Kompromitacja! Trzecioligowiec wyrzucił Koronę z Pucharu Polski. Awantura na trybunach, klęska na murawie

03-10-2018 17:22,
Marcin Długosz, Mateusz Kaleta

To było bardzo wielowątkowe spotkanie. Niestety dla Korony Kielce, zostanie zapamiętane z powodu jej sensacyjnej porażki z trzecioligową Wisłą Sandomierz. Podopieczni Gino Lettieriego przegrali 2:3, mimo iż do przerwy prowadzili 2:1. W 50. minucie potyczka została przerwana na pół godziny, gdyż doszło do starć wśród kibiców. Grupy musiała pacyfikować policja.

Trener Gino Lettieri nie zlekceważył rywala z trzeciej ligi i zabrał do Sandomierza naprawdę mocny skład. Włoch dokonał zmian w wyjściowej jedenastce i postawił na zawodników, którzy do tej pory grali mniej. Znalazło się także miejsce dla dwóch młodzieżowców - Piotra Pierzchały oraz Pawła Sokoła, dla którego był to debiut w żółto-czerwonych barwach.

Kielczanie rozpoczęli mecz od mocnego uderzenia. Już w 2. minucie akcję indywidualną przeprowadził Felicio Brown Forbes, ale w ostatniej chwili został uprzedzony przez obrońcę i Korona zyskała tylko rzut rożny. Goście wysoko atakowali rywali i kompletnie nie zostawiali im miejsca do rozgrywania piłki. W efekcie swojej szansy z dystansu spróbował Łukasz Kosakiewicz, ale piłkę zdołał odbić golkiper Wisły. Z dobitką pospieszył jeszcze Mateusz Możdżeń, ale przewinił i sędzia odgwizdał faul na bramkarzu gospodarzy.

Od samego początku na boisku działo się naprawdę dużo. Swoją okazję miała też Wisła Sandomierz, ale czujnie w bramce spisał się debiutujący Paweł Sokół. Kielczanie cały czas napierali na bramkę rywali i o mały włos, a już w 6. minucie mogli wyjść na prowadzenie. Mocny strzał Wato Arweladze poszybował jednak ponad poprzeczką.

Od samego początku kielczanie mogli liczyć na olbrzymie wsparcie fanów. "Gramy u siebie, Korono, gramy u siebie” - krzyknęli kibice, a po chwili zobaczyli, jak po raz kolejny świetnie interweniował golkiper Wisły, Przemysław Jankowski. Tym razem 21-latek przeniósł nad poprzeczkę piłkę po strzale głową Mateusza Możdżenia.

Kielczanie cały czas napierali na rywali i praktycznie nie schodzili z połowy zespołu z Sandomierza. Swoich szans z dystansu próbowali Kosakiewicz oraz Brown Forbes, ale nieskutecznie. Tymczasem... prowadzenie objęli gospodarze. W 22. minucie wrzutkę z prawego skrzydła z najbliższej odległości wykończył Kacper Piechniak i tym samym wyprowadził Wisłę na prowadzenie.

Korona jednak szybko odpowiedziała na bramkę. W 30. minucie faulowany w polu karnym był Brown Forbes. Do "jedenastki" podszedł Wato Arweladze i celnym uderzeniem doprowadził do wyrównania. Cztery minuty później Korona prowadziła już 2:1 - indywidualną akcję lewym skrzydłem przeprowadził Ivan Jukić, wstrzelił piłkę w pole karne, a tam niefortunnie interweniował obrońca gospodarzy, Jakub Konefał i wpakował piłkę do własnej siatki.

Niedługo przed przerwą miało miejsce kolejne istotne wydarzenie. Łukasz Kosakiewicz dopuścił się drugiego faulu na żółtą kartkę w przeciągu kilku minut i sędzia tym samym wyrzucił go z boiska. „Kosa” miał po tej sytuacje spore pretensje do Arweladze, bo to po stracie Gruzina Wisła ruszyła z kontrą.

Po rozpoczęciu drugiej połowy, spotkanie trwało tylko kilka chwil. Przerwały je burdy na trybunach, które musiała uspokoić interwencja policji. Więcej piszemy o tym TUTAJ.

