Przeciętna Korona w Krakowie. Osłabieni kielczanie wybronili remis z Wisłą

28-02-2018 19:44,
Mateusz Kaleta

Bardzo dobrze układał się środowy mecz Korony Kielce na Reymonta w Krakowie. Żółto-czerwoni prowadzili z Wisłą po bramce Jacka Kiełba, potem rzut karny Carlosa Lopeza obronił Zlatan Alomerović. Niestety, dalej było już tylko gorzej. Wyrównujący gol Jesusa Imasa, słaba postawa gości w ataku i czerwona kartka dla Djibrila Diawa. Korona zremisowała z "Białą Gwiazdą" 1:1 i może się cieszyć, że do Kielc wróci z jednym punktem.

Zaskoczył pierwszym składem Gino Lettieri. Włoski szkoleniowiec postanowił posadzić na ławce Gorana Cvijanovicia. W pierwszej jedenastce na boisko wybiegli Mateusz Możdżeń oraz Marcin Cebula. Kolejną szansę otrzymał też Oliver Petrak.

Pierwsza połowa spotkania w Krakowie nie przyniosła widowiska na najwyższym poziomie. Ale też było o to trudno – boisko było zmarznięte, piłka szybko leciała po nawierzchni, co nie ułatwiało zadania gospodarzom.

Jako pierwsi groźnie zaatakowali gospodarze. W 8. Minucie zaspała kielecka defensywa – Pol Llonch znakomicie wypatrzył niepilnowanego Jesusa Imaza, a ten, będąc w polu karnym, przed sobą miał tylko Zlatana Alomerovicia. Zawodnik „Białej Gwiazdy” jednak fatalnie spudłował, posłał piłkę nad poprzeczką.

Chwilę później kielecki golkiper świetnie odbił piłkę na róg po uderzeniu Rafała Boguskiego. Poradził sobie także ze strzałem z dystansu Tomasza Cywki.

Korona zagroziła bramce Wisły w 19. Minucie. Wtedy po zagraniu Niki Kaczarawy, z woleja strzelał Jacek Kiełb, ale nieczysto trafił w piłkę. Chwilę później „Ryba” już się nie pomylił. To była świetna akcja gości z Kielc. Z lewej strony dośrodkował Ken Kallaste, w polu karnym futbolówkę odegrał Cebula, a tę do bramki wbił nadbiegający Kiełb. Julian Cuesta, golkiper wiślaków, był bliski skutecznej interwencji, ale jednak nie dał rady zatrzymać piłki.

Wisła próbowała odpowiedzieć, lecz dobrze między słupkami spisywał się Alomerović. Niestety, w 35. minucie fatalnie zachował się spóźniony Radek Dejmek. Kapitan Korony faulował w polu karnym Boguskiego, a sędzia bez wahania (i słusznie) wskazał na „wapno”. Do piłki podszedł Carlos Lopez, uderzył dobrze, bo w bok bramki, ale kapitalną interwencją popisał się kielecki golkiper. Był to drugi rzut karny z rzędu obroniony przez Alomerovicia. Bramkarz równie świetną paradą popisał się w niedzielnym spotkaniu z Lechem Poznań.

Niestety, chwilę później 26-latek był bezradny. Fatalnie, statycznie zachowali się jego koledzy z obrony, którzy dali zbyt dużo swobody w polu karnym Llonchowi. Ten odegrał piłkę do Imaza, który umieścił piłkę w siatce. Po drodze przeleciała ona pomiędzy nogami Alomerovicia, ale absolutnie nie można mu przypisywać winy za utratę tego gola.

Do przerwy przy Reymonta był zatem remis. Po powrocie na boisko Lettieri zaskoczył wszystkich. Z boiska zdjął Kaczarawę i Petraka, w ich miejsce na placu boju pojawili się Piotr Malarczyk i Cvijanović. Początek drugiej połowy nie był porywający – dużo walki w środku boiska i niedokładności, co tylko potęgował gęsto padający śnieg.

Mijały minuty, a kibice nie mogli doczekać się na żadne dogodne okazje strzeleckie. Dopiero w 65. minucie ładnie z dystansu uderzył Boguski, ale piłka o dwa metry minęła prawy słupek bramki Korony. Widząc to Lettieri, już chwilę później dokonał ostatniej zmiany na boisku – Cebulę zastąpił Michal Gardawski.

