Mistrz Polski pokonany! Wielki mecz w Kielcach, Korona wygrała z Legią!

25-11-2017 22:11,
Mateusz Kaleta

Fantastyczne show obejrzał komplet publiczności zgromadzony w sobotni wieczór na Kolporter Arenie. Korona Kielce pokonała Legię Warszawa 3:2, mimo że już od drugiej minuty meczu musiała gonić wynik. Ale kielczanie się tym nie podłamali. Szybko ruszyli do przodu, jeszcze przed przerwą wysunęli się na prowadzenie. W drugiej połowie były lepsze i gorsze momenty. Goście doprowadzili do remisu, ale ostateczny cios należał do Korony. A konkretnie: do Jacka Kiełba!

Ustalając skład na to spotkanie trener Gino Lettieri pokusił się o dokonanie dwóch zmian. Od pierwszej minuty na boku prawej obrony zobaczyliśmy Łukasza Kosakiewicza, a Bartosz Rymaniak zajął miejsce w środku defensywy. Kielczanie wyszli na Legię dwójką napastników w osobach Soriano oraz Kaczarawy.

To właśnie gospodarze tego spotkania zaatakowali jako pierwsi. Dobrą akcję przeprowadził Kosakiewicz, jednak w ostatniej chwili został skutecznie zablokowany przez Inakiego Astiza.

Z zabójczą kontrą wyszli goście. Po nieudanym dośrodkowaniu z kornera piłkę na własnej połowie przejął Guilherme, pognał lewą flanką boiska i prostopadłym podaniem uruchomił Hamalainena. Fin idealnie dośrodkował na głowę nabiegającego Jarosława Niezgody, który nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce. W 2. minucie spotkania Legia wyszła na prowadzenie.

Kielczanie nie podłamali się szybką stratą bramki. Żółto-czerwoni od razu odważnie ruszyli do przodu, szukając swojej szansy do wyrównania. Niewiele zabrakło, a mogło się to udać już w 7. minucie meczu. Po wrzutce z rzutu rożnego głowkował Kovacević, ale kapitalną interwencją popisał się Malarz.

Bramkarz warszawaskiej Legii od samego początku spotkania miał pełne ręce roboty. Po raz kolejny interweniować musiał zaledwie pięć minut później. Na skrzydle trochę miejsca znalazł Kaczarawa, a następnie mocno zagrał piłkę wzdłóż bramki do Elji Soriano. Uderzenie Włocha jakimś cudem zdołał odbić golkiper przyjezdnych, a do dobitki nie dopuścili defesorzy, którzy szybko egzekwowali piłkę poza swoje pole karne.

Od pierwszych mint spotkania zgromadzeni kibice mogli oglądać szybkie, żywe spotkanie. Ale to Legioniści sprawiali lepsze wrażenie. Przyjezdni skuruplatnie korzystali z pomyłek Korony, która od 15 minuty zupełnie oddała pole gry "Wojskowym".

Taki stan rzeczy nie trwał długo. Po raz kolejny gorąco w polu karnym przyjezdnych zrobiło się w 26. minucie. Świetne dośrodkowanie ze stojącej piłki w pole karne posłał Mateusz Możdżeń. W "szesnastce" pozycję wygrał Kovacević i zdołał oddać strzał, ale po raz kolejny kapitalnie intereweniował dobrze dysponowany dzisiaj Malarz.

Korona miała swoje szanse, ale to Legia mogła w 32. minucie podwyższyć prowadzenie. Zupełnie niekryty na piątym metrze został Guilherme, który po wrzutce z lewej flanki oddał strzał głową. Piłka trafiła jednak w poprzeczkę bramki strzeżonej przez Gostomskiego, a po chwili zagrożenie oddalili wracający defesorzy Korony.

Aż wreszcie nadeszła 39. minuta. To właśnie wtedy cały stadion eksplodował z radości. Korona długo rozgrywała akcję, wymieniała dużo podań, ale to kluczowe na lewej flance otrzymał Kosakiewicz. Prawy defensor idealnie wyłożył piłkę na piąty metr do Soriano, któremu nie pozostało nic innego niż skierowanie jej obok bezradnego Malarza.

Kielczanie poszli za ciosem. Nie minęły dwie minuty, a tablica świetlna wskazywała już wynik 2:1 dla gospodarzy. Tym razem podanie z głębi pola otrzymał Cvijanović. Słoweniec odwrócił się i oddał strzał, który z trudem zdołał odbić Malarz. Bramkarz Legii był jednak bezradny wobec dobitki Kena Kallaste i po raz drugi w tym meczu musiał wyjąć piłkę z siatki.

