Sędzia nie może gwizdać takich karnych. Piłkarze Korony potwierdzają: znów zostaliśmy oszukani

04-08-2018 11:43,
Mateusz Kaleta

Piątkowy mecz Korony Kielce z Wisłą Płock dostarczył dużych kontrowersji. Ze swoimi emocjami po końcowym gwizdku nie krył się szczególnie pomocnik gospodarzy, Dominik Furman, który w mocnych słowach ocenił pracę arbitra Łukasza Szczecha: - Dla mnie to jest niemożliwe. Sędzia nie może gwizdać takich karnych - grzmiał 26-latek.

Sędzia piątkowego meczu nie miał łatwej pracy. Najpierw, już w 34. minucie meczu, wyrzucił z boiska zawodnika Wisły, Giorgi Merebashviliego, który obejrzał drugą żółtą kartę za próbę wymuszenia rzutu karnego. W drugiej połowie przy pomocy wideo weryfikacji arbiter podjął natomiast decyzję o podyktowaniu "jedenastki" dla Korony po tym, jak ręką w swoim polu karnym zagrał Nico Varela.

- Zaraz będzie, że to Furman jest ten najgorszy, ale sędzia nie może gwizdać takich karnych. Dla mnie to jest niemożliwe. Pięć minut wcześniej, w przerwie, rozmawialiśmy z sędzią, który mówi, że nas rozumie, a potem wychodzimy i gwiżdże takiego karnego - mówił Dominik Furman, pomocnik Wisły.

- Po meczu piłkarze Korony z ręką na sercu powiedzieli, że dzisiaj znów zostaliśmy oszukani. I to potwierdzają rywale. Ja nie wiem, wszyscy to widzą, tylko nie sędziowie - grzmiał 26-latek.

- Tak naprawdę Furman nigdy nie może dyskutować z sędzią. Jeżeli chcę się zapytać o co chodzi, to od razu jest interwencja technicznego, który mówi "Daj Furmanowi kartkę". Nie mam pojęcia dlaczego tak jest - wzruszał bezradnie ramionami zawodnik "Nafciarzy".

26-latek zauważył jednak, że jego drużyna do samego końca starała się odwrócić losy tego meczu. - Jeżeli traci się zawodnika w pierwszej połowie, to z góry się ustosunkowujesz do tego, co zaproponuje przeciwnik. Czekaliśmy na kontry. Może były ze dwa, trzy zalążki sytuacji i wybita piłka z bramki przy stanie 1:0, ale to było za mało. Mimo gry w osłabieniu walczyliśmy. Nie oddaliśmy tego meczu za darmo - zakończył pomocnik gospodarzy.

