Niespełna 5 lat i prawie 90 meczów. Kielecki stadion zmienia nazwę - w niedzielę pożegnanie z „Kolporter Areną” (sonda)

25-10-2018 12:00,
Marcin Długosz

Niedzielny mecz z Cracovią to już ostatni, podczas którego kielecki stadion będzie nosił nazwę „Kolporter Arena”. Od 1 listopada bowiem - na mocy porozumienia, o którym poinformowano we wrześniu na konferencji prasowej w Warszawie - obiekt przy Ściegiennego zostanie przemianowany na „Suzuki Arenę”. Zmiana dokona się po niespełna pięciu latach. A z jakiego wydarzenia zapamiętamy obecną nazwę najbardziej?

Kolporter rozpoczął współpracę z Koroną na początku 2014 roku. Pojawił się w nazwie stadionu przed wznowieniem rozgrywek po przerwie zimowej w sezonie 2013/2014. Kielecki zespół prowadził wówczas Jose Rojo Martin „Pacheta”.

Pierwsze spotkanie na „Kolporter Arenie” kielecki zespół rozegrał 23 lutego 2014. Wówczas zremisował 1:1 z Zagłębiem Lubin – na gola Davida Abwo odpowiedział trafieniem Jacek Kiełb. W ten sposób zaczęła się pisać historia spotkań na tak zatytułowanym obiekcie, która dobiegnie końca w nadchodzącą niedzielę.

Najlepszym sezonem w okresie „Kolporter Areny” był 2016/2017 – wówczas kielczanie odnieśli na własnym terenie aż 11 zwycięstw na 18 spotkań. Wtedy byli także najskuteczniejsi, gdyż trafili do siatki rywali 33 razy. Słabo wypadły natomiast rozgrywki 2015/2016, w których żółto-czerwonym lepiej się wiodło na wyjazdach. Na własnym terenie zanotowali wówczas raptem 4 triumfy i zdobyli zaledwie 22 gole.

Oto bilans meczów Korony w Ekstraklasie na kieleckim stadionie, odkąd ten przyjął nazwę „Kolporter Arena”:

2013/2014: 9 meczów – 3 zwycięstwa, 4 remisy, 2 porażki (bramki – 12:14)

2014/2015: 19 meczów – 8 zwycięstw, 6 remisów, 5 porażek (bramki – 28:28)

2015/2016: 19 meczów – 4 zwycięstwa, 7 remisów, 8 porażek (bramki – 22:31)

2016/2017: 18 meczów – 11 zwycięstw, 2 remisy, 5 porażek (bramki – 33:20)

2017/2018: 18 meczów – 9 zwycięstw, 3 remisy, 6 porażek (bramki – 24:24)

2018/2019: 5 meczów – 3 zwycięstwa, 1 remis, 1 porażka (bramki – 9:6)

Łącznie: 88 meczów – 38 zwycięstw, 23 remisy, 27 porażek (bramki – 128:123)

Niedzielne starcie z Cracovią będzie zatem 89. i zarazem ostatnim meczem ligowym Korony na „Kolporter Arenie”. O ile nie zdarzy się żadna katastrofa, żółto-czerwoni zakończą ten okres dodatnim bilansem bramkowym. Na pewno będą mieli także dość wyraźną przewagę zwycięstw nad pozostałymi rezultatami.

Już teraz, przed oficjalnym pożegnaniem kieleckiego zespołu z „Kolporter Areną”, pytamy o najlepszy w opinii naszych czytelników mecz, który Korona rozegrała na obiekcie pod tą nazwą. W sondzie zamieszczamy kilka wskazanych przez nas propozycji, ale mamy świadomość, że wybór może paść na spotkanie spoza tego grona. W takim wypadku zachęcamy do podania swojego typu w komentarzu!

