Korona Handball wygrywa z Piotrcovią! Wielkie emocje w kieleckiej hali

24-02-2018 20:24,
Redakcja

Wzięły przykład z kolegów z PGE VIVE Kielce zawodniczki Korony Handball i w sobotni wieczór, w hali przy ulicy Krakowskiej, zaprezentowały prawdziwy thriller - na szczęście tak samo zwycięski! Po długiej przerwie kielczanki odniosły kolejną wygraną w PGNiG Superlidze - pokonały Piotrcovię Piotrków Trybunalski 30:28.

Początek nie był w wykonaniu kielczan optymalny. Można powiedzieć, że lekką przewagę posiadała Piotrcovia. Widać było to także po wyniku, który był korzystny dla przyjezdnych z Piotrkowa Trybunalskiego. Nie potrafiły one jednak wypracować znacznej różnicy bramek. Można powiedzieć, że Korona Handball cały czas siedziała rywalkom na ogonie.

Tak było aż do 19. minuty. Wtedy podopieczne Tomasza Popowicza doprowadziły do wyrównania 9:9. Po chwili tablica wyników pokazywała już rezultat 11:9 na korzyść kielczanek. Zezłoszczony trener gości wziął czas, ale to wcale nie pomogło Piotrcovii. Gospodynie powiększyły swoją przewagę – było 13:10.

Nie można powiedzieć, że kielczanki grały bezbłędnie w ataku, bo kilka razy pudłowały w sytuacjach, które powinny zakończyć się bramkami. Ale zawodniczki Korony Handball stworzyły prawdziwy mur nie do przejścia w defensywie. W tym elemencie grały kapitalnie, a w końcówce pierwszej połowy całą formacją kapitalnie rządziła Honorata Syncerz. Choć należy zaznaczyć, że wszystkie zawodniczki spisywały się na medal – były zacięte, agresywne, skuteczne w odbiorze, a przy tym grały fair.

Dodatkowo świetnie reagowały na kontrataki gości. Dwa dalekie podania - w sposób efektowny, a przy tym bardzo pewny - przechwyciła Honorata Czekala, wzbudzając entuzjazm kieleckiej publiczności.

Skończyło się na prowadzeniu dwubramkowym do przerwy – 14:12. Gdyby jednak kielczanki były odrobinę skuteczniejsze w ataku (bo doskonałe okazje ku temu były, wliczając w to grę w przewadze), to ten wynik byłby z pewnością wyższy.

W szatni podopieczne Popowicza spędziły dosyć sporo czasu, ale biorąc pod uwagę postawę na początku drugiej połowy było warto – dwa szybkie ataki i czterobramkowe prowadzenie. 16:12 dla Kielc.

Piotrcovia rzuciła się do ataku, chciała jak najszybciej odrobić stratę, ale Korona Handball dobrze przetrzymała ten napór. Traciła bramki, ale też szybko je zdobywała. W 35. minucie było 18:14 i trener gości znów wziął czas. Skutek? Już po chwili pięć bramek przewagi dla beniaminka PGNiG Superligi – 20:15!

Co jest jeszcze ważniejsze, przez kolejne minuty kielczanki utrzymywały tę przewagę, choć wymagało to od nich ogromnej waleczności oraz determinacji. W 42. minucie było jeszcze lepiej - 24:18.

Niestety, wtedy coś w grze się zacięło. Mimo że Korona Handball grała w przewadze liczebnej, popełniała proste w ataku, co bez litości wykorzystywały rywalki. W 47. minucie tablica wyników pokazywała już tylko 24:22. Czas wziął trener Popowicz, który zrugał swoje zawodniczki za złe decyzje w ataku.

Nie pomogło. W 52. minucie Piotrcovia najpierw zniwelowała stratę do jednej bramki, a po chwili był remis.

Walka była zacięta. Ciężar gry wzięła na siebie Dominika Więckowska, która przeprowadziła dwie skuteczne, indywidualne akcje.

W końcówce gospodynie myliły się na potęgę, ale na szczęście – przeciwniczki jeszcze częściej. W 57. minucie było 29:27 dla Kielc, kiedy bramkę zdobyła Syncerz.

Końcówka to była prawdziwa gra nerwów. Gol Piotrcovii, a potem seria błędów z jednej i z drugiej strony. Przyjezdne przeprowadziły kontrę, którą świetnie między słupkami powstrzymała Aleksandra Orowicz. Pozostało kilkadziesiąt sekund do zakończenia spotkania. Wtedy wszystko powoli stawało się jasne.