Drugą połowę lepiej rozpoczęła Legia. Kolejne ataki mistrzów Polski przyniosły sukces w 52. minucie spotkania. Niefrasobliwość kieleckiej defensywy wykorzystał wprowadzony pod koniec pierwszej części meczu Christian Pasquato. Włoch penetrującym podaniem uruchomił Hamalainena. Fin, który asystował przy pierwszej bramce dla gości znalazł się sam na sam z Gostomskim i ze spokojem umieścił piłkę w siatce. Na tablicy znów widniał wynik remisowy.

Bardzo groźnie zrobiło się w 63. minucie meczu. Znów w kontratakiem wyszli Legioniści. Po raz kolejny znakomitym podaniem Kucharczyka obsłużył Pasquato. "Kuchy" znalazł się sam na sam z Gostomskim, ale po jego uderzeniu piłka obiła słupek kieleckiej bramki.

Po przerwie gra długimi momentami toczyła się tylko w środkowej strefie boiska. Obie drużyny próbowały zaskoczyć przeciwnika, ale często brakowało tego ostatniego podania. Takowe otrzymał wprowadzony w drugiej połowie Jacek Kiełb. "Ryba" uderzał jednak z ostrego kąta, a futbolówkę na rzut rożny w tej sytuacji odbił Malarz.

W 74. minucie groźną akcję prawą stroną przeprowadziła Legia. W gąszczu nóg najlepiej w polu karnym odnalazł się Moulin, który doszedł do uderzenia, ale odbita przez Rymaniaka piłka wyszła tylko na rzut rożny.

W tej sytuacji kielecka publiczność głęboko odetchęła z ulgą, ale dosłownie pięć minut później po raz kolejny eksplodowała z radości. Doskonałe podanie otrzymał Kosakiewicz. Defensor Korony podniósł głowę i idelnym podaniem obsłużył nadbiegającego Kiełba. Skrzydłowemu żółto-czerwonych nie pozostało w tej sytuacji nic innego jak dołożenie nogi i skierowanie piłki do siatki. Korona prowadziła 3:2.

Więcej bramek w Kielcach już nie padło, jednak emocje trzymały do ostatniego gwizdka sędziego. W końcówce kielczanie bronili się nawet szóstką obrońców, ale ostatecznie dowieźli korzystny wynik do końca spotkania. Mistrz Polski został pokonany!

Zapis relacji NA ŻYWO

Następny mecz ligowy Korona rozegra na wyjeźdze z Cracovią. To spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 4 grudnia o godz. 18:00. . Wcześniej, w środę, kielczanie zmierzą się z Zagłębiem Lubin na Kolporter Arenie w ramach rewanżowego meczu ćwierćfinału Pucharu Polski. To spotkanie rozpocznie się o godz. 20:45.

Korona Kielce - Legia Warszawa 3:2 (2:2)

Bramki: Soriano (39'), Kallaste (42'), Kiełb (78') - Niezgoda (2'), Hamalainen (52')

Korona: Gostomski - Kosakiewicz, Rymaniak, Kovacević, Kallaste - Cebula, Żubrowski, Możdżeń, Cvijanović (54' Dejmek) - Kaczarawa (82' Diaw), Soriano (69' Kiełb)

Legia: Malarz - Broź, Dąbrowski, Astiz, Hlousek - Kucharczyk (84' Sadiku), Moulin, Mączyński, Hamalainen (59' Kopczyński), Guilherme (45' Pasquato) - Niezgoda

Mks2017-11-25 22:27:16
Gratuluję. W tym sezonie przechodzą samych siebie. Brawo za walkę i 3 pkt.
luker2017-11-25 22:27:40
teraz nie będą mieli sily pokonc zaglebie w srode i odpadną z pucharów buhahah
ech2017-11-25 22:47:42
w legii najwieksze zagrożenie ze strony Niezgody i Dejmka...ogarnij sie grubasie wreszcie.
No stety2017-11-25 22:51:32
Luker! Ty BŁAŹNIE!
dominik862017-11-25 23:17:19
Obiektywnie mówiąc, to dzisiaj bardzo słabiutko Kuba Żubrowski. Dużo niecelnych podań, parę strat - to nie ten sam chłopak z początku sezonu. Ale może to chwilowa zadyszka. Drugi słabo wyglądający piłkarz to Ken Kallaste. Chłopak dużo biega do przodu, tam pokazuje się z niezłej strony ale w obronie... słabo. Pierwsza bramka dla Legii to wina obu. Pierwszy puścił skrzydłem zawodnika Legii bo bał się kartki, drugi nie sięgnął piłki... Reszta na dobrym, swoim poziomie.