Niestety, to nie poprawiało obrazu spotkania. W drugiej połowie ewidentnie lepsza była Wisła. Kielczanie słabo grali w ataku, głównie skupiali się na obronie dostępu do własnej bramki. Co gorsza, w 75. minucie Djibril Diaw, za głupie przewinienie w środku pola, obejrzał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. Senegalczyk przez dłuższy czas pracował na tę karę, musiał opuścić boisko, a Korona grać w osłabieniu.

Wisła rzuciła się do ataków, wzmocniła skład ofensywnymi zawodnikami z ławki rezerwowych. I było groźnie pod bramką gości. Dwukrotnie uderzał Carlos Lopez, ale najpierw jego strzał kapitalnie wybronił Alomerović, a chwilę później na drodze do szczęścia gospodarzy stanęła poprzeczka. Na szczęście mimo usilnych starań, Wisła nie zdołała w środowy wieczór zdobyć już drugiego gola. Dzięki temu żółto-czerwoni mogą do Kielc wracać z jednym punktem.

Zapis relacji NA ŻYWO

Następny mecz Korona rozegra już w sobotę, gdy na Kolporter Arenie zmierzy się z Pogonią Szczecin. Początek spotkania o godz. 18.

Wisła Kraków – Korona Kielce 1:1 (1:1)

Bramki: Imaz (37’) – Kiełb (20’)

Wisła: Cuesta - Palcić, Bartkowski, Wasilewski (82' Velez), Sadlik - Mitrović, Cywka (87' Halilović), Llonch – Boguski (79’ Bałaniuk), Carlos Lopez, Imaz

Korona: Alomerović - Rymaniak, Dejmek, Diaw, Kallaste – Cebula (66’ Gardawski), Żubrowski, Petrak (46’ Malarczyk), Możdżeń, Kiełb – Kaczarawa (46’ Cvijanović)

kibic2018-02-28 20:02:11
Jeśli Diaw i Dejmek będą grać w następnym meczu z Pogonią to na kolejny mecz w Kielcach już biletu nie kupię. Diaw chwilę wcześniej był upominany, żeby nie ryzykował i co? Minutę później dostaje czerwoną kartkę po głupim faulu na środku boiska. Może mu było za zimno i chciał już zejść do szatni?
Jake2018-02-28 20:03:44
Co cię nie zabije, to cię wzmocni mawiają. Idealnie to pasuje to czerwonej kartki diawa, mam nadzieję, że dejmek też w końcu usiądzie na ławie, albo najlepiej w innej drużynie.
do M22018-02-28 20:04:56
No nie wiem, bo w walce o miano najgorszego zawodnika meczu dzielnie dotrzymywał mu kroku Radek "Tyczka" vel "SpidiGonzales" Dejmek.
Omc2018-02-28 20:05:25
Na plus Alomerovic na minus Lettieri za beznadziejne zmiany i Diaw za glupote... chyba jednak Malar powinien grac. Zmiana Kaczarawy to nieporozumienie
Auu2018-02-28 20:05:40
Brawo Koronka za walkę do końca.Ciezke warunki ciężki teren .I LUKER pajacu znowu przegrałeś ha ha
Po było sie naplać2018-02-28 20:07:46
Lettieri kombinator(Cebula w '11stce', Diaw na boku obrony, Kaczarawa za szybko zmieniony!).. z tak słabą Wisłą stracone punkty..
MKS2018-02-28 20:08:46
Remis na wyjeździe ogólnie nie jest zły, ale można się było pokusić o 3 punkty. Nie zagraliśmy jednak tak dobrze jak ostatnio z Lechem, który w ciągu 90 minut meczu w Kielcach nie miał prawie żadnych sytuacji bramkowych.
Onanis2018-02-28 20:09:41
Przystojny ten Diaw. Szkoda, że złapał czerwoną kartkę. Ale i tak mu wybaczam.
rgz2018-02-28 20:10:22
Alomerovic staje się specjalista od karnych.
Zmiany w ustawieniu obrony dadzą dużo do myślenia trenerowi.
Diaw się popisał. Szansa dla Malarczyka z Pogonią.
Dejmek znowu ociężały w swoim stylu
Cieszy jednak ten jeden pkt na wyjeździe.
...ale i tak 1 punkt dobry jest2018-02-28 20:10:41
Lettieri Kombinattori... :)
Mac2018-02-28 20:11:48
Nie szło dzisiaj chłopakom mimo że bardzo chcieli, a wy marudy nie rozpamietujcie tego meczu bo rzeka obiektywnie lepsza i mogła wygrać. Pamietajcie że mecze które musimy wygrac są przed nami w kwietniu.
Majki2018-02-28 20:11:54
Dziwny mecz, dziwne zmiany ale wynik nie najgorszy.
Mks2018-02-28 20:12:11
Zaczęło się ujadanie płaczków eh szkoda gadać tylko błędy wytykaja pewnie że zawsze mogło być lepiej ale punkt na takim terenie i w takich warunkach to dobra robota ! Brawo Jacek za brameczke!
@onanis2018-02-28 20:12:15
Lubisz czarnych chłopców?W takim razie powodzenia w walce z HIVem.
ckst2018-02-28 20:12:46
Gra słabiutka ale cztery mecze w tym trzy wyjazdy i osiem punktów!Wynik świetny!!!
Kielczanin2018-02-28 20:12:55
39 punktów i teraz gramy u siebie. Trzeba zagrać lepiej niż dzisiaj.
ART2018-02-28 20:14:37
DIAW to jest chyba najgorszy obronca w lidze. Niepewny, elektryczny, chaotyczny. Nie mysli na boisku nic. Dramat.
Majki2018-02-28 20:15:23
Aby w sobotę z Pogonią było lepiej.
kibic2018-02-28 20:16:58
W dwumeczu z Wisłą zdobywamy 4 punkty.
Mik2018-02-28 20:19:55
Zmiany zabiły mecz. nie jesteśmy reprezentacją Hiszpanii, żeby wygrywać bez napastnika.

