Sensacja w Hali Legionów! Dafi Społem Kielce pokonało Resovię

06-01-2018 21:24,
Redakcja

Do sporej sensacji doszło w Kielcach, gdzie zamykający tabelę zespół Dafi Społem Kielce pokonał Asseco Resovię Rzeszów. Gospodarze wygrali  dwie pierwsze walki na przewagi, ale po dziesięciominutowej przerwie lepsi okazali się podopieczni Andrzeja Kowala.  W czwartej partii kielczanie nie dali już rywalom szans i sensacyjnie pokonali wyżej notowanego rywala.

Rzeszowianie, przy zagrywce Dryi, mieli mocne wejście w mecz i od razu odskoczyli na 3:0. Miejscowi szybko jednak odpowiedzieli, a Dafi Społem zaliczył serię punktów, także przy pomocy rywali, którzy nie kończyli swoich akcji. Kielczanie wypracowali w ten sposób prowadzenie 7:4, po kontrze ze środka Morozau. Wcześniej blok-aut atakowali skutecznie Pawliński i Dokić. Gospodarze punktowali „z gry” przeplatając dobre akcje błędami. Kiedy natomiast zatrzymali blokiem Rossarda prowadzili już 11:7. Rzeszowska drużyna cały czas starała się utrzymać blisko przeciwników, swoje akcje kończył Śliwka, a gdy z pola zagrywki punktował Schoeps różnica była minimalna na korzyść ekipy z Kielc (13:12). wtedy o czas poprosił trener Daszkiewicz, a po powrocie na boisko, toczyła się na nim już wyrównana gra. Kiedy kolejną akcję skończył z lewego skrzydła Śliwka na tablicy wyników pojawił się remis 17:17. Nadal to jednak kielecka drużyna była mały kroczek z przodu, a w decydującą część seta miejscowi weszli z dwupunktową nadwyżką, po kontrze Wachnika (22:20). Gra toczyła się jeszcze długi czas. Kontra Śliwki już w grze na przewagi dała Resovii piłkę setową, ale ta zmieniła strony boiska po tym jak Wachnik punktował zagrywką (28:27). Inicjatywa pozostała już po stronie gospodarzy, którzy seta zakończyli blokiem na Jaroszu.

W drugim secie dobra dyspozycja Dryi w polu zagrywki pomogła Resovii objąć prowadzenie. To zwiększyło się w kolejnych akcjach, a wpłynęły na to mnożące się błędy gospodarzy – w ataku i polu zagrywki. Gdy doszedł do tego błąd w przyjęciu, po zagrywce Lemańskiego, drużyna gości prowadziła 8:4. I tym razem jednak nie utrzymała prowadzenia, a punkt po punkcie zaczął wędrować na konto Dafi Społem. Kielczanie punktowali atakiem, blokiem, a także po błędach rywali. Sytuacja zmieniała się diametralnie i to podopieczni trenera Daszkiewicza byli na prowadzeniu, gdy w ataku pomylił się Schoeps (9:8). Gra przyjezdnych zupełnie się posypała. W kolejnych akcjach kielczanie postawili skuteczny trójblok, a rzeszowianie wpadli w siatkę. Przewaga miejscowych wzrosła do 13:10. Resovia nie składała broni i po atakach Możdżonka i Śliwki oraz skutecznym bloku wróciła na prowadzenie 16:14. Rzeszowianie cały czas utrzymywali się na czele stawki, odpierając skutecznie ataki przeciwników. Błąd miejscowych zwiększył ich przewagę do stanu 20:17 i wydawało się, że goście rozpoczną wsteczne odliczanie w tym secie, tym bardziej, że po zagrywce Kędzierskiego prowadzili 23:20. Nic bardziej mylnego. Skuteczna akcja Łapszyńskiego oraz kontra Superlaka wyrównały stan partii po 23, a zakończyła ją ponownie wyrównana walka. Resovia nie kończyła kolejnych piłek setowych, aż wreszcie kontra Dokicia dała okazję do zakończenia odsłony gospodarzom. Śliwka starał się jak mógł i swoimi uderzeniami bronił wyniku, ale po udanym zbiciu Pawlińskiego, w pole zagrywki powędrował Dokić i zamknął rywalizację w tej części meczu.

Trzecią odsłonę od skutecznego bloku rozpoczęli kielczanie, ale niedługo później na blok gości sposobu nie znalazł Pawliński. Następnie Jarosz punktował bezpośrednio zagrywką i Resovia odskoczyła na 5:2. Sytuacja z wcześniejszych setów ponownie się powtórzyła, a Dafi Społem dzięki błędom w ataku rywali i skutecznej akcji w bloku zniwelował straty, kończąc serię udanym zbiciem Wachnika i prowadzeniem 7:6. Następnie punktować zaczęli przyjezdni, a dokładniej Lemański, Śliwka i Rossard, wyprowadzając gości na 9:7. Drużyna z Kielc goniła wynik, ale gdy tylko wyrównała go skutecznym blokiem na Śliwce (11:11), rzeszowianie ponownie odskoczyli, przy zagrywce Możdżonka (14:11). I tym razem kielczanie wzięli się za odrabianie strat, ale Jarosz z pola zagrywki nie pozwolił im na przejęcie inicjatywy. Po błędzie w ataku Pawlińskiego Resovia prowadziła już 17:13. Goście sami doprowadzili do nerwowej końcówki, gdyż po tym jak Rossard uderzył w aut mieli już tylko punkt nadwyżki (19:18). Od momentu, gdy Wachnik uderzył w aut rzeszowianie kontrolowali już jednak sytuację na boisku, a seta asem serwisowym zakończył Możdżonek.

