REKLAMA

Liga Mistrzów: czas, start! PGE VIVE powalczy z Węgrami, których rozjuszył poprzedni sezon

14-09-2018 16:44,
Marcin Długosz

Po swoistej rozgrzewce, jaką stanowił początek sezonu w PGNiG Superlidze, teraz drużyna PGE VIVE Kielce rozpocznie walkę w rozgrywkach zdecydowanie mocniej odpowiadających jej poziomowi. Dla najlepszej polskiej drużyny startuje Liga Mistrzów, a na początek podopieczni Tałanta Dujszebajewa zagrają na wyjeździe z Telekomem Veszprem. Węgrzy chcą powetować sobie poprzednie rozgrywki, które wypadły dla nich fatalnie zarówno na polu krajowym, jak i międzynarodowym.

Dość powiedzieć, że Veszprem po raz pierwszy od jedenastu lat straciło tytuł mistrza Węgier. Miano to odebrał im MOL-Pick Szeged. Z Champions League natomiast uznana ekipa pożegnała się już w 1/8 finału.

REKLAMA

Nic więc dziwnego, że drużyna znana z gorącego wsparcia swoich kibiców, teraz chce zanotować zupełnie inny sezon. Ma jej w tym pomóc m.in. Manuel Strlek, który trafił do Veszprem po sześciu latach spędzonych w Kielcach. Po kilku miesiącach Chorwat ponownie spotka się więc z kolegami ze swojej byłej drużyny.

Spotkanie na Węgrzech zostało wybrane Meczem Tygodnia Ligi Mistrzów. Nie dziwi więc fakt, że oczekiwania względem obu drużyn są bardzo wysokie. Żółto-biało-niebiescy spróbują sprostać zadaniu przy nieco lepszej sytuacji kadrowej niż dotychczas.

W ligowych potyczkach z Gwardią Opole, Górnikiem Zabrze i Arką Gdynia, kielczanie musieli radzić sobie w bardzo okrojonym składzie. Zważywszy na liczne kontuzje, do Kielc ściągnięto z powrotem Daniela Dujsehabeva, która będzie miał szansę zadebiutować w Champions League w barwach mistrzów Polski.

W dalszym ciągu do gry nie są gotowi Mariusz Jurkiewicz, Bartłomiej Bis czy Uładzisłau Kulesz, ale trener Tałant Dujszebajew być może skorzysta już z Luki Cindricia, który wraca do pełni formy po urazie. Gotowy do gry jest także Michał Jurecki, który powrócił do kadry meczowej już we wtorek w Gdyni.

Mecz 1. kolejki grupy A Ligi Mistrzów pomiędzy Telekomem Veszprem a PGE VIVE Kielce rozpocznie się w sobotę, 15 września o godzinie 18:00. Kielecką drużyną w węgierskiej hali będzie wspierała około 120-osobowa grupa kibiców.

fot. Anna Benicewicz-Miazga

 

REKLAMA

Wasze komentarze

Kinda2018-09-14 18:32:17
Vive slabsze KS to temu wiec pszegramy roznica 7 bramek
Do Kinda2018-09-14 21:12:03
Ty "pszegrałeś/aś" z językiem polskim
Będzie pogrom Vive2018-09-15 11:15:30
Kroi się wysoka porażka Vive.
Vive do domu2018-09-15 14:04:35
Wynik 30:22dla veszprem
Skoro ma sie takiego mocarza za soba2018-09-15 17:09:04
30-30

Dodaj komentarz

Copyright © 2019 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group