źródło: Wisła Płock

fot: You Tube / Wisła Płock

------------

Majk2018-08-04 11:50:21
Rudy błaźnie, nie mogę na ciebie patrzeć. Buraku, spadająca gwiazdo z wiecznymi pretensjami do sędziów
woźnica2018-08-04 11:59:48
Dominiś, chyba przesadzasz - nie płacz. Karny był ewidentny. Varela miał w tej sytuacji całą masę czasu żeby zrobić cokolwiek z tą ręką ale wolał zrobić tak jak zrobił. Miał czas żeby tą rękę schować, podrapać się po głowie albo dupie a wybrał tak jak wszyscy widzieli i karny oczywisty. Dominiś obejrzyj sobie powtórki i nie płacz bo nieładnie jak mężczyzna beczy.
ToMKSKielce2018-08-04 12:23:02
Sedzia był Łukasz Szczech a nie Strzech
Scyzor2018-08-04 12:29:00
Furman chyba nie wiesz co mówisz obejzyj sobie powtórki karny ewidentny .
Boguslaw2018-08-04 12:42:10
Woźnica zawarł wszystko w temacie. Furman sobie obejrzy na spokojnie ten mecz to sam zauważy miejmy nadzieję że powinien wylecieć z boiska za takie pyskowanie do sędziego.
Tomek2018-08-04 12:43:14
Furman powinien wyleciec z boiska z czerwona kartka za ciagle utrudnianie pracy sedziemu.
Plankton2018-08-04 12:45:49
Ząb za ząb. Ktoś pamięta jak ten z Czech oszwabił nas w meczu z Wisłą ?
M_M2018-08-04 12:48:39
Karny ewidentny, a Furman niech się cieszy, że nie dostał drugiej żółtej kartki. Może on tego nie zauważył, ale nie jest już kapitanem, a tylko kapitan może dyskutować z sędzią.
Aa2018-08-04 12:50:14
chłopie już bardziej ewidentnej ręki być nie może Nie wiem o co te pretensje a druga sprawa ty też powinnaś wylecieć z boiska bo druga żółta kartka po faulu należała się już nie będę mówił po dyskusjach z arbitrem
Kris2018-08-04 12:59:50
Pajac ale dobry grajek.Bez niego Wisła nie istnieje
CK2018-08-04 13:07:46
Furman to pajac. Cksport to poważny portal więc radzę nie cytować wiecej razy tego pana.
Janek2018-08-04 13:36:52
Obawiam sie, ze to juz choroba psychiczna pana Dominika. Nigdy nie widzi winy w sobie i kolegach, zawsze w innych.
miki2018-08-04 13:43:53
Furman co Ty qrwa za zioło bierzesz . Ciesz sie pajacu że dograłeś do końca ten mecz gdyż powinieneś dostać drugą żółtą i czerwień za to że kiedy sędzia odgwizdał faul i przerwał wam akcje TY splunąłeś w jego stronę . Nie wiem czy pastwić się nad Twoją osobą bo mogę się stoczyć do Twojego pokroju , a nie chcę . Jesteś żałosny i śmieszny , zamiast wziąć się do gry i pomagać drużynie odgrywasz rolę błazna który udaje nawigatora i macha łapami jak małpa (przepraszam wszystkie małpy). Nie dziwi fakt że wywalili Cię z Legi , z Francji , aż dziw bierze że jeszcze mają cierpliwość do Ciebie w Płocku .
jeździec bez głowy2018-08-04 14:04:05
Kiedyś kopał piłkę, potem został trenerem, a teraz bierze się za sędziowanie. Imponujące. Prawdziwy człowiek renesansu.
Mexic2018-08-04 14:20:56
"sędzia nie może gwizdać takich karnych" ale tylko przeciw Furmanowi. Gdyby tak zagrał któryś z naszych Furman byłby pierwszy, który by się domagał jedenastki.
Kartek dla Gruzina też pewnie Furman by nie dał, bo pierwsza na początku meczu a przy drugiej co prawda zanurkował ale wstal.
W Płocku jak widać toksyczne powietrze jest, winni zawsze sędziowie, że Wisłą dostaje po głowie.
Ryś2018-08-04 14:28:31
PASTUCH...upsss....furman!
Ty już nie grasz w ległej!
Zejdź na ziemię....TO tylko wisla z plocka.....
Jadzia i tyle2018-08-04 14:55:36
Dobre nazwisko dla niedorozwinietego plokego PANA MAZOWSZA
miki2018-08-04 15:02:59
Takiego zachowania piłkarzy dawno nie widziałem!!! Niech ktos skonczy z tym chamstwem, bo to kiedys sie zle skonczy!! Wymuszanie na każdym kroku, wulkaryzmy w stronę sędziów i brak samokrytyki. Tak słabej Wisły nie widziałem dawno. Jaki poziom tacy piłkarze...
Cekin2018-08-04 16:03:58
A to k...a ciekawe , którzy to piłkarze Korony okazali się tak wyrozumiali dla Furmana, może publicznie by to potwierdzili lub zaprzeczył ?? Tak w ogóle to karny jak byk i to bez sentymentów dla Korony .
Co to za bełkot?2018-08-04 16:20:20
Piłkarze Korony zostali oszukani? Przecież wygrali.
LukD2018-08-04 17:28:32
Panie Redaktorze. Proszę o zmianę drugiego zdania w tytule, bo teraz brzmi to ewidentnie, że to piłkarze Korony zostali oszukani. Dziękuję w imieniu tych, którzy dopiero będą czytać ten artykuł ;)
Paweł2018-08-04 18:22:03
Furman jak grał w Legii to mu sędziowie takich fauli nie gwizdali. Przyzwyczaił się do tego i teraz co faul Płocczan, to leciał do sędziego z mordą (nie jest już kapitanem) z pretensjami. Sędziowie zamiast wywalić go z boiska, to mu pozwalał na coraz więcej.
Lekcja historii dla Furmana2018-08-04 18:45:54
23.08.2015 Legia grała z Koroną.