Cała hala wstała z miejsc, a po chwili mogła świętować tak długo wyczekiwane zwycięstwo. Najlepszą zawodniczką w zespole gospodyń wybrana została Katarzyna Homornicka.

W następnej kolejce Korona Handball zagra z KPR-em Ruchem Chorzów - w niedzielę, 4 marca o godz. 17.

Korona Handball Kielce – MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski 30:28 (14:12)

Korona Handball: Orowicz, Chojnacka - Dos Santos, 1, Zimnicka 3, Więckowska 13, Gliwińska 2, Czekala 1, Skowrońska 2, Syncerz 1, Radzikowska, Homornicka 5, Kędzior 2

Piotrcovia: Opelt, Sarncka - Kucharska 1, Matyja 1, Klonowska, Kopertowska 5, Marszałek 8, Wasilewska 1, Ivanović 2, Despodovska 3, Wyrzychowska 7

------------

Piątkowy mecz z Radomiakiem Radom będzie bardzo ważnym spotkaniem w kontekście walki kielczan o utrzymanie. Przeanalizujmy więc czego możemy się spodziewać po drużynie prowadzonej przez Macieja Kędziorka.
W 29. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce zagra na własnym stadionie z Radomiakiem Radom. „Żółto-czerwonych” czeka jedna z najważniejszych batalii w sezonie.
Jarosław Przybył sędzią meczu 29. kolejki PKO BP Ekstraklasy, w którym Korona Kielce zmierzy się z Radomiakiem Radom. Spotkanie na Suzuki Arenie będzie 24 konfrontacją „żółto-czerwonych” prowadzoną przez tego arbitra.
Na rynku dostępne są różne rodzaje lotek do badmintona, niektóre kosztują kilkanaście złotych za opakowanie, inne kilkaset. Skąd tak duże różnice? Czy warto wydawać po kilkadziesiąt złotych na jedną lotkę, jeśli za tyle można mieć opakowanie?
Już w najbliższy piątek Korona Kielce zmierzy się na własnym stadionie z Radomiakiem Radom. Na konferencji prasowej przed spotkaniem poruszony został interesujący wielu temat kontuzji oraz przygotowania fizycznego zespołu.
Dylan Nahi przedłużył umowę z Industrią Kielce! „Żółto-biało-niebieski” klub prolongował kontrakt ze skrzydłowym do 2028 roku.
Wiosenne przesilenie to okres, który często wiąże się z uczuciem zmęczenia, apatii oraz obniżeniem nastroju. Są one w dużej mierze spowodowane wydłużeniem dnia i wzrostem temperatury, który przekłada się na zmiany hormonalne. Można jednak im zapobiec. Wystarczy zadbać o odpowiednie nawyki żywieniowe i suplementację. Tylko, które witaminy i suplementy będą dobrym wyborem na wiosenne przesilenie?
Rozdmuchane i przeskalowane – tak w największym skrócie można podsumować oskarżenia, jakie padły pod adresem Benoita Kounkouda na początku roku. Szczypiornista był podejrzewany o próbę gwałtu na 20-latce, co jednak nie znalazło potwierdzenia w faktach.
Od czwartku do soboty Kielce ponownie staną się bilardową stolicą Polski. W dniach 18-20 kwietnia w Galerii Echo dobędzie się 2 zjazd tegoroczny zjazd Bilardowej Ekstraklasy.
Industria Kielce w półfinale Orlen Superligi zagra z KGHM Chrobrym Głogów.
Ciągnący się od miesięcy uraz Mateusza Czyżyckiego nie ustępuje. W środę trener Kamil Kuzera poinformował, że 26-latka w tym sezonie na murawie już nie zobaczymy. Wszystko wskazuje na to, że gracza Korony Kielce czeka zabieg.
Korona Kielce w 29. kolejce PKO BP Ekstraklasy zagra na własnym stadionie z Radomiakiem Radom. – Ambicją, wolą walki i zaangażowaniem musimy wygrać mecz z Radomiakiem – powiedział przed spotkaniem Bartosz Kwiecień, obrońca „żółto-czerwonych”.
To już końcówka biletów dostępnych na mecz Magdeburg - Industria Kielce. Klub pozyskał dodatkową i zarazem ostatnią pulę wlotek na to starcie.
