Potknięcie rezerw Korony. Przegrały w Morawicy i odpadły z Okręgowego PP

10-10-2018 17:39,
Mateusz Kaleta

Rezerwy Korony Kielce w IV rundzie Okręgowego Pucharu Polski pożegnały się z rozgrywkami. Podopieczni trenera Sławomira Grzesika przegrali z występującą w klasie okręgowej Moravią Morawica 1:3. Na tym meczu kończy się ich przygoda z pucharem.

Kielczanie wystąpili w mocno eksperymentalnym składzie. Szansę gry dostali zawodnicy, którzy dotychczas grali mniej w rozgrywkach IV ligi. Mimo braku zgrania, wydawało się, że kielczanie osiągną dobry wynik. Rezultat spotkania już w 28. minucie otworzył bramką Kacper Rogoziński, ale jeszcze przed przerwą gospodarze doprowadzili do wyrównania. W drugiej połowie Moravia strzeliła kolejne dwa gole i tym samym wyeliminowała Koronę z rozgrywek.

Okręgowy Puchar Polski to rozgrywki, w których biorą udział drużyny z niższych lig - odpowiednio od C Klasy do II ligi. Zanim do gry wejdą najlepsze drużyny w kraju, te z niższych lig zmagają się jeszcze w rywalizacji na stopniu województwa. Najlepsza drużyna wyłoniona w rozgrywkach będzie reprezentować Świętokrzyski Związek Piłki Nożnej w rozgrywkach szczebla centralnego w sezonie 2019/20.

Moravia Morawica - Korona II Kielce 1:3

Bramki: Rogoziński (28') dla Korony

Korona: Wojno (46'Dutka) - Grzela (80' Gwóźdź), Świder, Kloc, Góralczyk - Rybus (60' Kruszec), Gadomski, Hińcza, Urban (46' Gurski), Matuszewski (46' Sowiński) - Rogoziński

Taktyk2018-10-10 20:07:08
Porażki obu zespołów Korony to był celowy sabotaż ze strony klubu, a ślepi Janusze niech sobie wierzą w co chcą.
Chris2018-10-10 20:08:23
Rezerwy solidarnie przegrały, żeby starszym kolegom było mniej przykro po ich ostatnim mega wyczynie w Sandomierzu
do autora2018-10-11 07:37:58
z kim Korona by nie grała, obowiązkiem oraz wyrazem szacunku do drużyny przeciwnej jest podanie również jej składu oraz nazwiska strzelców bramek z drużyny przeciwnej.
A jeśli autor nie był na meczu to niech chociaż napisze że nie wie.
pablo z płebla2018-10-11 07:51:29
Klęska Zagłębia nie przejdzie bez echa i pociągnie za sobą konsekwencje. Piłkarze stracą tzw. ruchomą część premii, której wysokość zależna jest od miejsca zajmowanego w tabeli. "Miedziowi" plasują się obecnie na wysokiej 5. pozycji, a to oznacza, że łączna kara wyniesie ok. 400 tys. zł. To nie wszystko. Zawodnicy będą musieli również ufundować karnety na przyszły sezon dla kibiców, którzy wybrali się na felerny mecz z Huraganem. Po kieszeni dostanie także sztab szkoleniowy z Mariuszem Lewandowskim na czele.

Dotyczy to pierwszego naszego zespołu, brak kar jednoznacznie potwierdza, że odpadniecie I i II Korony był celowym działaniem Zarządu (myślę, że nawet na szkodę Spółki - po kolejne rundy to też pieniądze). Chociaż dziś chcą uratować twarz i coś mają karać...
@pablo z płebla2018-10-11 10:29:18
w Zagłębiu to może i stracą ruchomą część premii i to by było na tyle. Piłkarz jest pracownikiem, więc jak go zmusisz, żeby ze swojej pensji kupił komuś karnet na mecz? To można między bajki włożyć.
real2018-10-11 13:29:30
moze ZARZAD powie/napisze jakie konsekwencje wyciagnal w stosunku do druzyn ,które przegrały i odpadły z pucharów......