REKLAMA

Najlepsi polscy bilardziści rozpoczną zmagania w Kielcach!

19-04-2018 07:03,
Mateusz Cieślicki

Już w najbliższy weekend kielecka Galeria Echo będzie miejscem inauguracji sezonu 2018 Bilardowej Ekstraklasy. Przez trzy dni, począwszy od 19 kwietnia rozegranych zostanie dwanaście meczów najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce. 

W Bilardowej Ekstraklasie bierze udział dziewięć drużyn: Konsalnet Warszawa, Nosan Kielce, BCB MOSiR Kętrzyn, DSB tianDe Lubin, Lipiński Dachy Tomaszów Mazowiecki, Hades Poznań, Green Club Gdańsk, HG Solutions Grynia i Hulakula Warszawa. W czasie czterech trzydniowych sesji drużyny zagrają systemem "każdy z każdym". Na tej podstawie powstanie tabela, która pozwoli wskazać Drużynowego Mistrza Polski 2018. Tytułu bronią zawodnicy Konsalnetu Warszawa, a najbardziej utytułowaną drużyną jest Nosan Kielce, który sześciokrotnie kończył zmagania na czele zestawienia.

Bilardowa Ekstraklasa to jedne z najchętniej oglądanych drużynowych rozgrywek w Europie. To zasługa unikalnego systemu gry, łączącego sprawdzone rozwiązania w formie, gwarantującej największe emocje. Za zdobywanie punktów w meczach odpowiadają pary deblowe, każda kolejna para przystępuje do gry z przewagą lub stratą, wypracowaną przez poprzedników. Każda drużyna musi wystawić trzy pary mając do dyspozycji co najmniej czterech zawodników.

O poziomie drużyn decydują czołowi Europejscy Bilardziści. Filarem obrońców tytułu jest Wojciech Szewczyk – wicemistrz świata w parach. Nosan Kielce zawsze może polegać na Karolu Skowerskim, który także zdobył srebrny medal mundialu w deblach. 

BCB Mosir Kętrzyn ma w składzie między innymi Dawida Tonojana - uczestnika Igrzysk The World Games. W barwach DSB tianDe Lubin czaruje Mieszko Fortuński – zwycięzca Grand Prix Europy. Hades Poznań może się poszczycić Wiktorem Zielińskim – jednym z najlepszych juniorów świata, który wygrywał już Grand Prix Europy. Mistrz Europy Mariusz Skoneczny ma ogromny wpływ na postawę Lipińskiego Dachy Tomaszów

Mazowiecki. Pozostałe drużyny to beniaminkowie, którzy mają w składach zwodników ogranych na najwyższym szczeblu rozgrywek.

Bilardowa Ekstraklasa jako jedna z nielicznych w Europie rozgrywana jest na oczach licznej widowni w galerii handlowej. Wszystkie mecze komentowane są na żywo, zarówno dla widzów wokół stołu bilardowego, jak i tych, obserwujących zmagania przez internet. Pojedynki we czwartek, w piątek i w sobotę

rozpoczynają się o 9.30. Każdego dnia zobaczymy cztery starcia.

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Copyright © 2019 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group