REKLAMA

Grzegorz Rasiak rozpoczął współpracę z kielecką szkółką

22-11-2017 09:39,
Redakcja

Zainteresowanie kieleckimi piłkarzami, ze strony przedstawicieli zachodnich klubów, nie przejawia się tylko w kontekście Korony. To, w dodatku, wkrótce może jeszcze się jeszcze zwiększyć, ze względu na podpisaną w ostatnich dniach umowę z byłym reprezentantem Polski.

Gary Verrier, oficjalny skaut drugoligowych francuskich klubów AC Ajaccio i Valenciennes FC, w ostatnich dniach obserwował w Kielcach bramkarzy ze szkółki bramkarskiej Keepermania. Pod lupę wziął Jakuba Borusińskiego, Krystiana Wojno, Rafała Pabisa i Adriana Sitka.

REKLAMA

- Bramkarze pokazali się z dobrej strony, widać, że są odpowiednio przygotowani pod względem techniki i taktyki bramkarskiej. Na pewno pojawię się ponownie w maju, aby ocenić ich postęp – powiedział Gary Verrier, który współpracuje z Keepermanią przy wyszukiwaniu bramkarzy w Polsce.

Co ciekawe, wspomniana szkółka bramkarska nawiązała również współpracę z agencją menadżerską GRsport, reprezentowaną przez właściciela Grzegorza Rasiaka oraz współpracownika Wojciecha Śmiecha. Rasiak współpracuje głównie z klubami z Włoch i Anglii.

Dzięki temu, wybrani bramkarze, trenujący systematycznie w szkółce bramkarskiej oraz golkiperzy uczestniczący w obozach bramkarskich Keepermania, będą mogli rozpocząć współpracę z agencją GRsport, która będzie odpowiedzialna za reprezentowanie bramkarzy w klubach polskich i zagranicznych, wysyłanie na testy, a także negocjacje przy transferach.

Keepermania będzie odpowiedzialna za efektywne szkolenie bramkarzy uczestniczących w treningach czy obozach, w celu wsparcia rozwoju ich umiejętności, a także za wyszukiwanie i informowanie o wyróżniających się bramkarzach oraz za odpowiednie przygotowanie sportowe wybranych bramkarzy wyjeżdżających na testy do klubów zagranicznych czy polskich.

Pierwszym bramkarzem, który rozpoczął współpracę z GRsport jest Jakub Picheta, 15-latek występujący w zespole seniorskim Nidy Sobków. Trafił on ponad dwa lata temu pod skrzydła trenera bramkarzy Artura Wierzby, który pracował w kadrze Polski U-18, a także w Koronie Kielce. Od tamtego czasu, młody golkiper został zauważony przez trenerów z województwa i trafił do kadry Świętokrzyskiego.

Ponadto Keepermanie wspiera kielczanin Mateusz Gwizd, aktualnie pracuje w strukturach Birmingham City FC. - Jesteśmy bardzo zadowoleni z rozpoczęcia współpracy ze skautem z Francji, a także z GRsport, niemniej jednak zdajemy sobie sprawę oczekiwań naszych partnerów oraz wielkości zaufania, jakim nas obdarzono. Mamy nadzieję że bramkarze, których szkolimy w naszej szkółce, będą potwierdzeniem trafności tej współpracy – mówi Rafał Kwiecień, właściciel Keepermanii.

fot. Łukasz Sobala / PressFocus

 

REKLAMA

Wasze komentarze

mokasyn582017-11-22 13:13:21
ze szkółką... LEŚNĄ ;D
Sandał 592017-11-22 14:02:41
A czemu Leśną?
Buk stadionów2017-11-22 19:09:28
Bo Rasiak to było samo drewno.
Bolek2017-11-22 22:18:13
Nie chciałbym występować tu w roli krytyka, ale 3 z tych bramkarzy obserwuję na co dzień. Niestety wygląda to słabo. Ale rozumiem, że taka szkółka to biznes.
Mokasyn2017-11-23 06:30:17
Słabo dla kogo?
kiki2019-03-11 07:55:53
Rasiak już Sewerzyńskiego wyprowadził, o mało chłopak nie przestał grać. Z niego taki mynydżer jak z kozi rzyci trąba

Dodaj komentarz

Copyright © 2019 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group