REKLAMA

Kiedy przyjeżdżaliśmy tu dwa lata temu, była pełna hala. Przykro mi

18-10-2018 08:33,
Mateusz Kaleta

Wiele powodów do zadowolenia po zwycięstwie na Orlen Wisłą Płock mają zawodnicy PGE VIVE Kielce. Mistrzowie Polski po raz kolejny udowodnili swoją dominację w lidze, nie dali odwiecznemu rywalowi żadnych szans i pewnie triumfowali 31:24. - Nie chodziło o to, by zdobyć jak największą liczbę bramek, bo tu nie ma rewanżu tak, jak byłoby to na przykład w finale. W drugiej połowie graliśmy spokojnie, kontrolowaliśmy wynik - mówi Michał Jurecki, zawodnik PGE VIVE.

Przed meczem atmosfera w Płocku była bardzo gęsta, a porażka Wisły z kielczanami na pewno tej sytuacji nie poprawia. "Nafciarze" z czterech ostatnich spotkań w PGNiG Superlidze wygrali tylko raz, z jedną z najsłabszych drużyn w stawce, Arką Gdynia. - W każdym meczu ligi polskiej mamy dwa cele: wygrać i zakończyć spotkanie w zdrowiu. Nie myśleliśmy o tym, co dzieje się w Płocku. Słyszeliśmy o ich problemach z prasy, ale to są właśnie ich problemy, my mamy swoje - od początku sezonu nie graliśmy jeszcze w szesnastoosobowym składzie - podkreśla Jurecki.

REKLAMA

- Graliśmy w dziesięciu, jedenastu, dwunastu, trzynastu, zdarzyło nam się w czternastu, ale znowu wróciliśmy do trzynastu. Patrzymy na siebie, nie na przeciwnika. Od początku byliśmy bardzo skoncentrowani. Dość przykra sytuacja, bo kibice zawsze są częścią sportu, także w Płocku. Pamiętam, że jeszcze dwa, trzy lata temu, gdy tu przyjeżdżaliśmy, była pełna hala. Teraz brakuje tu zorganizowanego dopingu. Przykro mi z tego powodu - zwraca uwagę 33-latek.

fot: Anna Benicewicz-Miazga

 

REKLAMA

Wasze komentarze

Wisła 4ever2018-10-18 09:25:33
To co się dzieje w naszym klubie ma wpływ na jakość całej naszej polskiej piłki ręcznej. Dzięki za zrozumienie i wspólne "kibicowanie" naszemu zarządowi. Trudno nie było, mimo to i tak gratuluję zwycięstwa.
Kielczanin2018-10-18 10:34:24
Budżet mają wysoki, a zawodników z roku na rok coraz słabszych. Odpowiedzialność za to ponosi prezydent Płocka, który kieruje klubem z tylnego siedzenia, bo jest to przecież klub miejski. Mają Orlen w mieście i nie potrafią tego wykorzystać. Wystarczyłyby 3-4 mln zł więcej na sezon od Orlenu i już mieliby zupełnie inny skład, ale to już ich problem. To jest po prostu nieudolne zarządzanie.
kibic2018-10-18 10:35:20
Pamiętam jak Bertus mówił, że płocczaki jeszcze będą płakać po Miszczyńskim i miał rację.
kolego wisla never2018-10-18 10:54:45
Nie przesadzajmy - niewielki ten wpływ, po prostu selekcja naturalna-> Puławy zajmą wasze miejsce ;)
To już nie była święta wojna... Co najwyżej rekolekcje :D
Z ratusza2018-10-18 13:19:09
Dzisiaj prezydent Płocka na konferencji w samo południe powiedział ,że budżet klubu w przyszłym i następnych latach wzrośnie 10 krotnie od obecnego. I Wiśniewski będzie tworzył nowa Wisle na miarę LM zobaczymy czy to tylko tak przed wyborami czy na serio.
@z ratusza2018-10-18 15:37:51
10-krotnie? Hehe to mieliby większy budżet niż PSG :) Obecny budżet Wisły to około 10-12 mln zł czyli ich budżet musiałby być większy niż... piłkarskiej Legii Warszawa. Kiełbasa wyborcza i to taka już mocno zleżała.
Niebieski2018-10-18 16:16:30
Sendziowie drukowali

Dodaj komentarz

Copyright © 2019 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group