REKLAMA

Zagrają o złoto. Nosan Kielce walczy o tytuł bilardowej Ekstraklasy

03-11-2018 08:53,
Mateusz Kaleta

Jeszcze nigdy starcie dwóch drużyn nie było tak bezapelacyjnie determinujące dla losów tytułu Drużynowego Mistrza Polski. 3 i 4 listopada w Galerii Echo w Kielcach zostanie rozegrany Wielki finał Ekstraklasy w Bilard, a na przeciwko siebie staną Nosan Kielce oraz Konsalnet Warszawa. Statystyki, długość ławki rezerwowych, czy umiejętność gospodarowania siłami przestają mieć znaczenie. Dwie Wielkie Drużyny, skomponowane z Wybitnych Graczy i dwumecz o tytuł - w tych dniach tylko to będzie się liczyło!

Kielczanie w fazie zasadniczej uległ tylko obrońcom tytułu i mocno liczą, że znów uda im się wywalczyć złoty medal, po który ostatni raz sięgnęli w 2013 roku. Zadanie nie będzie jednak łatwe - ich rywale, Konsalnet Warszawa, przystępują do tego starcia niepokonani. Pojedynki tych dwóch drużyn przez cztery ostatnie lata okazywały się kluczowe dla losów złota i tak samo będzie i w tym sezonie.

REKLAMA

W tych samych dniach rozstrzygną się losy brązowego medalu. Starcie o trzecie miejsce w bilardowej Ekstraklasie to pojedynek Hadesu Poznań oraz DSB tianDe Lubin. Poznaniacy, od kiedy wrócili na najwyższy ligowy poziom, każdego roku zapowiadają walkę o medal. Teraz na przeciwko siebie będą mieć bardzo wyrównaną drużynę, która nawet bez swoich największych gwiazd potrafiła awansować do czołowej czwórki.

Jedno jest pewne - w sobotę i niedzielę, 3-4 listopada czekają nas wielkie emocje. Cała Polska z uwagą będzie śledzić losy finału bilardowej Ekstraklasy, ponieważ bezpośrednią transmisję z tego wydarzenienia przeprowadzi portal tvsports.pl.

fot. bilard-sport

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Copyright © 2019 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group