Gdy po dobrej połowie godziny potyczka została wznowiona, Korona niczym nie przypominała już drużyna napierającej na rywali. I szybko się to zemściło – mocny strzał z powietrza po centrze z lewej strony oddał Wiktor Putin i futbolówka wpadła do siatki. Co gorsza, kilka chwil później sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy po zagraniu ręką Jakuba Żubrowskiego. Do futbolówki ponownie poszedł Putin i bombą pod poprzeczkę nie dał szans Sokołowi.

W kolejnych fragmentach potyczki żółto-czerwoni starali się doprowadzić do dogrywki, ale nie wtrozyli przy tym klarownych okazji. Aktywny był Matej Pucko, ale rajdy Słoweńca nie prowadziły do większego zagrożenia w polu karnym Wisły. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 3:2 i kielczanie sensacyjnie odpadli z Pucharu Polski.

Następny mecz Korona Kielce rozegra już w niedzielę. Rywalem żółto-czerwonych w 11. kolejce LOTTO Ekstraklasy będzie Jagiellonia Białystok. Początek spotkania o godz. 15:30 na Kolporter Arenie w Kielcach.

Wisła Sandomierz – Korona Kielce 3:2 (1:2)

Bramki: Piechniak 22’, Putin 56', 64' (k.) – Arweładze 31’ (k.), Konefał 34’ (s.)

Żółte kartki: Kolbusz, Piechniak, Siedlecki, Kamiński – Kosakiewicz (2) Rymaniak, Arweladze, Żubrowski

Czerwona kartka: Kosakiewicz 41’ (za dwie żółte)

Wisła: Janowski – Konefał, Kolbusz, Piechniak, Piątkowski, Korona (46’ Sudy), Chorab, Nogaj, Siedlecki (61' Poński), Putin, Kamiński.

Korona: Sokół – Kosakiewicz, Malarczyk (47’ Rymaniak), Pierzchała, Kallaste – Możdżeń, Żubrowski – Jukić (61' Cebula), Arweładze, Brown Forbes (68' Pucko) – Górski.

Mat2018-10-03 17:35:35
I kto by pomyślał,że Wiśle Sandomierz pomoże nie Ojciec Mateusz ,a niejaki Putin!? Chyba niektórych kopaczy Korony trzeba wysłać do 4ligowych rezerw skoro nie dają rady kopaczom z 3 ligi!?
Mks2018-10-03 17:42:05
Mimo wszystko to wstyd przegrać z 3 ligowcem. Ale mam nadzieję że mimo wszystko przyznają nam walkower za ten mecz.
Prima1112018-10-03 17:42:46
Po tej porażce będziemy Pan trener Lettieri z pewnością udowodni jak wytrawnym psychologiem i trenerem mentalnym jest, uważam, że morale zespołu po takim ciosie poszybuje do góry niczym Concorde Air France.
Pixsta2018-10-03 17:44:57
Napoleon strateg wymyślił że nie będziemy walczyć bo leszcze z 3 ligi poloza się przed drużyna extraklapową i co Wisła nas oszukala jak kiedyś murzyn Golote. Wstyd panowie mam nadzieję że zarząd ukarze sztab szkoleniowy i piłkarzy tak jak Miedziowi z Zagłębia dostaną po kieszeni
mały klub2018-10-03 17:45:32
A Gino powie jak zwykle, że są małym klubem z małym budżetem...
CKm2018-10-03 17:45:38
gdzie są służby Polskie się pytam? putin na legalu sobie biega po boisku ;)
pawcio2018-10-03 17:53:49
Czy są już kolejni chętni na dotację dla Korony. Wszak zasługują jak mało kto na pieniądze z Ratusza......
kibic2018-10-03 18:01:02
jak to możliwe aby koleś z sektora Wisły przebiegł całe boisko i dobiegł do sektora Korony? Tyle ochrony i na co to? Żenada. Od tego się zaczęło.
Ona2018-10-03 18:01:22
Wszyscy na Jage
Trzeba wygrac
kibic2018-10-03 18:02:27
Druga sprawa Kosakiewicz i bezmyslna czerwona kartka...
Wstydu nie mają błazny!2018-10-03 18:07:03
I teraz będą same porażki i klęska w lidze.Najbliższa z Jagą u siebie.Tak samo jak w zeszłym sezonie po przegranym półfinale PP z Arką.
Jaro2018-10-03 18:09:29
No i jak tam panie Don Gino? Kallaste z Malarczykiem i jaja słonia
Dobry2018-10-03 18:09:38
Ale te wasze komentarze są tak przyjebane jak wy sami !!! Kibice sukcesu !!! Znawcy piłki i znakomici selekcjonerzy !!! Jesteście ku...a żałośni !!! A 80% piszących tutaj nigdy pewnie bram stadionu nie przekroczyła !!! Hejtujecie swoją drużynę ??? Na to was tylko stać ??? AVE KORONA !!!
WSTYD!!! Prezesie i PZPN kiedy porządek zKIBOLAMI?2018-10-03 18:14:02
Czwarta liga ograła Koronę..a KIBOLE przyczynili się do tego!! Ci co uczestniczyli w tych Burdach to nie KIBICE Korony tylko banda KIBOLI!!
Maładcy i gieroje2018-10-03 18:17:17
Putin te kaliki rozstrzelał.
qolo2018-10-03 18:22:03
i bardzo dobrze, że szybko odpadli a klub niech nie świruje z karami bo przecież wiadomo, że i tak nie chcecie prezes grać w pucharach więc grajki wam to umożliwili ale trochę szybciej.
lucas_ck2018-10-03 18:28:03
gdzie sie posdziali piewcy talentu Sokola i niejakiego Gorskiego, najllepszego napastnika Korony hahaha