Co gorsza, zniknęła Korona, która parła do przodu, która dominowała nad przeciwnikami grając ładny ofensywny futbol. Dzisiaj to była patologia nastawiona na wywiezienie remisu.

Nie wiem ile jeszcze będziemy musieli znosić Dejmka. Jest Malar, jest Keckes, pora aby Czech usiadł na ławce aż do wygaśnięcia kontraktu. Z takim sabotażystą w defensywie wiele nie zdziałamy. Co więcej Żubrowski z Możdzeniem tak chwaleni w poprzedniej rundzie nie istnieją. Bez Petraka środek pola zginął.

Pora wziąć się do roboty i dojść do formy, bo półfinały z Arką już za prawie miesiąc.
Trener koordynator2018-02-28 20:21:01
Niezrozumiałe decyzje Lettieriego, zamiast cisnąć i wygrać z niby osłabioną Wisłą, to oszczędza , traci punkty , żeby niby mieć siłę na Pogoń. Przecież można było już z Krakowa wyjechać z 3 pkt. Trzeba było strzelić drugiego gola i wtedy zmieniać.
W drugiej połowie gramy 5 obrońcami, 4 pomocnikami i tak przegrywamy środek, łapiemy czerwień i ledwie remis wybroniliśmy. Wprowadza ofensywnego Cvija i z kim on ma grać jak z przodu osamotniony zmęczony Kiełb.
Chyba Ryman jest poniżej formy z jesieni.
Ps.
Frączczak z Pogoni złapał żótka i pauzuje w sobotę z Koroną.
Marcin2018-02-28 20:21:27
Po przerwie zimowej rozegraliśmy już 4 mecze w tym 3 wyjazdowe. W sumie dwa remisy i dwa zwycięstwa czyli 8 punktów na 12 możliwych. Chyba nie jest to zły wynik, prawda? Teraz wszyscy na Pogoń! Trenerze zrób dobre zmiany i gramy o zwycięstwo.
Mks2018-02-28 20:21:58
Lietteri kombinator beznadziejne zmiany. Cala druzyna elektryczna i slaba. Diaw i Dejmek nieporozumienie.
Jarek2018-02-28 20:32:12
Ogolnie remis yrzeba uszanowac bo mecz faktycznie powinien byc przerwany i zagrany w marcu. Diaw dzisiaj katastrofa w afryce nie ma.sniegu a malarczyk dalwko mu do formy sprzed wyjazdu do anglii. Jedyny plud ze luket wjebal u buka.
Ck2018-02-28 20:33:17
Alomerovic na plus, Dejmek i Diaw szkoda gadać. Do tego Zuber bez formy. Dlaczego szansy nie dostał Nabil?

