Ten wynik to nie katastrofa. To cenny punkt zdobyty na trudnym terenie

28-02-2018 22:35,
Mateusz Kaleta

W ekstremalnie mroźnych warunkach Korona Kielce zremisowała z Wisłą Kraków 1:1. - Wiadomo, jakie były okoliczności tego spotkania. W samej końcówce broniliśmy się tylko w dziesięciu, a Wisła miała sytuacje, po których mogła trafić drugą bramkę. My również mieliśmy jedną okazję, już w doliczonym czasie gry. Ale gdyby to wpadło, to naszego  szczęścia byłoby już za wiele - mówi po spotkaniu z "Białą Gwiazdą" Bartosz Rymaniak, obrońca Korony Kielce.

- Wisła stworzyła sobie dzisiaj więcej sytuacji. Musimy szanować ten punkt, bo nie zdobyliśmy go łatwo. Ale cieszymy się, bo to nasz kolejny mecz bez porażki, w dodatku na wyjeździe. Za trzy dni czeka nas kolejne starcie, tym razem przed własną publicznością. Będziemy mogli się delikatnie zrehabilitować - ale tylko delikatnie, bo ten wynik to nie jest jakaś katastrofa. To cenny punkt, zdobyty na trudnym terenie - podkreśla "Ryman".

Kielczanie mimo wszystko mogą czuć niedosyt. Prawdziwym bohaterem żółto-czerwonych był znów Zlatan Alomerović, który zachował czujność i koncentrację do samego końca spotkania i w końcówce meczu uchronił Koronę od straty drugiej bramki. W pierwszej połowie obronił także - już w drugim meczu z rzędu - rzut karny, tym razem egzekwowany przez Carlitosa. To jednak nie wystarczyło, ponieważ w kolejnej akcji duży błąd popełniła kielecka defensywa. W pole karne Korony wpadł z piłką Pol Llonch, zakręcił obrońcami, a całą akcję precyzyjnym strzałem sfinalizował Jesus Imaz. W ten sposób Wisła doprowadziła do wyrównania.

- Zlatan niesmowicie obronił tę "jedenastkę". My, jako doświadczony zespół, powinniśmy spokojnie utrzymać to jednobramkowe prowadzenie do przerwy, wybijać Wisłę z rytmu. Ale trzeba przyznać, że warunki dziś również nie pomagały, bo ciężko było się utrzymać na nogach. Nie możemy jednak wyłącznie na to zwalać winy. Murawa była taka sama zarówno dla nas, jak i dla rywali. Można powiedzieć, że cieszymy się z tych punktów - wyjaśnia wicekapitan Korony.

Trener Gino Lettieri już w przerwie meczu dokonał dwóch roszad personalnych. Zmianie uległo także ustawienie drużyny. Od 46. minuty kielczanie grali trójką obrońców, z dwoma wahadłowymi. Sytuację skomplikowała jednak czerwona kartka Djibrila Diawa. Kiedy Senegalczyk wyleciał piętnaście minut przed końcem meczu z boiska, cel był jeden: utrzymać wynik do końca. Włoski szkoleniowiec po raz kolejny zmienił ustawienie defensywy: w końcówce Korona broniła w systemie z jednym głęboko cofniętym defensorem i trójką obrońców grającą tuż przed nim.

- Nigdy tego nie ćwiczyliśmy - mówi Rymaniak - Dzisiaj taka była sytuacja, że w pierwszej połowie mieliśmy duże problemy z trójką ofensywnych piłkarzy Wisły. Stąd ta zmiana, aby grać "jeden na jeden" i "Malar" z tyłu, który miał to wszystko asekurować. Była to dla nas nowość, ale najważniejsze, że wywozimy z Krakowa cenny punkt - dodaje.

Do ostatniej chwili nie było tak naprawdę wiadomo, czy ten mecz się odbędzie. Wisła zabiegała o przełożenie spotkania na inny termin, ale ostateczna decyzja delegata PZPN była jednoznacza: gramy. Czy przedmeczowe zamieszanie miało jakiś wpływ na przygotowania Koroniarzy do tego meczu? - Dochodziły do nas słuchy, ale w ogóle nie miało to na nas żadnego wpływu. Chcieliśmy ten mecz zagrać. Gdyby nie ten padający śnieg, wszystko byłoby OK. Na początku boisko wyglądało świetnie, ale z czasem warunki atmosferyczne się popsuły i to skutkowało tym, że płyta wyglądała gorzej. Ale wydaje mi się, że przed spotkaniem wszystko było gotowe do tego, aby ten mecz się odbył. Tak też się stało - podsumowuje Rymaniak.