Dziś jedna i druga drużyna miały sporo farta. A to słupek, a to poprzeczka, a to Malarz. Nie mniej jednak cieszą trzy punkty, trzecie miejsce w tabeli. Dobry prognostyk na przyszłość.
jaNO2017-11-26 00:07:15
Wydaje mi się że Źubrowski jest strasznie wolny. po raz kolejny musi bronić kontry po stracie piłki i nie nadąża. To może niech go ktoś zastępuje jako przedostatniego przy naszych stałych fragmentach ? No i musi grać koło Możdżenia.
żuber2017-11-26 00:12:34
niesamowity zjazd ostatnimi tygodniami, o ile asysta 2 stopnia dzis na 3:2 to klasa, to duzo strat w srodku pola i niecelnych podan. ogarnij chlopaku, repra jeszcze nie dla ciebie.
Jarek2017-11-26 00:21:46
Emocje byly mecz b.dobry moze troche szczesliwy dla nas ale szczescie sprzyja lepszemu !!!!!!
Adam2017-11-26 00:23:33
Oczywiście GRATULACJE po pięknej grze i zwycięstwie!
ALE!
Organizatorzy dali dupy!
Jak się ma świadomość,że wykupione jest 15200 biletów to ZNACZNA część może być po raz PIERWSZY na stadionie. Wypadało by ochrona która TŁUMNIE stała przy wejściach ruszyła dupy i POMOGŁA tym którzy sobie z DWOJAKIM sposobem odblokowywania kołowrotków nie radzą! Przede mną taki biedak walczył DWIE minuty z bramką za czym JAŚNIEPAN z obsługi mu pomógł! Na innych stanowiskach było podobnie! Przy wyjściu jakaś sierota zapomniała otworzyć blokad sektorów pod sektorem B4G i wychodzący musieli ją przeskakiwać!
Może to szczegóły ale wqrw.....ce!
kibic2017-11-26 00:56:08
luker co ty k.....
Polak i Polka2017-11-26 00:58:40
najwazniejsze ze warszawskie homonty na minus
rea(L)ista2017-11-26 01:30:11
cieniutko koronko. Dwie bramki ze spalonego wpakować to sobie możecie. Cieszcie się.
Janek2017-11-26 01:59:19
Takiej Korony nie było od czasów K.Klickiego! Brawo dla drużyny, świetna atmosfera na Ściegiennego i mecz rundy!! Ależ gramy szlagiery z czołówki, czapki z głów!
Ambicja i walka! Brawo KORONA!!
kibic2017-11-26 02:04:40
Kosakiewicz kolejny bardzo dobry występ! Ma chłopak turbinę w butach.
casper2017-11-26 09:20:01
brawo Kozakiewicz. kolejny świetny mecz tego zawodnika. Brawo I szacun dla trenera że nie boi się eksperymentów I zmiany taktyki w trakcie meczu
drąg2017-11-26 09:37:39
Realista cieniutkie to są te wasze tytuły zdobyte przy zielonych stolikach ich wartość weryfikują mecze z kelnerami w europie. Korona nie ma się czego wstydzić bo przecież jest pierwszym kandydatem do spadku a bramki zdobyła po pięknych akcjach. Rzadki to obrazek jak Legia broni całą drużyną co jeszcze pokazuje potencjał Korony.
Lucas Dania2017-11-26 10:01:03
Chciałbym jeszcze nawiazać do sytuacji w klubie przed sezonem a mianowicie o tych ,,nie logicznych " wypowiedziach Zajaca ktory cytuje ,, z Bartoszkiem nie wejdziemy na wyzszy poziom " . Na dzien dzisiejszy wiem ytle mieli racje poniewaz pan Burdenski zna sie na pilce .Mam nadzieje ze wszystkie jego decyzje beda rownie skuteczne .
Mario112017-11-26 10:20:27
legła legla dobrze że mistrz drukarzy wstyd Polski został pokonany i ciekawe co na to ten siwy łeb ich preze co chciałby kupywac Polskich piłkarzy za psie pieniądze by grali w legle zanim gdzieś wyjadą za granice .I takim sposobem siwy łeb prezes legły miał plan ale nie udało się tak samo jak ten dziade kucharek z legły co w słupki trafia mówił że lider będzie już miesiąc temu i do końca sezonu dla legły a tu pech i legła nie jest liderem a i ten siwy dziadek zwany prezesem legły ma półtora miliona euro na zakupy mam nadzieję że Polskie Kluby osrają jego propozycje i nie posbedą się zawodników dla legły bo grać w tym klubie to napewno ujma i wstyd.
Mario11 A2017-11-26 10:22:31
Chyba nie lubią prawdy bo koma nie widzę
Auu2017-11-26 11:07:40
LUKER ty jesteś poprostu głupi.Idz do buka bo chyba Ci kupon nie wszedł buhaha mlocie.Brawo Koronka
obserwator2017-11-26 12:17:43
Co tu pisać. Majstersztyk w wykonaniu korony. Pisałem, że chłopaki powala Legię na kolana i też tak to się stało.BRAWO. I co pismaki dalej będziecie pisać peany na szpaltach gazet o "jedynej i wspaniałej legii".
Donpedro2017-11-26 12:22:39
Brawo Korona! Brawo druzyna, jestesmy z Was dumni
Jarek2017-11-26 12:36:40
Panie wlascicielu trzeba nam jeszcze wzmocnic zespol w okienku transf to powalczymy o pudlo !