PS
Być może Gino chciał dać odpocząć Gruzinowi i dlatego go ściągnął.
Hg2018-02-28 20:33:25
Oby te zmiany nie były spowodowane kontuzjami a bardziej chorobom zawodników
r2d22018-02-28 20:40:57
Patrząc obiektywnie 8 punktów w 4 meczach z czego 3 wyjazdowe to naprawdę bardzo dobry wynik. Pierwsza połowa była OK, ale niestety Lettieri w 2 połowie według mnie po prostu przekombinował. Diaw na lewym skrzydle to nieporozumienie. Generalnie Diaw zamieszany we wszystkie ostatnio stracone bramki. Sejmem też nieporadny. Trzeba by chyba Panie trenerze coś w tej lini defensywy zmienić na Pogoń. No i zdjęcie Kaczarawy też dla mnie totalna zagadka - jedyne co mi do głowy przychodzi to że daje im trochę przed sobotnim meczem odpocząć, bo zmiany personalne i taktyczne w 2 połowie to jakaś absurd
R2018-02-28 20:41:04
W takich warunkach nie da grać się piłka, nasi lubią piłkę przy nodze i nie mogli nawet rozwinąć skrzydeł, bo piłka skacze na wszystkie strony. Dejmek tragedia, najpierw karnego zrobił a potem przy golu stał jak tyczka bo bal się że sfauluje. Dobry i remis gdy nie można wygrać
olaboga2018-02-28 20:43:25
w jakiej by formie Wisła nie była, to remis jest ok. szczególnie po takim przebiegu meczu. i tak słabej grze korony. można się bronić słabymi warunkami atmosferycznymi (bo w nich ciężko było grać podaniami i składnie), ale te były takie same dla obu drużyn, a Wiśle jednak wychodziło. najbardziej martwi to, że Diaw, posiadający umiejętności techniczne i dobre warunki fizyczne, kolejny raz przejawia znikomą ilość szarych komórek. w ciągu 15 minut wyłapał dwa żółtką, przy czym przez cały ten kwadrans prosił się o kolejne kartki. Lettieri też dziś przekombinował. mógł wyjść z niego Napoleon, ale nie tym razem. punkt po takim meczu jest ok. tym bardziej, że bezpośredni rywal o miejsce w ligowej tabeli, czyli Wisła, też stracił dwa. a Dejmek... frajersko sprokurował karnego, a reszta na jego poziomie, czyli bez wodotrysków. przyda się jednak w drużynie ktoś o charakterystyce Diawa, ale dwa razy mądrzejszy. może ten nowy Węgier czy skąd on jest.
DSF2018-02-28 20:47:15
Z Diawem w skladzie nic nie ugramy. Majac taka tykajaca bombe za plecami wspolczuje naszej srodkowej lini.
Juriusz2018-02-28 20:51:06
Zając spadaj z Korony. Miałeś ściągnąć porządnego stopera z unii gotowego od razu do gry, ale ty nic nie zrobiłeś albo inaczej, spartaczyłeś jak zwykle zadanie. Masz swoje genialne transfery jak Cvijanovic czy Petrak czy szrotowaty Gardawski, nic nie pokazali, bez siły. Zresztą ogólnie cała 2 połowa była słabiutka, oddychanie rękawami. W sobotę wszyscy bierzemy białe chusteczki dla pana Zająca.
@juriusz2018-02-28 21:03:18
Chciałem opylic moje drewno do Korony ale prezes nie chciał i teraz nawet na denaturat mnie nie stać.
gnom2018-02-28 21:06:30
Płaczki kibicujcie Realowi, wypad z Korony. Trener próbuje różnych taktyk i bardzo dobrze, nie myli się ten co nic nie robi, a dzięki temu Koronę nie tak łatwo rozgryźć. Mecz do zapomnienia ale punkt przyjedzie do Kielc. Pierwsza ósemka już blisko. Płaczki won!
sander2018-02-28 21:16:05
1. Diaw powinien wcześniej być zmieniony, widać bylo ze nic mu nie wychodzii
2. Czy piłkarzom Korony znane jest pojęcie - strzał z dystansu.
3. Zmiana Kaczarawy nieuzasadniona.
4. Dlaczego nie dostał dzisiaj szany Ankour.
5. Kalaste strasznie wolny.