------------

W niedzielę 3pkt dla Korony!2018-10-25 12:33:11
Trzeba to uczcić wygraną Korony w niedzielę!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
We2018-10-25 13:10:50
Pełen emocji przegrany , wygrany mecz o 8! Byliśmy na stadionie. Słuchałam relacji z meczu w Radiu Kielce i wiedziałam, że weszliśmy do grupy mistrzowskiej. Nikt mi nie chciał uwierzc, ot baba kibic! Inne mecze, np. ten z tragiczna kontuzją
M. Korzyma. Wygraliśmy 5:0 i nikt się nie cieszył.
Tomek2018-10-25 13:22:45
Mecz z Legią w 2017 (3:2 dla nas) był niesamowity, jak nie z tej ligi :) Nabity "Młyn" i kapitalna atmosfera na stadionie, głośny doping i emocjonujący mecz zakończony zwycięstwem... Po prostu "meczycho" ;) Specyficznym meczem była też... zwycięska porażka z Niecieczą, gdy przegraliśmy bezpośredni mecz o awans do górnej ósemki, ale dzięki niesamowitemu szczęściu udało się wczołgać do lepszej połowy tabeli. Radość obu drużyn po końcowym gwizdku to niecodzienny widok :)
Koroniarz2018-10-25 13:58:54
Można to uczcić tym że w końcu zapełnimy stadion :P
Bryx2018-10-25 14:35:18
Ja najlepiej wspominam mecz Korona - Nieciecza 0:1, ze względu na to co działo się po meczu :) .
Menago2018-10-25 18:42:01
Z Lechem 4:1
Z Bełchatów 5:3
Z Legią 1:0 Bonin pod podaniu Andradiny w 8 min.
Z Legią 3:1 nigdzie nie ma tego skrótu (Djokovič główka z rogu, ktoś chyba Bagnicki? i Zganiacz chyba z karnego
Z Legią 1:0 Korzym z głowy po wrzutce Vukovicia
Z Legią 3:2 Kijanauska z opatrunkiem na głowie strzela zwycięską bramkę
Z Wisłą 1:0 Kiełb wchodzi z ławki i w 93 min. strzela pod poprzeczkę po kontrze Palanka, Możdżeń,Kiełb
Z Polonią 4:0 m.in.
Cała seria z Grzegorzem Piechną.
Cała runda z Niedzielanem
a ja od pierwszego meczu z Zagłębiem na tym samym krześle wszystko to widziałem i mam przed oczami.
Ale stadionu jeszcze nie burzą więc przed nami są dni których jeszcze nie znamy.
Ps.
Ale do Kolportera szacunek bo kto wie jak długo będzie z Korony taka Suzuka. Oby Dulnikowi zdrowie dopisywało.
Roman2018-10-26 15:31:30
3:2 Z Podbeskidziem
2 bramki w ostatnie 5 minut i to w 10.
FiFi2018-10-26 19:32:09
10 kwietnia 2007 Puchar Polski, sędziuje nasz ulubieniec Hubert Siejewicz. Do przerwy przegrywamy 0-2 po bramkach Peszki.
Ludzie już zaczęli wychodzić ze stadionu, a tu 5 minut, które wstrząsnęły piłkarskim światem:
75 min. Grzegorz Piechna (na 1-2)
78 min. Piotr Bagnicki (na 2-2)
79 min. Marcin Robaki (na 3-2)
i 3-2 dla Korony Kielce !!!!!

