REKLAMA

Poznaj idealny sposób na ferie dla Twojego dziecka

14-02-2018 16:15,

Przed nami ferie zimowe, jakie w Świętokrzyskiem przypadają na drugą połowę lutego. Dla dzieciaków to czas odpoczynku, którego wcale nie muszą spędzić przed telewizorem. Najlepiej jeżeli na choćby tydzień zmienią otoczenie, wyjadą w góry, żeby pojeździć na nartach, lub snowboardzie.  

Szczególnie, że popularna "deska" robi na polskich stokach prawdziwą furorę, z kolei narty już dawno na stałe wpisały się w kanon naszych rodzimych sportów zimowych. Co ciekawe, statystyki wyraźnie pokazują, że na "białe szaleństwo" coraz częściej piszą się także dzieci i młodzież. Dla nich snowboard w takich Tatrach to prawdziwa frajda. - Ich nie trzeba dodatkowo zachęcać. Tym bardziej, kiedy sporty zimowe możemy połączyć ze wspaniałymi podróżami oraz przygodami - podkreśla Michał Misztal, instruktor sportów zimowych.

REKLAMA

Michał na co dzień organizuje obozy snowboardowo/narciarskie w Tatrach Polskich. Najbliższy rozpocznie się już 17 lutego z myślą o dzieciach w wieku 8-14 lat. Jak sam zaznacza, dla dzieciaków to doskonała okazja, by w czasie ferii przeżyć niezapomniane chwile: - Główną zaletą naszego wyjazdu jest na pewno rodzinna i ciepła atmosfera.  

Program szkoleń podczas takich obozów powinien obejmować nie tylko zajęcia stricte edukacyjne. Instruktorom zależy na tym, żeby "camp" był przez dzieci nie tyle zaliczony, co przede wszystkim gwarantował im nowe umiejętności. Nie bez znaczenia są także dobre wspomnienia. Z takim podejściem do podopiecznych podchodzą kieleccy instruktorzy, którzy w ferie wyjadą z grupą dzieci w Tatry. Oni po prostu bardzo chcą, aby każdy młody uczestnik miał z nimi jak najlepsze skojarzenia i być może w przyszłości chętnie brał udział w kolejnych podróżach.

Najbliższy obóz snowboardowo/narciarski odbędzie się w miejscowości Suche nieopodal Zakopanego. To właśnie tam na dzieciaki czekają nie tylko szkolenia w zakresie narciarstwa i snowboardu, ale również kulig (bądź psie zaprzęgi), wykłady ze zdrowego żywienia, wideo-analiza postępów na stoku, zajęcia rekreacyjne na sali sportowej i basenie, a nawet... warsztaty muzyczne obejmujące śpiew i rytmikę. - Nasze obozy charakteryzuje profesjonalne podejście. Szkolenia odbywają się w małych grupkach, oczywiście przez odpowiednio przygotowaną do tego kadrę instruktorów i trenerów - mówi Michał Misztal.

To jednak nie koniec sportowych emocji, ponieważ odbędzie się sprawdzian ze sprawności technicznej. Dla zwycięzców przewidziane są puchary, medale oraz dyplomy pamiątkowe. Co ciekawe, przeżycia swoich pociech rodzicie będą mogli obserwować na publikowanych relacjach wideo i galeriach zdjęciowych.

Natomiast, kiedy ferie dobiegną do szczęśliwego końca, na zasłużony urlop powinni wybrać się rodzicie. Biuro podróży Korona MM sport&travel w marcu szykuje kolejny wyjazd, tym razem przeznaczony dla dorosłych, którzy będą mieli okazję zobaczyć na własne oczy znany kurort Livigno we Włoszech. Podobnie jak w przypadku dzieci, ten wyjazd również będzie miał charakter szkoleniowy w zakresie snowboardu i narciarstwa zjazdowego.  

- Ale to nie wszystko, bo latem planujemy jeszcze dwa obozy młodzieżowe pod szyldem kitesurfingu i windsurfingu. Odbędą się one w Jastarni na półwyspie Helskim w klimacie typowo surferskim. Nie zabraknie przyczep kempingowych, namiotów, a także fajnego programu zajęć i szkoleń. Ponadto, we wrześniu mamy zaplanowany wyjazd dla dorosłych i wyjedziemy prawdopodobnie na Sycylię - zapowiada Misztal. 

Artykuł sponsorowany

 

REKLAMA

Wasze komentarze

Marecki2018-02-05 19:26:10
Moje dziecko było na tego typu wyjeździe i bardzo sobie chwaliło, szczególnie że nauczyło się jeździć na desce a ta ostatnio jest bardzo modna. Wiadomo że w sprzęt trzeba sobie zainwestować kilka złotych, ale jednak zabawa przednia. tata na nartach, z młody jeździ na desce. Teraz jak tylko jest śnieg uderzamy na Telegraf i jest fajnie.

Dodaj komentarz

Copyright © 2019 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group