6. Najlepszy w Koronie dzisiaj bramkarz.
Szkoda bo rzeka była do ogrania.
Janek2018-02-28 21:23:53
Skoro Diaw słaby, to jaki Dejmek??????? Najpierw karny, a minutę później brzy bramce to już nawet nie udawał że broni! No i w końcówce Carlitos miałby więcej problemów z ominięciem dwóch stojących tyczek niż Dejmka. Bramka nie wpada tylko cudem. Każdy wie, że nie jest to sprinter - jak jest dejmkowate tempo to jeszcze gra, natomiast gdy akcja toczy się tempo szybciej niestety pan Dejmek zamienia się w wiatrak. Przykro to pisać bo to sympatyczny człowiek, niestety fakty są takie że piłkarsko mierny i niespotykanie wolny. Odnośnie Diawa - podziękujcie Lettieriemu - gdy nie może kozakować na boisku i gra tylko obronę to jest najlepszy, gdy dostaje zgodę na ofensywne wyskoki, przetrzymywanie piłki i próby kiwek - dno. Szkoda chłopaka, bo wychodząc przed szereg swoich kompetencji ośmiesza się. Ale ktoś mu na to pozwala szanowny panie Lettieri.
Korona Stok2018-02-28 21:25:02
@Juriusz.
Zając nie jest idealnym prezesem,ale coś Ty się tak do niego przyczepił?
Odpowiedz.
Abs2018-02-28 21:38:52
Dejmek najpierw karny , a potem jeszcze odjol nogę po czym wpadła bramka .
To daje do myślenia .
Diaw nie szło mu w tym meczu .
Tak czy siak bravo Koroneczka. !!!
Ps. Nadeszła pora na Dejmka , to już nie pierwszy raz dał Ciała .
@Abs2018-02-28 21:49:12
Nadeszła pora na Dejmka- to już nie pierwszy, nie nasty, takich baboli były już dziesiątki plus spóżniaczki - swojaczki.
Luker2018-02-28 22:01:10
Była będzie jest KORONA MKS
Tomus Czarnow2018-02-28 22:01:47
Dobry remis nie jest zły
KiTt2018-02-28 22:02:06
WIELKIE propsy dla Alomerovica. Z Gostomskim problem był taki, że nie mogłem wskazać jakiegokolwiek meczu, który by nam wybronił. Zlatan IMO popełnił błąd z Sandecją, odrobił go w meczu z Lechem a po meczu z wisłą jego bilans to uratowane dwa punkty. Bravo!!
Karolina Jamróz2018-02-28 22:02:24
Wszyscy na Pogon w sobote, mrozow ma juz nie być
Reymont2018-02-28 22:08:16
Lettieri i jego myśl trenerska - tego jeszcze w piłce nożnej nie było - Gino -
prekursor, pionier, awangardzista krótko pisząc GENIUSZ. Oryginał, fijoł jakich mało!
Marcin2018-02-28 22:11:14
Nie rozumiecie zmiany Kaczarawy? W sześć dni gramy trzy mecze przy bardzo ciężkich warunkach pogodowych. Myślicie, że Gruzin zagrałby trzy razy po 90 minut na pełnych obrotach? Trener dał mu odpocząć przed sobotą. W przerwie meczu przy wyniku 1:1 Lettieri uznał, że uda się dograć ten mecz bez Kaczarawy i swój cel osiągnął. W meczu z Pogonią gra Kaczarawy będzie kluczowa.
ART2018-02-28 22:13:18
Srodek obrony Korony... Dla mnie Diaw na ten moment nie nadaje sie do gry w Ekstraklasie. Ten gosc jest podlaczony do pradu, a to jest cecha strasznie niepozadana u srodkowego obroncy. Nie daje spokoju druzynie, kazdy jego kontakt z pilka skutkuje podniesionym pulsem u kibicow. Pomocnicy majac za plecami tak elektrycznego obronce nie czuja komfortu.
Abc2018-02-28 22:22:45
Diaw grał tak jakby obstawił u buka na czerwoną...
@ART2018-02-28 22:25:14
Ty się nie nadajesz do niczego innego oprócz tarcia chrzanu i pisania bzdur. Diaw ma potencjał i grać potrafi, a że bawi się w dryblera, rozgrywającego czy bocznego obrońcę to pretensje do głownodowodzącego Italiańco - Germańca.
luka2018-02-28 22:36:38
Wynik lepszy niż gra ogólnie remis bardzo dobry .W soboty wszyscy na Pogon chłopakom się należy za ten sezon.