Skuteczny w bloku i ataku Morozau mocno się przyczynił do prowadzenia kielczan 4:1 na początku seta czwartego. Trzy skuteczne akcje Lemańskiego zminimalizowały jednak straty do stanu 4:5. Gra gospodarzy przestała się kleić, pomyłki w połączeniu z dobrą zagrywką Lemańskiego dały Resovii prowadzenie 7:6, jednak nie na długo. Głównie błędy rzeszowskiej ekipy pozwoliły Dafi Społem odskoczyć na 11:8. Kielczanie poczuli się pewnie, Pawliński punktował blokiem, a Wachnik zagrywką (14:10). Rzeszowianie przez długi czas nie byli w stanie odrobić znacznie strat. Bardzo skuteczny był Morozau, punktujący blokiem i zagrywką, pozostali zawodnicy w zespole wzięli na siebie ciężar ataku (21:16). W międzyczasie Schoeps próbował udaną zagrywką poderwać zespół do walki, ale bezskutecznie. Znaczna przewaga utrzymała się na koncie kieleckiej do samego końca, a dwie ostatnie akcje zapisali na swoim koncie Pawliński i Morozau. Dafi Kielce wywalczył komplet punktów, mimo że od samego początku murowanym faworytem do zwycięstwa byli rzeszowianie.

MVP: Przemysław Stępień

Dafi Społem Kielce –  Asseco Resovia Rzeszów 3:1 (30:28, 29:27, 20:25, 25:21)

Społem: Stępień (3), Wachnik (10), Nalobin (5), Pawliński (6), Dokić (20), Morozau (9), Czunkiewicz (libero) oraz Biniek (libero), Schamlewski, Superlak (1), Adamski i Łapszyński (2)

Resovia: Lemański (8), Tichacek, Rossard (8), Schops (4), Śliwka (18), Dryja (5), Masłowski (libero) oraz Kędzierski (1), Depowski (1), Jarosz (6) i Możdżonek (5)

Źródło: siatka.org. Autor: Danuta Rękawica

------------

Bryx2018-01-07 11:41:35
Nie interesuję się siatkówką, ale jestem pod wrażeniem tego wyniku. Tak trzymać Kielce!
Tomek2018-01-07 12:14:25
Gratulacje i oby tak dalej. Brawo chlopaki.
tomi2018-01-07 14:19:17
Brawo!

