Korona na szóstkę w sparingu! Hat-trick Górskiego, dwa gole Browna, strzelił też Jukić

11-07-2018 18:05,
Mateusz Kaleta

Piłkarze Korony Kielce nie dali najmniejszych szans drugoligowemu Górnikowi Łęczna w przedostatnim meczu kontrolnym przed startem nowego sezonu ekstraklasy. Żółto-czerwoni wygrali 6:2 po trzech bramkach Macieja Górskiego oraz trafieniach Ivana Jukicia oraz testowanego Felicio Brown Forbesa. Spotkanie zostało rozegrane na stadionie przy ulicy Szczepaniaka.

Trener Gino Lettieri nie wystawił od początku spotkania najsilniejszej jedenastki. Szkoleniowcy obu drużyn porozumieli się w sprawie formuły spotkania, które zostało rozegrane w systemie 4x30 minut.

Sparing z Górnikiem Łęczna był kolejną okazją dla trenera do sprawdzenia umiejętności testowanych zawodników. Od pierwszej minuty w barwach Korony zagrali także juniorzy: Piotr Pierzchała, Michał Dziubek oraz Artur Piróg.

Pierwsze trzydzieści minut to nie był obraz porywającej gry. Oba zespoły rozgrywały piłkę w środkowej strefie boiska, jednak w żaden sposób nie potrafiły stworzyć zagrożenia pod bramką przeciwnika. W szeregach Korony najbardziej aktywni byli Vato Arveladze oraz Ivan Jukić, którzy wyróżniali się na tle pozostałych zawodników.

Pierwszą, dobrą sytuację kielczanie stworzyli sobie tuż przed pierwszą przerwą. Dośrodkowanie Kena Kallaste strzałem głową zamykał Skrzecz, jednak uderzył niecelnie.

Korona rozkręcała się z minuty na minutę. Po raz kolejny groźnie zaatakowała na początku drugiej kwarty, w 34. minucie. Tym razem główkę jednego z piłkarzy Korony wyłapał czujny w bramce Górnika Sergiusz Prusak.

Świetną okazję w 45. minucie wypracował duet Jukić-Arveladze. Akcję strzałem kończył Gruzin, jednak piłka minimalnie minęła lewy słupek bramki. Po chwili kielczanie wyszli już jednak na prowadzenie. Bramkę zdobył Ivan Jukić, który mocnym strzałem z pola karnego pokonał bramkarza rywali.

Kielczanie od razu poszli za ciosem. Kolejne pięć minut to popis jednego zawodnika - Macieja Górskiego, który zdobył kolejne dwie bramki dla żółto-czerwonych. Najpierw "Góral" skutecznie wykorzystał akcję sam na sam z Prusakiem, a po chwili trafił po raz drugi pokonał bramkarza strzałem lewą nogą. Korona prowadziła z Górnikiem już 3:0.

Kielczanie byli o klasę lepsi od przeciwnika i po chwili stworzyli sobie kolejne okazje do podwyższenia prowadzenia. W 60. minucie mocnym strzałem bramkarza próbował zaskoczyć Piotr Malarczyk, ale Prusak z problemami zdołał odbić piłkę lecącą w światło bramki.

Pięć minut po rozpoczęciu trzeciej części spotkania kielczanie podwyższyli prowadzenie na 4:0. Trzecie trafienie w meczu zanotował Maciej Górski, który tym razem pokonał bramkarza strzałem głową.

Taki stan rzeczy nie trwał jednak długo. Już w kolejnej akcji goście zmniejszyli rozmiary porażki, odpowiadając trafieniem na 4:1.

W trakcie meczu trener Gino Lettieri dużo rotował składem. Na placu gry pojawili się z czasem kolejni testowani zawodnicy: Kornel Kordas oraz Felicio Brown Forbes. Szczególnie pozytywne wrażenie pozostawił po sobie Kostarykanin, który od pierwszych minut swojego pobytu na boisku stwarzał zagrożenie pod bramką przeciwnika.