Fcb2018-02-28 22:43:20
Panie Lettieri a dlaczego w składzie nie było Kosakiewicza ? Co Pan kombinuje ?Grają synkowie trenera a chłopak który oddaje serducho i gryzie trawę jest poza kadra. Nieładnie Panie Trenerze
ABC2018-03-01 06:42:19
Jest gitez
kibic2018-03-01 08:46:03
Po meczach z Lechią ,Legią Lechem i jeszcze paroma zespołami trenerze co z Pana za geniusz a przychodzi jeden mecz który wyraznie nie wyszedł wyjebać Prezesa i Trenera połowę zawodników ale trzeba być na stadionie chociaż raz gamonie i tyle w temacie o zawodnikach się nie wypowiadam bo nieznam założeń w tym meczu o boisku nie wspomnę.
jaNO2018-03-01 11:01:15
A jak wam się podobał faul sieroty Możdżenia w 90minut na 16 metrze ? Gdy obalił od tyłu w nasz pole karne zawodnika Wisły ? A jaki zdziwiony był gdy sędzia gwizdnął. A jego farfocel (strzał?) w 92 minucie ? Nigdy prosto nie umiał kopnąć
@jano2018-03-01 11:40:05
Jeśli ktoś ma choć trochę czucia piłki to wie, że Możdżeń jest ligowym przecietniakiem a jedynym jego atutem jest strzał z dystansu i z tego wynikające średnio 2 gole piękne gole w sezonie a to raczej trochę mało żeby po nim płakać. Podobnie Dejmek - jak się go przeciwnik nie przyciśnie na boisku i tempo akcji jest umiarkowane to sobie radzi doskonale, natomiast gdy akcja już toczy się szybciej
to kompromitacja za kompromitacją. Dziwi mnie ze prezes Zając i trener Lettieri nie wyciągają z tego wniosków
xyz2018-03-01 14:33:51
sprawdz kto mu przeszkodzil w tym strzale
Cekin2018-03-01 14:47:29
Curiosum było przesunięcie Diawa na lewą flankę a jeszcze większym brak przewidywania, że za chwilę dostanie czerwoną, cała linia środkowej pomocy (Żubrowski-Możżeń-Petrak) wykonała strajk włoski i nie wiadomo (Alomerović) dlaczego tak się tylko skończyło...??
mexic2018-03-01 20:26:28
Alomerovic co mógł to złapał. Przy straconej bramce nie miał szans ale tam częściowa wina obrońców, którzy chyba bali się 2 karnego, a duża wina sędziego, który nie zauważył faulu Sadloka na Cebuli przy przejęciu piłki.
Diawowi widać, nie odpowiadała aura i pozycja. ! żółta za durne łapanie rękami rywala, druga już całkiem za głupotę, a po drodze jeszcze mógł zarobić jedną znów za zatrzymanie ręką Imaza. Moja ocena sytuacji, nad którą szpece z c+ się rozwodzili jest jednoznaczna, Diaw wybił piłkę czysto a w momencie, kiedy stawiał nogę na ziemi w tym samym miejscu swoją postawił wiślak. Zero celowości, zero agresywności, czysty przypadek i słuszna decyzja sędziego, który uznał, że nic tam nie było.
Rymaniak trochę słabiej niż zazwyczaj ale pewien przyzwoity poziom trzyma. Dejmek jak często ostatnio spóźniony, chyba myślami jest już gdzieś poza Koroną. Malarczyk dał dobrą zmianę, wiadomo, że brakuje jeszcze pełnego zgrania ale uważam, że ze stoperów zagrał najlepiej. Kallaste też jak zwykle, duszo szumu do przodu, słaba orientacja z tyłu a jak miał szansę coś ustrzelić to nie dał rady.
Żuber na swoim poziomie, Za to Możdżeń pokazał, dlaczego Gino w ostatnim czasie częściej korzysta z Petraka. Nie pamiętam tak słabego meczu w jego wykonaniu.
Cebula z asystą ale też i ze stratą -choć po faulu- która skończyła się wyrównaniem. Reszty oceniać nie ma potrzeby, każdy lekko poniżej przeciętnej. Kiełb choć z bramką, to potem już tak dobrze nie było a w 2 połowie nie poradził sobie z rolą.