------------

Marcin2018-02-28 22:54:53
Po przerwie zimowej rozegraliśmy już 4 mecze w tym 3 wyjazdowe. W sumie dwa remisy i dwa zwycięstwa czyli 8 punktów na 12 możliwych. Chyba nie jest to zły wynik, prawda? Teraz wszyscy na Pogoń! Trenerze zrób dobre zmiany i gramy o zwycięstwo.
brawo2018-02-28 23:00:27
dejmek, zawsze przeciwnicy mogą na ciebie liczyć.
ART2018-02-28 23:00:36
Sprowadzilismy Malarczyka, ktory swego czasu byl czolowym defensorem w naszej lidze. Mamy Wegra z mlodziezowki wegierskiej. Panie Gino, oszczedz nam juz Diawa i niech sobie chlopak odpocznie. Moze i Dzibril ma potencjal, ale na ten moment ten gosc to jest tykajaca bomba. Srodkowy obronca ma przekazywac druzynie spokoj, Diaw ma z tym problem i robi wszystko na odwrot.
kibic2018-03-01 00:37:32
diaw i tak palzuje za kartki
Luker ten prawdziwy2018-03-01 06:39:09
Korona powinna się cieszyć z tego 1 punktu, ponieważ to Wisła Kraków stworzyła więcej sytuacji bramkowych, dobrze ze nie przegrali, bo wtedy by ich Wisla wyprzedzila w tabeli Lotto Ekstraklasy S.A.
Pozdrawiam wszystkich prawdziwych sympatykow Korony Kielce.
Rafal G.2018-03-01 06:39:54
Czemu Kacharava byl zdjety tak wczesnie?
Czy doznał jakiejs kontuzji?
Franek Kolasa2018-03-01 06:40:39
Dobry remis nie jest zły, szanować ten 1punkt
Weteran2018-03-01 07:10:32
Panowie wielki szacunek dla Was i sztabu trenerskiego za to, co już nam kibicom daliście.
Brawo za walkę w tych anormalnych warunkach.
CK2018-03-01 07:48:05
Tak jak ktoś wyżej napisał. Mamy serię 5 meczów w których punktujemy. Tylko my! Ważny punkt na zmrożonym krakowskim kartoflisku. 5 punktów przewagi nad strefą spadkową, 4 punkty do podium. Jest dobrze!
Dejmek out!2018-03-01 09:20:28
Tradycyjnie i jak zwykle Dejmek zawala bramkę.
kibicccc2018-03-01 10:19:05
Ryman 1pkt to sukces, natomiast gra Wasza to byla KATASTROFA i te dziwne tkatyczne zagrania trenera , ktory zaczyna pajacowac chcac byc madrzejszy niz ustawa przewiduje. ja nie widzialem u Was walki , zaangazowania poza jednostkami..a Kielb jak zwykle przemotywowany
Iudzi2018-03-01 10:35:53
Nie ma co marudzić jest dobrze każdy punkcik się liczy korona to nie real czy Barcelona cieszmy się .z Pogonią będzie bardzo
trudny mecz widziałem jak zagrali z górnikiem i również remis będzie dobrym wynikiem.
jaNO2018-03-01 10:39:56
Nie zgodzę się z oceną Diawa - do żółtej same plusy, był wszędzie, interweniował 2x częściej niż Dejmek. Możdżeń tragicznie, Żubrowski źle, Kiełb słabiutko, Cebula za mało się przykłada do defensywy, Rymaniak nie szaleje po swojej stronie, trener robi zmiany których trudno zrozumieć, taktyka typu "dzida na Korzyma" no i Dejmek jako ta wisienka na torcie...Nie wiem co się dzieje z Koroną
Juriusz2018-03-01 11:33:03
Ale katastrofą jest to co wyprawia Zając w Koronie, sama jego obecność w Koronie. Okienko transferowe właśnie się zamknęło i nie ściągnął porządnego stopera z unii i jest to co jest. Poza tym pluje się do Aankoura, uczepił się niego, źle traktuje. Najlepiej będzie jak na dniach będzie nowy prezes, bo z Zającem ciężko będzie dobrze, w lecie ściągnie do Kielc kolejną porcję szrotu z 3 i 4 ligi niemieckiej. Zając musi odejść.
lucas_ck2018-03-01 11:49:10
dlaczego rozwiazano kontrakt z Otczenaszenko skoro w klubie jest tylko 2 bramkarzy???
J2018-03-01 14:06:01
Jak myślicie ile trzeba mieć punktów w tabeli by mieć zapewnioną grupę mistrzowska
Jarek2018-03-01 14:32:15
Faktycznie mecz kiepski w naszym wykonaniu ale to jest pilka w moga sie trafic slabsze mecze. Trener troche za bardzo zamieszal w skladzie ale pewnie to bylo celowe przed meczem w sobote bo pogon jest na fali i to bedzie sprawdzian dla nas. Powodzenia oby bylo cieplej bo bez 100ety nie da rady...
Najprawdziwszy Luker2018-03-01 15:16:59
W sobotę będą bęcki 0:2 od dobrze grającej Pogoni.
Bater2018-03-01 15:38:37
Możdżeń zupełnie się nie angazuje symuluje grę ten jego faul przy linii pola karnego to sabotaż
R2018-03-01 16:20:01
Dejmek fatalnie, z nim w obronie nie ma co liczyć na dobre wyniki, do tego Diaw co może grać dobrze po czym robi babole. Przez obronę cała drużyna gra coraz gorzej bo nie ma spokoju, tylko panika w prostych sytuacjach. Rymaniak który gra słabiej bo cały czas patrzy co zmsjstruje Dejmek i zawęża do środka. Tak Wisła doszła do 100 bo Rymaniak cały czas patrzy co tamci na środku dowala
Wiem2018-03-02 00:38:30
Juriusz i Luker to jedna i ta sama osoba