Najpierw w 95. minucie po jego podaniu Soriano przegrał pojedynek z bramkarzem, ale już kolejna okazja przyniosła Koronie piątą bramkę. W swoje ręce sprawy wziął Brown i pięknym strzałem z dystansu zdobył piątą bramkę dla żółto-czerwonych.

W końcówce spotkania swoje szanse miał jeszcze Górnik, który w 113. minucie zdobył drugą bramkę. Mocnym strzałem z daleka popisał się Jakub Chrzanowski, który nie dał najmniejszych szans Pawłowi Sokołowi. Piłka trafiła w samo okienko bramki 18-letniego golkipera i zatrzepotała w siatce.

Stracona w końcówce bramka podrażniła kielczan, który trzy minuty później trafili po raz kolejny do siatki Sergiusza Prusaka. Dobrą akcję przeprowadził Soriano, który wkręcił w ziemię obrońcę Górnika, a następnie wystawił piłkę Brownowi. Testowany przez Koronę piłkarz nie miał problemów ze skierowaniem futbolówki do pustej bramki.

Kielczanie nie dali swoim rywalom najmniejszych szans, gromiąc Górnika 6:2. To był ich przedostatni sprawdzian przed startem Ekstraklasy. Kolejny - już w najbliższą sobotę, kiedy Korona w zamkniętym dla kibiców oraz mediów sparingu zmierzy się z Zagłębiem Sosnowiec.

Zapis relacji NA ŻYWO

Korona Kielce - Górnik Łęczna 6:2 (0:0, 3:0, 4:1)

Bramki: Jukić (46'), Górski (48', 52', 65'), Brown Forbes (95', 116') - Korczakowski (67'), Chrzanowski (113')

Korona Kielce:  Hamrol (31' Sokół, 114. Osobiński) - Kosakiewicz (75' Rymaniak), Malarczyk (75' Kovacević), Pierzchała (75' Diaw), Kallaste (46' Kordas, 75' Gardawski) - Skrzecz (51' Firlej, 75' Brown), Dziubek (75' Żubrowski), Piróg (75' Możdżeń), Arweladze (75' Petrak), Jukić (58' Długosz, 75' Janjić) - Górski (75' Soriano)

Górnik Łęczna: Prusak - Sasin, zawodnik testowany, Pajnowski, Zagórski - Tymosiak, Sosnowski, Łuszkiewicz, Zuber - Szysz, zawodnik testowany; Grali także: Damian Podleśny, Robert Pisarczuk, Bartosz Waleńcik, Aleks Aftyka, Hubert Przybycień, Igor Korczakowski, Jakub Chrzanowski, Bartłomiej Kukułowicz, zawodnicy testowani.

Żółte kartki: Dziubek, Żubrowski - Przybycień

grano: 4x30 minut

fot: Maciej Urban

------------

Dziękujemy, że jesteś z nami i wspierasz twórczość dostępną na CKsport.pl. Kliknij w link poniżej i postaw naszej redakcji symboliczną kawę.