Dominick Zator przedłużył umowę z Koroną Kielce. Defensor będzie występował w „żółto-czerwonych” barwach jeszcze przez co najmniej jeden sezon.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce pokonała na wyjeździe GOG Håndbold 33:25. – To tylko pierwsza połowa, a w drugiej może zdarzyć się jeszcze wszystko – powiedział po spotkaniu Tomasz Gębala, lider defensywy „żółto-biało-niebieskich”.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce pokonała na wyjeździe GOG Håndbold 33:25. – Mam nadzieję, że zdobędziemy ten upragniony awans, ale była to dopiero połowa meczu – powiedział po spotkaniu Krzysztof Lijewski, drugi trener „żółto-biało-niebieskich”.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce pokonała na wyjeździe z GOG Håndbold 33:25. Najwięcej bramek dla kielczan, dziewięć, zdobył Alex Dujszebajew.
Koszykarze UJK Kielce rozpoczynają rywalizację w fazie play-off o awans do pierwszej ligi. Już w pierwszej rundzie drużyna z Kielc zmierzy się z faworytem do awansu, OPTeam Resovią Rzeszów.
Już w wielkanocny poniedziałek Korona Kielce zmierzy się na wyjeździe z łódzkim Widzewem. Wraz z Koroniarzami na wyjazd szykują się także kibice żółto-czerwonych, którzy już w grupie około 700 osób zapisali się na wizytę w „Sercu Łodzi”.
Korona Kielce poznała termin wyjazdowego starcia z Puszczą Niepołomice. „Żółto-czerwoni” zagrają wówczas mecz, który może zdecydować o losach utrzymania.
Po zakończeniu zimowej przerwy Korona Kielce rozegrała 7 ligowych rywalizacji i wywalczyła w nich zaledwie 6 punktów. Kielczanie mają przed sobą teraz wyjazdową potyczkę z Widzewem. Czy Korona wywiezie 3 punkty z trudnego terenu?
Historia napisała się na naszych oczach. Reprezentacja Polski po raz piąty z rzędu zagra na Mistrzostwach Europy. Bohaterem Wojciech Szczęsny!
Poszukujesz sposobów na podniesienie swoich umiejętności piłkarskich do nowego poziomu? Odpowiednio dobrane znaczniki piłkarskie mogą okazać się kluczowym elementem w osiągnięciu tego celu.
Czy zastanawiasz się, jak w pełni wykorzystać potencjał Instagram Stories w strategii marketingowej? Poszukujesz sposobów na tworzenie angażujących reklam w formie stories? Jeśli tak, to artykuł ten jest dla Ciebie!
Trzeci tydzień Małej Ligi Piłki Ręcznej dostarczył kibicom mnóstwo emocji, zarówno na boiskach Bilczy, Kielc, jak i Chęcin. Rozgrywki odbyły się w dniach 19, 20 i 21 marca, prezentując szereg talentów w różnych kategoriach wiekowych.
Świetny turniej juniorek młodszych Korony Handball Kielce w 1/16 finału mistrzostw Polski. Podopieczne Moniki Ciszek zakończyły go z kompletem trzech zwycięstw.
Przed Industrią Kielce rywalizacja w 1/8 finału Ligi Mistrzów. „Żółto-biało-niebiescy” w najbliższą środę (27 marca) zmierzą się z duńskim GOG Håndbold.