W ostatnim meczu rundy zasadniczej Orlen Superligi, Industria Kielce rozegra domowy pojedynek z Zagłębiem Lubin. Zwycięstwo zapewni kielczanom pierwsze miejsce w tabeli.
Krzysztof Jakubik poprowadzi spotkanie 26. kolejki PKO BP Ekstraklasy, w którym Korona Kielce zagra na wyjeździe z Widzewem Łódź. Dla arbitra pochodzącego z Siedlec będzie to 34. mecz z udziałem „żółto-czerwonych”.
Od najbliższego sezonu rozgrywki szczypiornistów w Polsce wzbogacą się o możliwość zdobycia nowego trofeum - Superpucharu kraju. Dziś (28 marca) władze Orlen Superligi oraz Związku Piłki Ręcznej w Polsce ogłosiły szczegóły.
Dominick Zator przedłużył umowę z Koroną Kielce. Defensor będzie występował w „żółto-czerwonych” barwach jeszcze przez co najmniej jeden sezon.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce pokonała na wyjeździe GOG Håndbold 33:25. – To tylko pierwsza połowa, a w drugiej może zdarzyć się jeszcze wszystko – powiedział po spotkaniu Tomasz Gębala, lider defensywy „żółto-biało-niebieskich”.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce pokonała na wyjeździe GOG Håndbold 33:25. – Mam nadzieję, że zdobędziemy ten upragniony awans, ale była to dopiero połowa meczu – powiedział po spotkaniu Krzysztof Lijewski, drugi trener „żółto-biało-niebieskich”.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce pokonała na wyjeździe z GOG Håndbold 33:25. Najwięcej bramek dla kielczan, dziewięć, zdobył Alex Dujszebajew.
Koszykarze UJK Kielce rozpoczynają rywalizację w fazie play-off o awans do pierwszej ligi. Już w pierwszej rundzie drużyna z Kielc zmierzy się z faworytem do awansu, OPTeam Resovią Rzeszów.
Już w wielkanocny poniedziałek Korona Kielce zmierzy się na wyjeździe z łódzkim Widzewem. Wraz z Koroniarzami na wyjazd szykują się także kibice żółto-czerwonych, którzy już w grupie około 700 osób zapisali się na wizytę w „Sercu Łodzi”.
Korona Kielce poznała termin wyjazdowego starcia z Puszczą Niepołomice. „Żółto-czerwoni” zagrają wówczas mecz, który może zdecydować o losach utrzymania.
Po zakończeniu zimowej przerwy Korona Kielce rozegrała 7 ligowych rywalizacji i wywalczyła w nich zaledwie 6 punktów. Kielczanie mają przed sobą teraz wyjazdową potyczkę z Widzewem. Czy Korona wywiezie 3 punkty z trudnego terenu?
Historia napisała się na naszych oczach. Reprezentacja Polski po raz piąty z rzędu zagra na Mistrzostwach Europy. Bohaterem Wojciech Szczęsny!
Poszukujesz sposobów na podniesienie swoich umiejętności piłkarskich do nowego poziomu? Odpowiednio dobrane znaczniki piłkarskie mogą okazać się kluczowym elementem w osiągnięciu tego celu.
Czy zastanawiasz się, jak w pełni wykorzystać potencjał Instagram Stories w strategii marketingowej? Poszukujesz sposobów na tworzenie angażujących reklam w formie stories? Jeśli tak, to artykuł ten jest dla Ciebie!
Trzeci tydzień Małej Ligi Piłki Ręcznej dostarczył kibicom mnóstwo emocji, zarówno na boiskach Bilczy, Kielc, jak i Chęcin. Rozgrywki odbyły się w dniach 19, 20 i 21 marca, prezentując szereg talentów w różnych kategoriach wiekowych.
Świetny turniej juniorek młodszych Korony Handball Kielce w 1/16 finału mistrzostw Polski. Podopieczne Moniki Ciszek zakończyły go z kompletem trzech zwycięstw.
Przed Industrią Kielce rywalizacja w 1/8 finału Ligi Mistrzów. „Żółto-biało-niebiescy” w najbliższą środę (27 marca) zmierzą się z duńskim GOG Håndbold.
Dokładnie za tydzień (1 kwietnia) piłkarze Korony Kielce powrócą do gry po reprezentacyjnej przerwie. Wszystko wskazuje na to, że sytuacja kadrowa w kieleckiej ekipie poprawiała się w porównaniu do ostatnich konfrontacji.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce zagra na wyjeździe z GOG Håndbold. – Brakuje mi minut rozegranych na parkiecie przez te dwa i pół miesiąca bez gry – powiedział przed spotkaniem Artsem Karalek obrotowy mistrzów Polski.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce zagra na wyjeździe z GOG Håndbold. – Będzie trzeba taktycznie ich rozpracować. Jest to niewygodny zespół z groźnymi zawodnikami na każdej pozycji – powiedział przed spotkaniem Arkadiusz Moryto, skrzydłowy mistrzów Polski.
Sabina Jarząbek, reprezentantka Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego została wicemistrzynią Polski w półmaratonie. Jednocześnie pobiła swój rekord życiowy i uzyskała kwalifikację na Mistrzostwa Europy w Rzymie.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce zagra na wyjeździe z GOG Håndbold. – Mam wielki szacunek dla tego klubu, który bardzo mocno walczy w duńskiej lidze oraz Lidze Mistrzów – powiedział przed spotkaniem Tałant Dujszebajew, trener mistrzów Polski.
W niedzielne popołudnie doszło do starcia dwóch zespołów z dolnych rejonów tabeli CLJ U-18 kobiet. Drużyna KSP Kielce pokonała na obiekcie przy ul. Jeziorańskiego 53 ekipę Legionistek Warszawa 0:1.
Na odbywających się w miniony weekend Mistrzostwach Polski Muay Thai w Szaflarach do walki stanęło 4 zawodników kieleckiego klubu.
Trwa marcowa przerwa reprezentacyjna. Na boiskach drugiej ligi (poza dwoma wyjątkami) nie ma jednak odpoczynku.
W ostatnich dwóch tygodniach drużyny szczypiornistów z regionu świętokrzyskiego rozegrały 5 ligowych spotkań.
Mieszane uczucia towarzyszą świętokrzyskim zespołom po rozegraniu 22. serii gier trzeciej ligi. Czarni Połaniec przegrali 0:1 z Karpatami Krosno, KSZO zremisował z Orlętami Radzyń Podlaski 2:2, a Star Starachowice pokonał Sokoła Sieniawa 1:0.
W meczu 18. kolejki Ligi Centralnej Kobiet szczypiornistki Suzuki Korony Handball Kielce przegrały na wyjeździe z MTS-em Żory 36:15. Najskuteczniejszymi zawodniczkami kielczanek były Magdalena Berlińska oraz Nikola Leśniak, zdobywczynie pięciu bramek.
W meczu 25. kolejki Orlen Superligi, Industria Kielce wygrała wyjazdowy mecz z Zepter KPR Legionowo 31:23. Po spotkaniu sowimi opiniami podzielili się Krzysztof Lijewski oraz Cezary Surgiel.
W meczu 25. kolejki Orlen Superligi, Industria Kielce wygrała wyjazdowy mecz z Zepter KPR Legionowo 31:23. Najwięcej bramek dla kielczan, osiem, zdobył Alex Dujszebajew.