REKLAMA

Jeżeli zostałbym w Kielcach, to dziś nie byłbym Sekretarzem Generalnym PZPN

08-01-2018 20:42,
Redakcja

Maciej Sawicki, sekretarz generalny PZPN, to były piłkarz, który występował m.in. w barwach Korony Kielce. Napastnik na stadion przy ulicy Szczepaniaka trafił wiosną 2003 roku z drużyny rezerw Legii Warszawa. I to w Kielcach bardzo szybko, bo po kilkunastu tygodniach podjął decyzję o zakończeniu piłkarskiej kariery. Później - po trzech latach - wrócił na boisko, ale występował już wyłącznie rekreacyjnie w Anprelu Nowa Wieś.

- Jaki był najtrudniejszy dzień w moim życiu? Ten, w którym przestałem profesjonalnie grać w piłkę. Siedziałem w Kielcach, dosłownie i w przenośni, bo mimo dobrego początku potem przez kontuzję wylądowałem na ławce. Patrzyłem sam na siebie i widziałem jak na dłoni, że moja kariera, młodzieżowego reprezentanta Polski, zawodnika Legii, Stomilu Olsztyn została zaburzona, a czas ucieka. Obudziłem się któregoś ranka i uznałem, że kończę z tym wszystkim. Miałem wtedy 23 lata. Poszedłem rozwiązać umowę, choć obowiązywała jeszcze przez rok. Spakowałem się i trzy godziny później byłem w Warszawie - opowiada w interesującym wywiadzie dla portalu weszlo.com.

REKLAMA

- Czułem wielką niepewność. Wyrzucałem przez okno coś, w co inwestowałem całe swoje życie, każdy dzień. Kładłem krzyżyk na wielu marzeniach. To jest ciężar. Ale najbardziej pouczające jest to, że z perspektywy czasu był to zarazem jeden z najszczęśliwszych dni w moim życiu. Bo jeżeli zostałbym w Kielcach, to wiadomo co później się tam działo. Zapewne ciągnąłby się za mną cień afery korupcyjnej, bo w kolejnym sezonie do tego tam doszło. Gdyby tak się stało z całą pewnością nie był bym teraz Sekretarzem Generalnym PZPN, miałbym za to kartotekę częstych wizyt do Wrocławia. Trochę w tym przypadku albo ktoś u góry czuwa nade mną. Zostałbym miesiąc, dwa dłużej i byłoby po wszystkim - dodaje Sawicki.

Cały wywiad można znaleźć w TYM miejscu.

fot. pzpn.pl

 

REKLAMA

Wasze komentarze

Tdeusz2018-01-08 20:55:19
Wszyscy młodzi z Kielc uciekają..nie ma pracy..a jak jest to za najnizszą albo po znajomosci... Bida z nędzą..
CK2018-01-08 21:10:00
Bez przesady. Bezrobocie w Kielcach to 5,8%. Czyli mniejsze niż średnia krajowa. Przeciętne wynagrodzenie to 91% średniej krajowej. Jest przeciętnie, ale nie gorzej niż w innych miastach, wyłączając te największe. Jak się nie ma ambicji podnosić swoich kwalifikacji i tylko się siedzi na dupie i marudzi to faktycznie pracy nie ma. Kto chce ten pracuje.
Tt2018-01-08 21:13:20
Pan Sawicki pochodzi z Pruszkowa, to normalne chyba, że wrócił w rodzinne strony.
CK_R2018-01-08 21:22:58
CK - święte słowa! Najłatwiej marudzić...
Zygmunt 3 Faza2018-01-08 21:43:00
Weszło zaczyna starą śpiewkę czyli przypie**alania się do Korony ciąg dalszy. Nikt nie kojarzy głównej postaci jako piłkarza, nikomu na myśl nie przyszło łączenie owej persony z Kielcami ani z racji urodzenia ani z racji wychowania w nadsilnicznym grodzie nikt też nie pamięta tego "bohatera" jako wielkiego talentu i niespelnionej nadzieji polskiej piłki....Postanowił tedy ów "bohater" wypłynąć medialnie wykorzystując w tym celu Koronę i Kielce jako to miejsce które go ograniczało, ktore nie pozwalalo mu rozwinąć skrzydeł a kilkumiesięczny pobyt w Kielcach zniszczył mu sportowe marzenia a jego samego postawił nad skrajem zyciowej przepaści...tylko cudowne zrządzenie losu przez "bohatera" zwane opatrznością uchroniło go od katastrofy, bo on już wtedy dużo widział i czuł że w Kielcach zle się dzieje, taki był zdolny i gdyby został w Koronie to polska piłka stracilaby bezpowrotnie wybitnego wizjonera. Na całe szczęście szybko się spakował i wyjechał w siną dal...na całe szczęście. Co zyskuje "weszło" na takich wywiadach doprawdy nie wiem ale wiem że "redachtórzy" tam pracujący mają jakiś kompleks Kielc, może któryś z nich zabłądził wieczorem na Czarnowie i jakiś pielęgniarz zrobił mu masaż twarzy a może ktoś z Kielc poszerzył redachtórowi wizerunek "en face" o szerokość rogów i teraz ma biedak problem z wymianą dowodu bo aktualne zdjęcie wychodzi poza kadr...
Bezrobocie w Kielcach to 5,8%??!2018-01-09 07:46:26
Tak.. bo wszyscy młodzi po studiach pouciekali albo do Krakowa lub do Warszawy. Moja synowa(39lat) zarabia jako pomoc księgowej 2200brutto w jednej ze szkół..to dowód, ze Kielce z super zarobkami!
Nie Wyszło2018-01-09 08:20:47
Akurat tym razem tytuł tutaj jest wyjęty z kontekstu całego wywiadu na Weszło. Ale generalnie zgadzam się, że oni muszą mieć jakiegoś kozła ofiarnego w którego muszą bić, bo to taki marny poziom dziennikarstwa. Prześmiewczo-pudelkowy. Zdecydowanie bardziej cenię sobie pracę chłopaków z CK Sportu. Inna skala portalu, jasne. Ale poziom kultury i merytoryki tam i tutaj to dwa światy.
CK2018-01-09 12:14:36
Tak 5,8. Analogicznie spadek bezrobocia w reszcie kraju przypadł właśnie na okres emigracji młodych ludzi na zachód. Przyczyna, skutek. Statystyki nie kłamią. Bezrobocie spadnie jeszcze trochę, zacznie się wzrost płac. Chyba że pracodawcy do końca zasypią rynek tanią siłą roboczą ze wschodu. Kraków? Warszawa?To też jest wyraźnie napisane. WYŁĄCZAJĄC największe miasta. Podpowiem. Jest takich 5, nie licząc biednej Łodzi. Migracja młodych ludzi do największych aglomeracji dotyka resztę 13 miast wojewódzkich jednakowo, nie mówiąc już o powiatowych. Zarabia w jednej ze szkół, czyli z pretensjami zapraszam do Warszawy na Wiejską.
Rychu2018-01-09 13:01:52
Młodzi pouciekali z Kielc bo tu nie ma perspektyw! Ludzie pracują albo w 'marketingu', albo po znajomosciach, albo starsi 40-60 latkowie po urzedach, placowkach oswiatowych za najnizszą (nie mają alternatywy innej) bo Lubawski nie ma na podwyzki i wie ze nie ma dla nich alternatywy oprocz takiej aby pracowali dla niego za darmo..bo wydał przez lata dziesiatki milionów w błoto min. na Koronę...
łoo2018-01-12 01:14:24
On jest sekretarzem generalnym ONZ?

Dodaj komentarz

Copyright © 2019 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group