Błażej bez rowera2018-07-11 18:41:34
Teraz czekam na dobry mecz w Zabrzu, skromne zwycięstwo lub remis po dobrym meczu zachęci mnie do przyjścia na mecz z (L) inaczej kompletu nie będzie...
Zatkało kakało2018-07-11 18:42:56
Brawo Maciej Górski!
n1ck2018-07-11 18:47:22
Brawo Górski ! Oczywiście jedna jaskółka wiosny nie czyni, ale trzeba dać chłopakowi szansę niech się wykaże. Mimo, że do tej pory średnio szło strzelanie goli to walki i zaangażowania nie można było mu odmówić. Mam nadzieję, że pokaże się z dobrej strony w tym sezonie, a do tego potrzeba wsparcia, a nie ciągłego narzekania i hejtu ! To, ze rok czy dwa lata temu był slabszy, nie oznacza, że nie zrobił progeresu
No i fajnie2018-07-11 18:49:03
Maciej Górski x 3
do zatkalo kakalo2018-07-11 18:51:25
czlowieku czym sie podniecasz ze Górski strzelil z drugoligowym klubem 3 bramki? zobaczymy w lidze jak dostana baty w 4 meczach czy nadal bedziecie chwalic polityke transferowa bajkopisarza
lucas_ck2018-07-11 18:53:57
do wszystkich znawcoff, niech mi przypomna ile pan Gorski nastrzelal bramek w sezonie w lidze dla Korony podczas pobytu u nas???
do miękkich Wacków2018-07-11 18:57:08
Powtórzę , Górski wiadomo skuteczny nigdy nie był ,ale zawsze gryzł trawę ,walczył za dwóch i jak ktoś tego nie widział tzn., że na boisku nigdy nawet nie stał , takie miękkie wacki od fify go krytykowali zawsze...
zatkało kakało2018-07-11 19:00:37
do do zatkało kakało : ja się nie podniecam tylko stwierdzam fakt,że strzelił i dobrze. A może go to trochę odblokuje!? Ty się podniecasz Wacku ,że Górski gra... mnie się wydaje ,że niestety Korona najwyżej druga ósemka
M.O.2018-07-11 19:00:40
Łęczna to zespół z 3 poziomu rozgrywek. Do której minuty utrzymali czyste konto? Zabrze wszystko zweryfikuje.
@lucas_ck2018-07-11 19:02:19
Więcej niż Lewandowski w MŚ ha ha ha
znawca czyli2018-07-11 19:06:03
liczba pojedyncza od znawcooff. Górski strzelił 3 bramki w lidze i 2 w PP
prezesie gdzie te wzmocnienia2018-07-11 19:13:35
przypominam ze prezes srodkowego obrońcy szuka od stycznia a jakie sa efekty sami widzicie
Carpenter2018-07-11 19:22:11
Jak ten Patafian Górski potknął się o piłkę aż 3razy .!?!?
kris2018-07-11 19:26:12
ten brown bedzie lepszy niz cvijanovic i ten gruzin tez niczego sobie jeszcze tylko obronca no i bramkasz bo sokol nic nie zrobi jest cienki
Maćku z \"Klanu\"2018-07-11 19:28:55
W lidze tak strzelaj!
Kierowniczka szaletu z p. Tekli2018-07-11 19:39:14
W tym sezonie to Korona w trzeciej ósemce,
bo konkurencja nie spała i robiła korekty w składach, przynajmniej jeden beniaminek i z pieniędzmi i ze składem(Garguła, Łobodziński) a drugi pokaże nam miejsce w szeregu w sobotę. Tzn nam nie pokaże, Dżino zabronił oglądać. Jakaś tajemnicza taktyka będzie wdrażana czym mamy zaskoczyć Zabrze i Legię.
drąg2018-07-11 19:41:11
bardzo solidnie zaprezentował się Pierzchała zdecydowany i bez paniki. Diaw w dalszym ciągu kiksy. Górki skuteczny jak nigdy dotąd. Forbes ma potencjał.
mexic2018-07-11 19:50:00
Fajnie że Górski włożył 3, ten nowy Forbes 2. Tylko że rywale właśnie spadli do 2 ligi.
I taki rywal nam zapakował 2 gole.
@Macku2018-07-11 19:53:37
HAhhaah Maciek z Klanu hahaha.
Co się stalooo !?!? :)
lucas_ck2018-07-11 22:04:26
@lucas_ck tutaj trafiles jak kula w płot:p lewy strzelal w sparingach przed ms bramki a jk wypadl na ms to wszyscy widzieli, Gorski strzela z 3 ligowcami przed sezonem a jak wypadnie w lidze???

PS. nigdy nie pisalem ze to nie jest walczak, ale napastnik to powiniem w sezonie strzelic te przynajmnie j te 10 bramek, a tu klops.
aas2018-07-11 22:55:59
Jesteście jak chorągiewka
Cześć2018-07-12 08:36:27
Szacunek dla Górala za hattricka. Podejrzewam, że nawet jakby strzelał przynajmniej po jednym golu w każdym meczu, to i tak zawistne trolle typu ktoś, jaNo, Lucas ck czy carpantier będą Go krytykować.
Pozdrawiam Koroniarzy.
Brawo Maciej2018-07-12 08:53:41
Maciek pokaż ów lidze że jesteś dobry napastnikiem pokaż ty krytykom
Prima1112018-07-12 11:10:55
Brown-Forbes wygląda na kawał gracza. Oby nie wyjechał z Kielc, podobnie jak inni testowani i podpisał kontrakt.
lucas_ck2018-07-12 11:37:46
@Cześć, @Brawo Maciej, pogadamy po np 5 kolejkach ile to wasz idol pan Górski bramek nastrzela
Marek2018-07-12 20:50:15
Teraz to na ligę przełożyć, i będzie git.