PS. dlaczego Firleja nie wpuscil treneiro od siedmiu bolesci???
miki2018-10-03 18:30:04
Dzisiaj też kibice powinni was powitać przed stadionem , lecz w trochę inny sposób . Nie dość że narobiliście wstydu Koronie odpadając z pucharu to jeszcze dolaliście oliwy do ognia aby dać kszokom pretekst do drwin z klubu . Powinniście dostać po dupie za to bagno jakiego się dopuściliście .
stary kibic2018-10-03 18:30:33
i widzę redaktor i cześć kibiców Koroneczki nie pamięta jak my graliśmy w 3 lidze,te nadzieje i zwycięstwa w meczach pucharowych, gratulacje dla Sandomierza i tyle w temacie .....czy wygrywasz czy nie ja i tak Kocham Cie
R2018-10-03 19:13:55
Masakra być kibicem Korony. Jak już wygrają jakiś mecz i człowiek ma nadzieję że w końcu będą grali to dostaje obuchem przez głowę i schodzi na ziemię. Zawsze tak jest. Nic nigdy nie zdobyli, jak już to maks 5 m-ce. Nawet kopacz z Piasta czy Arki potrafią coś ugrać, tutaj zawsze kończy się tak samo.
lucas_ck2018-10-03 19:37:07
@Heniek, jak to nic, kasa z PP przeszla kolo nosa:) no i smiech na cala Polske jest
Carpenter2018-10-03 19:47:14
No coz zestalo się i już . Cza żyć dalej i patrzeć w przyszłość .
Mam nadzieje ze nie zaważy to zbytnio na psychice piłkarzy .
Szkoda bardzo szkoda , ale nawet najlepszym się może zdążyć .
Pewnie nie raz jeszcze udowodnią swoją wartość , a o tej porażce szybko zapomną .
Ktoś kto zaliczy wpadkę z jąkas dziewucha blachara ma przepieprzone donkonca życia , my tylko z Ku... przegraliśmy .
A jutro jest nowy dzień .
Chłopaki głowa do góry !
KSZO Ostrowiec2018-10-03 20:00:28
KSZO
Do Kiero2018-10-03 20:07:43
Sprawdź czy wszyscy zawodnicy od nich byli uprawnieni do gry. Pod koniec wszedł ktoś, kogo komentator z radia nie miał w protokole. Może się odkujesz za swoją wpadkę sprzed paru sezonów. Pozdrawiam.
Medyk2018-10-03 20:35:51
To są właśnie "gwiazdy" którym w głowie się poprzeeracalo. Do łopaty i 1500zl. miesięcznie, pod warunkiem, że będą lepiej kopać niż na boisku.
@Do Kiero2018-10-03 20:38:15
Nie ma co gimbazować:
"Nie ma mowy o walkowerze. Zawodnikowi przed meczem zmieniono numer z 20 na 30. Był to Piotr Ferens. Wszystko przed meczem było zgłoszone sędziemu."
Za karę2018-10-03 20:42:07
Z buta powinni do Kielce wracać.
Kibic2018-10-03 20:51:00
Znowu pupilki trenera Petrak, Janic i Gardawski zawalili mecz, kupę strat, mecz na stojąco, zero zaangażowania, a taki Mozdzen gnije na ławce za karę, bo śmie się coś wypowiadać przeciwko klubowi, a nie zaraz ...... coś się nie tutaj nie zgadza
Kibic2018-10-03 20:53:11
A tak na poważnie to szkoda sił i pieniędzy na puchar, dużo meczy a i tak mała szansa na sukces, skoncentrować się na lidze i tyle.
Zodmax2018-10-03 21:01:16
A jaka to różnica w poziomie _-żadna tylko kasa inna , więc po co ten szok. Nie zawsze bogatszy wygrywa
@Kibic2018-10-04 09:38:10
Czytasz w ogóle te swoje wypociny ??? Żaden z wymienionych przez ciebie płlkarzy nie grał w tym meczu !!! A Możdżen zagrał od początku więc skończ bredzić !!
obserwator2018-10-04 19:06:33
I tak reklamują Suzuki.
Kibic2018-10-05 00:41:34
Wole czytać swoje wypociny niż twoją Gazetę Wyborczą
@Kibic2018-10-05 13:29:37
Każdy Polak woli! Precz z szambem szechtera!