Furman brutalnie postawił stempel na biodrze Jovanovica i dostał tylko żółtą kartkę (w studiu tv mówili od razu o czerwonej). W drugiej połowie meczu Furman przerwał kontrę Koroniarzy i sędzia go oszczędził nie dając drugiej żółtej kartki, w konsekwencji czerwonej (choć już go nie powinno być na boisku za opisaną wcześniej sytuację z pierwszej połowy).

Należy jeszcze dodać, że sędzia dał się nabrać na nurkowanie Nikolica w polu karnym na Małkowskim, z czego padła bramka na 1-1. Na szczęście Przybyła strzelił w doliczonym czasie na 1-2 dla Korony.

Piłkarze „wyhodowani” na pobłażliwości sędziów, potem mają problemy z przyswojeniem elementarnych zasad gry i dostosowaniem się nowej rzeczywistości. Czego ewidentnym przekładem była postawa na boisku w Płocku Furmana. Dolatywanie do sędziego po każdym faulu Koroniarzy, trzepanie się nad nim, plucie, darcie ryja, nadaje się ewidentnie do leczenia w Tworkach.
krym2018-08-04 20:00:45
Na boisku aktorstwo i pyskowanie sędziemu. Na tyle piłkarzy Płocka było stać. Dawno tak słabej Wisły nie oglądałem. Szkoda tylko że pan Furman jako znany pilkarz w ten sposób się zachowuje. Poniżające.
ja2018-08-04 21:26:43
Woźnica, musisz wiedzieć, że twój kolega nie miał ręki przy ciele, a to jest jedynie usprawiedliwienie zagrania piłki ręką, która będąc przy ciele tworzy całość. A kolega rękę miał wyciągniętą i piłka w nią uderzyła. Karny bezdyskusyjny.
ja2018-08-04 21:29:21
Nie wiem czy sędzia dobrze sędziował, ale dwa wydarzenia tego meczu potraktował słusznie. Wątpliwości mam jednak do karnego, bo powinien go odgwizdać natychmiast, a jeśli miał wątpliwości, to zaraz powinien skorzystać z pomocy Varu. Najbardziej podobała mi się decyzja o pokazaniu drugiej żółtej za symulowanie faulu. Inni sędziowie powinni pójść jego śladem.
ja2018-08-04 21:31:30
I jeszcze jedno. Błędem sędziego był brak reakcji na dość częste dyskusje Furmana.
Do Lekcja Historii2018-08-04 22:14:26
Dzieki za ten wpis.
real2018-08-05 10:28:23
za podobna reke na mistrozstwa swiata sedzi podyktowal karny
takie sa przepisy tylko niektorzy sedziowie wymyslaja swoja interpretacje
jak naprzyk;ad w poprzednim meczu Korony n akorzysc Legii ale tu odziwo byl uczciwy ,bezstronny i profesjonalny sedzia co w polskiej lidze nie jest czestym zjawiskiem szcegolnie kiedy gra Legia itp ulubiency
miki2018-08-05 10:44:16
lekcja historii dla furmana , takich przypadków się nie leczy , takie przypadki się eliminuje . Tymi lekarstwami jakie on by wchłonął można wyleczyć kilkanaście innych przypadków .
Kix2018-08-05 11:19:41
Pierwszy błąd sędziego to brak czerwonej kartki dla Furmanki, drugi błąd to uznanie bramki dla Płocka gdzie zawodnik zrobił ruch ręką do piłki aby ją opanować i strzelić,bez tego nie przyjąłby i nie ustawił piłki na strzał !
qolo2018-08-05 13:32:40
na Mistrzostwach Świata też się nie znajo, tylko docent Furman się zna
miki2018-08-05 19:29:18
Ktoś robi mi krecią robotę bo wpis z 4.08 .z godz.15.02 . nie jest mój . Dlatego proszę tego krecika aby wymyślił sobie inną ksywkę .Bądżmy zawsze tylko sobą .

