REKLAMA

Niewykorzystana okazja kieleckich szczypiornistek

10-03-2018 22:53,
Piotr Ciesielski

Bardzo ambitnie walczyły w sobotnie popołudnie szczypiornistki Korony Handball. Mimo to, w ramach 22. kolejki PGNiG Superligi Kobiet, we własnej hali nie zdołały pokonać sąsiadek w tabeli, KPR-u Jelenia Góra.

Nie wszystko układało się dziś po myśli gospodyń. Ostatecznie kielczanki musialy uznać wyższość rywalek, które zwyciężyły trzema bramkami. Druga połowa była bardziej wyrównana i triumfowały w niej gospodynie 16:14. Pierwszą zaś wyraźnie wygrała drużyna z Dolnego Śląska – było 10:15.

REKLAMA

Najskuteczniejsze w drużynie Korony były Dominika Więckowska i Magdalena Skowrońska – obie zdobyły po 7 bramek. Wśród gości na wyróżnienie zasłużyła Sylwia Jasińska. Aż trzy dwuminutowe kary, a co za tym idzie wykluczenie z gry otrzymała zawodniczka z Jeleniej Góry – Kamila Konofał. Gorącej atmosfery meczu nie wytrzymał też trener Tomasz Popowicz. W 53. minucie został on wyproszony z ławki.

Porażka ta nie wpłynęła zbytnio na układ dolnej części tabeli. Wskutek przegranych zarówno KPR-u Ruchu Chorzów, jak i UKS-u PCM Kościerzyna (po dogrywce), tylko ta druga drużyna zbliżyła się dziś do kielczanek, zdobywając jeden punkt. Wciąż jednak jest ostatnia w tabeli – ma 9 punktów. Ruch o jeden więcej.

I to właśnie chorzowianki już w środę przyjadą do hali przy ulicy Krakowskiej. Za nami faza zasadnicza rozgrywek. Tabela zostaje podzielona na pół. Pierwszych 6 drużyn zagra o medale, zaś pozostałe o uniknięcie gry o utrzymanie w turniej barażowym. 

To oznacza, że w środę w hali przy ulicy Krakowskiej czeka nas niezwykle ważne spotkanie. Na razie nie jest znana godzina rozpoczęcia tego meczu.

Korona Handball Kielce – KPR Jelenia Góra 26:29 (10:15)

Korona Handball: Orowicz, Chojnacka - dos Santos, Zimnicka 1, Więckowska D. 71, Gliwińska 1, Czekala 3, Skowrońska 7, Syncerz 2, Homornicka 2, Kędzior 3

KPR: Filończuk, Wierzbicka - Bielecka 2, Oreszczuk 2, Tomczyk 7, Jurczyk 3, Kobzar 3, Załoga, Jasińska 11, Żukowska 1, Tomczyk

fot. Patryk Ptak

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Copyright © 2019 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group