REKLAMA

Kolejny raz z Azotami

16-05-2018 10:11,
Piotr Ciesielski

Po niedzielnym, piętnastym w historii zwycięstwie w finale Pucharu Polski, czas powrócić do ligowej rzeczywistości. A tam ponownie dojdzie do pojedynku PGE VIVE Kielce z Azotami Puławy. Pierwsze spotkanie półfinałowe odbędzie się na terenie przeciwników obrońców tytułu.

- Bardzo się cieszę, że udało się triumfować w pucharze, ale priorytetem pozostaje liga – mówi trener Tałant Dujszebajew. W związku z założeniami sztabu szkoleniowego, zawodnicy z Kielc nie mieli czasu na świętowanie. Na to przyjdzie pora po sezonie. Teraz, po krótkim relaksie w autokarze, piłkarzy czekały kolejne dni treningów w Hali Legionów.

REKLAMA

- Zostały trzy tygodnie rozgrywek i potrzebujemy dobrego przygotowania. Musimy wiedzieć, że droga do przyszłorocznego Final Four Ligi Mistrzów zaczyna się właśnie w Puławach – kończy Kirgiz.

Mimo zwycięstwa w niedzielnym meczu, kielczanie nie zlekceważą rywala, który przed kilkoma dniami napędził wszystkim sympatykom VIVE sporo strachu, prowadząc do przerwy 20:18. Poza tym należy pamiętać, że Azoty to brązowy medalista ligi z ubiegłego sezonu. - Na pewno puławianie są niewygodnym rywalem i jeśli zagrają tak jak w pierwszej połowie meczu finałowego, mogą napsuć nam sporo krwi. To drużyna z potencjałem, musimy więc pozostać w 100% skoncentrowani – dodaje Sławomir Szmal, bramkarz kieleckiej ekipy.

Tym razem dodatkową trudnością będzie zapewne publiczność zgromadzona w puławskiej hali i dodająca miejscowym otuchy.

Mecz Azoty Puławy – PGE VIVE Kielce odbędzie się w środę, 16 maja o godzinie 18:30 w hali MOSiR w Puławach. Mimo sporych ambicji gospodarzy, wygrali oni z kielczanami tylko raz w historii. W fazie zasadniczej mijającego sezonu dwukrotnie im ulegli. Rewanż w niedzielę o godzinie 13:00 w Hali Legionów.

Spotkanie w hali Azotów poprowadzą panowie Korneliusz Habierski i Grzegorz Skrobak z Głogowa. Transmisja w nSport + od 18:15.

fot. Anna Benicewicz-Miazga

 

REKLAMA

Wasze komentarze

UFC2018-05-16 17:46:47
Dzisiaj też będzie niespodzianka

Dodaj komentarz

Copyright © 2019 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group