W 29. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce wygrała domowy mecz z Radomiakiem Radom 4:0. – Lubię w sobie to, że zawsze daję z siebie wszystko co mogę i co potrafię – mówił po spotkaniu Danny Trejo, skrzydłowy „żółto-czerwonych”.
Korona Kielce pokonała w spotkaniu 29. kolejki PKO BP Ekstraklasy Radomiaka Radom 4:0. – Od początku byliśmy zaangażowani i w naszej sytuacji takie zwycięstwo było bardzo potrzebne – powiedział Jewgienij Szykawka, napastnik kielczan.
W sobotę (20 kwietnia) 20-krotni mistrzowie Polski rozpoczną rywalizację z KGHM Chrobrym Głogów. Drużyna, która pierwsza wygra dwa spotkania awansuje do finału Orlen Superligi.
W 29. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce wygrała domowy mecz z Radomiakiem Radom 4:0. Po ważnym zwycięstwie zadowolenia ze swoich podopiecznych nie krył Kamil Kuzera.
Korona Kielce zdeklasowała Radomiak Radom na Suzuki Arenie. Żółto-czerwoni wygrali w 29. kolejce PKO BP Ekstraklasy 4:0, a i ten wynik wydaje się najniższym wymiarem kary. – W naszej grze nie było pozytywów – podsumowuje szkoleniowiec gości.
W 29. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce wygrała domowy mecz z Radomiakiem Radom 4:0. Bramki dla „żółto-czerwonych” zdobyli Luka Vušković (samobójcza), Danny Trejo oraz Jewgienij Szykawka (dublet).
Superliga sp. z o.o. i ZPRP podjęły decyzję o wprowadzeniu technologii wideoweryfikacji w meczach Orlen Superligi oraz Orlen Pucharu Polski. Arbitrzy będą mogli korzystać z systemu VR od półfinałów obu rozgrywek.
Niemiecki dziennik Bild poinformował o zainteresowaniu ze strony Magdeburga bramkarzem Industrii Kielce Andreasem Wolffem. Czy kluczowy zawodnik Mistrzów Polski może opuścić klub?
Korona Kielce przystępuje do 29. kolejki PKO BP Ekstraklasy, w której zmierzy się z Radomiakiem Radom. Do rywalizacji dojdzie na kieleckiej Suzuki Arenie. O której rozpocznie się ten mecz i gdzie można go obejrzeć?
29. kolejka Ekstraklasy, w przypadku Korony Kielce, oznacza spotkanie z Radomiakiem Radom. Od lat zwaśnione ze sobą kluby dziś zagrają na Suzuki Arenie o trzy punkty. Dla żółto-czerwonych komplet "oczek" będzie kolejną życiodajną kroplówką w walce o utrzymanie. Zapraszamy do śledzenia relacji tekstowej NA ŻYWO, jaką zrealizujemy na CKsport.pl.
Piątkowy mecz z Radomiakiem Radom będzie bardzo ważnym spotkaniem w kontekście walki kielczan o utrzymanie. Przeanalizujmy więc czego możemy się spodziewać po drużynie prowadzonej przez Macieja Kędziorka.
W 29. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce zagra na własnym stadionie z Radomiakiem Radom. „Żółto-czerwonych” czeka jedna z najważniejszych batalii w sezonie.
Jarosław Przybył sędzią meczu 29. kolejki PKO BP Ekstraklasy, w którym Korona Kielce zmierzy się z Radomiakiem Radom. Spotkanie na Suzuki Arenie będzie 24 konfrontacją „żółto-czerwonych” prowadzoną przez tego arbitra.
Na rynku dostępne są różne rodzaje lotek do badmintona, niektóre kosztują kilkanaście złotych za opakowanie, inne kilkaset. Skąd tak duże różnice? Czy warto wydawać po kilkadziesiąt złotych na jedną lotkę, jeśli za tyle można mieć opakowanie?
Już w najbliższy piątek Korona Kielce zmierzy się na własnym stadionie z Radomiakiem Radom. Na konferencji prasowej przed spotkaniem poruszony został interesujący wielu temat kontuzji oraz przygotowania fizycznego zespołu.
