.
To że obecni młodzi będą super graczami to fakt, ale w Kielcach pewnie długo miejsca nie zagrzeją. A nawet jeśli to nie będą mieli z kim grać bo odejdą inni, a na ich miejsce przyjdą inni młodzi. Porównaj sobie skład z sezonu 2015/16 z tym obecnym i zobacz na jakiej pozycji jesteśmy lepsi a na jakiej słabsi. Bramka? Słabsi. Koło? Tutaj może równo albo trochę lepiej bo Julen już nie ten ale jest Karaliok. Rozegranie? Teraz mamy tylko Cindricia więc po równo. Lewe rozegranie? Lekka przewaga sezonu 15/16. Prawe? Teraz lepsze. Prawe skrzydło? Słabsze. Lewe skrzydło? Po równo mniej więcej. To tak na szybko, nie oglądając wszystkich spotkań, zwłaszcza ligowych.
Kielczanin2018-12-28 23:42:46
Zależy co rozumiesz pod pojęciem "klasa światowa". Dla mnie wymienieni przez Ciebie młodzi REPREZENTANCI swoich krajów to jak najbardziej klasa światowa lub Ligi Mistrzów. Tymi zawodnikami z powodzeniem można walczyć o Final 4. Oczywiście trzeba mieć trochę szczęścia w decydujących meczach, ale to jest chyba normalne.

Odbijając piłeczkę czy Bombac prezentuje klasę światową to mógłbym polemizować, bo w Kielcach w ogóle tego nie pokazał. Cindrić gra dużo lepiej mimo, że dopiero dołączył do zespołu. Cupić odszedł, bo pograł u nas kilka lat, zdobył co miał zdobyć, ale facet ma 32 lata. Czy klub zrobił źle sprowadzając w jego miejsce Janca (22 lata)? Czy Janc ustępuje Ivanowi? Czy ma mniejsze umiejętności? Według mnie zdecydowanie nie. I tak można by pisać dalej. Przy odpowiedniej formie jesteśmy w stanie wygrać z każdym (lepsza od nas jest tylko Barcelona i może PSG choć bez Karabaticia przy odrobinie szczęścia można ich pokonać).
@CK2018-12-28 23:50:44
Nie porównuj tak zespołów, że na tej pozycji mamy po równo, a na innej jesteśmy lepsi bądź słabsi. Liczy się kolektyw, a nie nazwiska. Liczy się aktualna forma, skuteczna obrona w konkretnym meczu itd., a nie takie wyliczanki. Gdyby grały nazwiska to Montpellier nie wygrałby rok temu Ligi Mistrzów, bo o ile mają niezłą kadrę to trzeba przyznać, że kadrowo są drużyny dużo lepsze od nich i co z tego? Liczy się to co na boisku. Trzeba złapać odpowiednią formę na najważniejsze mecze i wtedy można walczyć od Kolonię. My oprócz dość wyrównanego, solidnego składu mamy też zawodników, którzy w pojedynkę potrafią przechylić szalę zwycięstwa na naszą stronę np. Alex, Dzidziuś czy Luka. Jeśli zespół będzie w formie na fazę pucharową to możemy zrobić naprawdę dobry wynik w tym sezonie.

Dodaj komentarz

Copyright © 2019 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group