W ostatnim meczu rundy zasadniczej Orlen Superligi, Industria Kielce rozegra domowy pojedynek z Zagłębiem Lubin. Zwycięstwo zapewni kielczanom pierwsze miejsce w tabeli.
Krzysztof Jakubik poprowadzi spotkanie 26. kolejki PKO BP Ekstraklasy, w którym Korona Kielce zagra na wyjeździe z Widzewem Łódź. Dla arbitra pochodzącego z Siedlec będzie to 34. mecz z udziałem „żółto-czerwonych”.
Od najbliższego sezonu rozgrywki szczypiornistów w Polsce wzbogacą się o możliwość zdobycia nowego trofeum - Superpucharu kraju. Dziś (28 marca) władze Orlen Superligi oraz Związku Piłki Ręcznej w Polsce ogłosiły szczegóły.
Dominick Zator przedłużył umowę z Koroną Kielce. Defensor będzie występował w „żółto-czerwonych” barwach jeszcze przez co najmniej jeden sezon.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce pokonała na wyjeździe GOG Håndbold 33:25. – To tylko pierwsza połowa, a w drugiej może zdarzyć się jeszcze wszystko – powiedział po spotkaniu Tomasz Gębala, lider defensywy „żółto-biało-niebieskich”.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce pokonała na wyjeździe GOG Håndbold 33:25. – Mam nadzieję, że zdobędziemy ten upragniony awans, ale była to dopiero połowa meczu – powiedział po spotkaniu Krzysztof Lijewski, drugi trener „żółto-biało-niebieskich”.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce pokonała na wyjeździe z GOG Håndbold 33:25. Najwięcej bramek dla kielczan, dziewięć, zdobył Alex Dujszebajew.
Koszykarze UJK Kielce rozpoczynają rywalizację w fazie play-off o awans do pierwszej ligi. Już w pierwszej rundzie drużyna z Kielc zmierzy się z faworytem do awansu, OPTeam Resovią Rzeszów.
Już w wielkanocny poniedziałek Korona Kielce zmierzy się na wyjeździe z łódzkim Widzewem. Wraz z Koroniarzami na wyjazd szykują się także kibice żółto-czerwonych, którzy już w grupie około 700 osób zapisali się na wizytę w „Sercu Łodzi”.
Korona Kielce poznała termin wyjazdowego starcia z Puszczą Niepołomice. „Żółto-czerwoni” zagrają wówczas mecz, który może zdecydować o losach utrzymania.
Po zakończeniu zimowej przerwy Korona Kielce rozegrała 7 ligowych rywalizacji i wywalczyła w nich zaledwie 6 punktów. Kielczanie mają przed sobą teraz wyjazdową potyczkę z Widzewem. Czy Korona wywiezie 3 punkty z trudnego terenu?
Historia napisała się na naszych oczach. Reprezentacja Polski po raz piąty z rzędu zagra na Mistrzostwach Europy. Bohaterem Wojciech Szczęsny!
Poszukujesz sposobów na podniesienie swoich umiejętności piłkarskich do nowego poziomu? Odpowiednio dobrane znaczniki piłkarskie mogą okazać się kluczowym elementem w osiągnięciu tego celu.
Czy zastanawiasz się, jak w pełni wykorzystać potencjał Instagram Stories w strategii marketingowej? Poszukujesz sposobów na tworzenie angażujących reklam w formie stories? Jeśli tak, to artykuł ten jest dla Ciebie!
Trzeci tydzień Małej Ligi Piłki Ręcznej dostarczył kibicom mnóstwo emocji, zarówno na boiskach Bilczy, Kielc, jak i Chęcin. Rozgrywki odbyły się w dniach 19, 20 i 21 marca, prezentując szereg talentów w różnych kategoriach wiekowych.