Superliga sp. z o.o. i ZPRP podjęły decyzję o wprowadzeniu technologii wideoweryfikacji w meczach Orlen Superligi oraz Orlen Pucharu Polski. Arbitrzy będą mogli korzystać z systemu VR od półfinałów obu rozgrywek.
Niemiecki dziennik Bild poinformował o zainteresowaniu ze strony Magdeburga bramkarzem Industrii Kielce Andreasem Wolffem. Czy kluczowy zawodnik Mistrzów Polski może opuścić klub?
Korona Kielce przystępuje do 29. kolejki PKO BP Ekstraklasy, w której zmierzy się z Radomiakiem Radom. Do rywalizacji dojdzie na kieleckiej Suzuki Arenie. O której rozpocznie się ten mecz i gdzie można go obejrzeć?
29. kolejka Ekstraklasy, w przypadku Korony Kielce, oznacza spotkanie z Radomiakiem Radom. Od lat zwaśnione ze sobą kluby dziś zagrają na Suzuki Arenie o trzy punkty. Dla żółto-czerwonych komplet "oczek" będzie kolejną życiodajną kroplówką w walce o utrzymanie. Zapraszamy do śledzenia relacji tekstowej NA ŻYWO, jaką zrealizujemy na CKsport.pl.
Piątkowy mecz z Radomiakiem Radom będzie bardzo ważnym spotkaniem w kontekście walki kielczan o utrzymanie. Przeanalizujmy więc czego możemy się spodziewać po drużynie prowadzonej przez Macieja Kędziorka.
W 29. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce zagra na własnym stadionie z Radomiakiem Radom. „Żółto-czerwonych” czeka jedna z najważniejszych batalii w sezonie.
Jarosław Przybył sędzią meczu 29. kolejki PKO BP Ekstraklasy, w którym Korona Kielce zmierzy się z Radomiakiem Radom. Spotkanie na Suzuki Arenie będzie 24 konfrontacją „żółto-czerwonych” prowadzoną przez tego arbitra.
Na rynku dostępne są różne rodzaje lotek do badmintona, niektóre kosztują kilkanaście złotych za opakowanie, inne kilkaset. Skąd tak duże różnice? Czy warto wydawać po kilkadziesiąt złotych na jedną lotkę, jeśli za tyle można mieć opakowanie?
Już w najbliższy piątek Korona Kielce zmierzy się na własnym stadionie z Radomiakiem Radom. Na konferencji prasowej przed spotkaniem poruszony został interesujący wielu temat kontuzji oraz przygotowania fizycznego zespołu.
Dylan Nahi przedłużył umowę z Industrią Kielce! „Żółto-biało-niebieski” klub prolongował kontrakt ze skrzydłowym do 2028 roku.
Wiosenne przesilenie to okres, który często wiąże się z uczuciem zmęczenia, apatii oraz obniżeniem nastroju. Są one w dużej mierze spowodowane wydłużeniem dnia i wzrostem temperatury, który przekłada się na zmiany hormonalne. Można jednak im zapobiec. Wystarczy zadbać o odpowiednie nawyki żywieniowe i suplementację. Tylko, które witaminy i suplementy będą dobrym wyborem na wiosenne przesilenie?
Rozdmuchane i przeskalowane – tak w największym skrócie można podsumować oskarżenia, jakie padły pod adresem Benoita Kounkouda na początku roku. Szczypiornista był podejrzewany o próbę gwałtu na 20-latce, co jednak nie znalazło potwierdzenia w faktach.
Od czwartku do soboty Kielce ponownie staną się bilardową stolicą Polski. W dniach 18-20 kwietnia w Galerii Echo dobędzie się 2 zjazd tegoroczny zjazd Bilardowej Ekstraklasy.
Industria Kielce w półfinale Orlen Superligi zagra z KGHM Chrobrym Głogów.