W ostatnim meczu rundy zasadniczej Orlen Superligi, Industria Kielce rozegra domowy pojedynek z Zagłębiem Lubin. Zwycięstwo zapewni kielczanom pierwsze miejsce w tabeli.
Krzysztof Jakubik poprowadzi spotkanie 26. kolejki PKO BP Ekstraklasy, w którym Korona Kielce zagra na wyjeździe z Widzewem Łódź. Dla arbitra pochodzącego z Siedlec będzie to 34. mecz z udziałem „żółto-czerwonych”.
Od najbliższego sezonu rozgrywki szczypiornistów w Polsce wzbogacą się o możliwość zdobycia nowego trofeum - Superpucharu kraju. Dziś (28 marca) władze Orlen Superligi oraz Związku Piłki Ręcznej w Polsce ogłosiły szczegóły.
Dominick Zator przedłużył umowę z Koroną Kielce. Defensor będzie występował w „żółto-czerwonych” barwach jeszcze przez co najmniej jeden sezon.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce pokonała na wyjeździe GOG Håndbold 33:25. – To tylko pierwsza połowa, a w drugiej może zdarzyć się jeszcze wszystko – powiedział po spotkaniu Tomasz Gębala, lider defensywy „żółto-biało-niebieskich”.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce pokonała na wyjeździe GOG Håndbold 33:25. – Mam nadzieję, że zdobędziemy ten upragniony awans, ale była to dopiero połowa meczu – powiedział po spotkaniu Krzysztof Lijewski, drugi trener „żółto-biało-niebieskich”.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce pokonała na wyjeździe z GOG Håndbold 33:25. Najwięcej bramek dla kielczan, dziewięć, zdobył Alex Dujszebajew.
Koszykarze UJK Kielce rozpoczynają rywalizację w fazie play-off o awans do pierwszej ligi. Już w pierwszej rundzie drużyna z Kielc zmierzy się z faworytem do awansu, OPTeam Resovią Rzeszów.
Już w wielkanocny poniedziałek Korona Kielce zmierzy się na wyjeździe z łódzkim Widzewem. Wraz z Koroniarzami na wyjazd szykują się także kibice żółto-czerwonych, którzy już w grupie około 700 osób zapisali się na wizytę w „Sercu Łodzi”.
Korona Kielce poznała termin wyjazdowego starcia z Puszczą Niepołomice. „Żółto-czerwoni” zagrają wówczas mecz, który może zdecydować o losach utrzymania.
Po zakończeniu zimowej przerwy Korona Kielce rozegrała 7 ligowych rywalizacji i wywalczyła w nich zaledwie 6 punktów. Kielczanie mają przed sobą teraz wyjazdową potyczkę z Widzewem. Czy Korona wywiezie 3 punkty z trudnego terenu?
Historia napisała się na naszych oczach. Reprezentacja Polski po raz piąty z rzędu zagra na Mistrzostwach Europy. Bohaterem Wojciech Szczęsny!
Poszukujesz sposobów na podniesienie swoich umiejętności piłkarskich do nowego poziomu? Odpowiednio dobrane znaczniki piłkarskie mogą okazać się kluczowym elementem w osiągnięciu tego celu.
Czy zastanawiasz się, jak w pełni wykorzystać potencjał Instagram Stories w strategii marketingowej? Poszukujesz sposobów na tworzenie angażujących reklam w formie stories? Jeśli tak, to artykuł ten jest dla Ciebie!
Trzeci tydzień Małej Ligi Piłki Ręcznej dostarczył kibicom mnóstwo emocji, zarówno na boiskach Bilczy, Kielc, jak i Chęcin. Rozgrywki odbyły się w dniach 19, 20 i 21 marca, prezentując szereg talentów w różnych kategoriach wiekowych.