Dylan Nahi przedłużył umowę z Industrią Kielce! „Żółto-biało-niebieski” klub prolongował kontrakt ze skrzydłowym do 2028 roku.
Wiosenne przesilenie to okres, który często wiąże się z uczuciem zmęczenia, apatii oraz obniżeniem nastroju. Są one w dużej mierze spowodowane wydłużeniem dnia i wzrostem temperatury, który przekłada się na zmiany hormonalne. Można jednak im zapobiec. Wystarczy zadbać o odpowiednie nawyki żywieniowe i suplementację. Tylko, które witaminy i suplementy będą dobrym wyborem na wiosenne przesilenie?
Rozdmuchane i przeskalowane – tak w największym skrócie można podsumować oskarżenia, jakie padły pod adresem Benoita Kounkouda na początku roku. Szczypiornista był podejrzewany o próbę gwałtu na 20-latce, co jednak nie znalazło potwierdzenia w faktach.
Od czwartku do soboty Kielce ponownie staną się bilardową stolicą Polski. W dniach 18-20 kwietnia w Galerii Echo dobędzie się 2 zjazd tegoroczny zjazd Bilardowej Ekstraklasy.
Industria Kielce w półfinale Orlen Superligi zagra z KGHM Chrobrym Głogów.
Ciągnący się od miesięcy uraz Mateusza Czyżyckiego nie ustępuje. W środę trener Kamil Kuzera poinformował, że 26-latka w tym sezonie na murawie już nie zobaczymy. Wszystko wskazuje na to, że gracza Korony Kielce czeka zabieg.
Korona Kielce w 29. kolejce PKO BP Ekstraklasy zagra na własnym stadionie z Radomiakiem Radom. – Ambicją, wolą walki i zaangażowaniem musimy wygrać mecz z Radomiakiem – powiedział przed spotkaniem Bartosz Kwiecień, obrońca „żółto-czerwonych”.
To już końcówka biletów dostępnych na mecz Magdeburg - Industria Kielce. Klub pozyskał dodatkową i zarazem ostatnią pulę wlotek na to starcie.
Jak przekazał prezes Cracovii, Mateusz Dróżdż, Puszcza Niepołomice tylko do końca obecnego roku będzie mogła korzystać z obiektu w Krakowie. – Gdyby nie pracownicy Cracovii, to Puszcza nie byłaby w stanie zorganizować meczu. Chcemy im pomóc, ale nasz stadion to nasz dom - mówi prezes krakowskiego klubu.
Zajmująca miejsce spadkowe Korona Kielce zmierzy się w piątek na Suzuki Arenie z Radomiakiem Radom. – Wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że mieliśmy inne oczekiwania. Miało to inaczej wyglądać, chcieliśmy czegoś innego – mówi podczas konferencji trener Kamil Kuzera.
Korona Kielce w 29. kolejce PKO BP Ekstraklasy zagra na własnym stadionie z Radomiakiem Radom. O kwestiach kadrowych przed tym ważnym pojedynkiem szerzej opowiedział Kamil Kuzera, trener „żółto-czerwonych”.
Rozlosowano grupy turnieju olimpijskiego szczypiornistów. Do walki o medale może stanąć nawet ośmiu graczy Industrii Kielce.
Polonia Kielce zakontraktowała zawodnika z Iranu. Jest nim Mohamad Ali Rouintanesfahani, a więc były reprezentant swojego kraju.
Kolejna kolejka PKO BP Ekstraklasy upłynęła pod znakiem wielu rozczarowań. Jednymi z rozczarowanych mogli być kibice Korony Kielce, a także kilku drużyn walczących o Mistrzostwo Polski. Rozczarowani nie mogą być też statystycy, gdyż ponownie pod względem frekwencyjnym było nieźle.
Korona Kielce wypełniła limit rozegrania 3 000 minut przez młodzieżowców w trwającym sezonie. „Żółto-czerwoni” mają również szansę na nagrodę z Pro Junior System.