Dokładnie za tydzień (1 kwietnia) piłkarze Korony Kielce powrócą do gry po reprezentacyjnej przerwie. Wszystko wskazuje na to, że sytuacja kadrowa w kieleckiej ekipie poprawiała się w porównaniu do ostatnich konfrontacji.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce zagra na wyjeździe z GOG Håndbold. – Brakuje mi minut rozegranych na parkiecie przez te dwa i pół miesiąca bez gry – powiedział przed spotkaniem Artsem Karalek obrotowy mistrzów Polski.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce zagra na wyjeździe z GOG Håndbold. – Będzie trzeba taktycznie ich rozpracować. Jest to niewygodny zespół z groźnymi zawodnikami na każdej pozycji – powiedział przed spotkaniem Arkadiusz Moryto, skrzydłowy mistrzów Polski.
Sabina Jarząbek, reprezentantka Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego została wicemistrzynią Polski w półmaratonie. Jednocześnie pobiła swój rekord życiowy i uzyskała kwalifikację na Mistrzostwa Europy w Rzymie.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce zagra na wyjeździe z GOG Håndbold. – Mam wielki szacunek dla tego klubu, który bardzo mocno walczy w duńskiej lidze oraz Lidze Mistrzów – powiedział przed spotkaniem Tałant Dujszebajew, trener mistrzów Polski.
W niedzielne popołudnie doszło do starcia dwóch zespołów z dolnych rejonów tabeli CLJ U-18 kobiet. Drużyna KSP Kielce pokonała na obiekcie przy ul. Jeziorańskiego 53 ekipę Legionistek Warszawa 0:1.
Na odbywających się w miniony weekend Mistrzostwach Polski Muay Thai w Szaflarach do walki stanęło 4 zawodników kieleckiego klubu.
Trwa marcowa przerwa reprezentacyjna. Na boiskach drugiej ligi (poza dwoma wyjątkami) nie ma jednak odpoczynku.
W ostatnich dwóch tygodniach drużyny szczypiornistów z regionu świętokrzyskiego rozegrały 5 ligowych spotkań.
Mieszane uczucia towarzyszą świętokrzyskim zespołom po rozegraniu 22. serii gier trzeciej ligi. Czarni Połaniec przegrali 0:1 z Karpatami Krosno, KSZO zremisował z Orlętami Radzyń Podlaski 2:2, a Star Starachowice pokonał Sokoła Sieniawa 1:0.
W meczu 18. kolejki Ligi Centralnej Kobiet szczypiornistki Suzuki Korony Handball Kielce przegrały na wyjeździe z MTS-em Żory 36:15. Najskuteczniejszymi zawodniczkami kielczanek były Magdalena Berlińska oraz Nikola Leśniak, zdobywczynie pięciu bramek.
W meczu 25. kolejki Orlen Superligi, Industria Kielce wygrała wyjazdowy mecz z Zepter KPR Legionowo 31:23. Po spotkaniu sowimi opiniami podzielili się Krzysztof Lijewski oraz Cezary Surgiel.
W meczu 25. kolejki Orlen Superligi, Industria Kielce wygrała wyjazdowy mecz z Zepter KPR Legionowo 31:23. Najwięcej bramek dla kielczan, osiem, zdobył Alex Dujszebajew.
W sobotnie przedpołudnie w ramach 20. kolejki RS Active IV ligi rozegrano spotkanie pomiędzy dwoma kieleckimi ekipami. Korona II Kielce przy ul. Szczepaniaka pokonała 2:1 Orlęta Kielce.
Korona Kielce przedłużyła umowę z Jakubem Konstantynem. Skrzydłowy będzie występował w „żółto-czerwonych” barwach jeszcze przez co najmniej jeden sezon.
W 25. kolejce Orlen Superligi zawodnicy Industrii Kielce zagrają na wyjeździe z Zepter-em KPR Legionowo. W ostatnich tygodniach beniaminek pozytywnie zaskakuje.