Świetny turniej juniorek młodszych Korony Handball Kielce w 1/16 finału mistrzostw Polski. Podopieczne Moniki Ciszek zakończyły go z kompletem trzech zwycięstw.
Przed Industrią Kielce rywalizacja w 1/8 finału Ligi Mistrzów. „Żółto-biało-niebiescy” w najbliższą środę (27 marca) zmierzą się z duńskim GOG Håndbold.
Dokładnie za tydzień (1 kwietnia) piłkarze Korony Kielce powrócą do gry po reprezentacyjnej przerwie. Wszystko wskazuje na to, że sytuacja kadrowa w kieleckiej ekipie poprawiała się w porównaniu do ostatnich konfrontacji.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce zagra na wyjeździe z GOG Håndbold. – Brakuje mi minut rozegranych na parkiecie przez te dwa i pół miesiąca bez gry – powiedział przed spotkaniem Artsem Karalek obrotowy mistrzów Polski.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce zagra na wyjeździe z GOG Håndbold. – Będzie trzeba taktycznie ich rozpracować. Jest to niewygodny zespół z groźnymi zawodnikami na każdej pozycji – powiedział przed spotkaniem Arkadiusz Moryto, skrzydłowy mistrzów Polski.
Sabina Jarząbek, reprezentantka Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego została wicemistrzynią Polski w półmaratonie. Jednocześnie pobiła swój rekord życiowy i uzyskała kwalifikację na Mistrzostwa Europy w Rzymie.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce zagra na wyjeździe z GOG Håndbold. – Mam wielki szacunek dla tego klubu, który bardzo mocno walczy w duńskiej lidze oraz Lidze Mistrzów – powiedział przed spotkaniem Tałant Dujszebajew, trener mistrzów Polski.
W niedzielne popołudnie doszło do starcia dwóch zespołów z dolnych rejonów tabeli CLJ U-18 kobiet. Drużyna KSP Kielce pokonała na obiekcie przy ul. Jeziorańskiego 53 ekipę Legionistek Warszawa 0:1.
Na odbywających się w miniony weekend Mistrzostwach Polski Muay Thai w Szaflarach do walki stanęło 4 zawodników kieleckiego klubu.
Trwa marcowa przerwa reprezentacyjna. Na boiskach drugiej ligi (poza dwoma wyjątkami) nie ma jednak odpoczynku.
W ostatnich dwóch tygodniach drużyny szczypiornistów z regionu świętokrzyskiego rozegrały 5 ligowych spotkań.
Mieszane uczucia towarzyszą świętokrzyskim zespołom po rozegraniu 22. serii gier trzeciej ligi. Czarni Połaniec przegrali 0:1 z Karpatami Krosno, KSZO zremisował z Orlętami Radzyń Podlaski 2:2, a Star Starachowice pokonał Sokoła Sieniawa 1:0.
W meczu 18. kolejki Ligi Centralnej Kobiet szczypiornistki Suzuki Korony Handball Kielce przegrały na wyjeździe z MTS-em Żory 36:15. Najskuteczniejszymi zawodniczkami kielczanek były Magdalena Berlińska oraz Nikola Leśniak, zdobywczynie pięciu bramek.
W meczu 25. kolejki Orlen Superligi, Industria Kielce wygrała wyjazdowy mecz z Zepter KPR Legionowo 31:23. Po spotkaniu sowimi opiniami podzielili się Krzysztof Lijewski oraz Cezary Surgiel.
W meczu 25. kolejki Orlen Superligi, Industria Kielce wygrała wyjazdowy mecz z Zepter KPR Legionowo 31:23. Najwięcej bramek dla kielczan, osiem, zdobył Alex Dujszebajew.