Superliga sp. z o.o. i ZPRP podjęły decyzję o wprowadzeniu technologii wideoweryfikacji w meczach Orlen Superligi oraz Orlen Pucharu Polski. Arbitrzy będą mogli korzystać z systemu VR od półfinałów obu rozgrywek.
Niemiecki dziennik Bild poinformował o zainteresowaniu ze strony Magdeburga bramkarzem Industrii Kielce Andreasem Wolffem. Czy kluczowy zawodnik Mistrzów Polski może opuścić klub?
Korona Kielce przystępuje do 29. kolejki PKO BP Ekstraklasy, w której zmierzy się z Radomiakiem Radom. Do rywalizacji dojdzie na kieleckiej Suzuki Arenie. O której rozpocznie się ten mecz i gdzie można go obejrzeć?
29. kolejka Ekstraklasy, w przypadku Korony Kielce, oznacza spotkanie z Radomiakiem Radom. Od lat zwaśnione ze sobą kluby dziś zagrają na Suzuki Arenie o trzy punkty. Dla żółto-czerwonych komplet "oczek" będzie kolejną życiodajną kroplówką w walce o utrzymanie. Zapraszamy do śledzenia relacji tekstowej NA ŻYWO, jaką zrealizujemy na CKsport.pl.
Piątkowy mecz z Radomiakiem Radom będzie bardzo ważnym spotkaniem w kontekście walki kielczan o utrzymanie. Przeanalizujmy więc czego możemy się spodziewać po drużynie prowadzonej przez Macieja Kędziorka.
W 29. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce zagra na własnym stadionie z Radomiakiem Radom. „Żółto-czerwonych” czeka jedna z najważniejszych batalii w sezonie.
Jarosław Przybył sędzią meczu 29. kolejki PKO BP Ekstraklasy, w którym Korona Kielce zmierzy się z Radomiakiem Radom. Spotkanie na Suzuki Arenie będzie 24 konfrontacją „żółto-czerwonych” prowadzoną przez tego arbitra.
Na rynku dostępne są różne rodzaje lotek do badmintona, niektóre kosztują kilkanaście złotych za opakowanie, inne kilkaset. Skąd tak duże różnice? Czy warto wydawać po kilkadziesiąt złotych na jedną lotkę, jeśli za tyle można mieć opakowanie?
Już w najbliższy piątek Korona Kielce zmierzy się na własnym stadionie z Radomiakiem Radom. Na konferencji prasowej przed spotkaniem poruszony został interesujący wielu temat kontuzji oraz przygotowania fizycznego zespołu.
Dylan Nahi przedłużył umowę z Industrią Kielce! „Żółto-biało-niebieski” klub prolongował kontrakt ze skrzydłowym do 2028 roku.
Wiosenne przesilenie to okres, który często wiąże się z uczuciem zmęczenia, apatii oraz obniżeniem nastroju. Są one w dużej mierze spowodowane wydłużeniem dnia i wzrostem temperatury, który przekłada się na zmiany hormonalne. Można jednak im zapobiec. Wystarczy zadbać o odpowiednie nawyki żywieniowe i suplementację. Tylko, które witaminy i suplementy będą dobrym wyborem na wiosenne przesilenie?
Rozdmuchane i przeskalowane – tak w największym skrócie można podsumować oskarżenia, jakie padły pod adresem Benoita Kounkouda na początku roku. Szczypiornista był podejrzewany o próbę gwałtu na 20-latce, co jednak nie znalazło potwierdzenia w faktach.
Od czwartku do soboty Kielce ponownie staną się bilardową stolicą Polski. W dniach 18-20 kwietnia w Galerii Echo dobędzie się 2 zjazd tegoroczny zjazd Bilardowej Ekstraklasy.
Industria Kielce w półfinale Orlen Superligi zagra z KGHM Chrobrym Głogów.