Jak przekazał prezes Cracovii, Mateusz Dróżdż, Puszcza Niepołomice tylko do końca obecnego roku będzie mogła korzystać z obiektu w Krakowie. – Gdyby nie pracownicy Cracovii, to Puszcza nie byłaby w stanie zorganizować meczu. Chcemy im pomóc, ale nasz stadion to nasz dom - mówi prezes krakowskiego klubu.
Zajmująca miejsce spadkowe Korona Kielce zmierzy się w piątek na Suzuki Arenie z Radomiakiem Radom. – Wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że mieliśmy inne oczekiwania. Miało to inaczej wyglądać, chcieliśmy czegoś innego – mówi podczas konferencji trener Kamil Kuzera.
Korona Kielce w 29. kolejce PKO BP Ekstraklasy zagra na własnym stadionie z Radomiakiem Radom. O kwestiach kadrowych przed tym ważnym pojedynkiem szerzej opowiedział Kamil Kuzera, trener „żółto-czerwonych”.
Rozlosowano grupy turnieju olimpijskiego szczypiornistów. Do walki o medale może stanąć nawet ośmiu graczy Industrii Kielce.
Polonia Kielce zakontraktowała zawodnika z Iranu. Jest nim Mohamad Ali Rouintanesfahani, a więc były reprezentant swojego kraju.
Kolejna kolejka PKO BP Ekstraklasy upłynęła pod znakiem wielu rozczarowań. Jednymi z rozczarowanych mogli być kibice Korony Kielce, a także kilku drużyn walczących o Mistrzostwo Polski. Rozczarowani nie mogą być też statystycy, gdyż ponownie pod względem frekwencyjnym było nieźle.
Korona Kielce wypełniła limit rozegrania 3 000 minut przez młodzieżowców w trwającym sezonie. „Żółto-czerwoni” mają również szansę na nagrodę z Pro Junior System.
Kolejny gol zawodnika wypożyczonego z Korony Kielce oraz debiut byłego trenera „żółto-czerwonych” w drużynie kandydata do awansu. Za nami 28. kolejka 2 ligi.
Zmiany na miejscu spadkowym oraz zadyszka czołówki. Tak minęła 28. kolejka PKO BP Ekstraklasy.
Po trzy spotkania w piątek, sobotę oraz niedzielę rozegrali zawodnicy klubów z zaplecza Ekstraklasy. Ciekawie było m.in. w Gdańsku i Lublinie, gdzie niezłym spotkaniom towarzyszyła spora liczba kibiców na trybunach.
MTB Cross kolejny raz rozpoczyna sezon Świętokrzyskiej Ligi Rowerowe w Daleszycach. Na starcie wyścigu stanęło blisko 500 zawodników.
W 23. kolejce świętokrzyskiej IV ligi obejrzeliśmy kolejne spotkania kieleckich drużyn. Korona II Kielce zmierzyła się na wyjeździe z Wierną Małogoszcz, a Orlęta podjęły na własnym stadionie Arkę Pawłów.
Pięć spotkań rozegrały w ostatnim tygodniu drużyny z naszego regionu występujące na niższych szczeblach rozgrywkowych. Jak sobie poradziły?
Piłkarza Korony Kielce Marcusa Godinho czeka operacja zerwanego więzadła. To pokłosie zdarzenia, które miało miejsce w ostatnim meczu z Wartą Poznań.
Za nami 25. kolejka trzeciej ligi grupy czwartej. Star Starachowice przegrał w Krakowie z Garbarnią, KSZO zremisował w domowym starciu z Wisłoką Dębica, a Czarni Połaniec wywieźli punkt z Chełma.
Industria Kielce wygrała drugi ćwierćfinałowy mecz Orlen Superligi z MMTS-em Kwidzyn 40:25. – Myślę, że bardzo cieszymy się z tego, że spokojnie rozwiązaliśmy mecz i nie daliśmy przeciwnikowi zbyt wiele przestrzeni na pokazanie swoich umiejętności – powiedział po spotkaniu Paweł Paczkowski, rozgrywający „żółto-biało-niebieskich”.
Industria Kielce wygrała drugi ćwierćfinałowy mecz Orlen Superligi z MMTS-em Kwidzyn 40:25. – Uniknęliśmy tym samym długiej podróży do Kwidzyna, na czym też nam zależało, żeby móc w przyszłym tygodniu potrenować i przygotować się na kolejnego przeciwnika – powiedział po spotkaniu Krzysztof Lijewski, drugi trener „żółto-biało-niebieskich”.