Od najbliższego sezonu rozgrywki szczypiornistów w Polsce wzbogacą się o możliwość zdobycia nowego trofeum - Superpucharu kraju. Dziś (28 marca) władze Orlen Superligi oraz Związku Piłki Ręcznej w Polsce ogłosiły szczegóły.
Dominick Zator przedłużył umowę z Koroną Kielce. Defensor będzie występował w „żółto-czerwonych” barwach jeszcze przez co najmniej jeden sezon.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce pokonała na wyjeździe GOG Håndbold 33:25. – To tylko pierwsza połowa, a w drugiej może zdarzyć się jeszcze wszystko – powiedział po spotkaniu Tomasz Gębala, lider defensywy „żółto-biało-niebieskich”.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce pokonała na wyjeździe GOG Håndbold 33:25. – Mam nadzieję, że zdobędziemy ten upragniony awans, ale była to dopiero połowa meczu – powiedział po spotkaniu Krzysztof Lijewski, drugi trener „żółto-biało-niebieskich”.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce pokonała na wyjeździe z GOG Håndbold 33:25. Najwięcej bramek dla kielczan, dziewięć, zdobył Alex Dujszebajew.
Koszykarze UJK Kielce rozpoczynają rywalizację w fazie play-off o awans do pierwszej ligi. Już w pierwszej rundzie drużyna z Kielc zmierzy się z faworytem do awansu, OPTeam Resovią Rzeszów.
Już w wielkanocny poniedziałek Korona Kielce zmierzy się na wyjeździe z łódzkim Widzewem. Wraz z Koroniarzami na wyjazd szykują się także kibice żółto-czerwonych, którzy już w grupie około 700 osób zapisali się na wizytę w „Sercu Łodzi”.
Korona Kielce poznała termin wyjazdowego starcia z Puszczą Niepołomice. „Żółto-czerwoni” zagrają wówczas mecz, który może zdecydować o losach utrzymania.
Po zakończeniu zimowej przerwy Korona Kielce rozegrała 7 ligowych rywalizacji i wywalczyła w nich zaledwie 6 punktów. Kielczanie mają przed sobą teraz wyjazdową potyczkę z Widzewem. Czy Korona wywiezie 3 punkty z trudnego terenu?
Historia napisała się na naszych oczach. Reprezentacja Polski po raz piąty z rzędu zagra na Mistrzostwach Europy. Bohaterem Wojciech Szczęsny!
Poszukujesz sposobów na podniesienie swoich umiejętności piłkarskich do nowego poziomu? Odpowiednio dobrane znaczniki piłkarskie mogą okazać się kluczowym elementem w osiągnięciu tego celu.
Czy zastanawiasz się, jak w pełni wykorzystać potencjał Instagram Stories w strategii marketingowej? Poszukujesz sposobów na tworzenie angażujących reklam w formie stories? Jeśli tak, to artykuł ten jest dla Ciebie!
Trzeci tydzień Małej Ligi Piłki Ręcznej dostarczył kibicom mnóstwo emocji, zarówno na boiskach Bilczy, Kielc, jak i Chęcin. Rozgrywki odbyły się w dniach 19, 20 i 21 marca, prezentując szereg talentów w różnych kategoriach wiekowych.
Świetny turniej juniorek młodszych Korony Handball Kielce w 1/16 finału mistrzostw Polski. Podopieczne Moniki Ciszek zakończyły go z kompletem trzech zwycięstw.
Przed Industrią Kielce rywalizacja w 1/8 finału Ligi Mistrzów. „Żółto-biało-niebiescy” w najbliższą środę (27 marca) zmierzą się z duńskim GOG Håndbold.
Dokładnie za tydzień (1 kwietnia) piłkarze Korony Kielce powrócą do gry po reprezentacyjnej przerwie. Wszystko wskazuje na to, że sytuacja kadrowa w kieleckiej ekipie poprawiała się w porównaniu do ostatnich konfrontacji.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce zagra na wyjeździe z GOG Håndbold. – Brakuje mi minut rozegranych na parkiecie przez te dwa i pół miesiąca bez gry – powiedział przed spotkaniem Artsem Karalek obrotowy mistrzów Polski.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce zagra na wyjeździe z GOG Håndbold. – Będzie trzeba taktycznie ich rozpracować. Jest to niewygodny zespół z groźnymi zawodnikami na każdej pozycji – powiedział przed spotkaniem Arkadiusz Moryto, skrzydłowy mistrzów Polski.
Sabina Jarząbek, reprezentantka Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego została wicemistrzynią Polski w półmaratonie. Jednocześnie pobiła swój rekord życiowy i uzyskała kwalifikację na Mistrzostwa Europy w Rzymie.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce zagra na wyjeździe z GOG Håndbold. – Mam wielki szacunek dla tego klubu, który bardzo mocno walczy w duńskiej lidze oraz Lidze Mistrzów – powiedział przed spotkaniem Tałant Dujszebajew, trener mistrzów Polski.
W niedzielne popołudnie doszło do starcia dwóch zespołów z dolnych rejonów tabeli CLJ U-18 kobiet. Drużyna KSP Kielce pokonała na obiekcie przy ul. Jeziorańskiego 53 ekipę Legionistek Warszawa 0:1.
Na odbywających się w miniony weekend Mistrzostwach Polski Muay Thai w Szaflarach do walki stanęło 4 zawodników kieleckiego klubu.
Trwa marcowa przerwa reprezentacyjna. Na boiskach drugiej ligi (poza dwoma wyjątkami) nie ma jednak odpoczynku.
W ostatnich dwóch tygodniach drużyny szczypiornistów z regionu świętokrzyskiego rozegrały 5 ligowych spotkań.
Mieszane uczucia towarzyszą świętokrzyskim zespołom po rozegraniu 22. serii gier trzeciej ligi. Czarni Połaniec przegrali 0:1 z Karpatami Krosno, KSZO zremisował z Orlętami Radzyń Podlaski 2:2, a Star Starachowice pokonał Sokoła Sieniawa 1:0.
W meczu 18. kolejki Ligi Centralnej Kobiet szczypiornistki Suzuki Korony Handball Kielce przegrały na wyjeździe z MTS-em Żory 36:15. Najskuteczniejszymi zawodniczkami kielczanek były Magdalena Berlińska oraz Nikola Leśniak, zdobywczynie pięciu bramek.
W meczu 25. kolejki Orlen Superligi, Industria Kielce wygrała wyjazdowy mecz z Zepter KPR Legionowo 31:23. Po spotkaniu sowimi opiniami podzielili się Krzysztof Lijewski oraz Cezary Surgiel.
W meczu 25. kolejki Orlen Superligi, Industria Kielce wygrała wyjazdowy mecz z Zepter KPR Legionowo 31:23. Najwięcej bramek dla kielczan, osiem, zdobył Alex Dujszebajew.
W sobotnie przedpołudnie w ramach 20. kolejki RS Active IV ligi rozegrano spotkanie pomiędzy dwoma kieleckimi ekipami. Korona II Kielce przy ul. Szczepaniaka pokonała 2:1 Orlęta Kielce.
Korona Kielce przedłużyła umowę z Jakubem Konstantynem. Skrzydłowy będzie występował w „żółto-czerwonych” barwach jeszcze przez co najmniej jeden sezon.