Ciągnący się od miesięcy uraz Mateusza Czyżyckiego nie ustępuje. W środę trener Kamil Kuzera poinformował, że 26-latka w tym sezonie na murawie już nie zobaczymy. Wszystko wskazuje na to, że gracza Korony Kielce czeka zabieg.
Korona Kielce w 29. kolejce PKO BP Ekstraklasy zagra na własnym stadionie z Radomiakiem Radom. – Ambicją, wolą walki i zaangażowaniem musimy wygrać mecz z Radomiakiem – powiedział przed spotkaniem Bartosz Kwiecień, obrońca „żółto-czerwonych”.
To już końcówka biletów dostępnych na mecz Magdeburg - Industria Kielce. Klub pozyskał dodatkową i zarazem ostatnią pulę wlotek na to starcie.
Jak przekazał prezes Cracovii, Mateusz Dróżdż, Puszcza Niepołomice tylko do końca obecnego roku będzie mogła korzystać z obiektu w Krakowie. – Gdyby nie pracownicy Cracovii, to Puszcza nie byłaby w stanie zorganizować meczu. Chcemy im pomóc, ale nasz stadion to nasz dom - mówi prezes krakowskiego klubu.
Zajmująca miejsce spadkowe Korona Kielce zmierzy się w piątek na Suzuki Arenie z Radomiakiem Radom. – Wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że mieliśmy inne oczekiwania. Miało to inaczej wyglądać, chcieliśmy czegoś innego – mówi podczas konferencji trener Kamil Kuzera.
Korona Kielce w 29. kolejce PKO BP Ekstraklasy zagra na własnym stadionie z Radomiakiem Radom. O kwestiach kadrowych przed tym ważnym pojedynkiem szerzej opowiedział Kamil Kuzera, trener „żółto-czerwonych”.
Rozlosowano grupy turnieju olimpijskiego szczypiornistów. Do walki o medale może stanąć nawet ośmiu graczy Industrii Kielce.
Polonia Kielce zakontraktowała zawodnika z Iranu. Jest nim Mohamad Ali Rouintanesfahani, a więc były reprezentant swojego kraju.
Kolejna kolejka PKO BP Ekstraklasy upłynęła pod znakiem wielu rozczarowań. Jednymi z rozczarowanych mogli być kibice Korony Kielce, a także kilku drużyn walczących o Mistrzostwo Polski. Rozczarowani nie mogą być też statystycy, gdyż ponownie pod względem frekwencyjnym było nieźle.
Korona Kielce wypełniła limit rozegrania 3 000 minut przez młodzieżowców w trwającym sezonie. „Żółto-czerwoni” mają również szansę na nagrodę z Pro Junior System.
Kolejny gol zawodnika wypożyczonego z Korony Kielce oraz debiut byłego trenera „żółto-czerwonych” w drużynie kandydata do awansu. Za nami 28. kolejka 2 ligi.
Zmiany na miejscu spadkowym oraz zadyszka czołówki. Tak minęła 28. kolejka PKO BP Ekstraklasy.
Po trzy spotkania w piątek, sobotę oraz niedzielę rozegrali zawodnicy klubów z zaplecza Ekstraklasy. Ciekawie było m.in. w Gdańsku i Lublinie, gdzie niezłym spotkaniom towarzyszyła spora liczba kibiców na trybunach.
MTB Cross kolejny raz rozpoczyna sezon Świętokrzyskiej Ligi Rowerowe w Daleszycach. Na starcie wyścigu stanęło blisko 500 zawodników.
W 23. kolejce świętokrzyskiej IV ligi obejrzeliśmy kolejne spotkania kieleckich drużyn. Korona II Kielce zmierzyła się na wyjeździe z Wierną Małogoszcz, a Orlęta podjęły na własnym stadionie Arkę Pawłów.
Pięć spotkań rozegrały w ostatnim tygodniu drużyny z naszego regionu występujące na niższych szczeblach rozgrywkowych. Jak sobie poradziły?