Ciągnący się od miesięcy uraz Mateusza Czyżyckiego nie ustępuje. W środę trener Kamil Kuzera poinformował, że 26-latka w tym sezonie na murawie już nie zobaczymy. Wszystko wskazuje na to, że gracza Korony Kielce czeka zabieg.
Korona Kielce w 29. kolejce PKO BP Ekstraklasy zagra na własnym stadionie z Radomiakiem Radom. – Ambicją, wolą walki i zaangażowaniem musimy wygrać mecz z Radomiakiem – powiedział przed spotkaniem Bartosz Kwiecień, obrońca „żółto-czerwonych”.
To już końcówka biletów dostępnych na mecz Magdeburg - Industria Kielce. Klub pozyskał dodatkową i zarazem ostatnią pulę wlotek na to starcie.
Jak przekazał prezes Cracovii, Mateusz Dróżdż, Puszcza Niepołomice tylko do końca obecnego roku będzie mogła korzystać z obiektu w Krakowie. – Gdyby nie pracownicy Cracovii, to Puszcza nie byłaby w stanie zorganizować meczu. Chcemy im pomóc, ale nasz stadion to nasz dom - mówi prezes krakowskiego klubu.
Zajmująca miejsce spadkowe Korona Kielce zmierzy się w piątek na Suzuki Arenie z Radomiakiem Radom. – Wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że mieliśmy inne oczekiwania. Miało to inaczej wyglądać, chcieliśmy czegoś innego – mówi podczas konferencji trener Kamil Kuzera.
Korona Kielce w 29. kolejce PKO BP Ekstraklasy zagra na własnym stadionie z Radomiakiem Radom. O kwestiach kadrowych przed tym ważnym pojedynkiem szerzej opowiedział Kamil Kuzera, trener „żółto-czerwonych”.
Rozlosowano grupy turnieju olimpijskiego szczypiornistów. Do walki o medale może stanąć nawet ośmiu graczy Industrii Kielce.
Polonia Kielce zakontraktowała zawodnika z Iranu. Jest nim Mohamad Ali Rouintanesfahani, a więc były reprezentant swojego kraju.
Kolejna kolejka PKO BP Ekstraklasy upłynęła pod znakiem wielu rozczarowań. Jednymi z rozczarowanych mogli być kibice Korony Kielce, a także kilku drużyn walczących o Mistrzostwo Polski. Rozczarowani nie mogą być też statystycy, gdyż ponownie pod względem frekwencyjnym było nieźle.
Korona Kielce wypełniła limit rozegrania 3 000 minut przez młodzieżowców w trwającym sezonie. „Żółto-czerwoni” mają również szansę na nagrodę z Pro Junior System.
Kolejny gol zawodnika wypożyczonego z Korony Kielce oraz debiut byłego trenera „żółto-czerwonych” w drużynie kandydata do awansu. Za nami 28. kolejka 2 ligi.
Zmiany na miejscu spadkowym oraz zadyszka czołówki. Tak minęła 28. kolejka PKO BP Ekstraklasy.
Po trzy spotkania w piątek, sobotę oraz niedzielę rozegrali zawodnicy klubów z zaplecza Ekstraklasy. Ciekawie było m.in. w Gdańsku i Lublinie, gdzie niezłym spotkaniom towarzyszyła spora liczba kibiców na trybunach.
MTB Cross kolejny raz rozpoczyna sezon Świętokrzyskiej Ligi Rowerowe w Daleszycach. Na starcie wyścigu stanęło blisko 500 zawodników.
W 23. kolejce świętokrzyskiej IV ligi obejrzeliśmy kolejne spotkania kieleckich drużyn. Korona II Kielce zmierzyła się na wyjeździe z Wierną Małogoszcz, a Orlęta podjęły na własnym stadionie Arkę Pawłów.
Pięć spotkań rozegrały w ostatnim tygodniu drużyny z naszego regionu występujące na niższych szczeblach rozgrywkowych. Jak sobie poradziły?