Świetny turniej juniorek młodszych Korony Handball Kielce w 1/16 finału mistrzostw Polski. Podopieczne Moniki Ciszek zakończyły go z kompletem trzech zwycięstw.
Przed Industrią Kielce rywalizacja w 1/8 finału Ligi Mistrzów. „Żółto-biało-niebiescy” w najbliższą środę (27 marca) zmierzą się z duńskim GOG Håndbold.
Dokładnie za tydzień (1 kwietnia) piłkarze Korony Kielce powrócą do gry po reprezentacyjnej przerwie. Wszystko wskazuje na to, że sytuacja kadrowa w kieleckiej ekipie poprawiała się w porównaniu do ostatnich konfrontacji.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce zagra na wyjeździe z GOG Håndbold. – Brakuje mi minut rozegranych na parkiecie przez te dwa i pół miesiąca bez gry – powiedział przed spotkaniem Artsem Karalek obrotowy mistrzów Polski.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce zagra na wyjeździe z GOG Håndbold. – Będzie trzeba taktycznie ich rozpracować. Jest to niewygodny zespół z groźnymi zawodnikami na każdej pozycji – powiedział przed spotkaniem Arkadiusz Moryto, skrzydłowy mistrzów Polski.
Sabina Jarząbek, reprezentantka Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego została wicemistrzynią Polski w półmaratonie. Jednocześnie pobiła swój rekord życiowy i uzyskała kwalifikację na Mistrzostwa Europy w Rzymie.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce zagra na wyjeździe z GOG Håndbold. – Mam wielki szacunek dla tego klubu, który bardzo mocno walczy w duńskiej lidze oraz Lidze Mistrzów – powiedział przed spotkaniem Tałant Dujszebajew, trener mistrzów Polski.
W niedzielne popołudnie doszło do starcia dwóch zespołów z dolnych rejonów tabeli CLJ U-18 kobiet. Drużyna KSP Kielce pokonała na obiekcie przy ul. Jeziorańskiego 53 ekipę Legionistek Warszawa 0:1.
Na odbywających się w miniony weekend Mistrzostwach Polski Muay Thai w Szaflarach do walki stanęło 4 zawodników kieleckiego klubu.
Trwa marcowa przerwa reprezentacyjna. Na boiskach drugiej ligi (poza dwoma wyjątkami) nie ma jednak odpoczynku.
W ostatnich dwóch tygodniach drużyny szczypiornistów z regionu świętokrzyskiego rozegrały 5 ligowych spotkań.
Mieszane uczucia towarzyszą świętokrzyskim zespołom po rozegraniu 22. serii gier trzeciej ligi. Czarni Połaniec przegrali 0:1 z Karpatami Krosno, KSZO zremisował z Orlętami Radzyń Podlaski 2:2, a Star Starachowice pokonał Sokoła Sieniawa 1:0.
W meczu 18. kolejki Ligi Centralnej Kobiet szczypiornistki Suzuki Korony Handball Kielce przegrały na wyjeździe z MTS-em Żory 36:15. Najskuteczniejszymi zawodniczkami kielczanek były Magdalena Berlińska oraz Nikola Leśniak, zdobywczynie pięciu bramek.
W meczu 25. kolejki Orlen Superligi, Industria Kielce wygrała wyjazdowy mecz z Zepter KPR Legionowo 31:23. Po spotkaniu sowimi opiniami podzielili się Krzysztof Lijewski oraz Cezary Surgiel.
W meczu 25. kolejki Orlen Superligi, Industria Kielce wygrała wyjazdowy mecz z Zepter KPR Legionowo 31:23. Najwięcej bramek dla kielczan, osiem, zdobył Alex Dujszebajew.