REKLAMA

Nieudane pożegnanie z kielecką publicznością

10-04-2018 08:57,
Piotr Ciesielski

W poniedziałek w Hali Legionów odbył się ostatni przed spadkiem z PlusLigi domowy mecz siatkarzy Dafi Społem Kielce. Podopieczni trenera Dariusza Daszkiewicza podejmowali Aluron Virtu Wartę Zawiercie i tym razem także nie podołali wyzwaniu. Całe spotkanie przegrali 1:3.

Wstęp na ten mecz był darmowy, więc tym bardziej dziwi fakt, że przynajmniej optycznie… więcej było kibiców z Zawiercia niż miejscowych fanów.

REKLAMA

Po prezentacji obu drużyn i przywitaniu się ławek rezerwowych rozpoczęła się gra. Pierwszy set był bardzo wyrównany. Częstokroć drużyna, która prowadziła w spotkaniu, miała tylko jeden punkt przewagi nad rywalem. Ostatecznie, po jednym z niecelnych ataków Tomislava Dokicia, goście zwyciężyli 25:23.

W drugiej partii, mimo że kielczanie prowadzili już 13:10, świetnie na zagrywce w drużynie Aluronu spisywał się m. in. Grzegorz Pająk. Po punktowym ataku jego imiennika, Boćka, przyjezdni wygrali 25:19.

Trzeci set miał dość niespodziewany przebieg. Od początku przeważali gospodarze i do przekroczenia dziesiątego punktu utrzymywało się ich dwu-, trzypunktowe prowadzenie. W połowie partii goście wyrównali i aż do końcówki utrzymywał się wynik w miarę remisowy. Wówczas znów na wyraźne prowadzenie wysunęli się miejscowi. Już przy wyniku 24:20, kielczanie powinni byli skończyć seta, ale sędzia przerwał ich akcję wskazując dotknięcie siatki Aleksjia Nalobina. Powtórka jednak pokazała, że takie nieprzepisowe zagranie nie miało miejsca i arbiter nakazał powtórzyć akcję. Po wznowieniu gry kielczanie nie spisywali się tak dobrze i dopiero atak Dokicia przyniósł zawodnikom trenera Daszkiewicza zwycięstwo 25:22.

Czwarta część gry to już dominacja graczy z Zawiercia. Przy stanie 11:15, sytuację próbował ratować szkoleniowiec kielczan. Wziął czas, ale to niewiele dało. Kielczanie przegrali tą partię 20:25 i całe spotkanie 1:3.

MVP potyczki wybrany został Grzegorz Bociek. Dla Dafi Społem poniedziałkowa porażka oznacza, że kielczanie żegnają się z miejscowymi kibicami przegraną, oraz że ligę zakończą na pewno na ostatnim miejscu.

Dafi Społem Kielce – Aluron Virtu Warta Zawiercie 1:3 (23:25, 19:25, 25:22, 20:25)

fot. Anna Benicewicz-Miazga

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Copyright © 2019 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group